Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

U prodejen Lidl padlo 102 stromů

Sto dva stromů už padlo od začátku loňského roku. Co mají společného? Rostly poblíž stavenišť prodejen firmy Lidl. Anebo stály tak nevhodně, že bránily výhledu na už postavené supermarkety téže firmy. V jednom případě se košatá lípa "prohřešila" tím, že přes ni nebylo vidět na reklamní poutač.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pinguinone

co na to LIDL ?
nic ?  =  B  O J   K O T   !
0/0
15.10.2003 11:11

tds

Dík MF Dnes
Jsem rád, že do tohoto tématu MF Dnes šla a to i přesto, že LIDL je v současnosti jejich velký inzerent. Zkuste si něco o této kauze najít třeba na novinkách.cz ;-)
 
Jinak je to hnus. U nás chce Lidl taky stavět, a radní nenapadlo nic lepšího než říct, že to přinese mnoho nových pracovních míst a bude to přínosem pro město. Tak to dopadá, když na radnici sedí lidi, kteří tomu nerozumí. že padnou jiné obchody, to už nevidí.
0/0
13.10.2003 16:13

Dubak2000

internet bojkot
Nebylo by odveci udelat baner pro webstranky o bojkotu Lidlu s odkazem na idnes, nebo jiny clanek. Ja bych ho sve stranky rad dal.
0/0
11.10.2003 17:05

uzivatel111

bezplatna linka
sdelte firme Lidl svuj nazor: -odeslete email z weboveho formulare na: http://www.hnutiduha.cz/aktivity/ostatni/lidl.html -napiste sami na lidl@lidl.cz -zavoltejte na bezplatnou linku : 800 11 54 35 viz.: http://www.lidl.cz/cz/index.nsf/pages/b.contact.hotline.index
0/0
11.10.2003 9:47

Aiki75

Hadanka
Německý kůrovec na čtyři.
0/0
11.10.2003 5:43

1_130_202_135

Už aby to přišlo!
Příjde den, kdy ve volbách zvítězí silná levicová strany, která už dávno ví, jak takovým "Lidlům" zakroutit krkem... Jen se zamyslete, jestli by se něco tak zrůdného mohlo stát třeba před 15 lety!!!
0/0
10.10.2003 19:40

demokratic

Re: Tohle do toho nemotej, bolševiku, to s tím nesouvisí...
Tohle do toho nemotej, bolševiku, to s tím naštěstí nesouvisí... Všichni si dobře pamatujeme, jak vaše stranovláda "naslouchala" přáním lidu, či ekologickým iniciativám, jak jim nadávala, že jsou placené a řízené ze Západu, a jak jste vy, bolševici likvidovali nejen celé krajiny (Mostecko, atd., atd.,), vesnice, ale i památky, kdy v zločinně ukradených zámcích skladovalo JZD obilí či hnůj ( ), jak fabriky nevybavené odlučovači čudily a ničily životní prostředí, jak jste si tu vy, bolševici, dělali co jste chtěli, a nebyla možnost (jako teď) aby na to lidé mohli svobodně a bez obav z následků reagovat, aniž by nebyli pod nějakou záminkou perzekuováni či zavřeni...Takže aby bylo jasno: firma LIDL je patrně velmi hanebná firma, ale vaše RUDÁ "firma" to tu prasila daleko více, mnohem více let, a nemohli jsme proti tomu vlastně nic dělat...(LIDL nemá ani armádu, ani policii, nemučí a nevraždí lidi, neboť na rozdíl od vás nemá  za zadkem Velkého ¨Bratra)... Mně cizí SLUŠNÉ firmy nevadí, nejsem nacionalista, ani bolševik...
0/0
11.10.2003 2:34

