Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do škol jde kniha, jak léčit homosexuály

Ve školách se objevila kniha holandského psychologa, který srovnává homosexualitu s bulimií a navrhuje gaye a lesbičky léčit. Homosexualita není ani vrozená, ani normální. Je to psychická porucha, již lze vyléčit. Občanské sdružení Exodus se koncem září rozhodlo pomoci všem, které "homosexualita postihla".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

sir Humphrey - Appleby

taky dobrý :-))))

0/0
27.1.2008 1:50

Filosof-Rudolf

.
e: (priessnitz, 24.10.2003 8:18)
A co byste řekl k lidem, kteří se pro homosexualitu rozhodli dobrovolně? Znám případ dívky, která měla do třiceti vztahy pouze s muži a pak se rozhodla pro ženy. Ne kvůli nějakému zklamání, prostě ji začaly ženy přitahovat natolik, že jí byly vedlejší i reakce okolí. A rozhodně si nemyslím si, že by byla nemocná.
Tohle prostě není nemoc, to je založení člověka
*****************************
 
Tímto bych chtěl jen upozornit, že zřejmě existují případy, které jsou v rozporu s oficiálně uznávanými vědeckými závěry o vrozené homosexuální orientaci.
0/0
24.10.2003 13:59

Gwaihir

Rovnoprávnost!
Já bych osobně zrušil stíhání a nucené léčené pedofilů, zoofilů, nekrofilů a kdovíkajýchještěfilů. Když není nemocný homosexuál, proč by měl být nemocný pedofil, hmmmm? Je mi úplně jasné, že u spousty vezňů a námořníků vznikla homosexualita již ve třetím prenatálním měsíci .. Jak je možný, že tolik inteligentních lidí dokáže být tak TUPÝCH?? Co třeba rakovina? Někdo ji dostane, i když žije zdravě a nikdy nekouřili. Prostě ji má v genech. Ale přesto je mezi nemocnými mnohem víc kuřáků. Takže já věřím, že někteří homosexuálové jsou poznamenáni od narození, na jiných se podepsala například zvrácená výchova, jiní se pro ni rozhodli z nouze. Takže ty první asi léčit nedovedeme, ale ty ostatní třeba jo. Uveďte mi JEDINÝ argument, proč homosexualita není nemoc. Logický argument, ne emocionální výčitky ..
0/0
23.10.2003 17:00

GhorX

Re:
Je blond barva vlasů nemoc ? Výška IQ ? Hudební sluch ?
0/0
23.10.2003 17:16

Gwaihir

Re:
A co dyslexie? Dysgrafie? Lehká mozková dysfunkce? Vrozená závislost na droze? Dawnův syndrom?
0/0
23.10.2003 17:58

GhorX

Re:
Dyslexie, dysgrafie atp. jsou fyziologické nedostatky, které postižené omezují - přičemž postižení si své nedostatky uvědomují a vadí jim to. Vrozená závislost na droze je vrozená pro užívání drogy matkou během těhotenství a postiženému dítěti to vadí opravdu hodně (nedostává-li drogu). Homosexuální orientace homosexuálům nevadí. Nevadí ani jejich partnerům. Co chcete léčit ?
0/0
23.10.2003 20:06

Dan 1

Žádný pedofil či nekrofil není a nemůže být stíhán
jen pro sexuální zaměření samotné. Je stíhán až tehdy, kdy své choutky realiizuje, čímž se dopustí trestného činu podle platného práva. Soulož s dítětem může mít katastrofální vliv na jeho další život, styk s rozkládající se mrtvolou nebudu rozebírat, jelikož jsem po jídle. Vy jse poslední, kdo může hovořit o tuposti. Rozlišujeme homo- bi- pedo- zoofilní chování a zaměření, což jsou  diametrálně odlišné pojmy. Chování námořníků je chováním náhražkovým, s orientací nemá nic společného. V přístavu si námořník nabrnkne lehkou děvu, nikoli muže, orientaci naučit nelze. Hhomosexualitu netřeba léčit, neboť sama o sobě nevedek páchánítrestné činnosti. Navíc je považována za odchylku, je-li realizována konsesuálně mezi dospělými lidmi. Pipadám si jako učitel v první třídě...
O vrozenosti. sex orientace se dočtete např. na webu University of East London.
0/0
23.10.2003 17:19

