Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Železný zaskočil znojemské politiky

Znojemský senátor a bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný se ve čtvrtek stal předsedou klubu nezařazených senátorů, kde z pěti členů jsou tři komunisté. Znojemští politici jsou zatím v hodnocení tohoto kroku zdrženliví. Vedení znojemské radnice dalo již dříve najevo, že se senátorem téměř vůbec nespolupracuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

PaRi

Nevím kdo koho zaskočil.
Inu svůj k svému, říká staré přísloví. Pamětníci z řad televizních pracovníků by vám řekli, jakou pozici měl Vovka v normalizační televizi. Jediný směl dělat přímého tlumočníka Brežněva a pod. Z televize vyletěl když jednou v takovém překladu udělal chybu. Pak se stal "dizidentem". Jeho údajná nenávist ke komunistům byla, jak je vidět, zcela účelová.
A že pan Železný svým tahem zaskočil znojemské politiky? Myslím, že nás nebylo málo koho zase zaskočili oni, když mu umožnili dostat se do senátu a tak stížili jeho soudní stíhání. Jaký k tomu asi měli důvod?
Mimochodem, zajímalo by mě jak je to s jeho vyšetřováním ze strany policie. Nějak je ticho po pěšině!
0/0
8.11.2003 17:27

krvave_koleno

Křivárna!!!
Myslím, že je to jednoduché. Pokud z tohoto paktovaní se s komunisty bude mít velké výhody Znojemský kraj, no tak dobrá - účel světí prostředky ! Třeba má pan Železný promyšlenou nějakou taktiku a pomůže kraji který ho zvolil do senátu. V opačném případě, pokud to znojemákům nic nepřinese a naopak budou mít ostudu, že volili takového křiváka prolhaného, pak to udělal pan Železný pouze pro pár prachů, které ani nestáli za to. Nebo si uvědomil, že se o něm docela dost dlouho nepsalo a potřeboval to změnit.
0/0
7.11.2003 16:51

Performer

Mě se chce něco říct,
ale raději si to nechám pro sebe , protože bych byl zase označen za nácka jako minule . A nácek já nejsem - jen se snažím nebýt hloupý Gojim...
0/0
7.11.2003 11:31

Performer

Mně
0/0
7.11.2003 11:34

Delirium Tremens

Ve "své" době ve své "reality šou"
Prohlašoval, že majora Zemana do "své" televize nepustí, protože tak nějak souvisí s komunisty, které namá rád.
0/0
7.11.2003 11:18

Zdeněk Čermák

Logický proces
Myslím, že leccos, co vypadá, jako náhoda, je dobré brát jako logický důsledek nějakého procesu. SPojení Železného s komunistickými senátory je jen pokračovýáním v procesu postupné "socializace" Česka. Stačí si všimnout postupné plíživé změny prezentace komunistů v médiích (vzorem v tom mohou být Lidové noviny). Prostě inflitrace veřejného života současnými ale zejména bývalými komunisty dosáhla téměř 100%. A kdo je dostatečně "chytrý" (což pan senátor Železný jistě je)  ví, že ve spojenectví s komunisty je jeho vlastní dobrá budoucnost.
0/0
7.11.2003 11:03

Marusja @ Dusja

Re: Vendula
A hlavně si nemyslete, že vám něko zvenku pomůže. Západ má svých starostí dost, stačí mu otevřený trh a je mu úplně jedno s kým bude obchodovat - viz. Rusko, kede už není jediná nestátní televizní stanice... vstupte do KSČ a nebuďte pitomý - milionáře z vás neuděláme, ale špatně se mít nebudete... Jakou máte jinou možnost? Emigrace? Nedejte se vysmát...
0/0
7.11.2003 11:21

P3P4

Re:
Ty stara komunistko - fakticky neni rok 1948 ... ver mi a priste se uz neztrapnis
0/0
7.11.2003 13:00

Delirium Tremens

Ad. státní televize
V době velkého sojuzu frčel tento vtip:
V Sovětském Svazu mají dva televizní kanály:
Na tom první běži zprávy, častušky, lidové tance a politické dabaty na téma boj proti kapitalistickému imperialismu.
Na druhé kanále je milicionář, který kroutí pendrekem a říká " U vas nět pjěrvoj pragrámy?".
0/0
7.11.2003 14:39

