Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie, jednej, Kryštof tě nespasí

Lidé nás i policii kritizují za neschopnost, ale zákony jsou takové, že proti takovým lidem nemůžeme zasáhnout. Na celé Klatovsko je jediný radar, retardéry nepomohly..., řekla starostka Sušice poté, když se dvacetiletý Petr Král zabil při honičce ulicemi jejího města.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinguinone

Komarek !
..necist !
0/0
10.11.2003 17:47

josb

Ještě k Sušici
Pro zajímavost koukněte na:
0/0
9.11.2003 19:41

Dagra

pro Dr No
Sice trochu dlouhe, ale o to vystiznejsi.
0/0
6.11.2003 22:49

sobeer

Systém pokut
Podle mě by se v naší zemi měl už konečně zavést průhledný systém sankcí: Tedy že pokud spáchám přestupek X, hrozí mi konkréntní jasně právně definovaný postih Y. Tedy žádné uvážení příslušníků policie atd. Zkrátka jasné a průhledné sankce.
0/0
6.11.2003 14:46

Dr No

Je to v něčem jiném
Pitomec netoleruje chyby druhýh (on sám přece nikdy žádné nedělá) a vždy si vynucuje přednost, dodržování omezené rychlost považuje za projev slabosti, jede tak, jako by silnice patřila jenom jemu - předjíždí za všech okolností a "řeže" zatáčky jako v závodě F1, zásadně se "lepí" na auto, jedoucí před ním, aby jeho řidiče znervóznil a donutil jet rychleji, je skálopevně přesvědčen že jeho skvělé řidičské schopnosti a bleskurychlé reakce nemůže na rozdíl od jiných alkohol nikdy ovlivnit, pokud vyvázne bez nehody z nebezpečných situací, které sám neustále sám vytváří, přičte to vždy jenom svému řidičskému umění a jen to posílí své idiotské sebevědomí a i jinými způsoby se snaží přispět k tomu, aby byla silniční doprava pro všechny její účastníky vysoce adrenalinovým sportem.
Troufám si říct, že stávající stav kontrol tyto hazardéry prakticky vůbec nepostihuje a naopak je (jako všechny byrokratická opatření) převážně pouze buzerací slušných řidičů. Také všechny nové předpisy, které slibují naši inteligentní zákonodárci a jiní státní orgáni směřují stejným směrem - a není se čemu divit, vždyť jsme měli možnost se nesčetněkrát přesvědčit, že se mezi nimi vyskytuje velmi velké procento řidičů té druhé výše zmiňované kategorie.
K v ětší bezpečnosti silniční dopravy by vedla jediná cesta - snižovat počet výše zmíněných pitomců za volantem  a to jejich trvalým vyřazováním z aktivní účasti na silničním provozu (domnívám se, že je většinou nelze převychovat). Ovšem není to možné zajistit nějakým byrokratickým opatřením, které vždy zákonitě postihne ty nepravé. Myslím, že by se mohl osvědčit tržní princip - prostřednictvím havarijního pojištění a pojištění odpovědnosti velmi progresivně odstupňovaného podle počtu zaviněných nehod, přičemž od určitého stupně by bylo pojištění zcela odmítnuto. Domnívám se, že i ty největší frajery za volantem by mohlo umravnit riziko, že budou platit finanční náhrady p
0/0
6.11.2003 11:58

Dr No

Je to v něčem jiném
Bezpečnost na silnici nesouvisí s dodržováním předpisů ani s lékarničkami a dokonce ani ne přímo s alkoholem. Rozhodujícím faktorem je člověk - jeho míra slušnosti, odpovědnosti k ostatním a především přiměřená dávka pudu sebezáchovy spojená se zdravým rozumem.
Rozumný člověk si nezaměňuje jízdu motorovným dopravním prostředkem s prestižním zápolením, v němž musí všem ostatním ukázat, jaký je on sekáč.
Rozumný člověk si uvědomuje, že každý udělá občas chybu a proto nespoléhá na pravidla a je schopen přiměřeně zareagovat na situaci, kdy mu někdo jiný nedá přednost nebo mu vběhne do cesty. Na  nepřehledné situace reaguje sundáním nohy z plynu a jejím přesunutím nad brzdový pedál a ne přidáním plynu.
Rozumný člověk ví, že omezená rychlost není vždy jen zbytečná buzerace ze strany úřadů, ale že má ve většině případů reálné opodstatnění.
Rozumný člověk si v každém okamžiku uvědomuje, že na silnici není sám a nikdy nepředjíždí v místě, kde nemá dostatečný rozhled a nikdy nevjíždí v nepřehledné zatáčče na opačnou stranu silnice.
Rozumný člověk dodržuje přiměřenou vzdálenost od vozidla, jedoucího před ním, protože by jednak neviděl, co se děje na silnici před ním, jednak ví, že nemúže nikdy zabrzdit stejně rychle jako ten před ním a že se zpožděné reakce sčítají. 
Rozumný člověk ví, že alkohol negativně ovlivňuje jeho reakce a proto ve vlastním zájmu nikdy před jízdou nepije. Pokud by se mu výjmečně stalo, že z nějakého vážného důvodu usedne za volant po požití alkoholu, je si toho dobře vědom a jede s maximální opatrností.
Rozumný člově dokáže rozpoznat, kdy způsobil rizikovou situaci a i když k žádné nehodě nedošlo, vezme si z toho ponaučení a snaží se takovým situacím předcházet.
Na druhé straně pitomec je skálopevně přesvědčen, že musí všem ostatním neustále ukazovat, že je lepší, nikdy si nepřipustí, že by mohl udělat chybu (a pro
0/0
6.11.2003 11:23

Najdete na iDNES.cz