Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Komunisté: Mělo by se s námi mluvit

V pražském Karlíně začal koncert S komunisty se nemluví. Na pódiu se během večera objeví populární kapely Lucie či Kryštof, zahrají i písničkáři disentu Jaroslav Hutka či Vlastimil Třešňák. Podle organizátorů se akce koná z obav ze stále větší moci KSČM. Komunisty ale akce příliš netrápí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fikos

Mám lepší nápad co vás takhle střílet?
To aby jste nám dobře rozuměli tak hezky po vašem
0/0
3.12.2003 16:42

JirkaVanek

http://www.freewebs.com/vanek/index.htm
Prohlášení k 17. listopadu a výzva k dalšímu sjednocování občanů za společnou věc   . odboj – konečná fáze   V duchu odkazu milionů umučených, zavražděných a perzekvovaných obětí – bojovníků proti zrůdné ideologii a praktikám komunismu a jejich totalitním režimům, vyhlašujeme 17. listopad – státní svátek ČR – jako den zahájení konečné fáze zúčtování s komunismem a se všemi nositeli jeho zločinných a teroristických myšlenek a činů. Toto zúčtování dlužíme všem obětem (na životech i jiných), které byly v rámci . odboje – boje proti komunismu – položeny.   Nejsme vůbec spokojeni s polistopadovým vývojem a důrazně žádáme zavedení a následnou aplikaci opatření, která by naši zem morálně očistila a zahájila budování slušné demokratické společnosti.   Mezi tato opatření zejména řadíme:
0/0
19.11.2003 10:10

huhu007

Není to ani tak o komunistech
V každém státě existuje skupina politických extrémistů. Mnohem horší je, že u nás mají pohrobci stalinistických sekreníků takovou přízeň voličů. Můžeme samozřejmě označoval tyto voliče za pitomce (a to taky jsou), důležité je podívat se na kořeny a příčiny tohoto zla.
Pokřivená morálka přetrvávající z komunistických dob zde bohužel sehrála negativní úlohu. Příznivce komunistů bychom mohli přirovnat ke zvířatům žijícím v ZOO, které chtějí vypustit do volné přírody. Nakonec se většina z nich dobrovolně vrátí do své klece - je jedno, že by si ve volné přírodě mohli jít kam chtěli a dělat co chtěli. V kleci mají jistotu, že jim dá aspoň někdo nažrat. Příznivci komunistů jsou zbabělí. Jsou nejen zbabělí ale jsou také amorální. Svůj kus žvance v kleci vymění nejen za svoji svobodu ale i za svobodu a životy svých bližních. Nezaslouží si nic jiného než kopanec do p*dele. A ten taky od komunistů dostanou, jestli se tito někdy dostanou k moci.
Dovolím si předpovědět, co se stane při nástupu komunistů. V momentě, kdy komunisté vyhrají volby díky strachu odejde nejen většina investorů, ale i část inteligence a lidi, kteří něco umějí. Tím padne mnoho pracovních míst a nezaměstnanost raketově vzroste. Snaha komunistů o sociální smír povede k takovým změnám fiskální politiky, že dojde k obrovské inflaci, která znehodnotí úspory veškerého obyvatelstva. Komunisté se pokusí zvrátit tento trend, ovšem nezbyde jim nic jiného než zrušit konvertibilitu měny, zavřít hranice - jinak jim nezůstane jediný člověk, který svoji práci umí. Aby se komunisté udrželi u moci, budou muset za stav věcí najít nepřítele. Tento nepřítel bude již tradiční - na základě třídního rozdělení budou vybíráni kapitalisté a kulaci (zemědělci a drobní živnostníci - ti velcí kapitalisté už tady dávno nebudou), se kterými se po komunistickém vzoru provede krátký proces. Majetek těchto lidí bude zkonfiskován a rozkraden.
Díky negativní zkušenosti s komunist
0/0
19.11.2003 8:59