Gwaihir

Re:
Fajn, alespoň jsou to argumenty. Bude-li homosexuální pár vychovávat dítě, jste si jistý, že to na to dítě nebude mít negativní vliv? Všichni mnou jmenovaní mají jedno společné s heterosexuály - jsou přitahováni jistými "objekty". Tato přitažlivost je také vrozená? Třeba u pedofilů? Pokud ano, pak úchylka je sexuální jednání, které nevede k zachování rodu. Souhlasím bez debaty s tím, že homosexualita není nebezpečná, pokud se nevnucuje jako normální chování. Je mutace nemoc? Když se narodí dítě s šesti prsty, má tvrdit, že je to normální? Samozřejmě to je nemoc, to ale neznamená, že nemůže žít mezi ostatními, ale také by nemělo tvrdit, že mít šest prstů je normální. Ohledně uvedené publikace - kterákoliv psychiatrická či psychologická literatura na dané téma obsahuje poznatky o mladých lidech, jejichž pozdější sexuální vývoj a chování bylo postiženo úchylnou výchovou či traumatem. Takže já bych tu knihu nezatracoval - myslím, že někomu terapií pomoci lze, někomu nelze. Pokud někdo pomoci nechce, má tu výhodu, že na rozdíl od zoofilie jeho chování společnost z větší části toleruje. Ale nenechám si tvrdit, že to není nemoc. Prostě se mi zdá férovější si přiznat, ano, je to vrozená nemoc (mutace? úchylka?), ale já s tím budu žít a ostatní to budou tolerovat.
0/0
23.10.2003 17:52

Dan 1

Není to normální
z hlediska většinové normy. Jenže si sáhněme každý do svědomí a zeptejme se sami sebe, zda jsme ve všem normální. Já bych to sobě tvrdit nemohl:-) a ono dítě s šesti prsty by mohlo být i přínosem pro společnost, byl by to třeba dobrý ekvilibrista nebo klavírista:-) K výchově dětí: už jsem tu někomu psal, že nemám vyhraněný názor, ale podezírám sám sebe z předpojatosti, protože mnoho dětí v takových "rodinách" vyrůstá a jsou orientovány jako jiné děti, tedy v poměru cca 96:4. Neslyšel jsem o vězni, který by po propušění pokračoval v kontaktech s muži, ale k tomu by se měl vyjádřit třeba penolog. Ke styku se slonicí mě můžete přinutit kulometem, to nevylučuji. Ale že bych pak zůstal zaměřen na slony...?  Výchovou ovlivníte spoustu věcí, ne orientaci. Každý jsme holt nějak predisponován, děi v jedné rodině, stejně vychovávané, bývají v nohém odlišné - moje sestra např. umí zpívat, kdych vám zapěl já, na kolenou byste mne prosil, abych konečně přestal.
0/0
23.10.2003 18:10

pinguinone

treba to nemoc je
,ale jak nutit k lecbe nekoho,kdo se lecit nechce a jeho nemoc neni nakazliva a nekonci v kriminalni cinnosti...
0/0
23.10.2003 17:21

Gwaihir

Re:
Na to by mohli odpovědět spousty "pacientů" na psychiatrii. Nebo lidé, kteří již nechtějí žít, a přesto jim násilím bráníme zemřít. Ovšem souhlasím s vámi, že by za vami uvedenych podminek nemel byt nikdo nucen k lecbe. Ale mel by soucasne vedet, ze urcita, byt treba jenom 20% šance existuje.
0/0
23.10.2003 17:56

Dan 1

Šance je 0%
Popisované případy jsou případy těch, kteří uvěřili, že jsou "normální" lidé, velmi religiózně založení. Kdyžse rozhodnete pro sexuální abstinenci,  přestanete být heterosexuálem? Podlehnete-li pokušení a v opilosti si "pohrajete" s kolegou, stanete se homosexuálem?Takové přeučování leváků a podobné převýchovy vedou jen k vnitřním konliktům a ani to není účelné. Z literatury: do manželské poradny přišla starší paní s tím, že její manžel (55let!) chodí za prostituty na nádraží kvůli orálnímu sexu. 55 let bojoval s tímto konfliktem v sobě, až to nevydržel a rozvrátil rodinu. O tom, co je a není nemoc, rozhoduje WHO OSN a Mezinárodní klasifikace nemocí a příčin úmrtí MKN-10.
0/0
23.10.2003 18:21