Marusja @ Dusja

Vendula
Jste slepá banda hlupáků a měli byste mi být vděčni za tato nevybíravá slova. Pan Železný dobře ví (na rozdíl od vás), KDE spočívá budoucnost této země. Byl vždycky o míli před vámi - až vy polezete za pár let pokolenou do komunistucké strany ("Bůůůů...já jsem to tak nemyslel... já vám vždycky fandil"), tak Vladimír již bude mít pevnou pozici na Ústředním výboru. Radím vám tvrdě, ale s láskou v srdci - vstupte už konečně do Strany a nečekejte na poslední chvíli, alespoň jedou v životě buďte trochu chytrý - jako pan Železný. Ať žije KSČ
0/0
7.11.2003 10:58

chalenger

Re:
Už Tě zase pustili k počítači.Znovu Ti připomínám,že komunisté mají stejné praktiky jako měli fašisté.Rozdíl je v tom že komunisté tady ještě jsou.Dej si mokrý hadr a kristír snad Ti to na chvíli pomůže.Kdyby se Ti opět přitížilo zajed si na Kubu nebo Koree.
0/0
7.11.2003 12:15

Leto_Atreides

Nevím co i mám o ní myslet
Vendulka je buď
a) cynik, kterej si z nás dělá srandu neustálým omíláním téhož
nebo
b) rudý netvor
Tak co Vendulo? S pravdou ven...
0/0
7.11.2003 12:29

Marusja @ Dusja

Re: Vendula
jsem rudý cynický netvor
0/0
7.11.2003 12:33

Jirmat

Re: ale
naše budoucnost je v cikánech a ne komunistech.To je naše budoucí vládnoucí třída.A Železný,peníze přece nesmrdí.Tak co!
0/0
7.11.2003 13:48

neeci

Re: Chce se mi z tebe blejt
nechápu jak někdo může být takový magor.......
0/0
7.11.2003 14:22

Leto_Atreides

Proč se tomu vůbec divím...
Demagog Železný, který tvrdil ve "Volejte" nejdenou tvrdil, že N@va diváky nic nestojí (a co prachy z reklamy, které platím snad v každém zakoupeném výrobku ať už se na ty vyblitiny dívám nebo ne, co prohrané arbitráže, pane exřediteli?) vyhrál sentátní volby v mém okrese za tiché podpory ODS. Atmosféra kampaně tehdy byla rozpačitá až napjatá -  Železné bilboardy na každém rohu, "mítinky" v každé vesničce... ostatní kandidáti museli vědět, že proti této mediální masáži za miliony (pravda, Nova se toho aktivně neúčastnila, na to je pan senátor příliš mazaný) nemají nejmenší šanci. Ne, já se na něj podívat nebyl. Železný, nepochybně velmi inteligentní člověk a schopný manažer, okázalý antikomunista (tím jediným mi byl vždy velmi sympatický), se teď velmi pragmaticky spojil s bolševiky. Komunismus se zkrátka reformovat nedá - kdekoliv (KDEKOLIV) vládnul, nastolil totalitní režim. Pan senátor "nebudu chtít imunitu" si tento tah určitě dobře promyslel a našel by spoustu argumentů, kterými by tuto lumpárnu omluvil. Ale u mě definitivně skončil... Jistě, jemu to žíly netrhá.
0/0
7.11.2003 10:29

Zdeněk Čermák

Re:
A přesně to je logika vývoje. Krajní pravice a krajní levice se k době blíží a nakonec splynou. Protože jestliže projevem komunistické totality byla absolutní moc státu, pak samozřejmě i případná budoucí vláda komunistů se bude vyznačovat maximální mocí státu. A mocný stát je pro "velké ryby" obrovská šance - vazbou na stát, která pro ně není problémem (na úplatky mají peněz dost) jim zajistí rozvoj prostřednictvím státních zakázek, který by v  běžném tržním prostředí museli pracně obhajovat kvalitou. Tomuto spojení, stejně tak jako zvolení Klause hlasy komunistů a jeho "porozumění" s kriminálníkem a zločincem Putinem je velmi dobře rozumět.
0/0
7.11.2003 11:10

