Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rathovi kritici budou potrestáni

Dramatický víkendový sjezd lékařské komory, při němž prezident Rath čelící řadě obvinění nakonec uhájil svůj post, bude mít ještě dohry. Rathovy kritiky čeká disciplinární řízení i soudní spory. Ti mluví o čistkách a naopak naznačili, že podniknou vše pro zrušení povinného členství v komoře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Charakter příspěvků
jasně prokazuje, že příslušní protagonisté roznášející pomluvy by měli býti potrestáni. Medializace podobných pomluv totiž vede k diskreditaci celého lékařského stavu a k narušení vztahů mezi lékařem a pacientem. Je samozřejmě jasné, že lékaři jsou také lidé, jejich úroveň morálky kopíruje morální úroveň celé společnosti. Podobné excesy i kdyby byly pravda, by měly být řešeny za zavřenými dveřmi, podobně jako je tomu u advokátů, notářů a architektů. Špinavé prádlo se pere doma. Samozřejmě, komoře lze vytknout ledacos, například malá reflexe na odborné prohřešky jejích členů, ale potrestat ty, kteří zcela zbytečně a ze sobeckých pohnutek zdiskreditovali všechny příslušníky lékařského stavu, je zcela v pořádku.
Mimochodem: zrušení povinného členství v komorách by přineslo pravděpdobně velmi vážné právní potíže pro celé obyvatelstvo, stavovské předpisy upravují totiž to, co není dosud zákonem efektivně upraveno. Když byl v čele komory pan povolný defraudant doc. Svoboda, byly všechny státní orgány 100% pro povinné členství. Kampaň v médiích má posloužit především státním úředníkům, aby mohli rozhodovat od zeleného stolu a některým soukromým subjektům podnikajícím ve zdravotnictví - aby se lépe uplácelo a lobbovalo.
0/0
24.11.2003 20:03

pinguinone

lekari ?
..bila mafie !
0/0
4.11.2003 16:12

GhorX

.
Pokud ještě někomu nedošlo, že Rath používá naprosto zřejmé komunistické likvidační praktiky, měl by se nechat léčit. Mít tu možnost, sebral bych možnost vykonávat povolání lékaře komukoliv, kdo by jen náznakem vyjádřil tomuto ministalinovi podporu.
0/0
4.11.2003 14:09

Flat Vamp

*
No to je jasný, ze to nejsou cistky ani msta, kdyz lez není lzí a donasecství beznou praxí v rámci subordinace.
0/0
4.11.2003 13:58

Flat Vamp

Re:
Oprava: ...je beznou praxí...
0/0
4.11.2003 13:59

Horolezec-29

Všem lékařům...
Až dosud jsem se domníval, že být DOBRÝM lékařem je prestižní zaměstnání a všichni ti, kteří medicínu vystudují jsou lidé chytří, kultivovaní a vzdělaní... Nejsem lékař, ale po přečtení několika příspěvků na téma "Rath" a "komora" chtě-nechtě musím konstatovat, že postupně ztrácíte veškerý morální kredit u všech obyvatel naší země. Místo toho, abyste vy sami přispěli k zažehnání stávající krize ve zdravotnictví (protože jste přeci profesionálové a odborníci), tak naopak vyhledáváte žabomyší spory a podporujete ve svém vedení člověka, který prostě a jednoduše podvádí... Své kolegy, kteří vystoupí s opačným návrhem prostě z komory buď vyloučíte nebo na ně podáte trestní oznámení, abyste se jich co nejdříve zbavili... Ani si neuvědomujete, že právě tento styl "politiky" byl blízký Hitlerovi, Stalinovi a jím podobným diktátorům.... Chybí vám sebereflexe nebo chcete být úmyslně stejní jako oni? Dobrá zpráva na závěr: ještě vámi nepohrdám, ale už stojíte úspěšně na stejné úrovni, jako čeští politici. Nesplněné sliby, podvody, osobní útoky, atp. jsou průvodním znakem "zkažené" lékařské společnosti...
0/0
4.11.2003 10:37

ouagadougou

povinné členství v profesních komorách?
vůbec jsem netušil, že členství v profesních komorách je povinné. proč? proč nemohou vznikat alternativní svazy lékařů nebo proč si nemohou lékaři jet na vlastní triko - právní zodpovědnost i subjektivitu mají přece i bez jakýchkoliv komor?
0/0
4.11.2003 10:19

blba-holka

skoda
ze sve kritiky nemuze povesit  jako v 50.letech ... to by byl pekny srumec :-)) souckova by mela vyresenu prezamestnanost v nemocnicich
0/0
4.11.2003 10:12

tom76

Kartely
Nejsem doktor, tak je to trochu bokem, ale doufám, že s lékařskou komorou zruší povinné členství i v té mojí, Komoře Architektů. To jsou takový kartely, až jet o hanba! A sjezdy? Akorát se tam probíraji blbosti, kdo co o kom řekl špatnýho a koho v našem případě bude soudit stavovský soud! Fuj!  
0/0
4.11.2003 9:48

corr

Profesor Neřád (Unrat)
...ach, to se mi chce zvracet......kdo nekýve, neléčí....
 
0/0
4.11.2003 9:13

rascha

s
Je to jen šaškárna. A tihle parchanti by chtěli více peněz.
0/0
4.11.2003 8:31

AYAN

Každý odpor v diktatuře se trestá!
0/0
4.11.2003 8:05

bonecek

Povinné členství v komoře je novodobé otroctví
Pryč s ním.!!!
0/0
4.11.2003 7:25

0100

Členství v komorách udělat jen nepovinné...
Jako strany, kdo se chce sdružovat a organizovat, má možnost, kdo ne, nemusí. Pak by si Rath nehrál na despotického vládce, který ničí své kritiky odebíráním lékařských licencí. O to smutnější, že mají pravdu.
Nepořádek v hospodaření dle medií potvrdil i auditor a lži o praxi se také zakládají na pravdě. Jo to jsou bývalí odboráři.
0/0
4.11.2003 6:19

ppetr1

komora
k cemu ta komora vlastne je jsem doposud nepochopil.
mam za to,ze vyborny lekar zadnou komoru nepotrebuje.lidi si k nemu cestu najdou vzdy.
stejne je v ČR predoktorovano,chtelo by to oddelit zrno od plev.
0/0
4.11.2003 4:49

fido7787

Re:
komora je tu od toho, aby lekari platili poplatky (a z lekarskeho platu to neni zase tak malo) a aby ti nekolikrat do roka poslala casopis Osobni lekar, jinak je na ho.no
0/0
4.11.2003 9:12

ifif

Re:
Tos se krute mylite, dle meho nazoru je tady taky komora proto, aby podrzela doktory,  kteri udelaji nejakou poradnou chybu. A aby zametala problemy, jako je napr. obecne spatna kominikace doktor-pacient pod koberec. 
0/0
4.11.2003 10:04

Najdete na iDNES.cz