demokratic

Re: Napadl mě takový trest...
Tapadl mě takový trest jak pro LIDL, tak pro vás bolševiky :
Firmu LIDL bych (samozřejmě kromě jiného) za ta její zvěrstva potrestal tím, že bych jí ještě navíc odsoudil žít za trest v socialismu či komunismu (zbývá už jen Kuba, Albánie, Severní Korea a Čína...) tak dlouho, dokud by nevyrostly nové stromy do stejné síly jako ty jimi pokácené...
A vás, bolševiky , bych (samozřejmě též kromě jiného) za ta vaše zvěrstva potrestal tím, že by jste také museli napravovat své škody v pekle , a protože jsou  nenapravitelné, zvláště ty na životech a zdraví lidí, nejen na ukradených majetcích, byli by jste v tom pekle nafurt...
0/0
11.10.2003 2:51

Aiki75

Re:
Z toho paka si nic nedělej, kroutil krkama a vzpomínal na dobu před 15lety ve víc diskuzích.
0/0
11.10.2003 5:40

Skoroekolog

Re:
Myslim,
ze kdyby se rudi soudruzi vratily , tak by mu usmev rychle zmizel...
0/0
14.10.2003 19:35

1_130_202_135

Re:
Skoroekolog - skoročeštinář! Ačkoliv - soudruzi byli vždycky tvrdí !!!
0/0
14.10.2003 19:38

johgeorge

0/0
10.10.2003 19:12

rocky_racoon

Re:
Účinnější než posílat maily přes formulář by bylo nabízený text zkopírovat, upravit a odeslat z osobního účtu (bude se jim to hůř filtrovat;)
0/0
10.10.2003 19:31

rocky_racoon

Re:
lidl@lidl.cz
0/0
10.10.2003 19:34

Vojtech Kotecky

Lidl: internetova kampan Hnuti DUHA
Hnutí DUHA zřídilo internetovou stránku, ze které lze psát emaily společnosti Lidl a žádat - je-li skutečně za věc odpovědná - nápravu škod a omluvu. Klikněte na www.hnutiduha.cz/aktivity/ostatni/lidl.htm nebo prostě na www.hnutiduha.cz.
Nejde totiž jen o stovku pokácených stromů nebo o jeden arogantní supermarket, nýbrž o praxi mezi manažéry velkých domácích i nadnárodních firem u nás. Nese-li za ilegální kácení skutečně odpovědnost Lidl, jde o jeden z nejhorších případů, k jakým zde doposud došlo. Pokud se takové bohorovné praktiky stanou přijatelnou normou, příště někdo jiný udělá něco horšího. Začíná to 102 záhadně poraženými stromy a končí zamlčovanými toxickými úniky ze Spolany. Proto je nutné, aby Lidl pocítil tlak veřejnosti a musel škody alespoň částečně napravit.
Internetová kampaň zapadá do dlouhodobé práce, kterou Hnutí DUHA prosazuje zvýšení standardů ekologické odpovědnosti českých firem i nadnárodních společností, které u nás podnikají.
Podrobnější tisková zpráva: www.hnutiduha.cz/clanek.php?art=144  Vojtěch Kotecký, Hnutí DUHA  
0/0
10.10.2003 17:09

johgeorge

Re: http://www.hnutiduha.cz/aktivity/ostatni/lidl.html
http://www.hnutiduha.cz/aktivity/ostatni/lidl.html
0/0
10.10.2003 19:13

