Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Kinský zase prohrál spor o lesy

Rakovnický soud zamítl žalobu Františka Oldřicha Kinského. Ten se domáhá vrácení 32 hektarů lesa na Rakovnicku. Krajský soud v Praze spor už dvakrát kvůli procesním chybám vrátil zpět do Rakovníka. Potomek šlechtického rodu vede svůj spor se společností Lesy ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Montaigne

a zopár dalších vyňatků
pro osvěžení:
V posledních 14 dnech lze konstatovat v Londýně frontální útok německé propagandy.Bohužel mezi Hitlerovými důvěrníky je také náš hrabě Kinský, který si počíná obzvlášť zavile. Několika lidem, se kterými jsem mluvil, tvrdil, že Československo jako bolševickou stvůru je třeba rozdrtit. z depeše Jana Masaryka do Prahy, 22.červenec 1938
Využijte svého vlivu v zájmu okamžitého obsazení Sudet německou armádou, jakožto jediné cesty k okamžitému zastavení všech hrůz, dalšího pustošení a vypalování ze strany českých vojenských oddílů  a rudé lůzy, která je většinou vedena ruskými bolševiky, kteří v posledních dnech přijeli z Moskvy. z telegramu Kinského do Mnichova 29.září 1938 Gwarkinovi, členu Chamberlainova doprovodu
0/0
9.1.2004 14:41

MSB

Tohle že psalo dvouleté dítě?
0/0
10.1.2004 7:45

alena.alena

s tou spravedlností
to v téhle zemi není zdaleka tak horký...před lety jsem pracovala jako zapisovatelka na prokuratuře.Stávalo se, že si žalovaný přišel "promluvit" s panem prokurátorem a ten - když domluva dopadla dobře - postavil žalobu tak, že soudu nezbylo, než  dát podmínku, nebo vlbec žalovaného pustit (záleželo na tom, čeho se dotyčný dopustil)...neodvažuju se pomyslet, jak to asi vypadá na soudech.
0/0
9.1.2004 12:53

kqpiii

Re:
hmm...tak to je jiz skutecne drahne let...prokuratura tu jiz minimalne 10let neexistuje...
a i v dnesni dobe je mozne, aby se obvineny dohodl naprosto legalne se st. zastupcem a nasledne tuto dohodu schvali soud... je to rychlejsi a levnejsi, nez-li klasicke soudni rizeni...
ale to se dosti vzdalujeme od tematu zalob p. Kinskeho
 
0/0
9.1.2004 14:21

jarda1

Procesní chyby
Copak jsou asi ty procesní chyby, kvůli kterým krajský soud vrátil už dvakrát soudu v Rakovníku spis F.O.Kinského? Nejsou to jen machinace a některý soudce z krajského soudu si za to staví za pochybné peníze vilu? Je třeba zregulovat soudům nezávislost. Ať se odpovídají ministrovi spravedlnosti za takovéto protahování. A o kolaboraci ať rozhoduje porota jak v USA nabo v Anglii. Myslím, že pak by to bylo rychle vyřízené a Kinský by táhl do Argentiny jak hubkař.
0/0
9.1.2004 11:58

kqpiii

Re:
odpovednost soudcu ministru spravedlnosti?? To si delas legraci Tim bys poprel uplne zaklady demokratickeho statu...to bychom se vratili kamsi pred listopad 89, tedy tam,kam se nechci ZA ZADNOU cenu vratit!!
a co se takhle zamyslet nad tim, jestli treba nechybuje ten okresni soudce, ze mu to neustale vraci z krajskeho soudu!! A ze by nekdo musel platit uplatky soudcum za umyslne protahovani procesu?? To je k smichu...to u nas clovek dostane zadarmo, za to nemusis platit!!
proste, jakmile soudy nejednaji podle Tveho nazoru, tak jsou za tim urcite uplatky, vid??
0/0
9.1.2004 12:42

jarda1

Re:
Za procesní chyby se schová kdeco. S kolaborantem se nikde nemalují. A co se týká demokratického státu, už prezident Beneš věděl, že liberální demokracie neuřídí ani sama sebe. Všude ve světě je demokracie regulovaná. Soudci nemůžou být kasta nedotknutelných. I ministr Čermák jasně řekl, že je nezávislost u nás příliš široce pojatá.
0/0
9.1.2004 13:36

