Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Rath křeslo šéfa komory uhájil

David Rath zůstává ve funkci prezidenta České lékařské komory. Pozdě v noci o tom rozhodli delegáti sjezdu komory v Brně. Ačkoli lékaři Ratha ostře kritizovali, v hlasování o důvěře obstál. Pro jeho setrvání v čele komory se vyslovilo 156 delegátů, 72 bylo proti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirhol

Je to skutečně hrůza
Jen to, ľe je členství v Komoře ze zákona povinné mě nutí k tomu, abych jako sluąný lékař zůstal v tomto spolku, kterému nyní jiľ několik let vládne rukou pevnou se socialistickými a odborářskými manýry tento samolibý, jeąitný a podvra»ácký lékař, jakým je Rath. Co uľ v naąem státě musí člověk udělat, aby ho konečně z takové funkce vykopli ? Nejvíce mě mrzí, ľe laickou veřejností - naąimi pacienty - jsme povaľováni za bílou mafii, které vládne tento člověk. Nechci být s ním jakkoliv spojován, já ho za prezidenta nevolil a nikdy bych  tak neučinil. Naątěstí je v této zemi mnoho daląích sluąných lékařů, kteří se od této skupiny distancují. Tak snad někdy přístě ..... Doktor
0/0
2.11.2003 16:46

slv

Re: Hrůza to je, ale máte smůlu
s tímto individuem budete jako stav spojováni, dokud se ho nezbavíte. Bohužel si řada z vás lékařů osvojila pštrosáckou politiku v této věci. Nechápu stanovisko oponentů stávajícího vedení, že opustí sál před hlasováním. To prostě nemá logiku, protože obstrukce jako v parlamentu neplatí.
Osobně bych neplatil příspěvky a v okamžiku až s tím bude chtít komora něco dělat, tak se zvedne taková vlna odporu proti tomu hovádkovi, že to neustojí. Ale chce to odvahu...
0/0
2.11.2003 19:37

Piškotka

Re:
Ono to tak jednoduché není. Celý sjezd je tak přesně naplánovaný tak, že největší oponenti nikdy nemají šanci. Navíc vedle Ratha vždy sedí jeho právník, bez kterého neřekne ani slovo. Všechno, co na sjezdu řekne tak až po konzultaci s právníkem po pravici. Oponenti pravidelně mají připravená místa až v nejvzdálenějších koutech sálu a těžko se tam něco prosazuje, když celé pódium je obsazeno lidmi, kteří ho brání....
0/0
3.11.2003 9:19

Piškotka

Re: Rath
Ono to tak jednoduché není. Celý sjezd je tak přesně naplánovaný tak, že největší oponenti nikdy nemají šanci. Navíc vedle Ratha vždy sedí jeho právník, bez kterého neřekne ani slovo. Všechno, co na sjezdu řekne tak až po konzultaci s právníkem po pravici. Oponenti pravidelně mají připravená místa až v nejvzdálenějších koutech sálu a těžko se tam něco prosazuje, když celé pódium je obsazeno lidmi, kteří ho brání....
0/0
3.11.2003 9:19

jojoj897

tak a nyní si představte, že vám ve špitále
tahle bílá mafie "odbornou péčí" zavraždí někoho blízkého - kam se chcete obrátit? je to na zvracení  
0/0
2.11.2003 11:40

vlada17

Co si mám myslet ?
Co si mám myslet o spolku, jehož členové umožní svému předsedovi, aby omluvou elegantně zahladil  podvod, nemající s etikou obecně nic společného. Pakliže pan předseda dělí lži na významné a ty ostatní, měli by mu členové lékaři tento omyl vyvrátit aspoň tím, že ho s ostudou odvolají z postu. Nestalo se - že by všichni dokola měli stejné máslo na hlavě? To jim vůbec nevadí, že budou jako stav spolehlivě diskreditováni v očích pacientů? Mimochodem - za falšování dokladů ( i když ve větším měřítku) se jinde posílají i doktoři do tzv. klíčového průmyslu. U nás ??? Skutečně se zřejmě nemáme čeho obávat.
0/0
1.11.2003 16:44

vamberk

Re: napsáno naprosto přesně !
Bohužel, pacient je dán na milost a nemilost tomuto spolku, tak si může myslet co chce a mít na ten spolek názor jakýkoli, nikoho to nezajímá. Páni doktoři budou dál plakat nad malými platy a obyčejný človíček bude dál platit pojišťovnám a čekat léta na zařazení na operace ........ To co předvedla Lékařská komora je hnusné !
0/0
2.11.2003 0:37

taksi

Re: hlavně nemyslet
jsme v čechách, tady je to zbytečné, mohli by jsme se poblít
0/0
2.11.2003 15:18