CzFirstAgent

LIDL
Patřím mezi lidi, kteří bojovali proti stavbě LIDLu v jednom městě. LIDL se choval tak, že za prachy si koupí všechno. Veškerá povolení a rozhodnutí vypadaly tak, že jednoho dne byly značné připomínky, druhý den všichni souhlasili. Těm, kteří se postavili proti LIDLu bylo vyhrožováno dost tvrdě, ale pozor, ne LIDLem, ti jen podplatili vhodné lidi, ale městkými a státními zastupiteli! Kdo nesouhlasil se stavbou LIDLu, přišel o všechny městské funkce, byť i jen čestné. Město dokonce iniciativně naplánovalo silnici tak, aby čistě náhodou musel být zbourán blízký konkurenční stánek potravin, který byl velmi oblíbený! LIDL přitom nedával žádné informace, takže při schůzce s občany se zjistilo, že o stavbě nic neví ani město, ani další úředníci, dokonce ani zástupci LIDLu nic neřekli. LIDL prostě pracuje tak, že se s nikým nebaví, a ví, že bezdomovci a další je stejně uživí. LIDL a Kaufland je jedna firma, ale chování Kauflandu je mnohem lepší, než LIDLu. LIDL staví supermarkety nízké úrovně strašného vzhledu pro nejhorší chudinu. Sám pro to vymyslel geniální formulaci: "To není pro chudé, ale pro ty, co si nadprůměrně váží svých peněz." Mimochodem, LIDL postavil distribuční sklad v Olomouci v ochtranném vodním pásmu, a kde se nikdy nesměla po řadu let postavit ani dřevěná kůlna! LIDL dovedně využívá korupce nejhrubšího zrna. Vše je dokonale zmanipulované, utajené, a LIDL naprosto kašle na cokoli.
0/0
10.10.2003 16:51

to teda ziram

Re:
jasne, lidl muze za uplne vsechny lumparny pod (ceskym) sluncem!!!
jenom nezapominejme, ze na vine (at mu predhazujete co chcete) neni LIDL, ale zlate ceske mozecky, co si ty lumparny vymysleji!
0/0
10.10.2003 19:01

CzFirstAgent

Re: ale ale
Vážený pane, jasně jsem napsal, co LIDL dělá. Takže to laskavě přestňte zlehčovat. Ano, LIDL nemůže za vše špatné, co se děje, ale "duše" LIDLu je pořádně ušpiněná. Ty sviňárny, co dělá LIDL, a fakta si snadno můžete ověřit. LIDL dobře ví, že kdyby byl komunikativnější, tak vyjde najevo daleko více sviňáren. Mimochodem je nedělají pouze pod českým Sluncem. LIDL využívá a jde až na hranice zákona, a velmi často i za hranice zákona. Ví, že když bude nejhůř, prachy zalepí ústa leckde. Mimochodem, tento styl argumentace, jako je Váš, už velmi dobře znám. Bojovali jsme s LIDLem řadu měsíců, a takže vím trochu víc. Nevěřil byste, jak často jsem stejný styl slyšel z lidí, kterým LIDL něco nasypal.
0/0
10.10.2003 21:43

pinguinone

bojkot
tak dlouho dokud se neomluvi a nezasadi ekvivaletni pocet novych stromu a nezaplati odskodneni podle sazebniku...
0/0
10.10.2003 15:51

TomasHorak

Bojkot Lidlu
Skutečnost, že pokácené stromy stály vždy v blízkosti prodejen Lidl jistě není náhodná. Napadají mne dvě možné příčiny:
  1. Konkurence nebo provokatéři, kteří chtějí rozvrátit naší ranně kapitalistickou společnost, nechali pokácet stromy s cílem vyvolat u lidí negativní naladění vůči Lidlu
  2. Lidl si skutečne najal někoho na pokácení stromů
Pokud by s kácením neměl Lidl nic společného, očekával bych, že vypíše odměnu za informace, které povedou k odhalení pachatele. Protože ale jejich vyjádření bylo takové jaké bylo, je jasné že první varianta je nesmysl.
Zamysleme se, proč se to stalo. Stalo se to proto, že jim to dovolíme a necháme si to líbit. Stromy určitě nekácel Fritzek Hans v kožených kalhotách, ale hloupý český Honza za mrzký peníz.
A podobně jako Delvita hraje firma na to, že bude chvíli povyk, pak to vyšumí a u pokladen budou zase fronty. A bohužel má pravdu.
Dokud budeme lhostejní k takovým věcem, budou se dít dál.
Proto: Bojkotujte Lidl a posílejte těm parchantům maily na lidl@lidl.cz
0/0
10.10.2003 15:33

