Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Poslanci vrátili zdravotnictví vládě

Ve sněmovně bylo opět rušno. Poslanci debatovali o zdravotnictví. Vystoupili i hejtmani, kteří po státu zdědili zadlužené nemocnice. Naznačili, že by měla ministryně zdravotnictví zvážit setrvání ve funkci. Poslanci se nakonec dohodli, že se k problému vrátí, až ho projedná vláda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

honkar

Jen at uz jde!!!
Je nejvyssi cas aby pani Souckova zmizela z politicke sceny UPLNE!Jeji nazory ci presvedceni...Nad tim zustava rozum stat...
0/0
19.10.2003 19:25

Lawrence interis

zdravotnictví
naše krásné zdravotnictví jde do háje,a když někdo rozumnej nezačne něco dělat tak to bude ještě velký.Je zde kapitalizmus ale vláda vede zdr. jak za hlubokého totáče!!!!!!!!!!
0/0
19.10.2003 17:29

pvasek

Odvolat ředitelku VZP
 Odvolat ředitelku VZP za špatnou  kontrolu měsíčního placení pojistného! Nelze přeci říkat že nám podniky dluží miliony, že již rok neplatí. Po nezaplacení  měsíční dávky ihned obstavit účet a nechat si zaplatit. Uděláte to ihned po nezaplacení určitě se to neplacení zastaví. Je zcela zřejmé že to takto platí a hlavně se uplatňuje v EU. Ten pořádek co je v EU nutně potřebujeme. Ten nepořédek zde zavedla ODS,  P. Vašek Jílové
0/0
19.10.2003 17:08

jirka02

Re:
Je vidět, hochu, že nepodnikáte. Jinak by jste jistě věděl, jak obtížné (spíše nemožné) je z dlužníka vyrazit alespň dech. O penězích nemluvě. Neplatí to ani v zahraničí a dokonce ani v EU. Jste prostě idealista a snílek. A ten nepořádek jsme si zavedli my, občané této republiky. Žádná ODS!
0/0
19.10.2003 17:38

Atim

Vládo, máš poslední šanci!
Vytvoř za pomoci nejlepších mozků (ber kde ber) tvrdou reformu, zdravotnictvím začni! Se spoluúčastí pacientů, se zeštíhlením atd. někteří lidé to tu už trefně podali. Použij svých 101 hlasů, určitě i ODS se přidá a protlač ji! Pochop, vaše sociální pohádky nemohou fungovat! Probuď se a čiň, na pláč zaslepenců nedej! Jinak budeš smetena (ale kdoví, co bude po tobě). Já ti nefandím, nejsem socialista,ale žádám tě jako občan a to mohu!
0/0
19.10.2003 15:00

JirkaVanek

Sesta silena krava, slusi ji to.
http://komunista.freecyberzone.com/catalog.html
0/0
18.10.2003 15:53

pražák_schweiz

Re: A TY JSI X-TÝ VŮL (VYKASTROVANÝ)
Takhle vyjadřovat se o ženě může jen debil!!! GRATULUJI K TITULU VOLA!!!
0/0
19.10.2003 11:48

V.Poustka

Re: rád budu volem
pokud se tato žena, jejíž potenciál na výkon ústavní funkce je dán pouze stranickou a nikoliv odbornou způsobilostí, urychleně opustí post mininistra a přenechá ho někomu, kdo by zdravotnctví vedl jako manažer a ne jako mastičkář. Sama by svých schopností mohla využít například při balení koblih do celofánu.
0/0
19.10.2003 21:44

BENDŮV JEŠTÍREK

????
//1gr.cz/imgs/diskuse/kukuc.gif
0/0
18.10.2003 12:45

BENDŮV JEŠTÍREK

Re: prosba o radu
Prosím dobrou duši o radu, jak se dělá aktivní www odkaz a smajlíci?
0/0
18.10.2003 12:47

