Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ochránci zvířat bojovali s větrem

Marná snaha. Tak hodnotili kolemjdoucí počínání dvou desítek Ochránců hospodářských zvířat. Ti se za větrného odpoledne snažili před sídlem pražské Státní veterinární správy zapálit svíčky za 874 krav určených k utracení. Tolik dojnic ze Semilska a Jičínska má zemřít kvůli podezření na BSE.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

michallll

Jistě to je iluze, ale v chaosu
těžko co jiného, než chaos čekat.
Zemědělství není jen velký tunel na státní finance, dotace berou i ti, co si kupují v Vánocům pro sebe dalších 500ha. Spíše celková odborná úrověň a kvalita strategie.
Důchodci jsou milé persony, pokud ovšem neprojektují poslední počítačové projekty a lety do kosmu. I parní lokomobila  je krása, jinde však, než na dálnici.
Zemědělství, dálnice a další potřebují naléhavě experty roku 2004, pamětníky první světové války je ovšem také třeba vyslechnout.
Michal, Libčeves
0/0
9.11.2003 14:36

BENDŮV JEŠTÍREK

http://www.ohz.cz/
V médiích se chovatelé a ostatní parazité na zvířecím utrpení předhánějí v soustrastných a beznadějných prohlášeních. Naříkají nad smrtí tak velkého počtu zvířat jako by budoucnost, kterou jim chystali, nebyla jatka. Jenže smrt přišla dříve než bylo v plánu. Ještě nestihly zvířata zcela vyždímat, ještě v nich zbylo trochu mléka, ještě mohli porodit pár kilo telecího. A najednou taková ztráta! Jaká hrůza! Musí se utratit, preventivně, i úplně zdravá zvířata! Copak na jatkách se vraždí jenom nemocná zvířata? Jediný rozdíl je v tom, že mrtvá těla BSE zvířat nepůjdou na zkrmení do lidských kuchyní.
 
"Zachráníme, co se dá," volá ředitel Státní veterinární správy ČR Holejšovský. "Vysokobřezí krávy (rozuměj, matky krátce před porodem. pozn. ohz) necháme otelit (rozuměj, přivést na svět své dítě. pozn. ohz), teprve potom je utratíme (rozuměj, podříznem krk. pozn. ohz). Zachráníme aspoň telata (rozuměj, aby je mohli zabít později. pozn. ohz)." Jsou tak dobří, tak laskaví, že se až žaludek zvedá a obrací.
0/0
7.11.2003 20:27

JfV

Tomassk - víš o čem píšeš ?
Spočítal sis, kolik by podle tebe bylo registrovaných zemědělců na současný počet zvířat ? Né velkochovy, ale nutnost vymýšlet spoustou úředníků nové a nové předpisy stojí za tímto excesem. Ti úřadové musí svému okolí dokazovat svou nepostradatelnost, a tak když se splní starý předpis, je nutno vydat nový !
0/0
7.11.2003 20:16

Tomassk

Za megalomanii se musí platit.
Kdyby byla omezena koncentrace zvířat, jako je to v řadě zemí-zemědělec při překročení počtu 30 ks nedostane dotace náhradu, nedoplatilo by na přetrvávající bolševickou blbost deset milionů lidí.
0/0
7.11.2003 19:54

Najdete na iDNES.cz