Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéf poslanců ODS chce vládu s ČSSD

Ačkoliv ODS vyhlásila vládě "nulovou toleranci" a oficiálně plánuje svůj příchod k moci po volbách 2006, někteří její vrcholní představitelé mluví jinak. Vlivný předseda poslanců ODS Vlastimil Tlustý říká, že by se jeho strana mohla se sociální demokracií přece jen dohodnout ještě před rokem 2006.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

OldFaker

SPRÁVNĚ !!!!
Kdo z mých známých bude volit ČSSD nebo ODS, je neakceptovatelný jako člověk! Nemůžete mít desetinásobného vraha a doufat že ve spojenectví s Vámi, slušným člověkem, se změní... Pošlete ty termity na smetiště!
0/0
22.11.2003 14:44

deveroux

Varování
Vážený pane Tlustý, v případě, že se ODS dohodne s ČSSD na vládnutí, např. opoziční smlouvu č. 2, 100% nedostane můj volební hlas. A řekl bych, že spousta "zatím voličů" ODS se rozhodne stejně. Takže pokud chcete skončit s preferencemi 0.9% jako US, jděte do toho!
0/0
22.11.2003 12:19

Southernik

Tlustý je ekonomiský diletant
ODS už nějaký čas bruslí na populistickém ledě. A její ekonomický "expert" Tlustý je toho zářným příkladem. Koho jiného by jen napadla taková volovina, jako je rovná sociální dávka? Tohle musel vyčíst snad od Marxe, jinak nevím. Ale to odbíhám.
Včera jsem sledoval Kotel na Nově - byl tam zrovna Langer a řeknu Vám, že jsem se už dlouho tak nezasmál. Ale ta show, kterou tam předvedli Jílková s Langerem je by měla být spíše smutná, protože je to obraz politiky ODS. Proto (a i pro mnoho jiných důvodů) určitě nebudu volit ODS.
0/0
21.11.2003 14:37

nevende

ZASE PĚKNÁ ŠAFROVINA
KTERÁ PÍÁR-AGENTURA TENTO ČLÁNEK ZACVAKALA. NIKDO PŘECE NETVRDÍ, ŽE BY ODS MĚLA SE SOCANY VLÁDNOUT, MLUVÍ SE POUZE O ""ÚŘEDNICKÉ VLÁDĚ""!! A TO JE ZATRACENÝ ROZDÍL. JE MOŽNÉ , ŽE SI ŠAFROVCI A OSTATNÍ NOVINÁŘSKÉ PROSTITUTKY NOVOU OPO-SMLOUVU PŘEJÍ. ALE TADY SE POUZE VAŘÍ Z VODY A POUHÉ PŘÁNÍ JE OTCEM TÉTO MYŠLENKY. KDYBYCH BYL MAJITELEM MAFRY TAK TAKOVÉ NOVINÁŘSKÉ BUDIŽKNIČEMY VYŽENU SVINSKÝM KROKEM K LOPATĚ!!!!!!!
0/0
21.11.2003 11:45

zbytov

Re:
To je vskutku racionelní poznámka, dovol, abych nesouhlasil: "úřednická vláda pod patronátem stran(y)", to zavání podobnou absurditou jako pojem "opoziční smlouva" nebo jako když bolševik zcela samozřejmě přejde do ODS.
0/0
21.11.2003 20:40

bosch

ODS,ČSSD,KSČ......
Že jsou komunisté zastoupeni ve všech stranách je celkem pochopitelné. Zapomínáte totiž, že tito lidé,  "členové KSČ",  byli ve straně z čistě materiálních důvodů, protože určité vedoucí funkce musely být povinně obsazeny straníky. Znám i "přesvědčené", ale těch bylo pomálu. Není se tedy co divit, že spousta lidí, co byli v KSČ z pragmatických důvodů zahodila knížku a šla jinam. Já nepatřím ani k jedněm, ale snažím se na věc podívat rozumě.  
0/0
21.11.2003 11:26