GhorX

Re:
Jednoduše, ale pouze v IE 5.5 a vyšším.
0/0
18.10.2003 13:49

pražák_schweiz

Proč to nevyřešil Váš "Já-ja Váša" za 10 let?
Jeho volební slogan byl "Zdravotnictví vyřešíme tržními vztahy"!! Všichni ministři zdravotnictví (a bylo jich hodně) byli ODS. Kdo tedy nese za tento stav odpovědnost??
0/0
18.10.2003 11:12

jirka02

Re: Jinak!Zdaleka nikoliv! Mám začít jmenovat? A proč tuto otázku neřešila ODS? No je to ošemetná vě
nemocnicemi, to není důležité. Pacienty vyženeme ať nepřekážejí a neprojídají podstatu nemocnic. Vždyť je nakonec ani nepotřebujeme. Je to přece resort zdravotnictví a nikoliv občanů. Nu a od té chvíle nabralo zdravotnictví rychlost volného pádu. Do toho obvyklé hrátky Ráthovy a Kubkovy a nynější ministryně Součková už ani neví kde jí stojí hlava. No uznejte, řídit resort řítící se touto rychlostí do propasti nelze. Takže zdravotnictví je problém už dlouho. Ale takový, až za socánků. A o tom to vlastně je
0/0
19.10.2003 17:08

jirka02

Re: Omlouvám se, polovina textu zmizela
Jinak! Zdaleka nikoliv jenom ODS. Mám začít jmenovat? A proč tuto otázku neřešila ODS? To je právě ta ošemetná věc. Občané byli z doby komunizmu zvyklí na "bezplatnou" péči. Mizernou, ale bezplatnou! Proto bylo nejprve nutné dodáhnou tuto péči alespoň na běžnou evropskou úroveň. Toto se podařilo v rekodně krátké době a důkazem zlepšení zdravotního stavu je téměr skokové prodloužení průměrné délky života. Druhou zásadní otázkou bylo řešení odměňování všech pracovníků resortu. Řešení bylo velmi komplikované, neboť muselo být řešeno ze současných (nedostatečných) zdrojů. Ale i tam, samozřejmě pomalu, se cesty nacházely. Ale to již nastoupily socialistické vlády. Pro ně bylo řešení jednoduché. Zejména za prof. Fišera se výše mezd řešila jednoduše nařízením vedení nemocnic a to bez ohledu na jejich ekonomiku. To přeci není důležité. Pacienty vyženeme ať nepřekážejí a neprojídají podstatu nemocnic. Vždyť je nakonec ani nepotřebujeme. Je to přece resort zdravotnictví a nikoliv občanů. Nu a od té chvíle nabralo zdravotnictví rychlost volného pádu. Do toho obvyklé hrátky Ráthovy a Kubkovy a nynější ministryně Součková už ani neví kde jí stojí hlava. Uznejte, řídit resort řítící se touto rychlostí do propasti prostě nelze. K tomu navíc tlak krajů na oddlužení (oprávněný!). Takže zdravotnictví je problémem již dlouho. Ale takový, až za socánků. A o tom to vlastně je
0/0
19.10.2003 17:32

Pater Havlasa

reknu vam
nevim vo co de.  clanek je prilis zdlouhavy nez abych se s tim zabejval.
ale reknu vam, ze hned z ty fotky me je jasny, ze jde o nakou vosklivici.  jen jestli vubec jde o zenskou. to je silenej voblicej.  tam ma voci tak blizko sebe a pak takovou velikou hlavu na vsech stranach.
koukam na to a nemuzu verit vocim.  neni to hrusinsky??
ten starej chlap jak vypada jak buldgod a postava ve vsech filmech.  a jak si pak do filmu natahal ty svy vosklivy deti aby tam taky postavali. 
a cela rodina zkazila uz takovejch filmu. hruza!  i saxanu.  jak tam takovej ten vexlak je jak vypada jak, no hruza.  na to se neda koukat.
proc prosim vas je hrusinsky u filmu?  dyt to je preci tak neco nemoznyho zbytecnikovy.  zoufaly.
takhle nic nedobijete.  barrandov je zbytecnej propagacni stredisko tak leda.  nikdo na ty vase paskvili nekouka. celej svet na to kasle protoze tam postava vsude, skoro v kazdym zaberu, ten vohava s nateklejma vocima a kazi scenu za scenou.
to cesko, to je bida!!!  bida, kuci!!! velka bida!
0/0
17.10.2003 23:15

