Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie je pro legraci

To přeci není můj výmysl. Týden poté, co policistům utekl z chodbičky násilník, jinde čtyři (neozbrojení) gauneři odzbrojili, přemohli a zbili dva policajty. Na útěk násilníka reagoval policejní prezident Kolář po svém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Katoda

Moc se mi do toho nechce..
...ale na tomto místě se musím naší policie zastat, i když jinak k ní nechovám pocity příliš vřelé. Ty pocity nepříliš vřelé mám z následujících důvodů. V průběhu minulých deseti let mi bylo:
  1. třikrát auto vykradeno
  2. třikrát auto kradeno
  3. jednou auto ukradeno
  4. jednou zcizeno, slovy jeden milion korun za byt, který jsem podvodné firmě zaplatil, ale nikdy nedostal, aniž by (i přes rozhodnutí soudu) byly peníze vráceny
V případech jedna až tři bylo stíhání pachatele odloženo. V případě čtvrtém shledala naše čacká policie, že k přestoupení zákona (i přes rozhodnutí soudu) nedošlo a okraden jsem byl plně v souladu s literou zákona. Kdo ví, v tomhle Kocourkově je možné všechno. Jen mne poněkud překvapuje, že rozhodnutí policie stojí nad rozhodnutím soudní moci. Není to poněkud podivné pane Havel?
Nicméně v popisovaném případě se skutečně musím policistů zastat. Není alespoň částečně příčinou toho, že se řadoví policisté bojí razantně zasáhnout také to, že kdyby byl výsledek střetu opačný a na chodníku zůstal ležet pachatel s mnohačetnými zraněními, spustí novinoví škrabáci typu pana Komárka okamžitě nářek nad lidskými právy? Jen si  vzpomeňte: zásah proti ruské mafii U Holubů - pokřik v novinách, "ochránci" zvířat v Pardubicích - totéž. A příkladů by bylo víc. Nazdar
 
0/0
1.12.2003 13:31

bc23

IDNES i zítra
 Napsal jsem reakci na článek, která byla vyřazena. Byl jsem poučen o tom, že mohu napsat redakci a že můj článek pravděpodobně obsahoval sprostá slova nebo něco horšího. Zajímalo by mne, zda mi idnes někdy laskavě odpoví, proč vadil můj názor.
0/0
26.11.2003 4:28

bc23

Re:
ještě bych rád dodal, že nikomu nevadil impotentní ministr (který má pokud vím děti) a debilní vláda...
0/0
26.11.2003 4:30

Kleki Petra

Komárku, ty kluku pitomá,
copak ty nevíš, že hmyz už má dávno chrnět po půdách?Zalez si někam za tapetu a ven nemusíš ani na jaře.
0/0
24.11.2003 14:50

pinguinone

KOMAREK
necist..,to se neda
0/0
24.11.2003 14:44

Velkoknize Slovanski

Co příspěvek, to pitomost
Prostě je ti chlapi zaskočili a přemohli.   To se může stát. Zatím ještě díky bohu nejsme v USA, kde řidič ani nesmí vylézt z auta, dokud není vyzván a ruce musí mít na volantu.
USA jako země s dakeko větší a nebezpečnější kriminalitou má tyto zásahy daleko lépe propracované.
Zatím ještě nemáme tolik nebezpečných zločinců jako v USA, tak i zákroky naší policie nepočítají s takovou brutalitou zločinců.
Nevidím chybu v těch policistech.
Musel by přitvrdit celý systém . . .
 
 
0/0
24.11.2003 10:38

medved_cz

Pravda o policii CR!
Jedina skupina obyvatel, chranena policii CR, je policie CR. A zde je dukaz: "...Nakonec za celou sobotní noc policisté v Opavě zakročili pouze jedinkrát - to když se opilý skinhead "navážel" přímo do nich. "Muž napadal policisty slovy 'Mrtvý policista, dobrý policista'," vylíčil mluvčí opavské policie Jiří Černohorský. " Bez komentare. Pouze to, ze neschopna policii znamena imponentniho ministra a idiotskou vladu.
0/0
24.11.2003 9:39

crc

bez policie by byla nuda, ne?
0/0
23.11.2003 18:51

pan_otaznicek

pane Komarek
vas bych rad potkal, aby vase ego mohlo ukazat jak se bojuje. S radosti bych vas umlatil. Urcite by nikdo nezabrecel, pro takoveho vola
0/0
23.11.2003 15:21

wopi

Re:
Ehm? Že už by se policejní prezident ozval? Obyčejného policistu nepodezírám, s jedním jsem tuhle mluvil a zjistilo se, že neví, co je to internet (myslel si, že je to nějaký informační program).
0/0
23.11.2003 17:35