JTR

Re:
A proto to tady tak vypadá, cílem jejich práce je jediné udržet se u koryta co nejdélé a blaho občanů a politické cíle (sliby) ty jsou pouze pro debilní voliče, co je volí neustále dokola!!!! Všechny partaje již dokázaly co dokážou!!! A výsledek státní kasa beznadějně prázdná!!!
0/0
21.11.2003 11:33

pinguinone

Kockopes
Pravoleva vlada,no super,tak se nam komancove zase slezou dohromady....
0/0
21.11.2003 11:09

Marťásek

Fotka
A proč je u toho článku fotka Topolánka?
Jinak, nechápu, co všem tak vadí na Tlustém. No a co, tak chtěl vlézt do KSČ nebo vlezl, to je fuk. V KSČ bylo hrozných lidí a to ze všech stran. Zase rozlišuju mezi vraždou a členstvím v KSČ, které trvalo stejně chvilku. Šrám to jistě je, ale zase že by se kvůli tomu měl stydět vylézt na chodník, tak to zas ne.
0/0
21.11.2003 10:17

JTR

Re:
Co vadí na Tlustém?? Je to karieristickej grázl, kterej žije i z mojich daní a až přijdou Čínané tak žežloutne!!! Jinak chápu motivy proč se vstupovalo do partaje, ale tím vstupem vlastně každý souhlasil každý s tím co ta partaj prováděla, žádná tlustá čára dle pana profesora!!! A kdo je "čestnější" ten co zahodil rudou knížku nebo ten co u komančů zůstal???
0/0
21.11.2003 10:56

Marťásek

Re:
Z vašich daní žije více pofiderních poslanců. Tak to berte třeba tak, že z vašich žije třeba Mareš, z mých Tlustý a už vám to vadit nemusí.
OK, já to neschvaluju, ale zase nepokládám rovnítko mezi rok členství v KSČ a vraždu, ano
Mezi politiky ČSSD máte spousty bývalých komunistů, v jiných stranách taky. Proč zrovna ten Tlustý tolik vadí?
A ještě - kdyby to byl takový kariérista jak tvrdíte, tak by dnes nebyl v ODS, ale v US. Tam přelezly všechny krysy, které myslely, že mateřská loď jde ke dnu (jejich vinou).
0/0
21.11.2003 11:07

JTR

Re:
Pro info nevolil jsem ani jednu stranu gaunerů a korytářů co sedí dnes v parlamentu. To že komanč je v ČSSD dokážu pochopit, ale že se z něj stane kovaný "pravičák" to nepochopím, možná proto ta pravicová scéna v ČR nemá s pravicí nic společného!!! Pouze zdiskreditovala pravicovou politiku min. pro 2 generace!!!!
0/0
21.11.2003 11:13

Marťásek

Re:
Já to poopravím - volil jste každou z těch stran, co tam dneska sedí, trošku.
0/0
21.11.2003 11:31

JTR

Re:
Maličko poopravím: můj hlas mi byl ukraden těmi vašimi gaunery co jste zvolil vy a vám podobní, co jim stačí jenom kecy bez výsledků!!! Kolik byste platil (+ další výhody) svým zaměstnancům za výkony stejné těm co předvádějí poslanci, pokud tolik, velice rád se budu ucházet o zaměstnání u vás!!!
0/0
21.11.2003 11:36

Marťásek

Re:
A tedy nemáte vůbec právo nadávat. Souhlasíl jste se současným stavem, ať už by byl jakýkoliv.
0/0
21.11.2003 11:37

JTR

Re:
Pane já jsem VOLIL!!! Chápete to!!!
0/0
21.11.2003 11:40

Marťásek

Re:
Chápu. A špatně. Někoho, kdo se do parlamentu nedostal, a jehož hlas si poměrně ukousli i komunisté. Poučení pro vás pro příště. Napravte se.
0/0
21.11.2003 11:44

JTR

Re:
Asi nechápete, neumím se rozhodnout mezi menším a větším gaunerem, kterého platím ze svojich daní. Vy asi lehce vyděláváte, že vám nevadí živit takovou bandu nemakačenků (dle praktických výsledků) a nebo vaše pracovní výkony jsou obdobné!!!!
0/0
21.11.2003 11:48

