Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Parlament ocenil exprezidenta Havla

Václav Havel převzal dvě nejvyšší státní vyznamenání. Řády Bílého lva a Tomáše Garrigua Masaryka mu předali šéfové obou komor parlamentu. Dojatý exprezident prohlásil, že jsou i oceněním jeho spolupracovníků a poctou myšlenkám, kterým po celý život sloužil. Mnoho politiků na slavnosti chybělo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

djdave3

gratulace
pane prezidente Vaclave Havle dekujeme a hlavne gratulujeme, kdo jiny vic by si vsechny ty rady zaslouzil !
 H A V E L NA HRAD
Ostatnim vzkazuji, nezapomente soudruhu Husakovi koupit na hrob poradne velky venec, at vidi jak vam chybi, budou preci dusicky - no jo ale ty on jako bezverec a satanista zakazal, tak aspon jen tak z nostalgie    
0/0
16.10.2003 9:46

djdave3

gratulace
Gratuluji pane prezidente a dekujeme !!!
 H A V E L  NA HRAD !!!
Tem ostatnim vzkazuji, nezapomente soudruhu Husakovi koupit velky venec, budou dusicky. No jo ale ty on vlastne zakazal slavit - no tak jen tak, z nostalgie, kdyz Vam tak chybi ...
0/0
16.10.2003 9:33

Guppy

Druhý Brežněv
Jestli to takhle půjde dál, máme tady opět politiky s pěti kilogramy železa na prsou  ( a to si dali na 15 let pokoj ).
0/0
16.10.2003 5:20

budejovice

Už mu chybí jen nanebevzetí
nebo taky řád zlaté vařečky. To věčné oslavování Havla je směšné a trapné - snad jen on sám věří tomu, že je tak mimořádný. I když např. to jak mimořádně zdatně vytáhl z bryndy podvodnici Chadimovou (milost ještě před vynesením rozsudku), atd. atd. svědčí, že si poradit umí. Myslím, že "méně by bylo více" a novináříčkové mu dělají medvědí službu, když ho neustále velebí a předhazují lidem. Kdyby byl trochu chytřejší, tak se přestane neustále předvádět - pochybuju, že ho někdo bere vážně.
0/0
15.10.2003 20:31

Olee

Kocourkov?
Jeden dostane za vlastizradu 6 let druhej nejvyšší vyznamenání.To je ten náš Kocourkov,ale i tam by nám záviděli.Pořád mi není jasné, co pro nás ,jako pro stát Havel udělal.
 
Ota- Mladějovice
0/0
15.10.2003 20:03

palfy_72

komunismus je hnus...
to ze chybeli komunisti i klaus je symbolicke...vzdyt si tak vzajemne pomohli...
a prezidenta Havla muze tesit, ze tam tito lide nebyli, asi by mi vadilo, kdyby  tam ty prominte "komunisticky hovada" co se neumeji ani omluvit za to co tu spachali zavazeli...
0/0
15.10.2003 19:15

budejovice

Re: když ho komunisté volili
tak mu tolik nevadili, že ? To jeho předstírání jak je ignoruje bylo zcela falešné. Když s nimi spolupracoval na hladkém předání moci, tak mohl vzít taky v úvahu, že se stali legitimní parlamentní stranou (díky voličům!)Falešná gesta, to je pro něj typické.
0/0
15.10.2003 20:35

Orchis orfea

Hlavně,že už je pryč...
Pokud jsou milosti vrahům,omluvy Sudeťákům a pohrdání vlastním národem záslužné činy,tak si Chrochta zaslouží tisíc medailí
0/0
15.10.2003 18:15

to teda ziram

Re:
souhlas,
(neveril bych... )
0/0
15.10.2003 21:03

Loner

Ale jinak mu to preju
, pockejte az je dostane i Klaus, kdyby nemel co Havel asi by ho kleplo :)
0/0
15.10.2003 16:20