huhu007

cont.:
..s komunistickým režimem s dnešní technické vyspělosti dojde k těmto změnám neuvěřitelně rychle. Příznivci komunistů a s nimi celý národ bude chcípat hlady. Budou mít konečně to, co vždycky chtěli.
Toto je popis událostí, které pravděpdobně nastanou, pokud komunisté získají rozhodující moc. Může se stát samozřejmě i něco jiného, například občanská válka (myslím, že nejeden člověk včetně mě by byl po zkušenostech s komunisty ochoten hájit svoji zem proti komunistům se zbraní v ruce). Pokud komunisté získají moc nikoli rozhodující ale budou mít příležitost jen škodit, pak dojde k akceleraci toho, co je patrné již nyní. Strany si budou navzájem dělat naschvály, což zbrzdí, ne-li úplně zastaví nutné změny, které je potřeba provést. To bude opět vést ke stavu, kdy jakákoli reforma bude mnohem bolestnější a opět to bude nahrávat do rukou komunistům.
 
0/0
19.11.2003 9:10

007Ráďa

to snad ne
...Podle Kováčika má však v demokracii každý právo na svůj názor...
 
TO SNAD NEMYSLÍ VÁŽNĚ !!!! Jak se bolševik může ohánět demokracií? Ten má tak právo stáhnout ocas mezi nohy a jít jinam.    
0/0
19.11.2003 7:21

mikey_

pro pandorku a jiné hvězdy
pro srovnání komunismu a fašismu si uděláme nejlépe obrázek počtem obětí...
 
komunismus:
SSSR - 20.000.000
ČÍNA - 65.000.000
VÝCH.EVROPA - 1.000.000
AFRIKA - 1.700.000
KAMBODŽA - 2.600.000
SEV. KOREA - 2.000.000
AFGHÁNISTÁN - 1.500.000
VIETNAM - 1.000.000   (MEZINÁRODNĚ UZNÁVANÉ ODHADY) (čísla ze sev. kor. jsou dle mého názoru a současného hladomoru způsobeného kom. reprezentací lehce podceněná)   přesná čísla o obětech fašistického diktátu nemám po ruce ...        .... ale bylo jich MÉNĚ!!!
0/0
18.11.2003 23:24

prasodlak obecny

Re:
Svata pravda  je to banda lharu,zlodeju a hlavne VRAHU(vrazi svych spoluobcanu
0/0
19.11.2003 3:09

barbudo

Všechno chce svoje.
Chce-li někdo s někým mluvit, musí být schopen dát pár slov do věty. Není-li toho mocen, udělá lépe, bude-li mlčet. Aby nebyl za idiota, může z nemluvení udělat věc cti, hrdosti a slávy.
0/0
18.11.2003 21:15

V.Poustka

mluvit
Rozhodně doporučuji mluvit! Nejčastěji používaná slova by měla být tato: "...jsou uznáni vinnými a odsuzují se k souhrnnému trestu..."
0/0
18.11.2003 20:23

sonokark

jo , taky bych rad , moc rad
v boxerskym ringu , jeden po druhym , Svine spinavy .
0/0
18.11.2003 20:20

michallll

O čem?
Bez tématu se mohou bavit leda milenci.
Zatím se publikuje memoárová literatura z holokaustu. Nacistické symboly , obsahy, obrazy, tak užije jen poškozený člověk mimo slušnou společnost.
Pro komunismus  řadě lidí sprostředkovaná zkušenost chybí, navíc mají nějakého komunistického  zločince v rodině či poblíž. Může se tedy dotyčný soudruh divit i veřejně.
Jinak dialog- žalobu lze otevřít. Zatím se od ní nositelé tohoto ubližujícího názvu, ubližujícího obětem, distancují geniálním přerodem. Organizovaný zločin komunistické strany je jen mezi jejich členy, oni jím sami trpěli.
Primitivní hra zpravodajské agentury. Hry nejsou dialog, s nefér kluky a holkami si nehraju. Tak rozumím tomu jistě nadsazemému názvu koncertu. Kdyby ale někdo přišel s mými dokumenty skartovanými - zašantročenými v listopadu z oddělení Nymburk, rád je převezmu i doplním.Nebo alespoň jako každý polepšený zločinec vyklopil co o nich a,lidech kolem ví. I kafe bych mu uvařil.
Michal, Libčeves, t. 603771186
0/0
18.11.2003 20:17

hovnival-

@@
Je videt, ze mnozi si jiz komunismus nepamatuji, mozna zapomneli jaky to bylo nebo byli prilis mladi a neprozili tu dobu. Vsechny, kteri rikaji, ze to za komunistu bylo lepsi, bych chtel upozornit, ze to rozhodne lepsi nebylo. Nevim o nicem, co by za komunistu bylo lepsi nez ted. Naopak, vsechno bylo horsi.
0/0
18.11.2003 18:53