jehooko

Re:
Osobně se domnívám, že bychom se proti takovým podivným náhodám měli velmi rázně ohradit. Navrhuji zaslat firmě Lídl mail s upozorněním, že dokud tyto praktiky neustanou a dokud okolo svých supermarketů nevysází náhradou nové stromy, pak že k nim rozhodně nepřijdeme nakoupit. Myslím si, že by je to mohlo pohnout k zamyšlení. Firma Lidl má webové stránky na www.lidl.cz , mailová adresa na ně je: lidl@lidl.cz . S pozdravem Josef Machytka Pisek http://www.ekovesnicky.org
0/0
10.10.2003 21:19

demokratic

Re: Myslíte to dobře, ale to přece není náprava...
Myslíte to dobře, ale to přece není NÁPRAVA: místo krásných vzrostlých silných stromů nechat vysázet nějaká košťátka, na jejichž TYTÉŽ koruny budeme čekat x desítek let... Firma by měla dostat šílenou pokutu (na hranici likvidace firmy, aby se jí to - a coby precedens ani nikomu podobnému - NEVYPLATILO), a rozumí se samo sebou, že by tamtéž měla nechat vysázet nové stromy...(to není trest, ani to není uvedení věcí do původního stavu...) Navíc by to mělo být náležitě zveřejněno a publikováno, aby se lidé mohli rozhodnout, zda takovéto firmy budou či nebudou podporovat... Však ona by si ta firma (její nejvyšší vedení to ani nemuselo vědět, to mohl být nějaký řadový horlivý kretén na nižší manažerské funkci) udělala pořádek, a toho šmejda, který jí zde udělal takovouto "reklamu" by asi ihned propustila, pokud by na něm nechtěla nějakou satisfakci za obchodní ztrátu...Jsem pro postihy na všech úrovních: toho vola, kdo tak rozhodl, toho, kdo tuto volovu protizákonnou zakázku přijal, hlídací službu, že neplnila své povinnosti a nenahlásila trestný čin vandalství a ničení cizího majetku, atd. A navíc by měli dostat trest od nás, kupujících, a to ten, že tu už nic neprodají...
0/0
11.10.2003 2:18

Tassman

Já a Lidl ????
Koukám na jeden z těch obchodů přímo z okna. Otevřel před  pár měsíci, ale ještě jsem tam nebyl a ani nepůjdu. Lidl je pro mě symbolem konzumu větším než hamburgáři. Odpověď na to, proč do Lidlu ani nepáchnu je jednoduchý - stačí pohled na jejich letáky. Zboží bez výjimky bez visačky Made in Czech prostě podporovat nebudu i kdyby bylo skoro zadarmo.   A mojí ženě bych nasekal na holou, pokud by tam zamířila. A to jí mám  hodně rád! 
0/0
10.10.2003 14:55

matesakoid

vzkaz
Lidle, prave jsi uspesne ukoncil svou pusobnost v CR.
0/0
10.10.2003 11:28

mirroc

A co na to zelení?
Určitě se většina slušných lidí shodne na tom, že pokácení těch stromů je sviňárna. To, že si to objednal Lidl je nanejvýš pravděpodobné, tolik podobných případů  na různých místech republiky asi není náhoda. A že jim to zřejmě nikdo nedokáže, to je bohužel v této zemi místním folklórem, takže se stejně nic dít nebude. Takže, když pominu různé násilné akce, které samotnou firmu stejně nijak vážně nezasáhnou, tak je asi jediným řešením organizovaný bojkot a propagace jejich špinavých metod. Což je dle mého názoru parketa přesně pro různé organizace zabývající se ochranou přírody a životního prostředí jako třeba Greenpeace a Děti země. Tady by zřejmě na rozdíl od různých kontroverzních akcí (od boji proti kácení kůrovcem zasažených lesů přes Temelín ad., o čemž by se dalo určitě dlouho diskutovat, ale není to námětem tohoto příspěvku), získaly plnou podporu všech slušných lidí a mohly pomoct dobré věci, tzn. ukázat, že ani tady si nelze dovolit všechno a zabránit tak případným dalším v jejich následování. Takž co vy na to zelení?  
0/0
10.10.2003 10:54