Leto_Atreides

Putin
 No... bývalý agent KGB a současný prezident Ruské federace asi opravdu nebude velkým demokratem, nicméně oproti většině kremelských vládců v posledním století je realistou a nehodlá si to za žádnou cenu "rozházet" se západem, což především USA velmi oceňují (i zchudlé Rusko by mohlo Americe pořádně zatopit), proto mu nechávají volnou ruku v otázce Čečenska či pomalém, ale neustálém posilování státní autority.
 Co se týče Klause, tady se asi budeme názorově trošku rozcházet... Vadí mi na něm spousta věcí (ad absurdum protěžování ekonomiky na úkor životního prostředí, vyjadřování se k otázkám, o nichž  zjevně nemá ani páru - žaloby na Microsoft, odmítnutí teorie o globálním oteplování... někdy možná až autoritářské sklony). Nicméně vždy hájil české národní zájmy (nelézt velmocem do zadku není nacionalismus) a za ekonomickou reformu by ode mě dostal lepší dvojku... Ono se to nezdá, ale s někým jako Mečiar jsme mohli dopadnout mnohem, mnohem hůř.
0/0
7.11.2003 11:41

Marusja @ Dusja

Re: Vendula
Souhlas! Klaus i Železný jsou rovněž realisty a (zrovnatak jako Putin) dobře ví, že ve slovansko/tatarské zemi nikdy žádná demokracie kvést nemůže a dle toho se i chovají
0/0
7.11.2003 11:57

Leto_Atreides

Vendulko, Vendulko...
...ty moje soudružko
0/0
7.11.2003 12:19

moods

Co vy na to, pane prezidente ?
Docela by me zajimalo, co tomu rika pravicovy liberalni prezident...
0/0
7.11.2003 10:27

hellpower

Re:
Přece neshodí kámoše...
0/0
7.11.2003 10:29

Zdeněk Čermák

Re:
Malinko bych tě opravil - pravicový ano, ale skutečně liberální Klaus nebyl nikdy. Naopak - na likvidaci našich dvou původně skutečně liberálních stran (ODA, US) se velmi aktivně podílel.
0/0
7.11.2003 11:11

moods

Re:
to nebyl nedostatek liberalismu, ale dostatek zdraveho rozumu, ty patrili na smetiste od sveho vzniku.
0/0
7.11.2003 13:38

JTR

Co se tady navážíte do Znojma!!
Poslanecká sněmovna je plná odbobných "soudruhů" a kdo za to může????
0/0
7.11.2003 10:26

moods

Re:
To je sice pravda, ze i jinde by si mohli sypat na hlavu krome popela treba sr@cky, ale znojmo s tim arbitraznikem jasne vede.
0/0
7.11.2003 10:30

JTR

Re:
Dalo by se úspešně oponovat. Sanace bank, zadlužení státu atd, atd...........  TAK kdo vede???? Nezastávám se s. Železného!!!
0/0
7.11.2003 10:40

Marusja @ Dusja

Vendula
"Myslím si, že každý člověk je svéprávný a já proto nemám v tomto ohledu právo hodnotit někoho jiného, než sám sebe," řekl starosta Znojma Pavel Balík - tesat do skály
0/0
7.11.2003 10:24

Ftipnejj

Kluby ???
Muze mi nekdo vysvelit, k cemu  jsou poslanecky kluby - teda kromy vyhod pro poslance ???
0/0
7.11.2003 10:19

hellpower

Milí znojemští,
přestaňte tolik chlastat a přemýšlejte, koho volíte!
0/0
7.11.2003 10:15

moods

Re:
Oni neprestanou chlastat, dokud nebudou muset a nebudou muset do te doby, dokud bude na spolecnem taliri sousto. Tedy, maji-li zacit myslet, musi vytvorit vlastni stat a zvolit si Vovku jako premiera. Ten udela moravsky tunel a koupi si vilku vedle viktora. Potom teprve, ted potrebuje mit volice aspon do pristi arbitraze co nejvozralejsi.
0/0
7.11.2003 10:19

Ftipnejj

Re:
Ac neznojemak, taky rad chlastam :-)))
0/0
7.11.2003 10:22

moods

Re:
copak o to, ja taky, ale nema to dopady stejne jako na jihu moravy. mozna se tam dedi sklony demenci nasledkem chlastu vic nez je v techto zemepisnych sirkach obvykle.
0/0
7.11.2003 10:24

Ftipnejj

Re:
Protoze na jihu Moravy jsou fsichni se fsema pribuzni. Pak se rodi takove deti, ktere neumi chlastat :-)))
0/0
7.11.2003 10:27

moods

Re:
No ja jsem slysel, ze ve znojemsky nemocnici musi na transfuzce do krevnich konzerv, dovezenych odjinud, dolevat cervene vino, protoze 9ti z 10ti znojemaku zpusobovala transfuze normalni krve okamzitou smrt.
0/0
7.11.2003 10:35

hellpower

Re:
Taky nejsem abstinent , ale nevolim takové hajzly...
0/0
7.11.2003 10:24

Lukin77

Re:
Zajímalo by mě, jak by dopadly volby v tvém regionu, kdyby v nich kandidoval Železný. Nevolil jsem ho, ale z těch kandidátů, kteří tam byli, bylo již před volbami jasné, že vyhraje.
0/0
7.11.2003 10:30

hellpower

Re:
Někdo ho tam volit musel, když dostal přes 50 procent hlasů...
0/0
7.11.2003 10:33

