Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Vraždu kamaráda tajila trojice rok a půl

Jen těžko lze pojmenovat to, co zřejmě udělali tři mladíci z Hodonínska. Policie je podezřívá, že zavraždili svého kamaráda Mirka a jeho tělo zakopali u chaty jednoho z nich - v Bohuslavicích nedaleko Kyjova. Kriminalisté teď, rok a půl po činu, podezřelé odhalili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

maxinda

Zbytečná vražda
Jsem maminka zavražděného Mirka. Děkuji všem, kteří poslali upřímnou soustrast.  S touto hroznou a zbytečnou smrtí se vyrovnat nedá, snad jen s časem přestane míň bolet. Byl to rok a půl spousty probděných nocí, nadějí, kdy nám někdo řekl, že ho snad někde viděl. A musím říct, že nám v tom policie opravdu moc nepomohla, i když ještě ten den měla všechny pachatele naservírované jak na zlatém tácku a s potvrzením svědků. Jenže je vždy po chvíli pustila a řekla, že oni za nic nemohou. Až se najde náš syn, tak teprve se ukáže jak to všechno je. No a tak aby se nic neukázalo, tak ho tito jeho "kamarádi" zavraždili. Nejhorší pocit je ta obrovská beznaděj, kdy jsme tyto "kamarády" téměř denně potkávaly na ulici, ve městě a nemohli jsme nic dělat.
0/0
24.11.2003 20:22

Templ

Re:
???Až se najde Váš syn? A to řekli také před těmi kluky? To by potom bylo o něčem jiném než o neschopnosti Policie.
0/0
25.11.2003 3:47

Smutno

Zbytečná vražda
Jsem sestra zavražděného. Není pravda, že jsme Mirka začali hledat až letos. Snažili jsme se od začátku policii přesvědčit o tom, že to má celé na svědomí přávě ten nejmladší, který se od 13 let  dopouští trestné činnosti, který má Mirka nějakým, pro nás nepochopitelným způsobem, v područí. Snažili jsme se je přesvědčit, že se Mirek, i když má 19 let, neumí o sebe postarat, a že není možné, aby tak dlouho vydržel bez prostředků. Dokonce jsme polici všechny dovedli až pod nos. Všichni byli svědky identifikováni. Všichni se zúčastnili té krádeže. POLICIE?  Je hrozné, že se něco děje, až je pozdě. Nikomu z těch, co o případu věděli nebo se na něm nějakým způsobem podepsali, bych nepřála zažívat to, co zažíváme dnes my. Nikdo by neměl nikomu jinému vzít život. Pevně doufám, že bude soudce opravdu uvažovat o vyjímečném trestu. Život to Mirkovi, ale bohužel nevrátí.
0/0
23.11.2003 15:22

milan30

Re:
Po přečtení Vašeho příspěvku je mi smutno. Smutno za Vás a za zbytečně zmařený život Vašeho bratra.
Je hrozné vědět, jakým způsobem odešel, znát jeho vrahy a cítit pocit bezmoci.
Policie je neschopná, přesto bych se ale přece jen zastal některé její práce a obtíží s ní spojené. Je možné, že jste narazila na právě tu neschopnou část jejích složek, ale věřte, že většina policajtů nejsou blbci, tupci a omezenci, ale většinou jsou to chlapi, kteří se snaží pracovat jak nelíp mohou. Přesto vidím v práci Policie jako celku nepříliš povedenou, respektive mediální obraz její práce je strašný.
Co je ale určitě největší problém, je nedostatečná pravomoc a zbytečná byrokracie na všech postech PČR, kdy cesta od velení k řadovým policistům je strašně dlouhá a nedáva samotným policajtům prostředky pro rychlé a operativní řešení případů, ve kterých by při jejich rychlém zásahu mohl být zachráněn třeba lidský život.
Aby nedošlo k nedorozumění, stál jsem dlouho na druhé straně, policie byla můj nepřítel, leč moje útoky byly namířeny na peníze jiných!
Ať jsem pacholek jakej jsem, tak Vám vyslovuju co nejlíp umím upřímnou soustrast.
I když vím, že Vašemu bratrovi nepomůžu, Vám chci říct, že opravdu platí:"Na každého jednou dojde, každá svině má svého řezníka"!
Přeji Vám sílu.
 