pinguinone

otazka je kdo konci na psy*
..ten kdo je nespokojeny,svym okolim utlacovany,diskriminovany.Zdravy homo se u psychiatra neobjevi.Nechte je zit jak chteji,pokud nikomu neublizuji.Jsou z nich dobri umelci,ucetni,ucitele,knezi,,...
0/0
24.10.2003 12:58

priessnitz

Re:
A co byste řekl k lidem, kteří se pro homosexualitu rozhodli dobrovolně? Znám případ dívky, která měla do třiceti vztahy pouze s muži a pak se rozhodla pro ženy. Ne kvůli nějakému zklamání, prostě ji začaly ženy přitahovat natolik, že jí byly vedlejší i reakce okolí. A rozhodně si nemyslím si, že by byla nemocná.
Tohle prostě není nemoc, to je založení člověka.
0/0
24.10.2003 8:18

priessnitz

Kde je Blackshadow s KaKamilem?
Nejpovolanější a nemají co říct... hm...
0/0
22.10.2003 17:36

BENDŮV JEŠTÍREK

Prosba
Jas dělají smajlíci a hypertext odkaz???
0/0
22.10.2003 17:15

amia

Re:
Smajlíci jsou standardně v nabídce, ale pokud máš comp s malým monitorem nebo nic moc rozlišení, tak máš smolíka.
Odkaz se vloží normálně, prostě ho napíšeš (i s http )
0/0
22.10.2003 17:24

amia

Skrytá homosexualita
Nejhorší "veřejní" potírači homosexuálity jsou z řad lidí, kteří to v sobě sami potlačují, takže jste se tady pěkně projevili
0/0
22.10.2003 15:28

alena.alena

kdyby tak
někdo vynalezl systém jak léčit lidskou blbost aq ignoranci!!!To by bylo něco.
0/0
22.10.2003 11:42

Hnuson

hmmm
Fascinují mě tihle lidi co by pořád někoho předělávali, teď chtějí léčit homosexuály a za chvilku se nám budou montovat do všeho co považují ve svém černobílém vidění světa za špatné nebo správné.
 
Mno, mám pocit že už  jsou tady
0/0
22.10.2003 8:35

alena.alena

Re:
tos asi nežila za komančů..naopak, teď mám pocit, žese situace značně zlepšila a lidi začali chápat, že nejen to co  hlásá strana a vláda a píše Rudé Právo, je to jediné a správné. 
0/0
22.10.2003 8:38

Hnuson

Re:
nějakej ten pátek za komančů pamatuji. A pořád se musím ptát, kam se sakryš všichni ti hajzlíci poděli? Situace je podstatně lepší, to je fakt, jenomže začínám sledovat neustálé  tlaky na posílení represivních složek a jako třešnička na dortu se mi tady ukazuje stále sílící tendence k nějakému byrokratickému pasocialismu, každopádně tady stát kecá lidem skoro do všeho a i při ty nejprimitivnější činnosti potřebujete padesát razítek, necháváte se buzerovat od paní kterou pamatujete že dělala kádrovačku a teď je na živn. úřadě ( jak vypovídající ) atd. . Brrrrrrrrrrrr........mno, začal jsem se na starý kolena učit anglicky 
0/0
22.10.2003 13:03

alena.alena

Re:
no, já už anglicky umím dlouhá léta, akorát mi to není nic platný, voni buzerujou česky.
0/0
22.10.2003 13:06