Loner

Kdyz nuze dostat Arafat
Nobelovu cenu miru, tak na par radech nejakyho lva uz nesejde :)
0/0
15.10.2003 16:20

ricos

Češi jsou tupci
Nebýt Havla a těch ostatních, tak všichni lezete přes železnou oponu ještě teď.
0/0
15.10.2003 16:16

cipis 2

Re:
Je vidět, že si přes ní nikdy nelezl. A Havel ten k ní ani nemusel, to byl vyžírka za minulého režimu a v posledních deseti letech největší ostuda tohoto státu.
0/0
15.10.2003 16:44

to teda ziram

Re:
jo, a kdyby nebylo americanu tak si muzeme o demokracii a internetu nechat jenom zdat, zejo?
kde-jsem-to-jenom-slysel?????
0/0
15.10.2003 16:53

JfV

Změna není vždy k lepšímu
Komunisti zvolí k ocenění raději senilního a nesoudného Fidela, už holt jsou takoví. Ale že by p. Havel byl hoden takové pocty, to se mi zase nezdá. Mě to spíš připadá, že činní politici rozdávají řády těm druhým s nadějí, že až přijde řada na ně, nebudou opomenuti ani oni. A vyznamenaný ? Jestlipak alespoň někdy vzpomene na ty, kterým ublížil, ať vědomě nebo zprostředkovaně přes jím amnestované zločince. O jeho postoji k plebsu po revoluci svědčí i jeho rozchod s Karlem Krylem.
0/0
15.10.2003 13:46

martixy

Re:
Zájmy plebsu a lumpenproletariátu nejlépe zastupují komunisté a klausovci se svou nacionalistickou a demagogickou rétorikou. To pro intelektuály moc není, ale hodně tzv. prostého lidu(neříkám zdaleka, že všichni) nenávidí intelektuály a závidí jim. A pak se zrodí komunismus nebo fašismus pod rozhodným vůdcem a jasnými zjednodušenými hesly. Viz počátky komunismu v 50 letech a nacismu v 30. letech spojené s velkým vzedmutím budovatelského patosu tzv. pracujícího lidu na základě blbosti a naivity. Kdoví, jestli by to náš všelidový prezident Klaus nakonec nepodpořil. Jeho vývoj směřuje k jeho definitivní degeneraci a případné otevřené kolaboraci s komunisty. Ješitnost a mocichtivost u Klause odpuzují.
0/0
15.10.2003 14:55

Dan 1

Mě zase odpuzují vaše příspěvky.
Kdyby tady byl článek o technologii výroby toaletního papíru, váš příspěvek by končil antiklausovskou filipikou a srovnáváním KSČ a ODS. Naštěstí se dají obsese ovlivnit farmakoterapií, takže neztrácejte hlavu.
0/0
15.10.2003 15:02

Emannn

Kom pohlaváři
Komunističtí pohlaváři by měli zřejmě Havlovi děkovat za to, že neskončili jako Benito Mussolini. Ruku na srdce - mnozí by si to za kolaboraci s ruskými okupanty docela zasloužili.
0/0
15.10.2003 13:23

chroustík

Komunisté a Klaus
Že chybějí komunisté, to se dá předpokládat. Bolševik zůstane zločincem, kdyby se stokrát přejmenoval. Revoluce byla příliš sametová, celé ÚV KSČ mělo být dodnes v base. Klaus je neurvalec a hovado nevychované.
0/0
15.10.2003 11:37

nevende

Re:
TOBĚ JE ASI ZBYTEČNÉ COKOLI VYSVĚTLOVAT, PROTOŽE MÁŠ VE VŠEM CELKEM ""JASNO"", TAKŽE POUZE TECHNICKÁ POZNÁMKA K TVÉMU HODNOCENÍ KLAUSE--TĚŽKO LZE VĚŘIT TVÝM SLOVŮM O URVALOSTI A NEURVALOSTI. JE TO PODOBNÉ, JAKO SE SVÉHO ČASU ""BRÁNIL MÍR,I KDYBYCHOM TO MĚLI, SOUDRUZI, VŠECHNO ROZSEKAT!!!""
0/0
15.10.2003 12:35

