Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Svědkové Jehovovi míří do školy

Na začátku října rozvířila hladinu veřejného mínění krajského města Zlína žádost Svědků Jehovových o výuku náboženství v jedné z místních základních škol. Situace je zatím neměnná. V blízké době se ale uskuteční s největší pravděpodobností jednání mezi zástupci Svědků Jehovových s ředitelem 3. základní školy Zlín.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Wampir RA

Je to o něčem jiném
Plně souhlasím s tím, že víru si má zvolit člověk sám, že nemáme hustit do malých dětí všelijaké takové věci. A taky souhlasím s tím, že je nutné děti vést k tomu, že se nemá krást, vraždit atd, ale proč je strčit do církve, ať se o to postará?! Vychovávat je musíme sami. V církvi jim nalejou do hlavy nejen to, že se něco nemá, ale zároveň je naočkují tak, že se to a to musí. Vzpomeňme na středověk. Tam každý, kdo měl trochu jiný názor (Země se točí kolem slunce), byl označen za kacíře a CÍRKVÍ upálen na hranici. To chcete, lidé milí?
A za druhé, Jehovisté jsou, aspoň dle mého mínění, církev, která by neměla být podporována. Ví například jehovisté z čeho vzniklo slovo JEHOVA? Zkomolením božího jména jistým člověkem, který četl Bibli v hebrejštině a neuměl pořádně hebrejsky. Jak může někdo věřit lidem, jež své "znalosti" získali komolením jiných znalostí?! A když už jim chce věřit, ať nenutí ostatní lidi k této víře.
Pokud zavedem náboženství na základní školy, malé děti nemají rozumu tolik, aby si uvědomili, co pro ně bude navštěvování znamenat. Náboženství jako předmět by mělo být vyučováno spíše mimo školy v jiných organizacích. Tím by bylo zajištěno to, že kdo chce věřit, věří, kdo nemá rozum na tuto volbu, zvolí si, až rozum mít bude.
Pokud bychom tuto myšlenku propagovali, dopadli bychom jako v islámských zemích... Al-kaidě zdar.
0/0
11.11.2003 12:36

invos

!!!
bylo by dlužno se zabývat tím, že by se mělo náboženství zcela oddělit od výuky na všech státních školách. Proč? 1) je zde fakt historický, náboženství vedlo v mnoha případech k válkám a genocidě celých národů, což jistě není zrovna příkladem pro mladou generaci (viz. Jugoslávie - odstrašující příklad) 2) je to činnost, respektive volba člověka, která závisí pouze na něm, proč by se tedy o tuto výchovu měl starat stát z mých daní? Škola by měla vzdělávat lidi, to je jasné, ale z tohoto úhlu pohledu by jistě výuka golfu mohla být taky považována za všeobecné znalosti... Chápu, že je zde jistá kulturní a historická návaznost s dějinami této země, nicméně to přece neznamená, že je toto nutno do malých dětí cpát ve škole. Až dospějí, mohou si sami svobodně vybrat, co chtělí studovat, golf, Jehovu, 12% pivo, češtinu, matiku, fotbal... každého věc...
0/0
10.11.2003 16:50

Leto_Atreides

Přesně!
Uvedu odstrašující příklad ze své vlastní rodiny. Bratránek se mě zeptal, proč s ním a babičkou nechodím do kostela. Ze suchého konstatování, že podle mě žádnej Bůh není, měl doslova šok. PROSTĚ VE SVÝCH  J E D E N Á C T I  LETECH NEVĚDĚL, ŽE TAKY EXISTUJÍ NĚJACÍ ATEISTÉ. Proč? BYLO MU TO (S)PROSTĚ ZATAJOVÁNO. Asi aby byla chráněna jeho čistá a neposkvrněná "duše". Nedělám si srandu, tohle je opravdu na Moravě možné... a to žijeme v moderní, povětšinou "nevěřící" zemi jednoznačně západního střihu. Vstávaly mi vlasy hrůzou - co pak s lidmi svede vymejvání mozku někde ve třetím světe?!
0/0
10.11.2003 17:54

Dan 1

Tak tak,
víra musí být svobodnou volbou dospělého člověka. Třískat ji do hlavy dětem by mělo být trestáno stejně, jako jakékoli jiné zneužívání.
0/0
10.11.2003 18:11

jyrinec

Re: jo, presne!!!
0/0
10.11.2003 19:04

159357

Re:
Nevím jaké s tím máte zkušenosti, ale zdá se vám logické abychom trestali lidi za to, že své děti učí slušnému chování?! To že dítě má mít úctu ke starší osobě, že se nemluví sprostě, nekrade, nevraždí atd. Nemyslíte snad, že kdyby se podle toho řídili všichni lidi, že by se nám na tom světě žilo daleko lépe. Já bych možná řekl, že lidé by měli nejdřív přemýšlet než někde něco řeknou nebo napíšou.
0/0
10.11.2003 20:11

Dan 1

Výchova ke slušnému chování
a oblbování dětí nadpřirozenými bytostmi je něco zcela jiného. Jinak souhlasím s tím, že je třeba nejdříve přemýšlet, potom mluvit či psát.
0/0
10.11.2003 20:18

barbudo

Re:
Stromek se musí ohýbat, dokud je mladý. Až vyroste bude hezky křivý.
0/0
10.11.2003 20:37

Leto_Atreides

A co s tím vším má společného křesťanství?
Takže když nejsem věřící, budu své děti učit mluvit sprostě, krást, vraždit etc?
Já jsem zase proti tomu, aby se lidem dávaly záměrně klapky na oči.
0/0
10.11.2003 20:35

alena.alena

Re:
co to tady plácáš? Slušně se člověk mlůže chovat i když v boha nevěří (nebo věří v něco jiného.) Slušné chování je prostě slušné chování. Nepamatuju se, že by se kdy v historii lidi chovali jako ovečky, jen proto, že byli zbopžní.Naopak, řezali se mezi sebou jako zvěř.Jo, Hitler byl taky velkej katolík!To, že vychováváš dítě ke slušnosti , na to opravdu nepotřebuješ náboženské vzdělání. Stačí ti cit proto, co je dobré a co ne.Vysvětlíš-li dítěti, proč se tak či onka má (nebo nemá) chovat na příkladech ze života....je to pro něj lepší, než kdybys mu nakukával, že ho jinak potrestá Bůh. Jinak, miláčku, náboženskejch blouznivců, kteří se jinak chovají jako dobytek zná historie spousty.Mimochodem Jehovisti k žádnému slušnému chování nikoho nevychovávají. Naopak, nutí je dělat věci, které by  - bez jejich vymývání mozků - nikdy neudělali. Ovládat někoho a zneužívat někoho  a brát mu svobodnou vůli, považuju za stejný
žločin, jako ho zabít. Nic slušného na tom nevidím. A co děti jiného vyznání...ty snad nemají právo na svou víru?Jedinej správnej jsou podle tebe jen Jehovisti?
0/0
11.11.2003 12:59

2Mac7

Re:
Výchova dítěte ke slušnému chování ke všem lidem - nikoli jen ke starším ( myslím, že slušné chování a úcta nejsou jedno a totéž , pro úctu k někomu musí být důvod proč si onoho člověka vážit  a to není to otázka věku), aby nekradlo , nevraždilo - to je ale vlastně vše slušné chování - není závislá na náboženství.
0/0
11.11.2003 20:43

killy

Svědci Jehovovi,
Hizballáh a Al-Kaida = největší nebezpečí lidstva v poslední době. Vstávat!!!
0/0
10.11.2003 15:00

Najdete na iDNES.cz