Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Porážky krav bolí, Němčice se nevzdají

V kravínech ve Velkých Němčicích je podivně prázdno. V noci vyrazily do kafilérie první vozy se 44 dojnicemi, které musí být utraceny kvůli nákaze BSE. Jejich družky v neštěstí, označené modrou barvou, ještě klidně přežvykovaly pod střechou. Na cestu se vydají až příští noc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Katoda

Milí slabomyslní spoluobčané!
Spíše než lamentace spílání EU (které jinak také příliš nefandím) se ptejte, jak je možné, že v době,  kdy  byl problém BSE v západní Evropě prakticky vyřešen, se najednou u nás začíná choroba objevovat více než dřív. Já vám řeknu proč. Bylo poměrně brzy zjištěno, že choroba má původ v takzvané masokostní moučce, připravované ze zbytků a zdechlých kusů hovězího a jiného dobytka. Jinými slovy, příroda je člověkem znásilňována do té míry, že milé kravičky jsou krmeny zdechlinami svých soukmenovkyň a následně jsme těmito zdechlinami v podobě masa a mléka krmeni my. Chutné což? No a takové znásilňování si matička příroda prostě nedá líbit. Ještě stále jsme nad ní nezvítězili. Vzhledem k tomu, že cena dotyčného "krmiva" na základě prů.erů s BSE rapidně poklesla (některé státy zakázaly její skrmování úplně), začali naši zemědělci sypat tuto do krav jako o život a důsledky se brzy dostavily. To ale ještě nestačí, teď dokonce je dotyčná choroba vlastně neškodná. Na  vlastní uši jsem slyšel v televizi pana prezidenta agrární komory tvrdit, že mléko zjevně nemocných zvířat je pro člověka naprosto neškodné. Jak tomu mám věřit, když masokostní moučka je pro zvířata taky neškodná. Pro jistotu již nevemu mléko, jogurt nebo sýr do úst. Takže milí ochránci zvířat a protievropané. Namísto bolestínskýcha patetických výkřiků řešte problém systémově a žádejte zákaz produkce a skrmování svinstva nazývaného masokostní moučka. Nebo že bysme se BSE nebáli? Proč se vlastně bát nemoci šílených krav ve státě šílených volů.
0/0
3.12.2003 14:12

qoknu

EU
z ní poděláme strachy a zabíjíme a zabíjíme !!!!!! Hlavně, že se u nás a na Slovensku všechno vymlátí a pak se sem bude vozit masínko z EU, kde ho mají nadbytek. My už nebude pro EU ani pasáci dobytka.
0/0
3.12.2003 12:53

aštar šeran!

MEATRIX
http://www.themeatrix.com/ 
0/0
3.12.2003 11:38

aštar šeran!

0/0
3.12.2003 11:40

hrdý Buďžes

KROKODÝLÍ SLZY
V médiích se chovatelé a ostatní parazité na zvířecím utrpení předhánějí v soustrastných a beznadějných prohlášeních.
Naříkají nad smrtí tak velkého počtu zvířat jako by budoucnost, kterou jim chystali, nebyla jatka. Jenže smrt přišla dříve než bylo v plánu. Ještě nestihly zvířata zcela vyždímat, ještě v nich zbylo trochu mléka, ještě mohli porodit pár kilo telecího.
 A najednou taková ztráta! Jaká hrůza! Musí se utratit, preventivně, i úplně zdravá zvířata! Copak na jatkách se vraždí jenom nemocná zvířata? Jediný rozdíl je v tom, že mrtvá těla BSE zvířat nepůjdou na zkrmení do lidských kuchyní.
 
"Zachráníme, co se dá," volá ředitel Státní veterinární správy ČR Holejšovský. "Vysokobřezí krávy (rozuměj, matky krátce před porodem. pozn. ohz) necháme otelit (rozuměj, přivést na svět své dítě. pozn. ohz), teprve potom je utratíme (rozuměj, podříznem krk. pozn. ohz).
Zachráníme aspoň telata (rozuměj, aby je mohli zabít později. pozn. ohz)." Jsou tak dobří, tak laskaví, že se až žaludek zvedá a obrací
 
 
0/0
3.12.2003 6:53

MaryN

Re:
Naprostý souhlas...
Proboha, kdy už příroda ukončí tu agonii a zamete s lidmi, tak jak jim po zásluze patří. Vždy´t to není možné, jak se chováme...
0/0
3.12.2003 9:44

DrHorak

člověk kontra příroda
Porážení a likvidace těchto zvířat mi připadá zbytečná a formální. Je jen otázkou času, kdy to někteří ochránci zvířat začnou přirovnávat k nějakému "hovězímu holocaustu". Trochu jsem si přičichnul k zemědělství, když jsem tam krátce pracoval v administrativě a je mi zcela jasný, že tato opatření jsou jen zoufalým činem ve snaze něco konat. Papírově má každá kráva rodokmen jak císařpán, ale v praxi to bývá zcela jinak. Na pastvě se masné krávy pustí spolu s pár býky a je to na přírodě. U poražených stád pak navíc stejně nikdy nebylo zjištěno další nakažení. Osobně si myslím, že za nějaký čas bude zjištěna obdobná nemoc u jiných hospodářských zvířat, např. drůbež.  Za zdroj podobných nákaz považuji člověka a jeho zásah do přírodního potravinového řetězce. Zvířata jsou vlastně kanibalové a potravou jim jsou jejich předchůdci v granulovém zpracování. Miliardy vložené do výzkumů teď tlačí také na prosazování geneticky upravených plodin do potravy. Je to všechno hrubý zásah do přírody. Jako by nestačilo neustále rostoucí množství geneticky postižených lidských plodů. Vždyť si všimněte, kolik se rodí zdravých, ale opravdu zdravých dětí. Je to čím dál méně. 
0/0
2.12.2003 23:57

WildBoy

nepochopitelný
v Evropě byly takhle utraceny už tisíce krav, a pokud vím, tak ani u jedné nebyla nákaza potvrzena. Tohle opatření má význam, jako kdyby se kvůli SARS vybombardovala Čína atomovkama.
0/0
2.12.2003 23:12

Perdido

Re:
V Anglii bylo asi 200 000 případů (podle klinických příznaků) a potvrzena další pozitivní ve stejném stádě byla ve 3% případů.
0/0
3.12.2003 10:28

hovnival-

@@
no, zemedelci zase delaji problemy. snad nikdy nedaj pokoj........
0/0
2.12.2003 18:52

Najdete na iDNES.cz