GhorX

Uhájil ?
Podle tvrzení značného množství účastníků nešlo ani tak o uhájení, jako o tvrdé uchopení moci skupinou kolem dr. Ratha a likvidaci opozice.
0/0
1.11.2003 15:07

maret

Čest práci soudruhu Rothe
 
  Čest soudruhu, zařadil jste se po bok takových velikánů naší společnosti jako byli soudruzi Husák ,Kempný a v neposlední řadě soudruh Plojhar. Čest a sláva socialistiskému zdravotnictví, ať skvétá a popsiluje mír na celém světě. PS . Motýlek u košile nosí jen ti hrozní doktoři z EU a USA. co takhle šátek, červený šátek ?
 
0/0
1.11.2003 13:23

eBacil

Zrušit povinné členství!
Za stávající situace, kdy komora slouží jako výnosný džob pro jednu skupinku, která zneužívá toho, že většina členů je v záležitostech komory pasivních (jako já) a část se nechá vedením strhnout (nehledě na popisované manipulace na sněmu - nebyl jsem tam, takže nemohu soudit), by bylo nejlepší zrušit povinné členství v komoře. Anebo možná zrušit komoru celou? K čemu je taková komora, která jen tahá z kapes lékařů peníze a investuje je dílem do honosných sídel a dílem do projektů, jako je časopis Osobní lékař? (Ten stupidní škvár, tištěný na křídovém papíře, mi bohužel chodí dokonce dvakrát, neboť i manželka je také lékařka). Sodoma, (lékařská) Komora, zdravotníkům třikrath běda. MUDr. Ondřej Zahradníček alias eBacil, Brno
0/0
1.11.2003 11:09

Flat Vamp

No...
...kdyz chtej mít doktori v cele spehouna a prizdisracskyho podvodnicka...
0/0
31.10.2003 21:17

huhu007

Je to blbost
Trestat někoho za to, že někomu jinému pošle jakékoli propagační materiály je samozřejmě blbost.  Notabene lékaři jsou jedni z mála, kteří ze vstupu do EU můžou rychle ze vstupu profitovat. Padělání údajů nutných k udělení primářské licence je samozřejmě již silnější káva - nicméně zeptal bych se mužských členů RK ČLK, jestli absolvovali základní vojenskou službu. Pokud ne, pak je důvodné podezření, že padělali svoji zdravotnickou dokumentaci tak, dostali modrou knížku. A vyhýbání se branné povinnosti je, pokud vím, trestný čin. Panu Rathovi lze složit poklonu, že si vojnu odkroutil - je totiž jeden z malého procenta lékařů. Paní Ribauerová plní věrně svoje zadání - očernit pokud možno nejvíce lékařský stav před veřejností. Mě osobně to připadá, že křídlu bafuňářů kolem bývalého vedení ČLK už došla trpělivost a chtěli by opět uchopit do svých rukou moc. To, že pan doc. Svoboda podle dnešních kritérií defraudoval až se hory zelenaly, nikomu z RK nevadilo. Jde tedy o čistě tvrdý mocenský boj, kde kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. Zatím se zdá, že nikdo neudělal pro sociálně-ekonomické pozvednutí lékařského stavu více, než současné "odborové" vedení ČLK. Bafuňáři opět polezou do zadku vládní garnituře a budou prdět jak na lékaře soukromníky, tak na lékaře zaměstnance (na ty teda zvláště, protože to jsou přece otroci).
0/0
31.10.2003 20:19

maret

Re: Nevím přesně s tím profitem
 
  Myslíš tím že všichni odejdou na západ? Dál nevím co je to za nesmysl, že někdo byl na vojně. To je ztráta vynaložených prostředků do vysokoškolsky vzdělaného člověka.  PS o lékařské komoře si nedělám žádné iluze.
 
0/0
1.11.2003 13:33

Najdete na iDNES.cz