Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

V domově důchodců to vře

Ve vstupní hale v ostravském domově důchodců v Petruškově ulici visí velká kopie novinového článku. Píše se v něm, jak zdejší babičky založily skupinu mažoretek. U stolků kolem sedí lidé a mluví o jiných novinových zprávách: o těch z konce minulého týdne, podle nichž zdejší personál týrá seniory.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mirek_ha

Vzhůru k socialistickým zítřkům
Možná že jsem nepozorný, možná nečtu vše co bych měl, ale ve vládních návrzích na daňové změny jsem přehlédl jeden odstaveček, který mne dnes patřičně nadzvedl ze židle. Jedná se o možnost daňového uplatnění zaplacených odborových příspěvků. Nikdy by mne nenapadlo, že by naše vláda a směnovna (které jsme si bohužel zvolili) může zplodit takovéto ustanovení. Vracíme se hlouběji do socialismu, než jsem si dosud dovedl představit. Nebo je to přizpůsobení socialistickým metodám Bruselu? Máme se ještě na co těšit !
Možná ještě do toho zasáhne senát.
Snažíme se snad o zjednodušení a zprůhlednění legislativy, o snížení nákladů na státní správu a snížení daňových úniků? Uvedený návrh však míří právě na opačnou stranu.
Miroslav Havlák, Praha 9
 
0/0
13.10.2003 10:32

antix

stáří
Vůbec personál neomlouvám. Ale vina je celá společnost, která neví, co je úcta ke stáří, a pokud se o starých lidech ještě vůbec mluví a píše, tak pouze v případě  např. důchodců, na které doplácí pracující, budoucích důchodců - že pro ně nebudou peníze na důchody - dávání přednost starším a postiženým je zářná výjimka, z obálek barevných časopisů se zubí výhradně štíhlé a krásné mládí a staří, tak, jako dříve mrzáci, jsou uklízeni z očí, aby se z nich těm úspěšným mladým nedělalo špatně.  Do domovů důchodců chodíval zdravotní personál tradičně z trestu, to bylo vždycky to nejhorší místo. Péče o děti je radostná, protože je perspektiva. Péče o nemocné středního věku je taky něco jiného, ale staří lidé mají jedinou vyhlídku - smrt. Když o staré nemohoucí pečovaly řádové sestry, měly to jako své poslání. Takové sebeobětování lze najít i u zdravotního personálu domovů důchodců, ale nevěřím, že to dokáže každý. A když chybí dozor...Nedávno proběhl DEN SENIORŮ. Viděli jste třeba na str. Idnes nějakou zmínku o něm? Viděli jste v televizi, že by proběhla nějaká akce?? Tak co byste chtěli?
0/0
13.10.2003 9:45

jojoj897

je to bohužel pravda
staří lidé se neodváží si ze strachu stěžovat a ani se jim nedivím - při hlemýždí rychlosti, zkorumpovanosti a rodinné provázanosti našich ouředníků, policie a politiků - by to byla žádost o pomalou a velmi bolestivou smrt - zvrácené je na tom ale to, že to samé se děje starým, nechodícím lidem v nemocnicích na lůžkových odděleních
0/0
13.10.2003 6:14

Najdete na iDNES.cz