Marťásek

Re:
To druhé, zatím jsem student, vydělávám mizivě. Ale ne že bych byl nemakačenko. Až budu makačenko, budu to první. Ať budu vydělávat jakékoliv množství, gaunery taky nebudu chtít platit.
Pokud byl ale náš spor od počátku o Tlustém, ten rozhodně nemakačenko není. Je to jeden z nejaktivnějších poslanců ODS. Co do počtu vystoupení ve sněmovně, v počtu návrhů, vystoupení v médiích apod. OK, má šrám, ale zdaleka ne takový, jaký mají mnozí jiní. Dnes stojí podle mě na správné straně a je aktivní.
0/0
21.11.2003 11:52

JTR

Re:
Jsem podnikatel, platím daně, nefalšuji daňové přiznání jako tvoje "správná" strana, nelžu zaměstnancům jako tvoje strana (nalevo nebo s Klausem), nekamarádím s jedinci typu Salzmann bez odpovědnosti atd, atd, atd, A co jako aktivní poslanec pro mě jako podnikatele s. Tlustý prakticky prinesl??? Je to jednoduché VELKÉ KULOVÉ!!!!!!!!
0/0
21.11.2003 11:57

Marťásek

Re:
Momentálně nic, protože není u moci. Až bude, teště se na rovnou daň ve výši 15 %, stejné podmínky jako zahraniční investoři, a daňové přiznání na jeden papír formátu A5. To je pro vás jako podnikatele.
Nalevo nebo s Klausem - po volbách nebyla jiná možnost. Nešlo sestavit vládu. Lidovci a US vydírali jak Zemana tak Klause, chtěli 10x tolik křesel ve vládě než jim podle voleb příslušelo. Jediná možnost byla být bez vlády a čekat rok na další volby, které by ovšem vyhráli už komunisti. Jestli byla opoziční smlouva podvod, tak podvedený bych měl být já, jako volič ODS. Já se však podvedený nikdy necítil, naopak považoval jsem ji za geniální tah k vyšachování vyděračů US a KDU.
0/0
21.11.2003 12:05

JTR

Re:
Tak naposled BLABLABLA, kecy kecy ve stylu pana profesora, nebyla jiná možnost atd, Kdo měl provést opravdovou reformu po komunistickém bordelu??? Kdo x let vládl??? Ale to by byla 20-25% nezaměstnanost a v dalších volbách by propadl a byl by bez koryta ale reforma by byla!!! Jo a volil jsem Pravý blok i když i k němu mám výhrady!!!
0/0
21.11.2003 12:17

karoten

Re: Hoříte plamenem člověče
Vaše postoje plně souznějí s hodnotami jež ctí naše nejsilnější strana. Obávám se ale že obrátit na víru JTRa se nepovede. Dokonce ani neuznává Vaše logické vývody. Prostě jiný wokna.... Zaujal mě plátek zvaný Profit, skrze 1 článek jehož téma mi bylo blízké jsem nahlédl do světa modrého ptactva. Jsou to úchvatný noviny, nedivím se že rostou preference komoušům, pokud přiložíte Haló noviny k tomuto periodiku - dojde pravděpodobně k anihilaci, tolik třídního boje na opačnejch pólech se jen tak nevidí.
0/0
21.11.2003 15:46

Marťásek

Re:
A protože se neumíte rozhodnout mezi menším a větším gaunerem, raději volíte třetího gaunera, o kterém víte, že se tam nedostane, a váš hlas si rozdělí menší a větší gauner na půlky, místo aby ho dostal ten menší.
Ty strany co nejsou v parlamentu taky žádní beránci nejsou. Jsou to pořád ti stejní lidé, co se přelévají z jedné strany do druhé. US, DEU,  +ODA +KDU=4koalice, us+deu=us-deu (matematicky blbost samozřejmě) 4-koalice ->3koalice. -ODA= koalice. Vykroužkováním US lidovci dostáváme koalice-us=lidovci přesně podle volebního billboardu. Ale i jinde. Cesta změny, pak nová cesta změny + naděje. Co bude do budoucna? ODS -> Kasl. Kasl+US+ODA+Cesta změny
Jedním slovem šašci. Pořád stejné xichty, které si myslí, že pod jiným jménem zazáří.
0/0
21.11.2003 12:02