Perdido

Zdemolovat LIDL!
Protože mi překáží ve výhledu na rybníček se žábama...
0/0
10.10.2003 10:30

Pietro69

Konkurence
A to nikoho nenapadlo, že by to mohl být rafinovaný útok konkurence? Nebo že by byli v Lidlu tak pitomí a tohle si objednali? Vždyť jim muselo být jasné, že se to obrátí nakonec proti nim.
0/0
10.10.2003 9:27

Franta7

Re:
A můžeš mi říct jak se to proti nim obrátí? Určitě pokácení stromů v účetnictví nebylo.
0/0
10.10.2003 9:46

demokratic

Re: Ale jistě napadlo, ale hned to zavrhl pro nelogičnost...
Jak jsem psal ve své reakci na tuto nehoráznost hned jako jeden z prvních na začátku, tak jsem uváděl, že okolí těchto objektů je zcela jistě a zcela pochopitelně MONITOROVÁNO KAMERAMI a hlídáno BEZPEČNOSTNÍMI KAMERAMI ... Proto je velmi podezřelé, že ani tyto kamery, ani tyto bezpečnostní služby (a navíc, aby to bylo jó divné, tak v ŽÁDNÉM z těch několika - - míst kde se to gaunerství odehrálo) nic nezaznamenaly, ničeho si nevšimly, a ač se jednalo o evidentní práci motorovou pilou, tak to žádná jejich bezpečnostní služba neslyšela...( ) Pokud by to byl opravdu čin konkurence, tak by byl dost hloupý, protože toho jejich člověka by si určitě někdo všimnul (pokud by ovšem CHTĚL) a ta postižená firma by to naopak použila proti své konkurenci s tím: podívejte jací to jsou šmejdi, nejen že nás chtějí poškodit, ale dokonce tak hanebně, že před našimi objekty ničí stromy...- Mimochodem nechápu, jak se může najít člověk - to musí být opravdu velký primitiv - ať už mu za to dali cokoli - který takovouto prasáckou zakázku přijme... Proklínám ho...
0/0
11.10.2003 2:02

Qocna

Návrh "řetězáku"
Navrhuji, aby všichni, kterým toto zhovadilé chování Lidla vadí, aby rozeslali všem svým známým řetězový mail, který na toto upozorní a vyzve k bojkotu. Text si může každý vymyslet, nebo použít něco ve smyslu níže. Pojďme ukázat, že si nenecháme kálet na hlavy! Výzva k bojkotu obchodů společnosti Lidl V okolí obchodů této firmy po celé republice někdo "neznámý" bez povolení a zcela barbarsky porazil již 102 vzrostlé zdravé stromy, zjevně jen proto, že bránily pohledu na tyto stavby. Firma Lidl se odmítá k problému vyjádřit, což ještě zesiluje (již tak dosti silné) podezření, že se tak děje na přímou objednávku této společnosti. Proto Vás tímto vyzýváme k bojkotu těchto obchodů. Ukažme, že si nemusíme nechat líbit chování, které se nehodí ani do Asie, natož do Evropy.
0/0
10.10.2003 9:01

CNR

?????
....By mě zajímalo, co tedy dělá tisková mluvčí LIDLu, když jejich komunikační strategií je nekomunikovat s medii.....:-))))
Asi komunikuje s rozkrokem svého šéfa...
0/0
10.10.2003 8:50

kestrik

Nikdo nic nevidel, nikdo nic neslysel......
je mi smutno....
0/0
10.10.2003 8:34

ndavid

Rozbít zboží
Když každy občan nechtěně rozbije v Lidlu flašku alkoholu, tak neprodají nic. Za nešikovnost se netrestá! Pojďme a systematicky rozbijejme lahve, v obchodě nebudou stačit uklízet, alkohol zamoří svojí vůní obchod, pak ho budou muset zavřít. Nedejme se a bojujme proti společnosti, která si myslí, že může všechno.
 