JfV

Vina poslanců všech stran
S prominutím, volové poslanci povolili moře pojišťoven, které se kromě VZP přetahují o bohatší pojištěnce. Na VZP zbývají ti, za které platí-neplatí stát a ti, kterým je to jedno, u koho jsou. Státní firmy jsou jedni z největších dlužníků, to žádný ministr zdravotnictví nespraví, to je kolektivní vina celé vlády, ale nejen této i těch předešlých. Jak to, že neplacení povinných odvodů na zdravotní a sociální pojištění není trestným činem ? Proto vám ještě jednou říkám, páni poslanci všech stran, jste volové i když teď horlíte pro údajnou spravedlnost. Chyba byla v základním nastavení systému, to není obyčejné podnikání, tady chodí o životy !
0/0
17.10.2003 23:05

tom-k

Součková je na svém místě
Paní ministrině je na svém místě a to hned zněkolika důvodů: 1. Kdo nic nedělá ten nic nzkazí
                2. Já nic já muzikant
               3.  Kde nic není ani smrt nebere
A ještě bych chtěl jí poděkovat za pány ze zdravotních pojišťove,že si s našimi vybranými penězi dělají co chtějí. Když jsme blbí tak plaťme daně oni nám za naše peníze udělají perfektní servis.
0/0
17.10.2003 20:23

modem

černá díra
Zamyslel se někdo, že jednou z černých děr našeho zdravotnictví polykajících zbytečně xxx Kč je neuvěřitelné množství zdravotních pojišťoven. Stačila by jedna. Platíme stejné odvody ať jsme u VZP či ZPMV. A výsledná péče o zdraví ošetřením počínaje a vyfasovanými léky konče je také více méně stejná. Stačí se podívat ve větším městě kolik je úřadů na jednu věc. Spočítal někdo mzdové, investiční a nevím jaké náklady , které plynou rozmělněné do pojišťoven. Zdravotní pojištění nemůžeme srovnávat s klasickým podnikáním (opravny, stavební firmy a pod.). A myslím, že toto sakra velká černá díra. Lékaři a sestry by nemuseli sanovat dluhy svými platy.
0/0
17.10.2003 19:56

barbudo

Re:
Pakliže zákon říká, že výdaje zdravotní pojišťovny jsou stanoveným procentem vybraného pojistného, potom je jedno, kolik je pojišťoven. Nebo se pletu?
0/0
18.10.2003 22:09

Thyronx

Prazdna slova cele vlady
Zadna data kdy bude plan na rekonstrukci zdravotnictvi, zadna data kdy bude uhrazen dluh nemocnic. Vlada jako celek nefunguje.
0/0
17.10.2003 18:04

Kockodan_Dianin

Nechci
se nějak zastávat ministryně Součkové, ale Tošenovský je ten poslední, kdo může někomu vyčítat neschopnost. Tošenovského neschopnost jako primátora Ostravy a později hejtmana se projevila na opravdu kritické situaci Ostravska. Kdo je z Ostravy, může výsledky jeho "pracovního nasazení" posoudit sám - nezaměstnanost, dálnice, žádné zahraniční investice (Kaufland a Carrefour neberu), ...
0/0
17.10.2003 16:29

Thyronx

Re: Takze ma Tosenovsky drzet hubu vid troubo?
Zamysli se jen nad tim ze az to bude kazdemu jedno,budes se vztekat jen ty. Bud rad ze jsi zatim zdravy.Nemusi to byt tak vzdycky a mozna to jednou budes mit hodne daleko k lekari. Mel bys byt rad, ze se aspon nekdo rozciluje nad nekompetenci vlady. Mas to co jsis zvolil.Bud na to hrdej a napade kohokoliv za jeho minulost. To je taky to jedine co umite.Takhle dokazete tak leda kulovy......
0/0
17.10.2003 22:23

j@kommo

souckova
Souckova je bezpochyby naprosto neschopna ministryne, jeji jmenovani byla silenost
0/0
17.10.2003 15:46