kqpiii

Re:
to zrejme citujes nazor prezidenta Benes, se kterym prisel po druhe svetove valce...to, jak jeho tehdejsi snaha zmenit liberalni demokracii na "lidovou" dopadla, vime vsichni moc dobre...ne dekuji, zadnou shora rizenou demokracii opravdu nee...
Rozlisuj mezi nedotknutelnosti a nezavislosti - soudce muze byt normalne vzat do vazby (viz pripad Berka) a normalne trestne stihan - po odsouzeni je od soudu vyhozen... takze nedotknutelny neni....ale aby nejaky ministr kontroloval rozhodovani soudce??to je uplne absurdni!!  To neni mozne v zadne skutecne demokracii!!
0/0
9.1.2004 14:15

Montaigne

Re:
takže to, co je a není možné , ponech našim soudům ... a svůj stres z toho, že Němec Kinský nedostane nic, ventiluj někde jinde
0/0
9.1.2004 14:44

jarda1

Re:
Beneš měl bohužel pravdu. Liberální demokracie byla neštěstím naší první republiky. 32 stran, jen se hádaly. Beneš jasně říkal, že u nás stačí 4. Viděl dopředu - vývoj k tomu spěje.
A rozhodnutí soudce jsou kontrolovaná všude. V USA nebo Velké Británii je to omezené tím, že soudce nerozhoduje o vině (to je záležitost poroty) a je volitelný. Bez toho si každý soudce může rozhodovat, jak chce. Tak je to u nás. Všude jinde je možnost soudce odvolat, pokud špatně rozhoduje. Tak si z nich nedělejme kastu nedotknutelných.
0/0
9.1.2004 15:23

MSB

To máte opravdu zajímavé informace
Že jsou soudci v USA a Velké Británii odvolatelní, rozhodují-li špatně? To tedy slyším opravdu poprvé v životě. Odkud máte tuhle překvapivou informaci?  A porota rozhoduje ve všech případech? To jsem také netušil. Vždycky jsem si myslel že je to jen výjimka, používaná hlavně v těch najzávažnějších trestních věcech. Co o tom ještě vite?
0/0
10.1.2004 8:02

Baxter

Už táhni
Ta jeho famílie tady vybudovala svůj majetek na nucených pracech českých nevolníků, na bídě předků většiny z nás. Pak si tady kolaboruje s nacisty a teď má tu drzost se tady ještě vůbec ukázat.....
0/0
9.1.2004 11:05

kqpiii

Re:
ano, mas naprostou pravdu!! Co kdybychom zacli odskodnovat ty chudacky nevolniky, nebo jejich potomky?? Rod Kinskych ziskal majetek zpusobem, ktery byl ve sve dobe naprosto legalni a legitimni...
pokud bychom se na historii divali tvyma ocima, tak jako prvni bychom meli zborit Prazsky hrad - protoze to je hlavni symbol vykoristovani tech drobnych nevolniku jejich feudalnimi pany a cirkvi... nebo odkud si myslite, ze panovnici brali penize na takove stavby???
0/0
9.1.2004 11:36

pinguinone

Re:
a zrovna tak o nej legalne prisel...
0/0
9.1.2004 12:40

kqpiii

Re:
a o tom, zda to bylo legalni ci ne, musi rozhodnout soud! Proto se vlastne ty spory vubec vedou...
0/0
9.1.2004 12:44

pinguinone

Re:
za ci penize ?
0/0
9.1.2004 13:46

oranzovej

Re: Utan
Je stanoven soudní poplatek,4% z hodnoty, max. jeden milion. Pokud žalobce neprokáže tíživou finanční situaci, musí ho zaplatit, jinak je řízení zastaveno. V případě, že by žalobce, v tomto případě Kinský spor vyhrál, platí poplatek a náklady na řízení žalovaný.
Každý stát si financuje soudy z daní, jinak to nejde. Jedině bys rozdal colty a doporučil je pověsit nízko u pasu.  
0/0
9.1.2004 13:52

kqpiii

Re:
castecne jsou naklady na rizeny hrazeny soudnim poplatkem a zbytek ze statniho rozpoctu - takze vetsinou za penize danovych poplatniku... proste soudnictvi je jednou z funkci statu a tak stat musi financovat jeho provoz...
0/0
9.1.2004 14:17