Marťásek

Re:
A že neměli žádný skandál? Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Ale ukázková může být roztržka cesty změny na cestu změny a naději. vzájemně si ukradli prachy a podpisy občanů k registraci. To nejsou gauneři? Co by teprve udělali získáním moci?
Ty jste volil? Nebo jiné? Prozradíte?
0/0
21.11.2003 12:11

JTR

Re:
Na rozdíl od vás nejsem schopen označit člověka za gaunera, pokud mu nedám šanci, aby se předvedl!!!! Volil jsem stranu, kde žádné provařené tváře nejsou (jako jste popsal). Samozřejmě můžou pak být stejní, ale tak je nebudu volit znovu!!! Jinak až budete vydělávat a platit daně tak poznáte co to je čestnost, nezaplacené faktury, daňová přiznání na 20 stránek, počty úředníků atd,atd,.... A budete chápat, že to co dnes sedí parlamentu nemá snahu cokoliv změnit!!! Pracovat tak jako oni, zkrachuju za půl roku!!! Platím daně, platím v MHD, splácím čestně úvěry a proto mě výkony politiků děsí!!! Dokonce i toto připojení si platím sám, ale vám to zatím nic neříká a já bohužel musím jít pracovat, aby se naši (vaši) poslanci mohli mít dobře. Přeji hezký den.
0/0
21.11.2003 12:12

Kirken

Slovo do pranice
http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003111703
0/0
21.11.2003 10:11

Jirka216

ODS banda kverulantu
hlavne ze nase nejpravicovejsi strana ODS, jde proti vsem pravicovym napadum CSSD! Skromach treba chtel zavest verejne prace nezamestnanym a p. Tlusty, rekl ze je to novodobe nevolnictvi! Proc je ODS proti snizeni statni podpory stavebnimu sporeni? Je pravicove davat lidem zcela zbytecne rocne 4500 Kc a tvrdit, zejODS nechce brat lidem to vyhodne sporeni!! (poslanec Kocourek z ODS).
ODS je pak banda kverulantu, ktera jde proti vsemu, co nevymyslela sama... Neni to rozhodne pravicova strana, kterou by stalo za to volit 
0/0
21.11.2003 9:48

bosch

Re: Souhlas
Ano, bylo v poslední době dost případů, kdy ODS vystupovala nesmyslně i proti relativně dobrým nápadům. Vždy to zdůvodňovala zájmy občanů, ale je to jen účelový populismus, zalíbit se. ODS si říká pravicová strana, ale její chování a vystupování je a vždycky bylo levicové. Nikdy se nepustila do, pro veřejnost nepopulárních, ale pro budoucnost nutných kroků. Společnost trpí a hned tak se to nezmění. Nyní ODS nepodpoří  vládě vůbec nic, aby ukázala její neschopnost, ale až bude ODS u vesla, zase naopak ČSSD nic nepodpoří jejich vládě. A tak pořád dokola, dokud se nezmění poměrový systém.  
0/0
21.11.2003 10:32

rewell

no
nevím, co je na tom pravda - pisálci z fronty dnes apod. hrůz si domýšlejí leckdy pitomosti. Ale je-li to pravda, pak nevím, co tím zamýšlejí, zvláště když se celá minulá opoziční smlouva vůbec nepovedla /se socanama rudochama/. Bylo by to velmi krátkozraké od ODS.
0/0
21.11.2003 7:46

ppetr1

TLUSTY
proc se do neho vsichni tak opírate??me pripada rozhodne rozumnejsi  se svymi argumenty nez Sobotka !!!ALESPON POZADUJE,ABY SE LIDI O SEBE POSTARALI SAMI !!!,tedy ti co mohou.CSSD zatim dela PRAVY OPAK a proto nemakacenkove se tu maji jak PRASATA V ZITE !!!!!! nebo vy mezi ne patrite taky (pro mene chapave - nemakacenky) ??????????
0/0
21.11.2003 7:42

husband

Re:
Myslím si, že nejrozumnější věc udělal p. Tlustý tuším v září 89, kdy vstoupil do KSČ, aby se následně po sametové revoluci mohl stát velkým liberálním demokratem, jako ostatně většina bývalých soudruhů, nyní pod křídly ODS!!!
0/0
21.11.2003 8:50