Ulrich

Komančů se nebojme.
Příznivci KSČM jsou zatrpklí, hloupí a dezorientovaní lidé. Je určitým překvapením, že se straně ještě pořád daří tyto jedince přivádět k volebním urnám. Ale jsem přesvědčen, že pokud vydržíme a budeme je ještě i po příštích volbách do Sněmovny ignorovat jako politického partnera, pak jejich elektorát zčásti rezignuje a zčásti vymře. Nemají šanci.
0/0
18.11.2003 18:02

maret

Hej soudruzi z KSČ
 
 Čest práci soudruzi z ústředního výboru KSČ. Jak prosperujou Vaše firmy? To bude dobrej joke až vám znárodníme majetek. Už se na to těšíme.Pomalu začnu budovat někde avtomobilnyj závod na avtomašiny - Favority. Už bylo dost těch kapitalistickej štváčů a jejich zboží. PS Moc vám to nejde pod krk co soudruzi, tak pěkně v opozici kšeftíky, daně taky nic moc a teď najednou vládnout. Tomu sami nevěříte.
0/0
18.11.2003 17:45

pandorka

KSC
Nejsem volickou KSC,ale myslim,ze v nasem demokratickem:o)  state by se melo dbat vysledku voleb a vsechny strany naseho politickeho spektra by mely spolu komunikovat.I kdyz se to nekomu nelibi,je to proste tak.Protoze jestli hlasa nekdo neco jineho,pak je to ten,co nema o demokracii ani paru a nejradeji by cenzuroval a sam se podobal komunistum.
Samozrejme ,ze nekdo bude vzpominat na komunisty v dobrem,nekdo ve spatnem svetle podle toho,co se stalo ci nestalo mu nebo jeho rodine.
A disidenti nejsou zadni borci.Utekli,schovavali se za stromama v zahranici a nas tady nechali.Po revoluci prisli a jsou z nich hrdinove.Za co?
 
 
0/0
18.11.2003 17:17

ManInTheShadow

Re:
pletete si pojem disident a emigrant.
0/0
18.11.2003 17:19

pandorka

Re:
Nerikejte.Je to vas nazor,respektuji ho.
0/0
18.11.2003 18:17

ManInTheShadow

Re:
podle slovniku cizich slov: "disent=seskupení, skupina stoupenců jiného smýšlení, odpůrců" a "disident=příslušník disentu, oponent, odpůrce; odpadlík, rozkolník" ... ten kdo utekl za hranice, at uz se schovaval ci nikoliv byl "emigrant=vystěhovalec; vyhnanec, vyhoštěnec". Srovnejte si pojmy, dodate svym prispevkum vahu.
0/0
18.11.2003 18:28

pandorka

Re:
Dekuji za vysvetleni.A co takovy pan Tigrid?To byl vlastne emigrant,podle slovniku cizich slov.Disident v emigraci.
0/0
18.11.2003 18:44

ManInTheShadow

Re:
cerna je cerna a bila je bila ... jakou barvu ma pak sachovnice ?
0/0
18.11.2003 18:49

pandorka

Re:
Neuznavate jiny nazor nez Vas.
0/0
18.11.2003 18:54

ManInTheShadow

Re:
definice pojmu neni nazor ... ta je dana (prinejmensim konvenci) ... nenapadam vas nazor ze lide odchazejici za hranice "vas tady nechali" ... opravuji jen to ze neslo o disidenty, ale emigranty. Pavel Tigrid nebyl disident. Byl to emigrant a jedna z nejvetsich postav ceskeho exilu.
0/0
18.11.2003 18:59

fleret

Re:
pred emigraci take clen ksc.
0/0
18.11.2003 20:00

ondra-pro

Re:
Jo jo, vsichni se jen cpou ke korytu! A pak kdyz se neco semele a nekdo je ve spravny cas (nekdy jen nahodou) na zpravnem miste, stane se "hrdinou"! Jen chci rict, ze z 99,9 procent plati "vsichni za sebe" a ve zpravny cas prohlasovat ze bojuji za ostatni! :(
0/0
18.11.2003 20:20