Mikasek

Re:
Pořád z tebe padají slova zločinec, neurvalec, hovado nevychované. Každý systém potřebuje svoji modlu (ta se totiž v případě nutnosti hezky hanobí). Co bys řekl generální milosti z první poloviny devadesátých let? Kdosi spočítal a v novinách prezentoval, že za necelé dva roky měli tito zločinci (násilníci, vrazi a vrazi - žádní političní) na svědomí 164 nevinných. Kdyby si odseděli své, mohlo 164 lidí žít. Jaký je tedy rozdíl mezi mrtvými z totality a z tohoto období? Tady lze jasně ukázat na jednoho člověka, který to zavinil. A dalo by se pokračovat - na každém se přece najde něco černého. Škoda jen, že to patří k mentalitě naší, že hledáme jen to černé a ne také to bílé. Já si myslím, že Havel dal tomu všemu co se tu událo v roce 1989 jméno, dal tomu hlas ... Byl ztotožněním změn, které museli přijít díky celosvětovému vývoji a ne díky disentu (tady patří dík těm statisícům lidí v ulicích a na náměstích - kdo z nich znal jv té době jméno Havel). Můj názor je ten, že Havel měl v roce 1992 odejít a dál dělat to, co si myslel, že umí. Byl by ctěn a vážen a dodnes by k němu politici chodili pro rady a úvahy ..... A jelikož mu zachutnala moc, už se držel jako klíště a byl pouze figurkou, která dělala jednu blbost za druhou. On je totiž jasným příkladem z Mňačkovy knihy JAK  CHUTNÁ  MOC.
0/0
16.10.2003 7:16

TristanEugen

O Havlovi vědí málo nebo i nici ti,kdo mu dávali ty čestné doktoráty.
 Všichni věříci kultu pánbička Havla věří,jak už každý věříci,proto je přece věříci,že Havel pro ČSR a nynější ČR udělal vě světě strašně moc.Drek udělal! Ve světě i státnici vědí o Havlovi jen to,co jím nabulikovali čeští velěkněží a kněží kultu pánbička Havla.A ty čestné doktoráty,ty mu udělovali levičáčtí vandalové z šedesátých a sedmdesátých let,kteří nyní ovládají university.A Havel plně patří do té hipířské generace,která tehdy jen uměla všechno ničit a přitom pištěli: ó láska ach láska.Ale i ti vedoucí universit,kateder fakult tak zv. humanitních a společenských věd vědí o Havlovi také jen to,co jím nabulikovali ti velekněží a kněží jeho božského kultu.Ostatně měli by jste vědět,že dáváni řádu je normální u všech státníku.Téměř každý president,nebo jiný pohlavár je majitelem i desítek různých vysokých řádu  zemi o níchž nic neví a o něm nic nevědí ani v     zemích klteré jím ten řád udělili.Je to otřesné,ale Češi opravdu nevědí,že zdvořilostni gesto je jen zdvořilostním gestem.A ty pocty Havlovi byli udělovány jen jako zdvořilostní gesto.Nic víc.I tá jeho dramata se nikde neuváděla a nikdo nikdy je nečetl.Nikdo totíž kromě několika praštěných českých intelektuálu, na jejích čtení nemá žaludek.
0/0
15.10.2003 11:33

logar

Re: Ano, přesně a jasně!
Dovolím si doplnit, že se Havel v podstatě nikdy intelektuálně ani politicky neprojevil. Nikdy s nikým veřejně nediskutoval, nikdy se k ničemu konkrétně nevyjádřil, nikdy k ničemu nezaujal zásadní stanovisko. Nic konkrétně nenapadal ani nechválil. Jeho projevy, písemné u verbální jsou samá forma, ale žádný obsah. Totéž jeho hry a knihy.  Jak s takovou opatrnickou myší politikou získal punc "bojovníka za lidská práva" je mi záhadou. Císařovy nové šaty. Naprostá většina jeho spolubojovníků z Charty 77 začala bojovat za lidská práva až v ten den, kdy je vyhodili z partaje.Je v tzv. západní cizině "oblíben" stejně, jako např. ještě pár roků před svou smrtí Čaučesku. To byl taky favorit USA, Británie atd. Co dělal ve své zemi bylo každému jedno.
0/0
15.10.2003 12:30