0/0
10.10.2003 8:31

MagorA

Re:
Ucinejsi by asi bylo trochu "poskodit" auta zakazniku parkujicich pred Libl. Co treba "nahodou" rozlity kanistr benzinu, a nejaka odhozena cigereta ...
0/0
10.10.2003 8:42

Hufo

Re:
to by si si taky mohla pěkně zavařit. na mělníku je např. hned vedle autoservis škodovky, takže auta zákazníků obou firem jsou promichaný. jinak tady padly stromy taky. Spíš to chce opravdu cílenej bojkot, stejně je v těch krámech druhořadej aušus, stejný jako v penny, stačí tam jít jednou za život. nejsem tak bohatej, abych si mohl kupovat levný věci
0/0
10.10.2003 9:00

Marťásek

Je to nehoráznost
Nikdy si tam nic nekoupím a upozorním na to celé okolí.
0/0
10.10.2003 8:27

mikesi

Prosek Billa
tak tadle firmička není vonic lepší udělala totiž to samé a MCdonald je tam taky.
 
0/0
10.10.2003 8:27

andrewdžekill

nic moc
Supermarkety LIDLu jsou asi tak na úrovni PENNY, takže hodně slabá slabota. Jejich letáky se vším možným se mi občas objeví ve schránce, přestože tam mám napsáno, že letáky nechci. Věřím, že do tohohle krámu nebudu muset nikdy vkročit. Slušnost se v této firmě prostě nenosí a doufám že padnou na hubu. Upřímně řečeno, když vidím vozový park u Lidlu, tak si myslím, že majitelům je jedno, jestli vykácejí 2 nebo 1000 stromů.
0/0
10.10.2003 8:25

Francois2003

Tak to u nás chodí
V zahraničí by si něco podobného rychle rozmyslely,ale u nás si mohou dělat co chtějí.Byl jsem tam jenom jednou a ůplně mi to stačilo.LIDL je totální aušus.
0/0
10.10.2003 8:19

eternites

šmejdi
kdyby něco takového udělali v Německu, tak by dostali pokutu, že by to mohli všechno rovnou zavřít, ale tady u nás se jim nejspíš vůbec nic nestane - nikdo nic neviděl, neslyšel, přitom když někdo kácí strom motorovou pilou, tak si myslím, že to zas tiché není.  Nikdy jsem v tom obchodě nebyla, ale už  při pohledu na jejich letáky, nebo obchody  je mi špatně od žaludku, jsou arogantní, že to snad ani není možné. Dělají jako kdyby jsme bez nich umřeli hlady. Ani nemají odvahu se bavit s novináři a nějak reagovat na danou situaci Docela divné, ne? . Nikdy jsem tam nebyla a ani už po tom, co provádějí nepůjdu a všem ostatním doporučuji, pokud policie nic nezmůže, tak protestujme mi a nechoďme tam.
0/0
10.10.2003 8:14

efa01

a co jini
Tohle je případ, kterého si nelze nevšimnout, protože bije do očí, ale možná by to chtělo prošetřit i jiné- super, hyper....markety, co udělaly "dobrého" pro životní prostředí ve sém okolí.
Jinak by možná pomohlo podívat se na výplatní pásku firmy Lidl a pak prověřit trestní rejstřík některých "dobře placených zaměstnanců" Bojkot,který je na místě, budou bojkotovat hordy důchodců, pro který je tohle levná "spása" přímo z nebe.
0/0
10.10.2003 8:10

iuos

protest
každý kdo půjde kolem, tak jim tam dá nějaký shnilý klacek před obchod - ať ví, zač je v čechách dřevo
že se nestyděj
0/0
10.10.2003 7:18

hovi

Re: klackem na šéfy Lidlu
V České Lípe to touto hamižností a agresí odnesly vzrostlé topoly. :-(((
0/0
10.10.2003 7:47