c12

Součková ?
Protože mi na stůl choděj k připomínkám výtvory Součkové a jejích úředníků na MZ, tak nemám o práci jejího úřadu valný mínění. Nicméně, když nedávno navrhla, že se bude za vyšetření u doktora a za předpisy platit, tak to bylo velké hrdinství. Jenomže to přes Špidlu a Škormacha nikdy nemůže projít, protože tihle dva pánové lpí na svých socialistických výmyslech tak, že nechápou realitu. Ze zdravotního pojištění se má platit drahá a specializovaná péče. Paralen a vitamín C si může koupit každej sám. Skupina lidí, která má oblibu v návštěvách u doktora tam chodí s každým prdem. Dorazej k obvoďákovi se zarostlým vousem, pan doktor pinzetou vše uvede do pořádku a ještě se zeptá nic nepotřebujete? Paralén, Ibalgin, vitamíny, všechno máte? Kromě státem uznanejch sociálních případů by si měl každej ošetření u lékaře zaplatit z vlastních peněz, pak teprve to vymáhat po pojišťovně, nebo alespoň dostat účet, aby věděl, kolik návštěva u doktora stojí, že to není zadarmo.
0/0
17.10.2003 14:05

Thyronx

zijes v realite a rozumis tomu
Mas presne stejny nazor jako ja. V Cechach se fakt chodi k doktorovi s kazdym prdem.Je potreba platit neco z penezenky a ulevi se obema stranam. Ten kdo nepochopi ze je nutna SPOLUUCAST pacienta na provozu zdravotnickych stredisek a nemocnic, zije v socialisticke pohadce. To je tvrda realita i zemi jako je vychvalovane Svedsko a dalsich.. Zdravotnictvi je bezessporu nejnakladnejsi resort.Vnitro,vojsko a ty ostatni jsou daleko za nim.Podcenovat zdravotnickou reformu a privatizaci zdravotnictvi je nezodpovednost.Totez o duchodove reforme a odchodu do duchodu v min 65 letech vcetne zen...Stat to nemuze za soucasne situace uzivit.
0/0
17.10.2003 22:37

majklos

Za jake penize buduje VZP sva luxusni administrativni sidla ???
Kdo je zodpovedny za hospodareni VZP , za schvolovani jejiho rozpoctu ?
0/0
17.10.2003 13:54

barbudo

Re:
Kolik procent z vybraného pojistného náleží pojišťovnám, stanoví zákon. Prosté.
0/0
17.10.2003 14:33

majklos

V roce 1998 byly nemocnice oddluzeny !
Veskere soucasne dluhy tedy padaji na hlavu nasich milych socanku.... :((
0/0
17.10.2003 13:52

0100

ono je peněz dost, ale to by museli pojišťovny provádět řádnou kontrolu...
Pročpak se dostali nemocnice do ztrát? Protože je tunelovali jejich managementy. Uzavírali podivné smlouvy se společnostmi, které si koupili jejich kotelny a nyní je ničí na předraženém topení. Jiní nakupovali drahé zařízení, dialýzy, CT a dostávali provize do kapes ačkoli to jejich nemocnice nepotřebovala. Absolutně selhali okresní přednostové, kteří se na podobné svinstvo jako zřizovatelé dívali. Nikdo z nich nebyl zavřen za nekvalitní práci, když dovolili podobné lumpárny. Lékaři účtují mnoho výkonů, které se neprovádí, pojišťovny nekontrolují co vyplácí po pacientech.
0/0
17.10.2003 13:43

app

Re:
Když už, tak "tunelovali managementi". Ti také uzavřeli ty podivné smlouvy se společnostmi, které si něco koupili.  (PS, to se kurňa čvek diví, kam ste chodily mýsto základní školi).
0/0
17.10.2003 14:03

karoten

Re: Koruptus interruptus
-je třeba jak soli. Jo, já to vidím úplně stejně. Prvotní příčina stavu je ale ve státní politický praxi. Vsadím cokoli že platby za návštěvu na pokec o vrzání kolen neprojdou, stejně tak Acylpyrin za svý. Tam by se mělo ale začít - příležitost pro opozici až se bude hlasovat, ne?
0/0
17.10.2003 14:59