Isabelle

Re:
A Ondrejko ty jses pro co??
0/0
18.11.2003 21:16

huhu007

Re:
No to ani omylem, vy hňupe. Tigrid emigroval již v roce 1948 a nikdy v KSČ nebyl. Argument skutečně hodný modroptáckého hňupa.
0/0
19.11.2003 8:40

tonikovec

Re:
pandorko, tipnul bych te na 20 max. 25 let....komunismus si na vlastni kuzi nezazila a to co tady tvrdis o demokracii je blabol....oni se snazi upozornit na to, ze jsou to ti sami hajzlove, kteri nasi zemi poslali behem 40 let tam kde jsme, mohli jsem byt na urovni velke britanie, nemecka, francie...a kde jsme ted, jak tu lidi smysli, krade se.....to z nas vychovali komuniste a v lidech to stale je....pro me jsou to hajzlove a vrazi, nicili nevinne lidi...to same co delal hitler, castro, husajn.....a komunisti jsou stejni...ted zvastaji, aby nejake ty lidi presvedcili, ale ziskanim vetsi moci bychom se taky mohli vratit pred 89 a to si snad nikdo krome komunistu nepreje.... nemusim souhlasit s ods, s cssd, kdu-csl....ale rozhovor s nimi povedu, komunistu nepozdravim....tot vse
0/0
18.11.2003 17:32

ondra-pro

Re:
Naprosto souhlasim.. Misto rustu jsme propadali az tam, odkud jsme se v 89 odrazili! A ze to bylo sakra nizko pod vyspelou Evropou. Nevim jak ostatnim,ale me by se libili nepotrebovat turisticke vizum do USA, moznost pracovat po cele Evrope a hlavne, ten zivotni standard. A ted? Ted to dohanime po komunistech!
0/0
18.11.2003 17:37

pandorka

Re:
Nepochopil jste me.Ja nesoudim zda to ci ono ,je dobre ci spatne.Pouze jsem se pozastavila nad tim,ze by politicke strany mely spolu komunikovat,to je vsechno.Nic vic,nic min.A a propo,je mi 27,nezazila jsem komunismus na "vlastni"kuzi,mam pocit,ze jsem mela bezstarostne detstvi a nevedela jsem,ze existuje lepsi zivot.
0/0
18.11.2003 18:16

pandorka

Re:
Vy vsichni rozebirate klady a zapory komunistu,ja ne.Reagovala jsem pouze na clanek o komunikaci.Takze nevim,kdo si spletl stranu.
0/0
18.11.2003 18:22

ManInTheShadow

Re:
zapory komunismu jsou takove, ze jako celek tvori rakovinu lidstva. Slusny clovek ma hranice (kazdy podle sveho) za ktere jiz nejde v komunikaci s lidmi dobrymi i spatnymi. Komunismus nejsou lide, ale lidska spina.
0/0
18.11.2003 18:30

pandorka

Re:
Nepochopil jste me.Neposuzuji,zda to ci ono je pro nekoho dobre ci spatne.Pro jednoho je to klad,pro druhy zapor.Ale o tom ja tady nemluvim.Jde mi z principu ciste o komunikaci mezi politickymi stranami.Ze i kdyz maji odlisne nazory,postoje,je dobre i presto spolu komunikovat nebo se snazit komunikovat..O nic jineho.
0/0
18.11.2003 18:49