Bimbac_007

0/0
21.10.2003 21:56

aadler

ale ano,
nikomu nevadi lidi, kteri radi redkvicky nebo neradi kubismus. Problem zacne tam, kde nekdo chce lidem otloukat o hlavu, ze je homosexual a tudiz neco extra. Jinak receno: homosexualove jsou prijemni lide, pokud se venuji svemu zamereni a nechaji zbytek planety na pokoji. Pokud ho na pokoji nenechaji, nejedna se o homosexualitu, nybrz homosexualni exhibicionismus. Ten ma potrebu budit verejne pohorseni, uzavirat snatky, adoptovat deti atd. Pokud jde o manzelstvi, neni mi jasno, proc postoj cirkve nekomu vadi. Ucelem manzelstvi je zalozit rodinu a starat se o vychovu deti, coz  v pripade homosexualnich manzelstvi jaksi neprichazi v uvahu.
A uz vubec mi neni jasne, proc homosexualita neni abnormalni, kdyz pedofilie, nekrofilie, sadismus a jine podobne parafilie porad jeste maji cislo v DSM klasifikaci dusevnich poruch. Logicky jde ve vsech pripadech toho typu jde o zamereni na jiny sexualni objekt,  nez matka priroda jaksi mela v umyslu...
0/0
21.10.2003 21:51

Dan 1

Je to možné?
O tom, co normální, nerozhoduje církev. Normální vztah je konsensuální vztah dvou plnoletých osob., to je názor odborníků v sexuologii  i v právu. Pro méně chápavé: dítě není plnoleté a mtrvola nemůže projevit souhlas.
Manželství trvá (a může být uzavřeno) i v době, kdy je žena po klimakteriu. Pro méně chápavé: není již fertilní. Navrhujete proto manželství, které dle vás neplní svou funkci, rozvést? Smí mít žena přechodu vůbec sex? Vždyť to není účelné a je to proti přírodě, ne?
Homosexuála, který "chtěl něco extra" jsem poznal, on to "extra" evidentně toužil dělat se mnou. Bylo to během jízdy autobusem, jednalo se o člověka z teologické fakulty. Celou cestu mě obtěžoval třením své nohy o mou a vykládal o důležitosti víry a nabízel nějakou literaturu, když půjdu s ním. Nebýt ten autobus plný lidí, dostal by takovou, až by se mu hlava zakutálela pod sedadlo.
0/0
21.10.2003 22:12

alena.alena

Re:
mluvíte mi z duše. Jo a co se týče adopce...z hlediska dítěte je VŠECKO!!!! lepší než děcák.
0/0
22.10.2003 7:36

Dan 1

V téhle otázce nemám ještě úplně jasno,
ale asi máte pravdu. Mluvil jsem s člověkem, vychovaným v děcáku a například vyprávěl, že byl od dosti útlého věku nucen staršími chovanci nevybíravými způsoby nucen k homosexuálním radovánkám a měl velké problémy se s tím psychicky vyrovnat. Těžko by se mu to stalo, kdyby byl vychováván např. doma dvěma lesbami.
0/0
22.10.2003 9:48

alena.alena

Re:
podívejte se, byla jsem samoživitelka, žila jsem v domácnosti se svou - tehdy rozvedenou - matkou a vychovávaly jsme mé dva syny.Pravda, nebyly jsme tedy lesby...ale dovedu si představit děti vychovávané dvěma muži, nebo dvěma ženami.Děti jsou naprosto normální, vyrostli (jsou to synové), dospěli, uživí se, mají práci která je jednak baví, jednak uživí a nemají žádné problémy s identifikací, nebo tak nějak.Pravda, musely jsme třeba pořádat mého bratrance, aby je naučil "správně čůrat" a tak podobně....ale jinak jedinou stopou, kterou to na nich zanechalo, jer to, že oba se umějí postarat nejen o sebe ale i o druhé,ovládají domácí práce, a nemyslí si, že jde o něco podřadného a také se nedomnívají, že jsou středem světa a každý je povinován jim sloužit.Takže jsem přesvědčená, že když dva muži budou společně vychovávat třeba děvčátko...rozhodně jí to nemůže nijak ublížit. Leda, že bude na mužský...což je v naprostém pořádku
0/0
22.10.2003 9:57