Thyronx

Re: Nepotrebovali?
mam ten pocit ze pristroje na dialyzu, CT skanery potrebuje kazda nemocnice.Pravda mela by si na neho vydelat.ekari by meli byt placeni jednak pojistovnami a jednak pacienty. Kdyz si lekar rekne za osetreni 250 Kc tak to odpovida navsteve u lekare.To pojisteni si pacient plati proto, aby ho u lekare tech 30 minut nestalo 1000 Kc.Protoze penize stoji nejen lekar, ale i amortizace zarizeni,topeni,jidlo v nemocnici,osvetleni a pod. Stravit hodinu na pohotovosti v Nemocnici bych sacoval tak na 3000Kc (ja vim je to malo.+ poplatek lekari.S tim ze si plati pacient samozrejme pojisteni,protoze to pojisteni podle mne muze uhradit tak 20% ceny celeho zakroku. NIKDO Z VAS NEMA PONETI O CENACH A NAKLADECH.Chcete vse zadarmo protoze si platite pojisteni,ale to je smesna castka. A stat? Ten ma davat z jakych fondu platy lekarum????? Lekari si na sebe maji vydelavat sami,pomoci pojistoven + pacientu.
0/0
17.10.2003 22:46

0100

Ono by bylo peněz dost, ale to by museli pojišťovny provádět řádnou kontrolu...
0/0
17.10.2003 13:36

0100

Kdy už ČSSD přestane dávat do zdravotnických ministerských funkcí lékařské ztroskotance?
Na podobné funkci by měl být dobrý ekonom či dobrý manager ze ziskové nemocnice a ne obvodní lékaři či zubaři proboha, kteří místo věnování se praxi dělají kariéru v politice. Která strana už prohlédne a začne lidi posuzovat podle schopností a ne stranické knížky či vysokoškolského diplomu? Podobně to dopadlo s rezortem obrany, kde se střídali na funkcích ministrů lidé, kteří měli stranickou knížku a neschopnost z nich čišela. Naopak na funkcích náměstků byli dobří vyčůránkové.... A tak je to ve všech rezortech. Na ministra nastrčí obětního beránka a v zákulisí se většinou krade, korumpuje, obchází výběrové řízení a mastí si kapsy.
0/0
17.10.2003 13:34

andrewdžekill

páni lékaři
Proč mají nemocnice dluhy? Protože mají výdaje vyšší než příjmy. Takže snížit výdaje nebo zvýšit příjmy. Obecně se dá říct, že lidé nechtějí platit víc na zdravotní pojištění. Tudíž by se měli snížit výdaje, což je úkol pro management nemocnic, který se nemůže nechat tlačit lékaři ke zdi ve věci platů.
0/0
17.10.2003 13:13

barbudo

Re:
Snížit výdaje je jednoduché - neléčit.
0/0
17.10.2003 13:26

husband

Re:
Znám nemocnici, kde si management kupuje auta za miliony, zřizuje si ranče a kupuje tam koně a na druhou stranu od pacientu vybirají "dobrovolné příspěvky na chod nemocnice". 
0/0
17.10.2003 13:46

barbudo

Re:
Pokud vybírá příspěvky - to asi není "státní" nemocnice, že?
0/0
17.10.2003 13:54

husband

Re:
To není, ale žádala příspěvky na chod od okresního úřad, teď od krajského úřadu. Ale ono je to jedno, protože tvá reakce byla neléčit, má je šetřit a nekupovat blbosti!!!
0/0
17.10.2003 14:06

barbudo

Re:
Bída ve zdravotnictví trvá už tak dlouho, že popisovaných úletů nebude mnoho. (Takže spíš - neléčit).
0/0
17.10.2003 14:29

djrhedy

Re:
A která to je ?
0/0
17.10.2003 13:59

husband

Re:
Co třeba nemocnice v Šumperku?
0/0
17.10.2003 14:07

Hrabalinka

Nemá to jednoduchý.
Nemá to holka jednoduchý. Ve zdravotnictví evidentně peníze chybí a když přijde s návrhem, aby se na něco připlácelo, schytává to zleva i zprava.  Podobně na tom podle mne bude ale každý, kdo sedne na tohle horký křeslo. Což takhle zkusit důsledněji vymáhat peníze za zdravotní pojištění. Kolikpak milionů nebo už miliard (?) dluží různé firmy i jednotlivci a nikdo je za to netrestá!!! Kdyby šlo pár neplatičů, případně neschopných manažerů společností bručet, oni by si další dali pozor a možná bychom koukali, co by se našlo na zdravotní péči najednou peněz.
0/0
17.10.2003 13:08

app

Výzva pro ředitele ZOO
Urychleně dokončete výstavbu areálu pro pandu velkou, ať už jí může konečně Špidla odvolat!!! Každý den její funkce stojí určitě víc, než bude stát celý pandí pavilón včetně výsadby bambusu!!!
 