ManInTheShadow

Re:
v tomto smyslu s vami naprosto souhlasim. KSC vsak stoji mimo blok demokratickych politickych stran, nebot je primou pokracovatelkou strany aktivne a otevrene potlacujici ma zakladni lidska prava a svobody. Ma to i v nazvu. Dokud se nevzda teto ideologie, neni partnerem v jednani. Jednala vy byste s nacisty ??? ... je nestesti naseho statu, ze nebyla postavena mimo zakon.
0/0
18.11.2003 18:53

pandorka

Re:
Je to vec nazoru a prave proto je dobre komunikovat.Zvolili si je obcane CR.
0/0
18.11.2003 18:57

hovnival-

Re:
zvolili si je obcane CR, kteri vedome tedy podporuji stranu, jejiz ideologie  je zalozena na potlacovani svobod a prav. To je celkem smutne, ze stale tolik lidi podporuje komunisty. A jak je videt na vas, nejsou to jenom stari lide, bohuzel i spousta mladych lidi ted podleha jakesi idealizaci komunismu.
0/0
18.11.2003 19:10

pandorka

Re:
Prominte,pokud jste cetl me prispevky,ja komunisty nepodporuji a nejsem volickou KSC.Jde mi pouze o to,ze i kdyz strany napric nasim politickam spektrem maji jine ci podobne nazory,mohou i presto spolu komunikovat.To je vse.
0/0
18.11.2003 19:36

Mirdalek

Ja uz nechci mavat mavatkem na prvniho maje
Ale ty tady rikas, ze se ma komunikovat se stranou, ktera nikdy s nikym nekomunikovala. Sice ted soudruzi tvrdej neco jinyho - ale zeptej se nekoho, kdo mel tu drzost rici svuj nazor treba pred 15ti lety. Pokud se ten nazor neshodoval s tim "jedinym spravnym" socialistickym, tak dotycny musel prinejmensim delat podradnou praci nebo sel sedet... (Takhle si oni predstavujou tu komunikaci o ktere mluvi pra..ata Grebenicek a Ransdorf - dekuji - o takovou komunikaci nemam zajem). To by meli spise vysvetlovat lidem ty ostatni strany - ale chapu ze to jde z tezka, kdyz na mnoha vysokych pozicich jsou byvali komunisti a nebo deti byvalych komunistu - to svinstvo z nasi spolecnosti bude jeste asi nejakou dobu vyprchavat. Pro me jsou komunisti lahari a vrazi - nic vic nic min. Rozdil mezitim co ted rikaj a mezitim co delali a hodlaj delat je takovy, ze docela chapu ze vetsina slusnych lidi nema zaludek na to se s nima bavit.
0/0
18.11.2003 19:01

pandorka

Re:
Pred tim,neni ted.Ja myslim,ze nasi politikove jsou dospeli a snad rozumni lide,ze si stoji za svym,ale to jim nebrani vyslechnout jiny nazor.Mohou jej sdilet nebo nemusi.I kdyz jsou komunisti politicky neprijatelni pro urcitou cast spolecnosti,neznamena,ze si neposlechnou  jejich vyjadreni k te co one veci.Je prece normalni spolu komunikovat.Funguje to prece v parlamentu.
0/0
18.11.2003 19:39

ynternetova fany

Re:
hluboce je podcenujes: oni jsou stranou, co ma v ukolce, kdyz jsou "hubene" casy sekat dobrotu, pozdeji, kdyz se jim povede vlezt nejakym zpusobem do vlady zacnou s terorem. podle vzoru nizsiho uslapni vyssimu se poklon... delali to tak kazdou dobou v kazde zemi...
-
hluboce je podcenujes, jsou nebezpecnejsi nez si myslis. jsou to demagogove beze svedomi. nech si vypravet od rodicu...
0/0
18.11.2003 20:50

Mirdalek

Re:
Bavit se muzes uplne s kazdym a o vsem  - treba i s vrahem nebo zlodejem. Ale se zlodejem asi nebudu diskutovat otazku jak zajisti bezpecnost majetku, stejne tak tak nechci diskutovat s komunistama  budouci politiku tohodle statu. Pokud bych vedel, ze se zlodej polepsil, tak bych byl ochoten se s nim se skripenim zubu bavit, Stejne tak, pokud bych vedel, ze se  KSC "zlepsila", tak bych jsem se s nima bavil. Problem ale je, ze ta nase slavna komunisticka strana se "nezlepsila" - nedistancovala se od sve minulosti a prosazuje uplne stejne hodnoty jako pred listopadem. - tak o cem se s nima ma clovek v politice bavit, kdyz vsichni vime, kam to vede a o co jim de....(budu se s nima bavit o vsem moznem, jen ne o politice - pokud zlodej neprestane krast, tak se s nim nebudu bavit o zajisteni bezpecnosti majetku - pokud neprestanou komunisti prosazovat ty same hodnoty co prosazovali pred listopadem, tak se s nima nebudu bavit o budouci politice - jednoduchy)
0/0
18.11.2003 21:07