Marťásek

Jen tak dál!
Doufám, že další žaloby dopadnou stejně.  
0/0
9.1.2004 10:39

Montaigne

A jestli
se brzy neodkýbluje zpět do Stříbrné země, tak tady prosoudí i ty svoje licousy
0/0
9.1.2004 10:08

krysa66

Co dělali Kinský za okupace?
Zajímavé by bylo zjistit kdy se stal rod Kinských nabyvatelem majetku, který nyní požaduje vrátit. pakliže po roce 1939 tak by se mohlo jednat o sporný majetek. Jakožto lidé úzce spolupracující s NSDAP tak se mohlo jednat o majetek zabavený režimu nepohodlných lidí. Možná by bylo vhodné seznámit veřejnost s tím jak se rod Kinských choval během okupace. Možná za odškodnění poškozených občanů neárijského původu by měl dědic rodu Kinských zaplatit víc než požaduje.
0/0
31.10.2003 17:55

cybermiky

jedeme dál .....
Vážení, jsme v Čechách.Tudíž pan Kinský majetek dostane,někdo další třeba bude na dosmrti zabezpečen a půjde do soudcovského důchodu.Právníci taky dostanou a hlavně JEDEME DÁL.Ještě nám toho v Čechách,na Moravě i Slezku trošku zůstalo,komu to vrátíme ..... Á támhle vpravo se někdo hlásí. ....
0/0
31.10.2003 12:14

Raketka

Re:
 ... jako srandu to beru ... Ale ona je to bohužel hlavně skutečnost
0/0
9.1.2004 9:52

Montaigne

Re:
ano hlásí, ááá ale to je přece vnouček říšského protektora Reinharda Heydricha.  Nemusíte mluvit Herr Heydrich, vím co máte na mysli. Rád byste zpět Pražský hrad. Po svém dědovi přece. Rozumím. Ti parašutisti a po nich ten válečnej štváč Beneš, to byla pěkná sebranka. Holt česká schweinerei.
0/0
9.1.2004 15:35

JfV

Děti versus děti
Stejně jako Kinský si nevybíral při svém narození národnost, ani jiné děti narozené v té době si svou národnost nevybíraly. A tak zatímco Kinský st. zajistil svému synkovi svým přihlášením se k NSDAP světlé zítřky, na ty druhé čekaly i díky takovým "jen zapojeným" daleko horší konce. A jeho kecy, že nemá na soudní poplatky ? Vždyť už přece vyhrál nějaké spory, tak ať to hradí z jejich prodeje. A že by ti jeho obhájci byli dobráci, co u něj dělaj grátis ?
0/0
30.10.2003 19:47

jarda1

Kolaborant
Pokud je Kinský Němec, není co řešit. Kolaborant zůstane vždycky jenom kolaborantem. Byli totiž i takoví Němci, kteří se na protest proti tomu, co tu u nás jejich soukmenovci vyváděli, přihlásili za Čechy. Jednoho takového osobně znám. Tomu se po válce nic nestalo, dekrety se  na něj nevztahovaly. Měli se tak zachovat všichni a vykašlat se na Henleina. Potrestali se jen sami. Ať to tlusté prase táhne do Argentiny.
0/0
30.10.2003 17:42

GhorX

Re:
Tak, ano. Mluvíte mi z duše, soudruhu Jardo, vůbec není podstatné, že v inkriminované době mělo to "tlusté prase" pár let. Kolaboroval, přišel o majetek. Mimochodem, je zřejmé, že F. O. Kinsky kolaboroval už před narozením, pokud byla u jeho jména uvedena německá národnost již v roce 1930. Narodil se totiž v roce 1936. Čest práci !
0/0
30.10.2003 18:09