Lukin77

Re:
samozřejmě, že ho volit někdo musel, ale pokud si dobře vzpomínám, tak volební účast byla 20% => volil ho každý desáty obyvatel znojemska. Při jeho výborné kampani jsem to čekal ještě horší...
0/0
7.11.2003 10:45

Lukin77

Re:
Omlouvám se, volební účast byla těch cca 20% v místě, kde žiju. Za okres to bylo 37,4 % a Železný dostal 50,82%
0/0
7.11.2003 10:49

karoten

Re:
No to ste to teda pěkně podělali, postoj "mě volby nezajímaj" je pro úrodný oblasti typickej - ocelovej to výborně zmáknul, jinde by kromě omezenejch tleskačů přišlo volit víc lidí.
0/0
7.11.2003 11:01

moods

Re:
A neni to lokalni tragedie, kdyz neni koho postavit jako protikandidata. neni to taky chlastem. Proc myslis, ze si dotycny vybral prave Znojmo ? Netvrdim, ze vsude, ale na mnoha mistech by nemel sanci.
0/0
7.11.2003 10:38

Lukin77

Re:
Je to obrovský problém, že nebyl žádný lokální protikandidát, ale myslím si, že by vyhrál v jakémkoliv jiném okrese. Jo a k tomu chlastu-nemyslím si, že by se ve Znojmě chlastalo nějak více než kdekoliv jinde. V ČR se chlastá všude
0/0
7.11.2003 10:42

moods

Re:
Myslim, ze velmi peclive zvazoval, kde kandidovat a ze jednim z tech nejdulezitejsich kriterii byla kvalita potencionalnich protikandidatu. Nebo si vazne myslis, ze ma ten Vas kraj tak rad a chctel pomoci ? A ted, ze nespolupracuje s mistni radnici jen kvuli moznym osobnim nesympatiim nebo casovou zaneprazdnenosti organizaci realne pomoci z Prahy.
0/0
7.11.2003 10:50

Lukin77

Re:
Určitě to pečlivě zvažoval, o tom nepochybuji. Jen by mě zajímalo jak se pozná kvalitní kandidát, už si dlouhý čas nemyslím o nikom v politice, že by byl "kvalitní". Ale trochu bych polemizoval o tom jeho vztahu k jižní Moravě. Moc se to sice neví, ale má na Moravě poměrně velký majetek (nevím jestli se něco nezměnilo, moc nesleduji ty právnické tahanice a nevím zda mu něco nesebrali. No v této republice pochybuji...) a tak si myslím, že jistý vztah tu bude. Existují jisté sympatie...
0/0
7.11.2003 11:01

moods

Re:
no dobre, tak ohrozujici protikandidat
0/0
7.11.2003 11:38

ynternetova fany

Re:
zvolil si ten kraj proto, ze jenom znojemaci jsou schopni nekoho takoveho vybrat za sve zastupce.tecka.
0/0
7.11.2003 11:04

Lukin77

Re:
Nemáš pravdu! TEČKA!
0/0
7.11.2003 11:10

JTR

Re:
100% souhlas!!!! Vyhrál by i v Praze v 1.kole!!! Český volič je debil!!! viz co sedí v parlamentu, senátu!!! Omlouvám se těm, co volili strany, které se nedostali do parlamentu!!!
0/0
7.11.2003 12:03

moods

Prasata
A ze mistni politiky zaskocil, to se divim, protoze nic jineho se nedalo cekat. Koneckoncu, jeden z tech komunistu to rekl: chceme se mit lip, chceme pozivat stejne vyhody jako ostatni v senatu. To rekl prosim komunista, kery si hraje na zastupce tech nejpotrebnejsich z potrebnych. Vovka z toho vyrazil vuz a sekretarku a rika tomu ucelove spojeni. Proste, zrat, dokud je co v duchu hesla az hubeni budou studeni budou tlusti hubeni.
0/0
7.11.2003 10:12

Najdete na iDNES.cz