ondra-pro

Re:
asi nevis co vsechno komuniste natropili, ale bud klidna, ze komunisti se uz k moci nedostanou. A jestli, zazadam o jine obcanstvi! Tecka k tem...
0/0
18.11.2003 17:33

pandorka

Re:
Vim ,co natropili,ale fasisiti byli horsi.Mela jsem detstvi za komunistu,jsem rocnik 76,a bylo v pohode.Na nic si nestezuji.Aspon ve skole byla nejaka kazen a litaly facky,ale prezili jsme to.Ne jako ted.
Pouze jsem chtela sdelit to,ze je dobre ,kdyz spolu strany komunikuji.
0/0
18.11.2003 18:20

ManInTheShadow

Re:
podle ceho merite hruznost komunismu nebo fasismu ??? ... co do poctu mrtvych nebo brutality rezimu ? ... pak je komunismus snad jeste horsi a nic na tom nemeni ani vase bezstarostne detstvi.
0/0
18.11.2003 18:39

pandorka

Re:
Nezlobte se.Jste velice protivny a nesnazite se videt to,o cem pisi.Nechapete me.
Nacisti vyhlazovali vesnice,meli svoji arijskou rasu,kdo takovy nebyl,sel do plynu,vrazdili Zidy,chteli znicit nasi kulturu,ovladnout celou Evropu.Nebyli tady sice 40 let,ale co stacili napachat za 6 let(2.sv.valka),tak to je fakt otres.
 A propo..komumisti jsou zvirata..doufam,ze jsem Vas presvedcila,i kdyz jsem titmto smerem nevedla diskusi.Nashle.
0/0
18.11.2003 18:54

hermik

Re:
Zatimco komuniste v miru stihli zabit vice svych lidi, nez fasiste za valky.
0/0
18.11.2003 19:04

pandorka

Re:
To nemyslite vazne,ze fasisti zabili mene lidi nez komousi? at vedome ci nevedome?
0/0
18.11.2003 19:41

hermik

Re:
Jenom Stalin jich stacil odkraglovat pres dvacet milionu v miru, to byla jina liga.
0/0
18.11.2003 20:32

ManInTheShadow

Re:
ja se nezlobim, ale neni muj problem, ze nejste schopna unest kritiku vasich "nazoru" at uz kvuli jejich obsahu ci forme a presnosti. Pote co urazite diky sve neznalosti cest mnoha lidi, kteri se snazili neco pro tuto zemi a jeji budoucnost (potazmo i pro Vas) udelat (at uz ze zahranici ci zevnitr) a jez mam to stesti osobne znat, necekejte prilis shovivavosti.
0/0
18.11.2003 19:09

pandorka

Re:
Divejte,ja jsem schopna respektovat Vas nazor.Nejsem stoupenkyni KSC,uz v mem prvnim clanku jsem to napsala.
Ale ja úprece vubec nezpochybnuju to,.ze komuniste jsou zvirata,jen rikam,ze je dobre,aby vsichni spolu komunikovaly.Myslim,ze si nerozumime.Ja plne souhlasim s tim,co pisete o komunistech,ale to ja tady neposuzuji a ani posuzovat nechci.V tom je cele nedorozumeni.Vy me napadate za to,ze mam jiny nazor a vysvetlujete mi to.Ale to ja nepotrebuji.
0/0
18.11.2003 19:34

pandorka

Re:
Vite,az budu mit problemy,tak ke mne nikdo shovivavy nebude a ani to necekam.Jestli urazim tim nekoho,ze mam nazor.."je dobre spolu komunikovat,i presto ze mame jine nazory."..tak to uz doopravdy nevim,co bych k tomu dodala.
0/0
18.11.2003 19:56

Najdete na iDNES.cz