ples

Re:
Co to meleš? Vždyť má pravdu. Koho jiného jsme někam poslali , kromě nemocnice a RRN? A proč asi? Jenom proto, že nikdo jiný není schopný. Totéž policie. Kvalitní výcvik má jenom URNA  nebo protinarkotika nebo potírámí org. zločinu. Ale ti ostatní? Žádný respekt, žádný výcvik. Sebeobrana je dobrovolná ( podle toho to taky vypadá ) a o taktice by se taky dalo polemizovat. Přijímací fyzické testy jsou k smíchu a jejich zvládnutí po přijetí už nikdo nekontroluje. Nebo si snad myslíš, že policajt, který má 175 cm a 90kg uběhne 2km? Nedej bože, aby se mu přitom měřil čas. Naše policie je mi k smíchu. Jednou jim někdo ukradne auto, potom jim uteče nebezpečný zločinec, a nakonec si nechají ukrást pistoli. A to jsou případy, o kterých víme. Určitě jich je plno, které se k nám ani nedonesou. Čest vaší práci, pánové Koláři a Grossi...
0/0
23.11.2003 23:36

petr z plzně

DALŠÍ
KOPANEC POLICISTŮ-KOLIK JICH JEŠTĚ PLÁNUJÍ ZA NAŠE DANĚ?A CO OCHRANA OBYVATELSTVA?
0/0
23.11.2003 14:52

Wildstar

Profesionalita?
No hlavně že utrácejí peníze za drahé limuzíny pro ministerstva, kanceláře apod. Přitom většina řadových policajtů prý pořádné vybavení vůbec nemá. Někde jsem četl, že si součástky profesionálního vybavení třeba zásahové jednotky (proti demonstrantům) musejí kupovat ze svého. Pořádné pistole dostanou snad brzy ale zrovna o pouzdrech, která jsou stejně důležitá, se psalo, že celá zakázka je pěkný podvod a dodali jim pouzdra, která nevydrží páčení nebo kopnutí. Přitom existují pouzdra, která jdou snadno zabezpečit proti vytažení zbraně nebo se to alespoň dá pojistkou hodně omezit. Nejspíš je ta hlídka neměla. To neznamená, že by celý problém byl jen ve vybavení. Stejně důležitý je i výcvik. Kolik ran vystřílí průměrný policajt z takové hlídky tréninkově během měsíce? Kolik hodin tráví nácvikem takových situací a kontaktu s nebezpečnými lidmi? Mají vůbec takové situace nacvičené? Nebo mají "školení" jednou za deset let? Všechno je to o profesionalitě a o penězích. Určitě tam je fůra lidí, kteří nemají zájem a určitě šetří na nepravém místě (vybavení, výcvik...). Jenže to je z našich peněz! Policie by měla být od toho, aby prostě tyhle věci dělali profesionálně a ne aby jim utekl násilník přímo ze stanice nebo aby jim někdo vzal zbraň během hlídky. Nemluvě o tom, že policajt, který možná jednou za půl roku vystřílí 25 ran do terče mířenou střelbou si hraje na inspektora Callahana a střílí za jízdy po pronásledovaném autě a namísto toho trefí ženu na chodníku. To všechno souvisí se vším. Pan ministr sice vypadá jako borec největší, když se něco děje, objeví se v příslušném "taktickém" vystrojení před fotografy ale jeho řadoví lidé používají psací stroje v době počítačů, bouračku "vyšetřují" tři hodiny a blokují tak dopravu (to snad nikde na světě není - všude má po bouračce prioritu odstranit překážející auta, jen u nás se nesmí s ničím hnout a musí se x hodin čekat na policii). Atd atd. Někde je chyba... ale spíš v systému než v těch lidech. 
0/0
23.11.2003 13:12

chalenger

Re:
Už si někdy viděl aby dobrá firma prosperovala pod špatným vedením.Osobně si myslím že Policie má spoustu schopných a kvalitních lidí.Bohužel ti dobří a kvalitní od ní brzo odcházejí když vidí jaké kvality má jejich nadřízený.Když zjistí,že jejich práce se pak promění jen v cár papíru.Jen opravdový policejní worholik snese tento stav.A pak je ten zbytek kterým to nevadí a práci berou jako nutné zlo.Polovina aby uživila rodinu.Druhá zkorumpovaná o kterých čteme v tisku,vidime v televizi a v ulicích některých měst.Ryba vždycky smrdí od hlavy.
0/0
23.11.2003 15:57

ples

Re:
Naprostý souhlas. Je jich tam hodně kvalitních. Ale to jenom proto, že jsou aktivní ze své vlastní iniciativy. Ale to se zase nelíbí těm, co se jenom "vozí". A bohužel to jsou ti, kteří mají hlavní nebo aspoň důležité slovo.
 Totéž platí o té rybě. Kdo jiný měl vymyslet kvalitní přípravu, když ne Kolář? Nebo Gross? Kdo jiný má naučit policajty taktiku, kdo jiný je má přinutit se "vzdělávat" v sebeobraně? U nás je v tomto mnohem kvalitnější městská. Dvoumetrový chlapi, kteří si sami platí kurzy kikboxu. A státní se jim směje, co jsou to za hlupáky. Ale taky to podle toho vypadá. Když se  to rve na diskotéce, státní volá na pomoc městskou. Tragedie!!!!
0/0
23.11.2003 23:45

Najdete na iDNES.cz