JoJo(koukám jako)

Re: Vzpamatuj se!!!
Nemakačenka (a basisti) se tady mají jak PRASATA V ZITE už hóóóódně dlouho...když byl tenhle gauner u vesla.
0/0
21.11.2003 8:51

JoJo(koukám jako)

Tlustý ?????
je silná osobnost pouze vizuálně..:-) Jinak to je nejkonfrontačnější osobnost (spolu s  Grebeníčkem -asi je spojují budovatelská léta rudých knížek) a pěkná svi_ě.  Propagátor  NOVÉ OPOSMLOUVY si je moc dobře vědom, že v každém jiném případě, ztratí kontrolu nad posttotalitním ekonomickým vlivem starých struktur. Myslím že už je brontosaurem, ze kterého by měli brzy najít další kosti do Národního muzea... Myslím že voliči ODS budou mít rozum a najdou jiné sympáťáky pod modrým ptákem
0/0
21.11.2003 7:22

Qocna

Re:
Souhlas. Kdyby táhnul (nejlíp zpátky do náruče své původní matičky strany) a vzal s sebou i další omšelý Klausovy papagáje Langra, Římana, Zahradila, Benešovou a pár dalších a místo nich nastoupili nějací noví schopní lidi, byla by ODS znovu dobře volitelná.
0/0
21.11.2003 7:52

JoJo(koukám jako)

Re: Přidal bych
ještě branného experta Nečase... jůůůůůů- to bude kostí v Národním muzeu . To pak budou vyměňovat ve světě za jiné kosti, ne?!   . Třeba s Bahahmským národním muzeem
0/0
21.11.2003 8:43

Pind

ODS chce moc!
ODS konečně veřejně přiznala, že má zájem jen o moc, tzn. ráda by vládla, třeba i s ČSSD, to je pro mě nepřijatelné. Mirek Topolánek je čajíček, žádný odborník, diplomat, politik, vůbec nic. Ahoj
0/0
21.11.2003 7:06

mufinek

Re:
Samozřejmě že ODS chce moc. A bylo by špatně, pokud by to bylo jinak! Každá strana má nějaký program. Podle něj jí lidé volí. A Ti lidé chtějí, aby ta strana ten program prosazovala, k čemuž potřebuje moc. Strany, které nechtějí moc, ty neznám, případně by muselo jít o demagogické strany, jejichž cílem je získávání peněz za hlasy, bez ochoty nést odpovědnost za vládnutí...
0/0
21.11.2003 7:25

hbf

Re:
V zásadě souhlas, mufínku, jenže když si vzpomenu na hlasy ODS z léta 2002, jak US-DEU zradila své voliče spolčením se socialistickou stranou, tak najednou vidím, že ODS dělá právě totéž! ODS má s pravicovou stranou společnou jen rétoriku. Činy jsou od roku 1992 nesystémové, populistické až levicové. Jeden příklad za všechny - sociální systém z let 1994 - 1995. Je opravdu zoufalé, když socialistická vláda zpřísňuje sociální systém po pravicové straně.
Dokud z ODS nezmizí lidé jako Tlustý, Říman, Nečas, Langer a další, nebude (alespoň pro mě) to důvěryhodná strana.
0/0
21.11.2003 8:04

Qocna

Re:
Naprostý souhlas. Pravicové řečičky, levicové činy. Proto si taky tak rozumí s komančema. Pravice? Pche
0/0
21.11.2003 8:17

