Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Nemocnice propustila lékaře, který podváděl

Fakultní nemocnice v Hradci Králové a místní Lékařská fakulta Univerzity Karlovy propustily lékaře Zbyňka Veselského, který falšoval zdravotní dokumentaci svého pacienta. Doktor je zároveň jedním ze dvou obžalovaných lékařů v případu chybné operace ledviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Yanek 007

Kladivo na čarodějnice
Jsem pacientem Dr. Veselského. Nestálo mě to ani peníze, ani láhve, ani jiné pozornosti. Jednoduše mi urolog z Moravy řekl "Váš syn má nádor varlete!". V naší krajské nemocnici řekli, že nález je ob rovský nelze operovat. Dostali jsme 11 kůr chemoterapie, syn se mi ztrácel před očima. Kamarád mi poradil - Zkuste zavolat do HK na urologii, kde je šikovný mladý doktor, snad se na Vás podívá. Zavolal jsem připraven dát vše. Po 3 dnech hledání (sál, výuka, poradna) jsem získal pana doktora na telefon. Vyslechl mě a řekl slovo, které jsem pak od něj slyšel 1000 x -"BRNKAČKA". Přijeďte - kdykoliv. Přijeli jsme. Mimo objednání. Vyšetřil syna, kontrolaval snímky a odoperoval. Syn je 3 rok zdráv. Bez dalších chemoterapií. Chtěl jsem o dr. Veselskému vědět všechno - tehdy mu bylo 31 let, měl 2 atestace, dělal nádstavbové studium, chystal se k další atestaci. Jako vědecký pracovník vím, že se na univerzitních parcovištích hodnotí i jiné aktivity - publikace - Dr. VEselský jich měl 52 registrovaných v České lékařské knihovně, 10 na mezinárodní síti Medline, 5 s ISBN, dohromady cca 80 prací, kde byl autorem a spoluautorem. V té době již běžela kauza Volf a všude jsem jen četl _ VESELSKÝ, nikde jiné jméno. LUMP. Ptal jsem se na to proč ? Protože žádný strom neroste do nebe. Každý, kdo zná situaci ve FN Hradec Králové a tím spíše na urologii ví, že to je jen hon na člověka, který brzy přerostl a postavil se o 20 let staršímu kolegovi. Ten je hradečák s pevnou vazbou na všechno (otec byl 20 let děkanem LF) a tak chodí desítky anonymů (dokonce, jak mi řekl pan doktor V. i rodičům?!), televize 3 roky živí kauzu Volf - opakovaně ČT1, NOVA  Na vlastní oči etc. Volal jsem panu doktorvi, že jemu i rodině držím palce - všechny pořady jsou načasovány na dobu, kdy má za 2 dny proběhnout odvolací soud v Kauze Volf:Náhoda.Řekl mi, že v kauze "podvodu", která nemá logiku, jsem první, kdo se jej na něco ptá. Žádný novinář jej nekontaktoval a dnes už nechce. Nač?
0/0
31.10.2003 11:45

Yanek 007

Re:
Ale omyl. Nikdo nikomu neublížil. Dr. Veselský ošetřil kamaráda a odmítl kolegovi, který na něj 3 roky donáší všude - od ministerstva po ředitelství - říci proč a kde...
Jak je tedy v Čechách zvykem, donašeč poslal vše na ředitelství a do novin. A pokud já vím - a dr. Veselského jsem se ptal - ležela jeho žádost o rozvázání pracovního poměru 0.2 u ředitele 10 dnů, než mu dal vědět, že jí příjmáí. To není vyhazova na hodinu. Ale v novinách to dobře zní: pan redaktor Weiner s tváří anděla dělá z někoho lumpa a poté řekne, že motiv není znám. Podle zákona (nemohu si pomoci) je motiv základem toho, aby kdokoliv hovořil o podvodu!
Ošetřit kamaráda a chtít ho ušetřit tahání po novinách není lumpárna. To chce obdiv! Kdo zná Veselského ví, že to je chlap, který umí a kdyby se ho udavač nezbavil (a on neodešel - apropó, myslím, že ve FN HK těch dobrých doktorů odešlo více ) byl by velice perspektivní přednosta. Tím spíše, že s minulostí jej nic nepojilo, na rozdíl od udavače...
P.S. moc jsem se nasmál, když mi přátelé vyprávěli, jak přednosta jednoho nejmenovaného hradeckého pracoviště využil svého občanského práva a dal se vyšetřit v Pardubicích a nikoliv v HK, kde měl danou kliniku přes cestu. To jistě svědčí o vynikající personální práci vedení FN. Mají na to čuch. Veselský se uživí. Pacienti ho znají a je jim jasné, že když je někdo v novinách a v televizi pro věci staré 3 roky, nebo 6 týdnů, je to proto, že je to účel, nikoliv objektivní informace. Vždy jsem pana expremiéra Zemana považoval za neomaleného ve vztahu k médiím. Dnes -kdy dr. VEselský mlčí- já sám za sebe říkám: Byla to zlatá slova! Vždyť si uvědomte, že dnes člověka neobviňují státní zástupci a nesoudí soudci. To dnes dělají peníze, známosti a média!
 
0/0
2.11.2003 9:52

ppetr1

zdravotnictvi
potrebuje reformu jako SŮL,ale ne jen na oko,ale poradne od ZAKLADU
a to bude jen spicka ledovce.
0/0
31.10.2003 11:31

Yanek 007

Re:
Jak chcete reformovat zdravotnictví, když doba vhodná k reformám (kdy se lidé nebáli komančů a estebáků) je dávno pryč. Dnes rozhodují známosti jako dříve. Kdo si myslí, že přednostové, nebo jejich zástupci jsou ti nejlepší z nejlepších, pak je minimálně optimista. Jsou to Ti, kteří vadí nejméně!
0/0
2.11.2003 9:55

Najdete na iDNES.cz