Montaigne

Zopár citátov
i ty mně mluvíš z duše kolaborantský slouho
"Vyšší soud přisoudil konec našemu drahému spoluobčanu O.F.Kinskému, který byl vždy připraven zasadit se za své němectví... on, který nasadil celou svoji osobnost k osvobození naší domoviny  z dvacetileté cizí nadvlády, mohl ten nádherný čin našeho velkého vůdce  Adolfa Hitlera ještě zažít, musel se však zřící z vyšší moci osudu sklizně přinášející plody jeho milovaného sudetského lidu." Kamnitzer Wochenblatt, 24.prosinec 1938
Kníže Kinský, který po několik let i v politickém ohledu zaujímal vůdčí roli v našem městě, měl významný vliv na velké převratné historické události r. 1938 Kamnitzer Wochenblatt (Kamenícký týdeník)
Velký okamžik společného jednání v Balzhutten s lordem Runcimanem, který měl rozhodující dopad na vývoj politických záležitostí, vpravdě zásluha skonavšího knížete Kinského.Ve dnech tvrdého útisku a bídy, byl kníže jeden z prvních, který dal svůj život do služeb dobrovolníků, aby v případě nutnosti domovinu vybojovali. Bylo mu ještě dopřáno v čestné uniformě uvítat ve zdech našeho města vůdce Adolfa Hitlera. Kamnitzer Wochenblatt (Kamenícký týdeník)
Mezi květinovými zdravicemi se na katafalku obzvlášť vyjímaly věnce od polního maršála Goringa, říšského komisaře pro Sudety Henleina a generála říšského vojenského letectva Milcha.
Jméno O.F.Kinského nebude v dějinách naší vlasti nikdy zapomenuto pro jeho nezměrné činy, které vykonal pro německý národ. Kamnitzer Wochenblatt (Kamenícký týdeník)
To by v tom byl čert, abychom synkovi takového velikého SYNA německého, ale čo to hovorím, českého národa , nevrátili jeho majetky. Čo povieš?
0/0
9.1.2004 10:17

pinguinone

Re:
nic ( chybi mi hacek nad c ) :))
0/0
9.1.2004 13:49

Dan 1

Zajímavý článek
http://ihned.cz/index.php?p=002000_d&article[id]=13566500
0/0
30.10.2003 16:36

lukinoo

hhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmmm
Já si myslím, že tu lidi málo hulej
0/0
30.10.2003 16:28

JohnJohn

Němec jako poleno
Samozřejmě, že Kinsky je němec a k tomu ještě Bavorák - jen se podívejte na to propracované, vyžrané a pivem "upravené" tělíčko.
0/0
30.10.2003 15:55

Yaroukh

Re:
Jasne, zatimco prumernej Cech je od pohledu atlet, vid? ;o) Asi ti nemusim rikat, ktera zeme ma nejvetsi spotrebu piva na cloveka, zene? :o)
Jinak me docela prekvapilo, ze ten "Cech" ani cesky neumi, Trautemberk jeden. :o))
0/0
30.10.2003 16:00

chetgar

Re:
Češi cca 160 l / os. / rok, Bavoři 190 l / os. / rok. Myslím, že podle piva rozdíl nepoznáme - a Olda nenosí kožené kraťasy, takže podle oblečení taky ne. Stejně je to hovadina, rozhodovat podle národnosti, kterou měl zapsánu v roce 1930, kdy snad ani neuměl mluvit...
0/0
30.10.2003 16:14

barbudo

Re:
Představte si, že byly doby, kdy národnost dítěte(které snad ani neumělo mluvit) rozhodovala o tom, jestli z něj bude navařeno mýdlo. A vo tom to celé (mimochodem) je.
0/0
30.10.2003 16:28

pinguinone

Re:
0/0
30.10.2003 16:57

Yaroukh

Re:
Diky za doplneny info.
Ale k tomu zbytku mam co dodat: Pozastavujes se snad nad tim, co mas napsane v rodnem liste, jenom proto, ze jsi tenkrat jeste neumel mluvit? Kdy se jindy urcuje narodnost, nez pri narozeni?
0/0
30.10.2003 16:49

Najdete na iDNES.cz