to teda ziram

Re:
takze vlastne neco jako anglicka kralovna...
vsichni vedi ze tu je, obcas nekomu potrese rukou, neco pronese, ale nikoho moc konkretne nezajima co, protoze jeji projevy take nic k nicemu nepridaji. ona je nestranna, coz je jeji "politika"
a reprezentuje
no alespon nechodi v kratkych kalhotach, a do sukne si nechava zasivat oluvka, aby se ji na letisti nezvedala, kdyz zavane vitr (ze, daso???)
0/0
15.10.2003 15:02

martixy

Kdo se víc líbí komunistům?
Taková je realita. Když se zeptám pravověrného komunisty, běžného komunisty, co říká Havlovi, tak je vzteky celý bez sebe, zkřiví se mu tvář a málem začne slintat. Prý zaprodal zemi Němcům a cizákům, lidem se prý žije hůř než za socialismu, není to žádný vůdce (jim se líbí vůdci jako Stalin, Hitler, Gottwald,) ale pouze ubohý intelektuál, které komunisti vždycky nenáviděli. Když se zeptáte na Klause, tak mají vcelku neutrální postoj, oceňují jeho nacionalismus, jeho protiněmecká a antikatolická vystoupení, že zve komunisty na Hrad, že se neangažoval za komunistů ptoti režimu, oceňují jeho tzv. rozhodné, jednoduchéí vystupování, které jim připomíná jejich oblíbené vůdce a jejich jednoduchou povahu atd.
0/0
15.10.2003 11:22

_m-

Re:
Teď jde o to, jestli je to názor jenom komunistů. Madla
0/0
15.10.2003 11:27

paolore

Řád olověné kulky se nedává?
Ten by zasloužil ze všeho nejvíc!
0/0
15.10.2003 10:01

protestant

To že mu tyto řády komunisté nepřejí
je důkazem, že mu patří. Protože tito škodiči českého národa dělají vše, abychom na tom byli co nejhůře. Překvapuje mne, kolik lidí zde má podobné názory jako naši komunisté. Nebo že by sem přispívali hlavně oni?
 
0/0
15.10.2003 9:05

logar

Re:
jak to že nepřejí, vždyť mu je i na obrázku k tomuto článku předává komunista Pithart. Pokud kdy Havel někomu pomohl, tak právě komunistům. Taky ani jiné přátele kolem sebe neměl. Čalfa, Mathé, Dobrovský,  Havlem hájení estébáci v hradní stráži, není jistě třeba jmenovat. Nekomunista byl ve špičce  Charty 77 spíše výjimkou. I jeho druhá žena je veliký přítel komunistů a vice versa.
0/0
15.10.2003 9:35

xaeris

ehm.....
Prrroč tak všichni nadáváte, ehm...no tak jsem trochu opmněl spravedlnost pro komunistické vězně, stejně už jsou to důchodci, jako já, akorát ehm, nebydlej ve vile, tedy, jako já, no a těch mých 230 zahraničních cest za vaše prachy, no uznejte, přece si tu svoji světovou turistiku nebudu platit sám ehm, vy zase máte králikárny a já vám je taky ehm, nazávidím, ehm i Dáša je z králíkárny, ehm, a jak rychle si odvykla, ehm, no a když mi teď nedali zase Nobela ( ksakrrru, a přitom ten Walesa ho už má dávno, já z toho snad neusnu, sakrrra) no tak mi ztučnělý Pithart musel rychle jménem vás všech udělat potěšení s Masarykem.I Marián Čalfa s tím souhlasil, a to přece čestný soudruh ehm, ten to otočil včas ehm.............
0/0
15.10.2003 8:28

logar

hm,hm
Tak tak, je třeba ho vyznamenat, ať si zaslzí. Asi mu nevadí, s kým vším se díky takovým vyznamenáním ocitl na jednom seznamu LAUREÁTŮ.
Je to těžce zakomplexovaný, nechytrý jedinec, neochotný a neschopný dialogu. Mistr monologu a masáže vlastního nemocného EGA. Nikdy nepamatuji, že bych ho viděl v diskuzi. Učitel morálky, kterou sám nemá ani za mák. Kdyby mu komouši dali později dosažené prebendy již v šedesátých letech., nikdy by proti nim neřekl křivého slova. Jediní komunisté, kteří mu po listopadu vadili byli ti, kteří mu nevlezli do zadku. Těmi co vlezli se zcela obklopil. Zneužil prezidentské milosti nechutným způsobem a popletl si rozhodování o vině s rozhodováním o trestu. Je mi z něj špatně již 14 roků.
0/0
15.10.2003 7:03

