Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Populistická gesta politiků otevírají Pandořinu skřínku

Přidání platů policistům bez úpravy služebního zákona 186/1992 Sb. §117.,§118., byl neuváženým populistickým gestem. Schválený zákon zapříčiní pouze to, že od policie odejdou zkušení policisté a zůstanou pouze mladí, kteří budou zkušenosti teprve nabírat. Mnozí čekají, až bude nový zákon platit, aby dali výpověď a pobírali rentu ve výši téměř poloviny navýšeného platu do svého důchodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

0100

Pro Nováka 30
Ještě jsem chtěl poznamenat, co říkáte tomu, že loni spáchalo 444policistů trestný čin? Víte kolik z nich dalo včas výpověď než se to došetřilo, pobralo devítiměsíční odstupné a zajistilo si výpovědí rentu do důchodu? Zkuste po tom  zapátrat  a budete se divit.
0/0
15.10.2003 7:06

0100

Pro Nováka 30
No nevím zda je autor ekonomický pablb jak jste se fundovaně vyjádřil, ale faktem je, že spousta odborníků odchází jak z armády, tak se chystá z vnitra, aby si zajistili dlouhodobou rentu a našli eventuálně klidnější práci. Podívejte se na příklady našich generálů, kteří odchází z armády a mají více jak 40 tisíc, aby jim byla vyplácena renta a pak se objeví v představenstvech společností, nebo se vrátí do armády jako poradci za velmi podobný plat jako civilní zaměstnanec. Často jejich školení v USA bylo velmi drahé.Není to typicky česky vyčůránkovské? Znám policisty, kteří odešli od policie, mají 13000 rentu a najdou si klidnější práci třeba v pojišťovně jako likvidátor na vozidla za 25000, bez služeb a mají klid. Nebo se vrátí jako civilní zaměstnanci zpět do rezortu. Většina vojáků z povolání se vrací také zpět jako civilní zaměstnanci do armády. Problémem je, že místo aby přispívali na daních, zdrav.soc. pojištění jak píše autor tak z rozpočtu budou odebírat částku, které nepodléhá žádným odvodům.
0/0
15.10.2003 6:57

Novák30

Autor je
ekonomický pablb, přeci neodejde někdo ze st. služby, kdo bere 40K, aby bral důchod kolem 20K
0/0
14.10.2003 19:00

Najdete na iDNES.cz