Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Máme MDŽ

Dámy se tedy dočkaly. Po letech prokletí se stává z MDŽ opět významný den. Zaměstnavatelé nejspíše dají dámám kolekci a nějaký parfém, jak se to dělávalo za socialismu. Pít se patrně už nebude tak bohatýrsky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

FW190A9

Komárku, Komárku...
Jak nemluvím sprostě, tak ti musím něco podstatnýho sdělit o tvé osobě. Jsi vůl jak anděl. Fakt že jo. Zamysli se nad sebou, než začneš veřejnosti cpát svoje názory.
0/0
7.3.2004 22:43

KADO

Pro slusne lidi
http://svdp.webpark.cz/ 
0/0
26.11.2003 12:46

antix

mdž
Pane Komárku, myslím, že zbytečně "démonizujete". Možná by nebylo od věci připomenout, proč a kdy vlastně ten svátek vznikl, protože mám dojem, že pod vlivem podobných jízlivých komentářů, jako je váš dnešní, si většina lidí představuje, že je to svátek, který vymyslili komunisté. A ono je to ale trošku jinak. K tomu slavení: myslím, že všechny ženy bez rozdílu si zaslouží aspoň jeden sváteční den, kdy je zvláštní důvod jim vyslovit uznání. Den matek to vážně nevytrhne - ne každá totiž je nebo může být matkou. Věřím, že vy jste právě ten ideální typ muže, který 365 dnů v roce ženám úctu projevuje, ale uznejte, že je potřeba těm méně na úrovni občas jejich povinnost i připomenout. A když mi někdo  dá kytičku, že je MDŽ - proč bych se zlobila?:) P.S. doma jsme si soukromě MDŽ slavili tak jako tak...i ten svátek matek....
0/0
26.11.2003 12:27

polarniliska

Re:
To je ale blbost. Opravdu nevidím jediný důvod, proč by se měl nějaký den žen slavit. To, že jste žena ještě samo o sobě není žádná zásluha. Pan Komárek to tentokrát vystihl přesně. Pokud má muž nějakou úroveň a je zdvořilý, projevuje své ženě úctu neustále a například květiny jí nosí průběžně. Naproti tomu netečný hulvát to jednou za rok nezachrání, nehledě na to, že takový člověk se většinou vykašle i na MDŽ, takže jeho žena si ten svůj svátek užije možná v zaměstnání, kde dostane karafiát a doma si popláče do polštáře, jak tu její práci, kdy vaří, pere žehlí, nikdo neocení. Zkrátka pokud se k sobě některé dvojice nechovají hezky a navzájem si jeden druhého neváží, tak to žádný významný den věnovaný ženám nespraví.
0/0
1.12.2003 10:31

Katoda

Re: mdž
Ač nerad, musím vyjímečně s panem Komárkem naprosto souhlasit. Zprofanované MDŽ byl naprosto typický "omluvenkový" svátek. Z hlediska komunistického režimu, který ženám k jejich domácím povinnostem a ženskému údělu, ve kterém jsou jaksi nezastupitelné, přidal ještě mužské povinnosti, ale i z mužského hlediska, protože, přizneme si to, jsme v drtivém procentu nebyli schopni tento nárůst zátěže ženám kompenzovat. Komunisti "z práva ženy na práci" udělali prachsprostou nutnost a povinnost, protože díky "socialistickému způsobu hospodaření" nebylo drtivé procento mužů schopno rodinu samo uživit. No a s farizejským pokrytectvím se následně slavilo MDŽ. Mezi námi, více svátek mužů, než žen. Ti se většinou pod touto záminkou v zaměstnání ožrali, kdežto manželky a matky pílily domů obstarat domácnost a děti. Mimochodem, moje manželka , matka i sestra zařvaly při vyslechnutí zprávy o MDŽ unisono: "Ať jdou i s MDŽ do pr.ele!!!!"
0/0
17.12.2003 13:25

Najdete na iDNES.cz