Universal

BOJKOT !!!
..v LiDLu si nekoupim ani rohlik...!!!
0/0
10.10.2003 7:17

Pšenda

Já i LiDL
No já se rozhodl v podstě rychle. Přesto že do různých diskontů a supermarketů chodím nakupovat, tak LiDL nebude nic pro mne. Mám k tomu již povícero důvodů:
1/ Již od zahájení výkopových prací mě obtěžují svými letáky. Jak to bude vypadat až bude v provozu?
2/ V žádném letáku jsem nenašel jediný český výrobek.
3/ Pokácené stromy.
Nerad bych, aby vzal někdo následující řádky jako návod, ale doufám, že se někdo naštve a "nezištně" jim "vzkácí" výlohu......
 
0/0
10.10.2003 7:05

Qocna

Neuvěřitelné!
Kdyby si toto dovolil (jako že by si to nedovolil) Lidl v Německu, tak by buď zaplatil takovou pokutu, že by se po*ral, nebo by mu ty kvelby s odpadkama rovnou zavřeli. Jenže u nás, na "východě" je to o něčem jiném, že. Tady si každý může dělat co chce. A jak řekl Klaus, životní prostředí je až poslední, taková třešinka na dortu. Tedy nezbývá než jediné, co ty parchanty může bolet. Připojuji se k těm, co o tom zde již psali. Nebudu nakupovat v Lidlu, ani kdyby to byl poslední kšeft na planetě. K tomuto bojkotu vyzývám i ostatní!
0/0
10.10.2003 7:04

paolore

Re: Připojím se
NIKDY, NIKDY, NIKDY si nic nekoupím v lidlu.
0/0
10.10.2003 7:23

michalnn

Škoda slov
Škoda slov, v týhle zemi je možný všechno. Při první příležitosti to balím i s celou rodinou. Nejsem naivka, korupce a sviňárny jsou všude, ale takový kalibru jako tady, to nejsou nikde. když jsem stavěl půdní byt, potřeboval jsem 80 razítek, včetně toho, že na tý půdě nebudu kácet stromy.... Když si budu chtít postavit HyperSuperMegaMarket, tak rovnou přijedu, pokácim les, postavím (samo že bez povolení), zaplatím pár set tisíc úplatků, pár melounů pokuty a za pár týdnů je to zpátky. Nebo ty zasraný silnice. Kdo ma prachy je v pohode. Netvrdím, že jsem svatý, jezdím v obci do +20, mimo do +30, ale kdyz tuhle chytli naseho velkeho managera v obci pri 130 a v pohode si pak odjel, a jeste se tim chlubil, tak k tomu neni co dodat. Kdyby to udelal v kterekoli jine zami na zapad od nasich hranic, tak by skoncil drzkou k zemi a minimalne na par tydnu v chladku.  Jinak přeju pánům poslancům pěkné povození v nových vozech, já končím diskusi a jdu makat, abychom měli na plínky, protože z těch 2500 mateřský se toho moc nepořídí...
0/0
10.10.2003 6:40

bojka

vyzývám k bojkotu této barbarské firmy
v životě jsem v žádném jejich obchodě nebyla a od nynějška jsem si zcela jista, že tam nikdy nevstoupím, i kdyby tam bylo zboží zadarmo. Bezdůvodné pokácení zdravého stromu je zločin a tak by se také mělo trestat.
0/0
10.10.2003 6:39

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.