Dan 1

Hezký příklad ze života..
V těch ústavech má každá "teta" vychovatelka na starosti x dětí a umím si představit, jak ty děti musejí trpět nedostatkem ne materiálním, ale citovým, nehledě k tomu, že nemají soukromí, nemají představu o modelu rodiny a v 18 letech jsou vyhozeni na ulici. Takhle si vyrábíme bezdomovce a lidi, neschopné normálních sociálních kontaktů. Na druhou stranu si myslím, že ač tato společnost je poměrně tolerantní, na toto připravena ještě není a je nedostatek precedentních případů, které by vzaly vítr z plachet těm, kteří si osobují právo určovat, kde končí norma a začíná zvrácenost.
0/0
22.10.2003 10:28

alena.alena

Re:
to je fakt, nicméněš zákony, které se snaží udržet děti v děcáku - tedy pod kontrolou státu - co nejdéle, jsou hrozné.Mám pocit, že je dělají lidi, kteří v životě žádný dítě ani neviděli.Mám pocit, že než začali hlasovat, měli je do děcáku nahnat a nechat je tam aspoň týden žít.Mohlo by se aspoň přreventivně třeba povolovat lesbám chlapeček a homosexuálům holčička.....bude to ku prospěchu všem, myslím a nebudou zde obavy "z nakažení" jak se někteří lidé domnívají.
0/0
22.10.2003 11:26

Hnuson

Re:
Asi jediný čeho bych se bál je reakce ostatních dětí ve škole když by se dozvěděly že je jejich spolužák  vychovávaný v homosexuální rodině. Jinak si taky myslím že než děcák je asi opravdu lepší skoro všechno.
0/0
22.10.2003 13:09

alena.alena

Re:
dětem se dá leccos vysvětlit, dále, kdyby to byla běžná záležitost, nikdo by se nepozastavoval. Drbny a podobní vás budou drbat, i kdybyste byl anděl nebeskej, s tím nic nenaděláte. Dítě z děcáku by si zatraceně dobře uvědomovalo ten rozdíl.
0/0
22.10.2003 13:11

Hnuson

Re:
asi jo, v podstatě bych nebyl proti. Ale chvilku potrvá než k tomu společnost doroste.
0/0
22.10.2003 13:17

borisov

Re: normální vztah
Promiňte Dane, ale aadler (alespoň jak to chápu) nenahlížel na tento problém z hlediska práva a vaše poznámka je tedy zcela bezpředmětná. Plnoletost a svéprávnost není důležitá(tedy z tohoto pohledu), vaše poznámka by se dala zredukovat na tuto větu: "homosexualita ne¨ní nemocí, neboť jde o dobrovolnou volbu dvou jedinců,která nikomu neubližuje." Ovšem tuto podmínku může splňovat i zoofilie (i zvířata mohou projevovat svou vůli). Jistěže jsem teď popsal extrémní uvažování, které můžeme vyloučit, ale přesto tento extrém vysvětluje dosti názorně rozdíl mezi normálností a abnormálností.
Obecně vzato normálním vztahem je vztah, který je schopen (tedy může, ale nemusí) splodit potomka a následně ho vychovat(!), a to pokud možno tak, aby i tento potomek byl schopen normálního vztahu.
Po klimaktériu výchově nic nebrání, vaši poznánku smetám.
Jak sám vidíte homosexuální vztah nikdy nesplňuje první podmínku a s tou druhou je to všelijaké.
0/0
22.10.2003 16:50

Dan 1

Nikoli, svéprávnost je podstatná,
a vaše redukce mých výroků velmi správná, ovšem hovoříme-li o homo sapiens sapiens. Zvíře není schopno právních úkonů, z hlediska práva je považováno za věc. Opět se vracíme k neplodným párům. Mohu mít styk se ženou po hysterektomii či klimakteriu? V mém věku těžko, ale držme se teorie; můj otec si po rozvodu vzal ženu po přechodu, děti mít nemohou. Souvisí to s morálkou? Dovoluji si tvrdit, že ne. Vaše výhrady pramení, doufejme, z neznalosti a předsudků, nikoli ze zlé vůle, ale stojí na velmi chatrných základech. Abnormalitou je i zubní kaz, normální je mít zuby zdravé. Váš stomatolog vám však potvrdí, že 90-95% lidí jsou "nenormální". Jsou normální desetitisíce manželství, která se musejí obracet na centra asistované reprodukce? Z mého pohledu ano.
0/0
22.10.2003 18:14

amia

Re:
Máte recht. Jediný, kdo tady má nějaký problém, jsou lidé, kteří nedokážou zkousnout jakoukoliv odlišnost od "normálu". Homosexuálové svým chováním přece nikomu neubližují a argument, že je to nechutné je tedy pěkně ubohý - málokterý člověk tohoto zaměření se předvádí na veřejnosti. Navíc si málokdo uvědomí, že v homosexuálním svazku nejde jen o sex, ale především o citové zázemí.
0/0
23.10.2003 8:26

