Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Dost demagogických řečí kolem platů poslanců a senátorů

Předseda Ústavněprávního výboru Senátu, senátor Kubera (ODS), má už dost demagogických řečí, a podporuje návrh kolegy Febera (US-DEU), který navrhuje, aby senátorské platy byly zvýšeny o 13000 Kč, před tím, než budou zmraženy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nojo

a já
navrhuji zvýšit o 13.000 důchody důchodcům předtím než budou zmrazeny. - Každému stejně, nebo ne?
0/0
3.11.2003 4:34

Dr No

pokračování
Platy státních zaměstnanců včetně ministrů by měly být přímo závislé na výkonnosti ekonomiky - je absurdní, když při dlouhodobě deficitním rozpočtu ti, kteří svou nekompetentní "prací" tento stav zavinili jsou na úrovni špičkových manažerů.
Bohužel však stále platí, že kapři si svůj rybník sami nikdy nevypustí a my občané nedovedeme využít svůj jediný prostředek, jak tento stav změnit. Naprostá většina z nás vždy znovu naháže do uren lístky se jmény lidí, jejichž ksichty nejčastěji uvidí v televizi a kteří jim naslibují nejvíce pečených holubů, létajících do úst. Nenapadne je zamyslet se nad tím, co dělali tito lidé ve svých funkcích doposud, jak plnili své předchozí sliby, zda mají vúbec schopnosti něco pozitivního udělat a jestli jsou jejich sliby splnitelné. Takže - dobře nám tak.
0/0
1.11.2003 10:07

Dr No

Je to korupce
Vysoké platy ,  různé prebendy a privilegia "ústavních činitelů" působí na tyto lidi jako korupce. Praktickým důsledkem je, že se přestanou cítit "obyčejnými lidmi", jejochž zájmy by měli reprezentovat , ale cítí se být součástí malé skupinky "nadlidí", která má moc a jejíž zájmy jsou pochopitelně v naprostém protikladu se zájmy nás plebejců. Navíc se díky tomu na těchto místech zuby nehty drží i naprostí hnňupi a pitomci (pokud si někdo udělá čas na sledování záznamů z jednání obou komor parlamentu, může se sám přesvědčit, že jich tam je takových spousta). Vysoké platy zcela znemožňují těmto lidem jakoukoliv sebereflexi -  říkají si jistě: "přece nemůžu být blbec, když mi tolik platí".
Tímto jsou v podstatě zcela popřeny základní principy demokracie a důsledky vidíme na každém kroku. Státní byrokracie bez jakékoliv kontroly zpupně a rozmařile rozhazující peníze daňových poplatníků, chaotický "právní" systém jednoznačně nahrávající velkozlodějům,  klacky házené pod nohy všem, kteří se snaží být ekonomicky nezávislí na protektorské roli státu a další věci, které v konečném důsledku snižují postupně ekonomickou výkonnost společnosi a zužují prostor osobní svobody občanů.
Jednou z věcí, které by mohly (pokud je to dnes ještě možné) změnit tuto plíživou cestu do všeobecné chudoby a k nové totalitě by právě mělo být vrácení "zástupců lidu" zpět na pevnou zem tím, že jim budou odebrány veškeré dnešní výsady. Tito lidé by měli dostávat pouze refundaci jejich dosavadních příjmů v jejich předchozí profesi a proplácení skutečných a zdůvodnitelných nákladů, spojených s výkonem funkce. Navíc by měla platit velmi přísná pravidla ohledně střetu zájmů - včetně jejich další činnosti po odchodu z jejich veřejné funkce. Platy státních zaměstnanců včetně ministrů by měly být přímo závislé na výkonnosti ekonomiky - je absurdní, když při dlouhodobě deficitním rozpočtu ti, kteří svou nekompetentní "prací" tento stav zavinili
0/0
1.11.2003 9:58

0100

Pan senátor Kubera má přece neustále málo, proto je ve statutárních orgánech mnoha společností...
Být starostou, senátorem, členem dozorčí rady United Energy, místopředsedou Severočeské vodárenské,členem dozorčí rady Sport Centrum Bouřňák a statovat v dalších společnostech a nadacích, víte jak je to náročné? Zaslouší si přece oněch 14000Kč jako senátor, přinejmenším na cestovní náklady pendlování mezi vyjmenovanými společnostmi. Je to činorodý člověk, jistě jeho pracovní den má třicet hodin a všechny své funkce vykonává s řádnou péčí dobrého hospodáře. A zákon o střetu zájmů? Prosímvás kdo ho dodržuje? Přinejhorším do dozorčích rad dá svou manželku, že je to ve straně zvykem. Bohužel už to není jedno některým pravicovým voličům. Ale konečně ty ať si trhnou nohou, že pane Kubero!
0/0
1.11.2003 7:49

Najdete na iDNES.cz