TristanEugen

Řád konopného provazu pro Havla!
 Za to,že zabránil potrestání komunistických zločinu,za to že nakálel na hroby všech komunisty zavražděných, za to že naplil do tváře všem politickým vězňum,kteří věřili že jednou jejích věznitelé trestu neujdou   odplatě,za to,že on spravedlnosti  zabránil,za to si zaslouží řád konopného provazu.Ten řád ma na jednom konci  takové oko a to se zavěšuje na krk a druhý konec na hák,nebo na větev i kandelábr.Potom se takto vyznamenaný nechá vyset dokud sebou nepřestane škubat.Ano,to si Vašek Havel zaslouží!
0/0
15.10.2003 0:12

alena.alena

Re:
vyset, říkáš? to jako na pole, nebo do zahrádek, aby se nám rozmnožil?
0/0
15.10.2003 12:33

alfabet

Příspěvky vypovídají
Pokud by uveřejněné příspěvky měly být reprezentativním vzorkem (což doufám tak není), pak by byli Češi národem ubožáků, opravuji závistivých ubožáků.
0/0
14.10.2003 22:46

Pongo

Nechápu,
proč nemohl být vyznamenán jako ostatní u příležitosti 28. října. Asi proto, že by mu vyznamenání předával Klaus.
Myslím si, že si Havel tato vysoká ocenění příliš nezasloužil. Zpočátku, první dva-tři roky to byl prezident všech. Pak ale rychle zapomněl jaké to je být obyčejným člověkem a posledních 7 let to byl již jen chřadnoucí stařec. Ano, zpočátku byl populární a někomu to vydrželo dodnes. Jenže stejně populární by byl i kačer Donald, kdyby se stal prvním pokomunistickým prezidentem. Spousta lidí si Havla zidealizovalo a přitom se stačilo dívat otevřenýma očima, jak preferuje své kamarádíčky (milosti, vyznamenání), nadstranicky do ničeho nezasahuje (že?), jak je mu naše zem ukradená (povodně) a jak mu dělá dobře, když se producíruje coby "monarcha" po světě. Mohu říct, že mne Havel zklamal. Nedokázal se vyrovnat se změnou situace a stále se utápěl v tom, že musel proti něčemu (či někomu) bojovat. On byl hlavním viníkem "blbé nálady". Byl to on, kdo přispěl svými intrikami k zostření vnitropolitické situace. jenže takhle ho ve světě nikdo nezná. Oni s ním nemuseli žít v jednom státě a proto je tak ve světě ceněn. Pokud by ho poznali i z té jeho odvrácené strany, asi by na něj také nadávali.
Uvidím, jaký bude Klaus za dva-tři roky. Možná i on se zcela odtrhne od reality, možná že ne. zatím si vede vcelku dobře, stejně jako Havel po svém nástupu do funkce. Dokonce si v něčem vede daleko líp. Milostmi se musí šetřit a to Klaus dělá lépe než Havel, který pustil na svobodu tisíce kriminálníků.
Teprve historie ukáže, jak si který z nich vedl.
0/0
14.10.2003 22:36

kratam

Re:
Klaus už je odtržen od reality minimálně posledních 10 let!
0/0
14.10.2003 22:47

