Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Divadlo a pouta

Zatkli uhelného magnáta! Vedli ho v poutech! To je zpráva! Jenže už nikoho nevzruší. Tuto komedii už jsme viděli snad stokrát. Je obehraná. Policie vtrhne dovnitř, cvaká pouty, vleče kořist. Chytli, zatkli, hrozí dvanáct let. Tak zní fanfáry mužů zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

No jo,
pan XY je ředitelem velkého podniku se státní účastí. Založí si soukromou poradenskou firmu, které jako ředitel státního podniku dává bohaté zakázky. A firma radí a radí... Když pak přijde na lámání chleba, státní podnik jde do konkursu, zanechá po sobě desítky miliard dluhů a armádu nezaměstnaných a pasivní schodek zahraničního obchodu (kdysi vyhlášené zboží české provenience teď musíme dovážet ze zahraničí), tak nám pan exředitel tvrdí: " Já nic, já přece nemůžu za špatné podmínky, podnikání má přece svoje rizika!" .
Desítky těchto kauz nám toho času přerůstají přes hlavu, podobných hochštaplerů je na každém rohu deset. Většinou se vyznačují temnou minulostí spojenou se špičkami minulého režimu, i když tehdy nebyli tak vidět. Nyní jsou tito páni velkopodnikatelé napojeni především na ODS. Naši páni soudcové tyto kauzy soudit neumějí a ani snad nechtějí . Ono jde totiž docela o držku a taková nabídka velmi nadstandardně placeného místa pro hlavního vyšetřovatele   v některé z tzv. poradenských firem nebo nějaký ten úplatečekk rychlému vyšetření a odsouzení taky nepomůže. Prachy prostě zmůžou všechno. Po převratu byl člověk docela rád, že revoluce proběhla sametově, teď si říkám, jestli by nebylo lepší vidět pár komoušů pověšených na lucernách.
"There can be no triumph without loss, no victory without suffering, no freedom without sacrifice".
0/0
3.12.2003 11:59

boganek

Re:
Clověče Huhu007 vy máte pravdu, akorát to věšení by nic nevyřešilo, vždyť by se stejně pověsili jen ti nejmenší dupálkové.
0/0
3.12.2003 14:39

Dr No

Co s tím budeme dělat?
Z našich daní si platíme tisíce doživotně jmenovaných a sině nadstandartně placených soudců a dalšího přilehlého (nebo přisedlého) personálu včetně početného uřednictva ministerstva spravedlnosti. Dále se z našich daní živí tisíce úředníků ministerstva vnitra a armáda policistů. Aby toho ještě nebylo málo, máme tady i městské policiie. To všechno údajně k tomu, aby se zajistilo právo a spravedlnost, aby byl slušný občan chráněn před lumpy a darebáky. Skutečnost je ale taková, že celý tento aparát nic z toho ani v minimální míře nezajišťuje (pouze si na to občas teatrálně hraje - viz tento článekú a někdy dokonce dělá pravý opak. Samozřejmě si za to můžeme sami, protože je nenutíme, aby za naše peníze pracovali pro nás. Problémem je jak to máme udělat, když si oni sami vytvářejí pravidla hry a nám nedávají žádnou reálnou možnost jim do toho mluvit. Pokud se ovšem budeme i nadále chovat jako stádo ovcí, je zcela jisté, že zpupnost tohoto aparátu a sočasně také drzost všemožných lumpů a darebáků dál vesele poroste.
0/0
2.12.2003 13:22

Evilman

Policejní stát
vytvářený Standou Grossem je vskutku ke zvracení. Odposlechy, šmírování, divadýlka pro lidi aby si řekli: jakey že je Standa pašák: ošklivé vykořisťovatele nám zavírá.
Žít v České republice dnešních dnů je záležitost pevného žaludku a nervů.
Kdy přijde doba, že se budu muset každý den policejně hlásit a kdy každá moje finanční transakce přesahujícící minimální mzdu bude podezřelá?
Spiteful Evilman
Tortola
 
0/0
2.12.2003 8:59

Daňový soumar

Re:
Ty máš živnostenský list? Tak jsi podezřelý i bez transakcí. A aby jsi se nemusel hlásit, dostaneš od státu 2 lidové agenty - finanční policajty, kteří budou všechno hlásit za tebe...
0/0
2.12.2003 9:36

boganek

Re:
Za to když se tam proháněl Honzík Rumlojc a Péťa Čermakovic, tak to bylo všechno O.K. Mafiáni od Holubů se eště teď popadaj smíchy za břicho a bratři Helbigové jsou ještě teď vysmátý. Zato Karlik Štajgervaldovic (známej to dramatik) se prodá komukoliv za prachy (viz Excalibur).
0/0
2.12.2003 10:15

Evilman

Re:
Tak moment: Petr Čermák byl Federálním ministrem vnitra a pokud mě paměť neklame, tak Federace skončila v roce 1992. V tý době bylo všechno jaksi příliš partyzánské.....doba, policie, i zločinci. Organizovat se tenhle bordel začal za Rumla. I policie se probrala z dob porevolučních, kdy držela ústa, krok a rozestupy a začala si vyskakovat.
A pokud se tomu neudělá přítrž, tak za každého dalšího slabého nebo naopak mafiánského ministra vnitra bude Policie neovladatelná.
S.E.
0/0
2.12.2003 10:37

Zubrsu

Už jsme si mohli zvyknout....
Za ty roky co je ministrem vnitra S.Gros jsme si mohli dávno zvyknout na podobné "divadlo".Nač se tomu divit/Policie jde sdělovat obvinění zároveň s televizními štáby! !!!!!!!!!Co jiného to může být než politická objednávka-všichni se podívejte na ty lumpy ,a taťka Špindlík záhy dodá ,lumpům a podezřelým určitě nedovolíme odkup státního podílu........../V Rusku takhle zavřeli Chodorkovského
0/0
2.12.2003 7:58

Najdete na iDNES.cz