Stmart

Re:
jojo mluvite mi z duse, tohle neni pravcova strana. je to smes populismu, nacionalismu (ten vyplyva u predchoziho), negativniho vymezovani a absolutniho opaku liberalismu...predevsim tezkou inklinaci ke kelientelismu, rovnejsi mezi rovnymi, zakulisnich dohod (CSSD, KSCM...jak vidno s kdekym) a zjevnou tendenci sobe prizpusobit pravidla hry.
Proto je pro me jako pravicoveho s liberalnim citenim ODS stejne nevolitelna jako KSCM (to je paradox:-) A jeste jeden fenomen je skalni volic ODS- jak flasinet opakuje poznamecky a stranicka vystoupeni vedeni ODS (nejlepsi jsou ty jizlive poznamky) dokonce se stejnym vyrazivem, absence jakehokoliv kritickeho nahledu, pouze negativni vymezovani se. Narovinu kdyz vedeni ODS "vysvetli" svym volicum ze zemekoule je hranata (a jen levicove zivly mohou tvrdit aopak :))) tak volic ODS si to "uvedomi" a zacne aktivne tez provolavat.
0/0
21.11.2003 10:32

Pind

Re:
Stoprocentní souhlas!
0/0
21.11.2003 10:16

0100

Tlustý je ještě jeden z nejschopnějších...
Pokud nedostane šanci ve vedení strany, pak není divu, že se odklidí někam na dobře placené místo do závětří. Jen nevím, kdo pak bude ve straně tak silná osobnost.
0/0
21.11.2003 6:34

Qocna

Re:
Kdo bude v ODS silná osobnost? Je jich tam přece plno! Pan Langer - vynikající řečník, mající vždy v rukávu neotřelý nápad, pan Říman - nejlepší kopírka výroků VK, pan Zahradil - jež nám v EU dělá to nejlepší jméno a mnoho dalších. Soudruha Tlustého s jeho upřímnýma očima a vždy čestným a rovným jednáním by sice byla hrozná škoda, ale ODS má mnoho jiných neokoukaných nových tváří, které jsou kdykoli schopny vygenerovat genyjální myšlenku.
0/0
21.11.2003 7:03

hlava9876543210

Re:
prosim o vysvetleni zkratky VK. Dekuji...
Ale ted me napadlo: neni to VELKA KUR_A???
0/0
21.11.2003 7:36

Qocna

Re:
No, to jste mě trošku zaskočil. Já měl samozřejmě na mysli Ó Nejvyššího, ale výklad té zkratky je zdá se vícemožnostní.
0/0
21.11.2003 7:49

huhu007

Re:
Pan exkomunista Tlustý se svojí svazáckou fyziognomií je hlavně jeden z nej-všeho-schopnějších...
0/0
21.11.2003 8:48

0100

Zvládli jste akorád tak velký kulový....
Topolánek  těží pouze z chyb ČSSD, které stačilo mediálně přiživit jím i místopředsedy ODS. Řada mladých voličů, kteří potřebují bydlení a práci se nechá napálit líbivými sliby KSČM a přidávají se v preferencích k nim. Prožili komunismus jako děti, které nemělo z jeho obludnosti špiclování rozum. Bohužel, s kritizováním chyb odchází i svěží vánek Topolánek. mediální argumentace se stávají frázovitější a nedívím se Tlustému, že je po nabídce na šéfa NKÚ smířlivější.Když se volič náhodou podívá na Kotel, kde je Langer, musí si o něm a straně udělat obrázek. Jeho argumentace je pár omýlaných frází, se kterými Kotel prošel a nic vlastně neřekl. Tak přesně politika ODS vypadá pod vedením Topolánka. Pokud se tito staří frázovití matadoři nevymění, tak jako to udělal z části Śpidla ve své straně, tak ODS půjdou preference prudce dolů. Čím dříve to pochopí, tím lépe. A jít s ČSSD do vlády? Možná po volbách, ale teď o tom mluvit je zbytečné, pokud ODS ještě nechce ztratit více preferencí.
0/0
21.11.2003 6:29

duval

nooooooo
tak to už teda neříkám nic
0/0
21.11.2003 3:30

Danuška Herianová

Kdy
kdy skončí vláda socdemáckých diletantů ??
vždyť už s nima nesouhlasí ani trpartita viz http://www.idt.cz/view.php?cisloclanku=2003112102
a tlustý s nima chce jít do vlády. chce spáchat politickou sebevraždu ?????
redaktoři idnes neví jak vypadá tlustý ??? asi trochu jinak než mirak topolánek co ?
 
0/0
21.11.2003 3:05

Najdete na iDNES.cz