Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Modli se a cvič! Pak dostaneš peníze z rozpočtu

Ještě ve středu ráno "rebelující" severočeští poslanci sociální demokracie hrozili, že Špidlově vládě potopí státní rozpočet. Odpoledne při hlasování už však ochotně zvedli ruku pro. Rebely nakonec zkrotilo 75 milionů korun.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Michalll

Raději ještě pečlivěji
V mém mládí byla spousta vtipů na Židy v koncentráku. Pochopitelně, desetitisíce občanů byly odvlečeny na smrt a nikomu to celkem nevadilo.  S tím je potřeba se vyrovnat alespoň vtipem. Bylo to přece docela veselé, to vystěhování celého národa, ne?
 
Podobně i historické kulturní dědictví - památkové stavby , co není přemalováno á la Hollywood, bortí se či dokonce už padá.I na to lze odpovědět nejlépe vtipem. O to více, že produktivita vložených státních peněz není slavná. Jak jinak by mohli políři těch staveb jezdit v limuzínách?
 
Správce - vlastník mnoha těch objektů je na úrovni "zahrádkářů", jak se shodly skoro všechny velké strany. Kompetentní tedy spíše pečovat o chatku než o chrámy katedrály baziliky. Majetek, kterým předkové tyto hodnoty zajistili pro "všechny" časy, tunelován hned několikanásobně. Na pozemcích lehce znárodněných "hospodaří" poz. fond, i kdyby nebyly takto  blokovány, prodejní cenu stejně nemají. Slušní Evropané nesmí nakupovat, podvodní Evropané neplatí , snad jen "bílé koně", nemusí, inflace v zemědělské půdě  jak na Ukrajině.
 
Vtip by mohl být i tvrdší.
 
Zdá se mi.
Pavel Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
4.12.2003 23:36

michallll

Reakce pana Tlustého
je možná vtipná. V práci se nudí, alespoň na cizí účet si může zažertovat.
Žertovat nad stavem kulturního dědictví je opravdu černý humor.Ani za protektorátu pana AH nepadlo tolik barokních staveb, jako za p. Tlustého  poslancování. Co mohlo sloužit státu k rozvoji služeb cestovního ruchu, je často smetištěm, zříceninami.
Navíc machinacemi se stautem vlastníků, církevních právních osob, za většinu z nich zodpovídá vlastník na úrovni zahrádkářů, tedy zcela nekompetentní za ně zodpovídat. Takže je to vlastně domoliční program, to už ten černý humor chápu.
Ne že by se neopravovalo, limuzíny - lepší vládních - tzv. podnikatelů jako vosy se rojí kolem každé takové parlamentní peněžní dotace. Nakonec stavba vypadá jako Holywood, z památkové hodnoty vidět není nic, nakašírovat lze i lešení, k tomu památkové zdivo potřeba není.
Tož se bavte, v květnu si povíme více. Nikoliv formou vtipů, ale analýzou organizovaného zločinu prostupujícího parlamet i vládu. Pole investic do památek je velmi úrodné.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
4.12.2003 19:53

michallll

Re: Litevské know how se hodí.
0/0
4.12.2003 19:55

zberanek

Sveročeští poslanci sociální demokracie
Severočeští poslanci sociální demokracie schválili rozpočet za 75.000.000 Kč, ale tím že jej pomohli schválit vlastně podpořili zvýšení nezaměstnanosti v tomto regionu.
0/0
4.12.2003 9:46

Michalgard

Demokracie
podle Špidly.Není to náhodou korupce
0/0
4.12.2003 8:38

Qocna

Drobnost
Jn maličký dodatek. Nejaktivnějším poslancem co do návrhů mimořádných dotací byla Tlustého soustranice Němcová. Chtěla rozdat několik set miliónů. To jen pro pořádek. Když mám na hlavě másla pět kilo, je trapné upozorňovat, že někdo má deset deka.
0/0
4.12.2003 8:05

Fikos

Re:
vtip je v tom že nedostala ani kačku prachy si rozdělili socani na uplácení vlastních poslanců
0/0
4.12.2003 9:07

Ftipnejj

Termiti
Termiti si hrabou pro sebe a svuj region
0/0
4.12.2003 7:34

qoknu

Re:
Nedivme se, že termiti jsou tak aktivní. Chtějí si zachovat ta pěkná místečka a tak musí podlézat voličům. Jooo kdyby lidi nebyli truhlíci. Zase se nechají oblbnout.
0/0
4.12.2003 8:10

Najdete na iDNES.cz