Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Po dálnici k superstátu

Václav Klaus obviňuje Evropskou unii, že nám plíživě vnucuje superstát. Nyní vidíme, že Klaus se mýlí. Evropa jede k superstátu aspoň sto třicítkou, Němci dokonce dvě stě padesátkou. Neboť co je jiného návrh na jednotný řidičský průkaz, než dálnice k superstátu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pongo

Komárku, Komárku,
zase jeden z textů kvůli zaměstnavateli???
 
To, že by měly mít řidičáky jednotný rozměr a vzhled ještě není krokem k superstátu. Tím je naopak vznikající Evropská ústava, nepřehledný paskvil o několika set stranách, která má jasně v úvodu napsáno, že je nadřazena ústavám národním. Já osobně se nechci dočkat toho, aby nějaký úředníček v bruselu rozhodoval o tom, co tady u nás smíme nebo nesmíme. Ať jsou naši politici jací chtějí, tak tady přeci jen žijí a i když na ně všichni svorně nadávají, tak alespoň našemu státu rozumějí a snaží se vymyslet něco, co má hlavu a patu. O tom nějaký byrokrat vzdálený několik set kilometrů nemá ani páru. Zrovna tak nápad Evropského zamini nebo prezidenta. Jak jsem hlasoval pro vstup do EU, tak Euroústavu odmítnu. Vstupovalo se do jiné Evropy, než se tady vytváří a nechci aby o celé Evropě rozhodoval tandem Německo-Francie.  Bude 25 členů EU, tak ať má každý stát jeden hlas a rozhodne většina. Howgh.
0/0
3.11.2003 23:17

e-star

???
A jak jako ridicaky souvisli se superstatem? Tim jste jako dokazal ze vsechny obavy z EU jsou zbytecne? Krome toho nevim proc jste si vybral jako typickeho odpurce centralizace Evropy Klause, ten byl prece vzdycky pro EU.
0/0
3.11.2003 22:30

GhorX

Re:
Již delší dobu pochybuji, že pan Komárek získává své nápady pomocí mozku; poslední dobou mám pocit, že je to páteř, co se v jeho těle podílí na myšlení. A občas si myslím, že hlavně ten dolní konec.
0/0
3.11.2003 22:51

Conscience

...
"sjednocení" řidičáků je ok a možná i neškodné ale ten nápad s superstátem=byrokratickým paskvilem je neuvěřitelný.
0/0
23.10.2003 17:15

hbf

Ach jo
Už leta letoucí jsme členy poštovní unie. Mimo jiné to má za následek, že lepíme pošt. známku do pravého horního rohu, jako všichni ostatní.
Už leta letoucí jsme v telekomunikační unii, což znamená, že máme přidělené číslo podle celosvětového schématu a předáváme / přijímáme hovory stejných technických parametrů.
Mnoho let jsme také v železniční unii (dokonce jsme zakládajícími členy). Kvůli tomu se používají jednotné dokumenty v nákladní dopravě, poměrně jednotně se označují lokomotivy a vozy, jsou sjednoceny technické parametry, aby šly naše vozy řadit do cizích vlaků.
Přijde mi to úplně stejné, jako snaha sjednotit řidičské průkazy. Je to krok k lepšímu, bude mnohem snažší kontrola, ... Jen skupina nacionalistických trotlů bude řvát cosi o ztrátě národní suverenity u tak důležitého dokladu, který má zhruba polovina občanů. Mimochodem, nevadí vám takřka totožné kleště na trhání zubů, které používá celá Evropa? Nezavedeme šamanskou léčbu, abychom, se od těch neschopných Evropanů trochu odlišili?
0/0
23.10.2003 12:23

Evilman

Komárek a Jugen Front Heute...
Jakej pán , takovej krám.
0/0
23.10.2003 10:37

pinguinone

Komarek...
..necist ! 
0/0
23.10.2003 10:29

EvaKasdan

Politruk Komárek:
Komárek do 1989 a komunistické nedšení:
- Nový sovětský volební zákon dává sovětským občanům daleko širší práva než volební zákony v jakékoli kapitalistické zemi.
- Rozumné návrhy Varšavské smlouvy byly opět odmítnuty imperialistickými kruhy
- Kapitalisté se pokoušejí zneužít černobylské havárie
Komárek po 1989 a euronadšení: budeme občany jedné Evropy blablabla fuj vy nacionalističtí češi blabla korunovační klenoty jsou veteš bla česká republika je ošklivý kočkopes
 
 
-
 
0/0
23.10.2003 10:28

GhorX

Re:
Mohl byste přidat link na tyto perly ?
0/0
3.11.2003 22:52

Evilman

Komárku ...
Pán bůh zaplať za co? Za to že Klausův hlas zůstane nevyslyšen?
Vize  budoucnosti.... Hujeři Evropské unie Komárek s Cardou Svobodou ruku v ruce (doslova) kráčejí, 13 hvězdiček kolem hlavy, aby sklonili své tupé hlavy před velmoži z Německa a Francie.
Komárku - tobě se to moc muselo líbit jak ti to starý Valery dělal, nebo se mýlím?
Spiteful Evilman
 
0/0
23.10.2003 9:44

Najdete na iDNES.cz