Pongo

Re:
Narozdíl od Tebe jsem měl tu možnost s Klausem hovořit a ujišťuji Tě, že on od reality odtržen není. Je to silně nadprůměrně inteligentní člověk - ale jak je známo, nadprůměrně inteligentní lidé jsou často nepraktičtí.
0/0
14.10.2003 23:06

xprochi

Re:
Předběh si mě... Přesně to jsem sem chtěl napsat. Ještě k tomu kolegovi co tu taky reaguje, Klaus bezpochyby nadprůměrně inteligentní člověk je, ale podle mě by mnohem víc prospěl společnosti někde v oblasti ekonomického výzkumu...
0/0
15.10.2003 0:47

knirek

Re: No tak to je trefný
To opravdu Klause vystihuje. Nekritizuju ho za to, ze by nebyl dostatecne vzdelany clovek, ale velice ho kritzzuji za jeho chovani. Konecne se vysplhal (a to pres mrtvoly) na postu u nas v republice nejvyssi a tudiz by se mel i tak chovat.
A oduvodneni, ze nemuze panu Havlovi predat oceneni, protoze je na Plzensku, to je prachsprosta vymluvla a pokrytecka hlaska
0/0
15.10.2003 9:05

Marťásek

Re:
Podepisuju do poslední věty. Stručné, výstižné.
0/0
14.10.2003 22:48

budejovice

Už mu chybí jen řád zlaté vařečky....
a taky svatého Mikuláše - už za tu skvělou milost udělenou před vynesením rozsudku pro podvodnici Chadimovou by zasloužil metál. Skvěle vymyšlené !
0/0
14.10.2003 22:16

Kinski

to musel bejt sprint, stihnout to pred Klausem
...je to další Zaorálkovskopithartovská vlezdoprdelská kreténie. Nebo si myslíte, pánové, že by pana Havla Klaus 28.října minul?? Jste nýmandi, nuly a jste průhlední. A tehnle národ považujete za blbečky, pokud si myslíte, že vám to neprokoukne - tedy jimi pohrdáte. Ještě jednou vás uslyším žvatlat o aroganci kohokoli, definitivně vámi začnu pohrdat i já. Vlastně máte pravdu - i já jsem blbeček, totiž že vámi nepohrdám už dávno! :-))))
0/0
14.10.2003 21:51

bernardyn

Chudák Masaryk
 
     Je ostudné, že takovýto člověk ponese řád T.G.M.
      President Masaryk se musí obracet v hrobě
0/0
14.10.2003 21:40

pan_otaznik

Re:
zrovna jsem chtel napsat to same ....tatik Masaryk se obratil v hrobe
0/0
14.10.2003 22:43

JirkaXXL

A za co !?!
A za co ? Vždyť se akorát dosadil na Hrad, dával milost zločincům a být ve funkci ještě chvilku, tak by nechal vyndat korunovační klenoty a chodil by s nima na hlavě po nádvoři ...
0/0
14.10.2003 20:53

pan_otaznik

Re:
nechodil ...ma strach ze smrti a ten kdo si nepravem nasadi na hlavu korunu, ten do roka a dne zemre
0/0
14.10.2003 22:44

Novák30

Všem diskutujícím, kteří se najdou - Palacký
by nad Vámi brečel. Vaše znalost mateřského jazyka je natolik zarážející, že naprosto nechápu, jak může někdo takový pustit počítač. Vlastně může, jedno tlačítko a potom se s 1,98 promile pustím do diskuse.    
0/0
14.10.2003 19:11

logar

Re: No no
ty na tom s tým češtinem taky nejsi nic moc. Počítač se "spouští", nikoliv "pouští". Přešlápni si a nebuď jako Havel. Ten je taky "samá forma, žádný obsah" hlava dutá.
0/0
15.10.2003 7:10

kolemjdouci1974

hele komousaci...
BUDTE RADI ZE JSTE RADI A DRZTE KLAPACKU... NEBYT HAVLA A JEHO TOLERANTNOSTI, TAK JSTE TAKY MOHLI SKONCIT JAKO V RUMUNSKU A TAK JAK SI ZASLOUZITE - ZASTRELENI U ZDI... TAKZE DAL POKRACUJTE V DYCHANCICH NA KUBANSKE AMBASADE, TAK CI TAK VAM VOLICI BRZO POUMIRAJI.
0/0
14.10.2003 19:01

JakeTramp

Re:
To se bohuzel pletes. Uz jim nastoupila nova krev. Je pro ni typicke ze si nic nezazila, nic si nepamatuje a vydi tak nejdal k pristi vejplate. :-(
0/0
14.10.2003 19:04

Najdete na iDNES.cz