0/0
23.11.2003 16:54

frank82

Re:
Nikdo, kdo nic podobného nezažil, nemůže vědět, jak se nyní cítíte. Upřímnou soustrast Vám i celé rodině.
0/0
23.11.2003 19:51

b-real

Re:
Upřímnou soustrast. Nerozumím, nechápu. Ale 25 let je pro ty hovada málo Život tím nikomu nevrátí, ale určitě už ani nevezmou.
0/0
24.11.2003 11:51

Isbjoerna

Re:
Nezavisle na kvalite policie, je treba mit pred ocima i konflikty zajmu: rodina hleda "ztraceneho" syna, police vsak "chrani" jeho osobni svobodu pred "zvedavou" rodinou... Takovych pripadu je bohuzel mnoho.
 
Ackoli Vam zcela neznama, dovolim si vyslouvit uprimnou soustrast a poprat hodne trpelivosti a sily, kterou budete v dobe procesu potrebovat.
 
Zivot Vasemu bratru nikdo nevrati, ale milovani lide ziji v nasich vzpominkach i posmrtne.
0/0
24.11.2003 12:09

Smutno

Re:
Naprosto s váma souhlasím, ale my jsme po policii nechtěli nic jiného, než aby Mirka našli živého a zdravého. V tu dobu bylo jedno jestli žije v Brně, v Praze nebo na Jamajce. Chtěli jsem jen vědět, že je živý! Kdyby to tak bylo, možná bychom se smířili s tím, že s náma nechce komunikovat a že si žije svůj život. Ale je to nakonec úplně jinak. Za projevenou soustrast děkuji nejen vám, ale všem, kteří na tento článek reagovali. Děkuji za celou rodinu.
0/0
24.11.2003 18:37

Templ

Re:
Upřímnou soustrast. Zarážející mj. je údaj o tom, že matka začala hledat syna až letos. To mě zamrazilo podruhé. Jeden příklad proč brát zprávy s rezervou. (Jednalo se o údaj ze strany policie nebo zpravodajství opět "ujelo"?). Ještě jednou upřímnou soustrast nejen za úmrtí Mirka, ale také za komplikace způsobené špatným údajem. To Vám muselo strašně zkomplikovat život .
0/0
24.11.2003 17:14

Smutno

Re: Chyba
Nevím jakým způsobem tisk dostal informaci o tom, že Mirka hledáme až letos, ale jedno je jisté, že se policie tímto výrokem "hájí". Už v červnu nebo v červenci 2002, pár týdnů po tom, co Mirek zmizel, se matka i otec snažili nahlásit Mirka jako pohřešovaného. Bylo jim řečeno, že je to zbytečné, protože tím, že se zúčastnil té krádeže, je celostátně hledaný. V lednu letošního roku přišli policisté za matkou, ať stáhne žalobu a nahlásí ho jako pohřešovaného. Celého třičtvrtě roku jsme věřili, že ho policie hledá. Ale pravda byla asi někde jinde.
0/0
24.11.2003 18:26

ramese

zopovednost
Snizit vekovou hranici zodpovednosti na 15 let kdyz jim je vydany OP. M achruji ze maji obcanku a pritom zodpovednost zadnou nenesou.
 
0/0
22.11.2003 5:15

sonokark

asi jo
taky si to myslim
0/0
21.11.2003 18:02

!!!!!!!!!!!!!!!

Lynch
Dalsi pripad pro soudce lynche...
0/0
21.11.2003 18:00

Najdete na iDNES.cz