Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

A co dál, doktore?

Zdravotní krizi si opět zaplatíme! A dodejme: předplatíme politikům klid (rozuměj další čas) na bádání o reformě. Stát věnuje pojišťovnám a nemocnicím až šest miliard. Pacient zase dá dvacetikorunu za každý recept. Alespoň to navrhuje "záchranná" koaliční komise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

boganek

Paralen
Oblíbený paralén opět na scéně. Hele pí Bendová a nestačilo by úplně obyčejně zařídit, aby pojišťovny paralen ani na recept neproplácely (nebo jen korunu) - není von ten vobyčejnenj paralen jen dobrej byznys pro ty chudáky pojišťovny. Vždyť dneska se za léky na srdce v klidu dopláci zhruba 600 - 700 měsíčně a to musí  doplácet všichni. Ale pí. Bendová u Vás přeci (co si budem namlouvat) vůbec nejde o praralén, že jo. Jinak už byste přeci napsal, že největší bordel je ve vybírání pojistného a jeho přerozdělení pojišťovnami - proč se proboha nepodíváte na tak jednoduchou účetní operaci.
0/0
7.11.2003 8:51

Daňový soumar

Re:
A myslíš, že p. Bendová je tu od toho, aby kontrolovala a napravovala státní bordel??? Na to si musíme platit jiný dutý kebule...
0/0
7.11.2003 11:31

boganek

Re:
Ne, ale myslel jsem, že když kritizuju jenom pacienty a paralen, tak přeci musí š´touchnout i ty  druhý.
0/0
7.11.2003 12:06

Daňový soumar

Re:
Věřím, že se na ně určitě časem dostane.
0/0
7.11.2003 13:13

barbudo

Re:
A kde přibližně je ten bordel?
0/0
7.11.2003 11:42

boganek

Re:
V nevybrání pojistného - nebo kdo je za  výběr pojistného zodpovědný????? Kolik je dluh na nevybraném pojistném, to ať se napíše a kdo jsou ti dlužníci. Víte určtitě sám dobře, že zaměstnavatel vybere peníze od zaměstnanců a jaxi je zapomene poslat atd atd. Kdo tohle sleduje a kdo je za to ve zdravotních pojišťovnách odpovědný.
0/0
7.11.2003 12:09

barbudo

Re:
Možná to netušíte, ale donedávna nebylo neplacení pojistného trestné. Bylo tedy dobrovolnou charitativní aktivitou "hlupáků". Do nedávna byl také pouze jediný způsob, kterak pojišťovna mohla zjistit, kolik asi má takový zaměstnavatel platit - osobní návštěva. Dnes zákon nařizuje zaměstnavateli povinnost poslat každý měsíc hlášení o celkové částce, chyby ale samosebou netrestá. Takže taková pojišťovna má pár statisíců pojištěnců a k nim pár desetitisíců zaměstnavatelů. Není asi fyzicky možné obíhat všechny tyto zaměstnavatele a revidovat jejich účetní podklady (a nejlépe po každé výplatě). Pojišťovny tedy asi vybírají pravděpodobné neplatiče a z nich ty, u kterých je nějaká naděje na úspěch. U těch potom udělají revizi, zjistí kolik měli opravdu zaplatit, domlouvají se na dalším postupu, případně věc dotáhnou až k soudu. Rychlost našich soudů asi znáte. Pravděpodobnost, že z našich krachujících firem vypáčíte korunu asi také. Zkuste tedy pojišťovnám něco poradit.
0/0
7.11.2003 13:12

pinguinone

Re:
chces byt u me pojisteny,predlozis danove priznani..
0/0
7.11.2003 13:17

barbudo

Re:
Zaměstnanec žádné daňové přiznání nemá. V tom se liší od OSVČ (krom toho, že platí mnohonásobně vyšší daně a odvody).
0/0
7.11.2003 13:22

boganek

Re:
A to ste vzal kde, za zaměstnance ho vypl%nuje zaměstnavatel, ale zaměstnanec si ho může vyplnit sám a samozřejmě požádat i o kopii. S nekřes´tanským placením proti OSVČ naprosto souhlasím - dá se říct, že na to že zdravotnictví živí jenom daně prostého plebsu je tam ještě peněz habaděj.
0/0
7.11.2003 13:26

barbudo

Re:
Máte pravdu. Zaměstnanec si tedy povede účetnictví, bude vystavovat daňová přiznání. V čem se potom bude lišit od OSVČ, krom výše zmíněné diskriminace a toho, že pojistné neplatí on onóbrž zaměstnavatel? A kdo bude za takové přiznání odpovědný? A jak projdou ty statisíce pojištěnců podatelnou a jak pojišťovna ty statisíce přiznání zpracuje? A o kolik procent se zvýší výtěžnost proti dnešnímu odhadu a revizi? A o kolik stoupnou náklady pojišťovny pokud zavede sledování přiznání všech pojištěnců?
0/0
7.11.2003 14:03

Najdete na iDNES.cz