 
0/0
17.10.2003 13:06

olympic

Re: Nechtěl jsi napsat
pavilon pro PINDU velkou?
0/0
17.10.2003 13:13

app

Re:
sakra, že by překlep :-))
To pak ale nevim, co by dělala s tím bambusem :-)))))
0/0
17.10.2003 13:26

papazian

Systémová chyba ve zdravotnictví
není chybou jen ministerstvem zdravotnictví, ale celou vládou a to i těch minulých. Bohužel je to tak, vyhazov jedné ministryně a nahrazení jinou či jiným samo o sobě nezabezpečuje úspěch, tyto triky s oblibou dalaly i vlády předchozí a nikam to nevedlo. Nebyla politická vůle řešit problémy systémově, natož systémově správně. Jenom se lepí díry, tu tam, tu tady, jak se to i populisticky hodí. Celý systém je postavenem na naivních očekáváních, že to vyřeší trh, proto je třeba udělat velkou konkurenci, ano tak jsme tady měly na 28 zdravotních pojišťoven a výsledek? Hejtmani jsou prý impotentní! Nejsou spíše impotentní čeští občané, kteří volí poslance, kteří nehájí jejich zájmy? Dluhy z vlád ODS ještě dnes a denně pociťujeme. Proč levice netáhne za jeden provaz? Snižovat platy sestřičkám a nechat si výhody své je absurdní. Vyvolejme občanskou neposlušnost, podporujme stávková hnutí, za předčasné volby!
0/0
17.10.2003 13:03

aifel

Zdravotní péče není zadarmo !!!
Odpovědný ministr by to měl veřejnosti jasně říct a začít podle toho jednat. Není možné z vybraného zdravotního pojištění platit to co nyní. Je nutné více zainteresovat pacienty. Rozdělil bych vybírané peníze na dvě části - větší by šla do společného, solidárního měšce k hrazení "drahé" péče (oparace aj) a menší na osobní účet na běžné záležitosti (chřipka aj) a volitelnou (nadstandartní) péči. Po vyčerpání osobního účtu by na běžnou péči byla spoluúčast, stejně jako při čerpání péče zaviněném vlastní nedbalostí (příklad - nedávno jsem četl, kolik desítek lidí se "polámalo" při nějakém amatérském závodě horských kol - proč mám na jejich ošetření přispívat??? Buďto se před takovým "nebezpečným výletem" komerčně připojistí, nebo se pak budou - samozřejmě v určitém poměru, např. podle příjmu - na úhradě podílet). Nikdo přece nemůže říct, že by to bylo nespravedlivé. Jistě by se přišlo i na další možnsoti. Ale něco už se udělat musí.
0/0
17.10.2003 12:47

Honzíka

k
Kráva MILKA je proti ní inteligentní krasavice
0/0
17.10.2003 12:29

carsa

Zdravotnictví
Nerozumím sice úplně přesně problémům ve zdravotniství, ale jsem jednak vystudovaný ekonom a jednak šéf firmy. Tudíž vím, že je možné utratit pouze tolik, na kolik si vydělám (alespoň v tom zdravotnictví - my musíme vydělat ještě pro akcionáře) A pokud to nevyděláme, tak musíme jít dolů s náklady - je to naprosto jednuduchá rovnice. Takže pokud je u nás nadbytek lůžek a lékařů, tak je prostě zrušme. Na druhou stranu chápu, že pokud někdo přijde s takovýmhle návrhem, národ ho rozcupuje. Jo, holt je to těžký - z toho mi vyplývá jenom jedno - ať bude cokoli vlastnit a řídit stát - nikdy to k ničemu nebude vypadat.
0/0
17.10.2003 12:14

Najdete na iDNES.cz