Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Spor o ombudsmana

Václav Klaus nazval úřad ombudsmana, veřejného ochránce práv, dobrou trafikou s mizivě nízkou výkonností. Údajný "trafikant" Otakar Motejl se brání. Celá záležitost je zbytečná až k trapnosti. Je samozřejmé, že člověku utkvěle lpícímu na rigidním politickém systému - a takovým Klaus je - musí funkce ombudsmana připadat jaksi navíc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jarda1

Souhlas s Klausem
Nejsem Klausův sympatizant ani volič ODS. Ale zde s panem prezidentem souhlasím. Jedná se skutečně o trafiku za spoustu miliónů ze státního rozpočtu, t.j. i z mých daní, na jednoho senilního ochmelku se stupidními žvásty typu "radnice mohla nájemné strhávat ze sociálních dávek a nemuselo ke dluhům dojít" (víc jistě nemusím dodávat) nebo o tom, jak soudci nepochybili, když se soud za surové utýrání čtyřleté holčičky táhl 9 let. Když chce vypíjet, ať nedělá ombudsmana. Střízlivý by to stad ani nemohl říct. A jeho zástupkyně Šabatová, to je další takový případ.
0/0
13.10.2003 13:03

bývalý živnostník

Re
Vážený pane Kučero, reaguji na Váš článek k problematice existence úřadu ombudsmana z pohledu osobní zkušenosti. Při zakládání jeho úřadu jsem rovněž oplýval optimismem. Při užití jeho služeb můj optimismus velmi ochladl. Měl jsem finanční spor s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Mimochodem tento spor hodlám vygradovat až do Strasbourgu. Ve zkratce řečeno existuje rozpor mezi některými paragrafy v obchodním zákoníku a některými paragrafy v zákoně o veřejném zdravotním pojištění. Toho VZP zneužila v jisté situaci a protože veškeré instituce jednají s fyzickou osobou z pozice své socialistické potřebnosti, slušně řečeno, jsem veškeré soudní pře projel. Poslední šance byl ombudsman. První půlrok jsem posečkal abych se v jeho závěru dověděl, že se úřad ombudsmana stěhoval, pročež neměl čas se mou kauzou zaobírat. Dalšího půlroku jsem musel počkat než se na mě dostane řada. Prostě za rok od podání stížnosti jsem dostal jeho vyjádření v němž se „koza nažrala a vlk zůstal celý“. Tak nějak se dá definovat výplod právního odboru ombudsmana, v podstatě nemastný-neslaný, který praví, že všichni máme pravdu a nikdo za nic nemůže. Od veřejného ochránce práv bych očekával rezolutnější rozhodnutí. S ohledem na to, co jsem viděl za kauzy, které mezitím proběhly v televizi a jež mediálně rozmáznuty vyřešil ze dne na den, jsem ztratil poslední iluze o ombudsmanovi a nezbývá mi než se plně ztotožnit s Klausem a konstatovat, že úřad ombudsmana je jenom dobře placená trafika. Funguje úplně stejně jako všechny ostatní instituce. O nezávislosti nemůže být ani řeči. Doporučuji Vám v případě potřeby skutečně spoléhat na standardní instituce a pokud možno raději evropského původu, protože naše soudy soudí podle předlistopadových precedentů. Viz poslední příklady etc… A ombudsman patří s nimi do jedné řady. Howgh.
0/0
11.10.2003 23:10

Najdete na iDNES.cz