Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Hejtmanská zlost

Zdravotnictví opět hlásí krizi a Marie Součková jen chabě hájí pozice. Prosté opakování situace, kterou jsme za uplynulé desetiletí zažili několikrát, to však není. Je hůř. Jen nemocnice ve správě krajů mají šestimiliardovou ztrátu (!), hrozí bankroty, operace se leckde odkládají.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vlada17

Kdo ví?
Novináři mají jednu skvělou vlastnost. Zásadně se nenamáhají sesadit dohromady skutečně relevantní informace. V tento moment by možná na "spravedlivý" hněv hejtmanů stačilo, kdyby se autorka článku podívala na výroční výkazy zdravotnických zařízení za dobu vlády pana Bendla &spol. a srovnala kumulované ztráty v okamžiku převzetí a dnes. Skoro bych měl chuť se vsadit, že rozhněvaní manažeři pořád na hromadu ztrát přikládají místo aby sami ( jsou za to placení) použili k hospodaření hlavu. Myslím, že by bylo skutečně načase, aby některá z odborářskými bosy nabitých nemocnic zbankrotovala. Čí dříve, tím lépe.
0/0
18.10.2003 13:45

boganek

Re:
Ale Vlado, to přeci všechno pí. Bendová ví. Té je jasno. Ona přeci ví, že pan Bendl se sjede podívat na krachující nemocnice v Audině, ona přeci ví, že u 90 procent hejtmanů (tatrmanů) to bude stejný. Vono se totiž píše, že dluh nemocnic je asi 7 miliard a kolikpak je dluh podniků a společností na odvody zdravotnícho pojištění a kolikpak stály ty úřady zdravotních pojiš´toven, jejich zaměstnanci, jejich počítače, jejich sítě. Ale zachrání to babka s důchodem, která zaplatí za pobyt v nemocnici - no není to krásný pocit pro tu babku, bejt záchranář, ač má být sama zachráněna.
Ať žije Absurdistát a jeho pisálci.
S pozdravem Bogan
 
0/0
19.10.2003 12:28

Najdete na iDNES.cz