GhorX

Re:
Další polopravdy a lži, případně projevy tuposti... Vy ovládáte levitaci, že ano ? Mezi homosexuály je stejné procento hlupáků, jako mezi heterosexuály, jsou to totiž lidé, a těm je obecně blbost vlastní. Pokud nějaký z nich obtěžuje jiného člověka, je to jeho oběti (obvykle) stejně odporné, jako v případě heterosexuála, zeptejte se svých kamarádek. A ten slušný, který se projevuje ohleduplně ? Je podle Vás exhibicionista, protože má naprosto stejné touhy, jako jiní lidé ? Mě, coby součást veřejnosti, chuť homosexuála uzavřít právně ošetřený svazek a případně adoptovat děti nepohoršuje, tak si laskavě své "veřejné pohoršení" přidejte k "Země je placatá", vše si strčte do fajfky a laskavě vykuřte. K účelu manželství; mimo to, co napsal Dan 1 snad jen toto - od dominantního samce ve skupině samic jsme se dostali k momentu, kdy se o potomstvo dokáže postarat většina rodičů i sólo. Pokud o tom nevíte, Váš problém. Poslední věc - homosexualita je abnormální zhruba stejně, jako cokoliv jiného nestandardního. Je nenormální (naštěstí). Ale s tím co, jmenujete, má jeden zásadní nesoulad - nenutí takto vybaveného člověka chovat se - na rozdíl od Vás - bezohledně.
0/0
21.10.2003 22:48

MartinBBB

......................................................
"Knížka nám přišla před týdnem. Hodíme ji do koše, připadalo mi, jako by to napsala nějaká sekta," říká ředitelka Základní školy v Hradci Králové Hana Kotlářová.
 
názor: Až budeš znovu něco číst, tak u toho více přemýšlej ty nadutá kachno. Tvoje iluzorní "připadání" mi nepřipadá jako ze sekty Sdružení antiaktivních antistarostlivců, ono takové zkrátka je.
0/0
21.10.2003 21:28

Dan 1

Názor:
Ta "nadutá kachna" asi věděla, že pokud za tím stojí Exodus a Ucháč, tak je to ptákovina na entou. Jediné, za co bych kritizoval, že ten duševní exkrement neodevzdala do Sběrných surovin. Nás pedagogové ke třídění odpadů vedli.
0/0
21.10.2003 21:38

pinguinone

taky ctete vsechnu nevyzadanou reklamu,
spam a poslouchate vsechny nahonci co Vas zastavuji na ulici...
0/0
22.10.2003 9:56

Hnuson

a co na to Brunic?
0/0
21.10.2003 20:42

Dan 1

Programem církve je evangelizace.
Nechápu tedy toto kontraproduktivní jednání. Jak je vidět z příspěvků, katolíkům se podařilo naštvat a pobouřit další, doposud víceméně indiferentní část společnosti. Jen tak dál, homosexuálové tady budou vždycky, zda se toto konstatování týká i církví a jejich vlivu, tím si nejsem příliš jist. 
0/0
21.10.2003 19:12

alena.alena

Re:
programem církve je moc a prachy...nebo obráceně. A rčení, že účel světí prostředky je taky jejich originál nápad. No, oni komunisti věděli od koho se učit.
0/0
22.10.2003 7:40

chamomil

.
jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš jsem homouš
0/0
21.10.2003 17:31

pinguinone

Hermanku,co ma byt..
kreativita neni Tvoji silnou strankou ?
0/0
21.10.2003 17:34

chamomil

Re:
není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není není
0/0
21.10.2003 17:37

pinguinone

*
*
0/0
21.10.2003 17:44

to je moje

Re: Takového hetera,
který na veřejnosti vykřikuje jsem hetero jsem hetero jsem hetero, bych považoval za blázna. U homo je asi podobné chování běžné. Homosexualita je defekt.
0/0
22.10.2003 16:13

pozorujivas

Nejsme náhodou v roce 2003?
       
 
     
0/0
21.10.2003 15:35

Najdete na iDNES.cz