Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Co pan poslanec Karas nedomýšlí

V článku "Život není sobecká výsada…" pan poslanec Karas naznačuje, že se zákazem interrupcí snad přichází jakási nová morálka a sexualita. Takové tvrzení mi připadá nanejvýš poťouchlé v době, kdy se páni poslanci chystají uzákonit promiskuitu a polygamii formou uzákonění prostituce, a stát učinit pasákem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

petos

genius
jistý český genius Pavko titul neudávám vdyt kolik titulů měli ti co pracovali např. pro HITLERA či STALINA a přesto dobrým věcem nesloužily byt se honosily vysokiým IQ nebo dokonce genialitou řekl že svobodné rozhodnodnutí je víc než život pokud by šlo jen o jeho prosím at si to hodí, pro lůzu nikdy nepracoval nebudu brečet, ale jinak at nechá rozhodnotí na každém kdo se do takové situace dostane, věci se však mají nazývat pravými jmeny, jen doufam že ho ze svobodného rozhodnutí někdo nesejme protože i když sice bude proti svoibodné rozhodnutí jak sám řekl je nade vše
0/0
15.11.2003 23:28

m-p-k

Re:
Doktor Pavko během své dosavadní kariéry vlastníma rukama zachránil život řadě lidí. To, že jeho rukama prošel (a úspěšně) i bývalý prezident, je jen potvrzením jeho schopností, určitě to neznamená, že by pracoval jen pro smetánku. Jeho pracoviště nepatří mezi prominentní a své pacienty si podle společenského postavení nevybírá. Kdyby teď náhle přišel o život, vy pro něj brečet nemusíte. Pro jeho pacienty by to ale byla tragédie.
0/0
18.11.2003 16:14

GhorX

.
Pan poslanec Karas nepřemýšlí, to je třeba si uvědomit. Jeho názory jsou produktem univerzálního návodu k použití člověka jménem Bible.
0/0
14.11.2003 22:59

antibobo

paní Dobešová
by si měla položit zásadní otázky (než začne motat páté přes deváté): Kdy začíná lidský život a co to pro ni osobně znamená? Je správné mít větší obavy ze zabití kočky, nebo sousedova psa, než z odstranění vlastního dítěte?
0/0
14.11.2003 13:58

m-p-k

Re:
Já bych měla jinou zásadní otázku: kolik z těch plamenných odpůrců potratů přišlo na svět jako nechtěné děti? Kolik jich vyrostlo v dětských domovech, na ulicích, kolik jich bylo rodiči týráno? Mimochodem, ví někdo z nich, že pokud matka nezajistí dítěti potřebné prostředí, pak jí může být sociálkou odebráno, i kdyby ho jinak milovala sebevíc? Ono se dobře mluví těm, které rodiče hýčkali jak v bavlnce. Ale zkuste se zeptat i těch druhých, kteří takové štěstí neměli. V protidrogových léčebnách a kriminálech jich najdete dost.
0/0
14.11.2003 16:18

antibobo

Re: Ne
Na tohle nemohu přistoupit. Hlavní právo člověka je právo na život. Protože pokud mu upřeme toto první právo, všechna ostatní práva jsou mu platná jako mrtvému zimník, protože již nežije. Já jsem docela rád, (a to je slabé slovo) že moji rodiče s potraty nesouhlasili. Možná proto tady jsem. A těch zločinců bude možná stejné množství z úplných a bohatých rodin, jako z dětí z ulice. Smrt není dobré řešení .
0/0
14.11.2003 16:28

m-p-k

Re:
Nejde o to, odkud pocházejí zločinci, ale jak končí nechtěné děti. Vyrůst bez lásky rodičů je v určitém smyslu větší handicap, než tělesné nebo mentální postižení. Protože mrzáček obklopený láskou a péčí svých bližních se může prosadit, může najít své místo na světě a může být nakonec šťastný. Ale dětem narozeným a vyrůstajícím bez lásky se něco takového daří zřídka.
0/0
14.11.2003 16:58

pinguinone

Re:
jinymi slovy,jsi nechteny :popravit ?
0/0
14.11.2003 17:02

m-p-k

Re:
Jinými slovy - nějaké papírové právo na život bez práva na podmínky k žití je k ničemu. Vymyslete, jak zajistit nechtěným dětem jejich materiální i citové potřeby a pak bude váš názor o něčem. Mimochodem - některé starověké národy jako způsob popravy používaly ne zabití, ale vyhnání bez jídla a zbraní do pouště, džungle nebo na podobně přívětivá místa. Považovaly to za krutější než zabití a právem. Nechtěné dítě je a vždy bylo odsouzeno k něčemu podobnému.
0/0
14.11.2003 17:21

huhu007

Milá antibobo
Základní otázky byste si měl (spíše než měla) položit vy.
1. co si představujete pod pojmem dítě? Je to totéž co osmitýdenní embryo?
2. jaká práva má čtyřtýdenní embryo, které vzniklo "navíc" při umělém oplodnění?
3. Má se přerušit výroba takových embryí a tím pádem znemožnit 15% párů mít děti?
Máte humanismu plnou hubu, ale pouze do té doby, má-li se vašimi pravidly řídit někdo jiný. Vaše chápání lidství vám nikdo nebere. Bylo by však užitečné, kdyby jste svými tlachy neomezovala práva a svobody jiných lidí. Kdy budete žádat trest smrti pro ženu, která nevyužije každé své vajíčko?
0/0
14.11.2003 22:29

Najdete na iDNES.cz