Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Bezpracný rekord

Nezaměstnanost dosáhla dalšího rekordu. Tentokrát se vyšvihla na 10,1 procenta. V září se to dalo čekat: po prázdninách si chodí pro podporu studenti. Jenže počet lidí bez práce poroste ještě v dalších měsících. Bude tomu tak proto, že vláda nestaví nezaměstnanosti hráz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bývalý živnostník

současná vláda vytváří nezaměstnanost cíleně
ne proto, že by chtěla ale proto, že prostě na víc nemá buňky. Bojuje s nezaměstnaností tím, že nacpe miliony do kapes zahraničních investorů (respektive jim postaví továrny na zelené louce) a dá jim deset let daňové prázdniny. Který z našich rozbíhajících se podnikatelů a živnostníků dostal taková zvýhodnění? Žádný, ti jsou určeni k tomu aby tato zvýhodnění zahraničním investorům zaplatili ze svých daní. A protože těch daní je málo, muselo se přikročit k současné reformě veřejných financí. Holt boj s nezaměstnaností něco stojí. V našem případě je smutné, že je dražší než samotná nezaměstnanost. Typické levicové řešení. Jednoduše řešeno "sleva za každou cenu". Kde který čerstvý ekonom by tuto reformu zvládl o stoprocent lépe než ta snůška korytářů v současné vládě. Naprostou tragédií je pak účast US-DEU. Ale kdo chce kam? Těším se na výsledky této reformy do roka a do dne. Hlavně jsem žádostiv "metodiky" podle které se budou hodnotit její výsledky.
0/0
11.10.2003 23:32

1_130_202_135

Už aby to přišlo!
Příjde den, kdy ve volbách zvítězí silná levicová strana, která už dávno ví, jak takovým poměrům zakroutit krkem... Jen se zamyslete, jestli by tady něco tak zrůdného jako nezaměstnanost mohla být třeba před 15 lety!!!
0/0
10.10.2003 20:23

bývalý živnostník

Re: co dodat?
že by soudruh pěcha?
0/0
11.10.2003 23:34

mila libverda

Re:
Před 15-ti lety tu byl trestný čin příživnictví, a když už hovoříte o zrůdnosti, dovolte, abych Vám připomněl, že pod slovem zrůdnost si představuji spoustu ostatních "okolností" spojených s dobou před 15-ti lety. Jen doufám, že kromě Vás, na to stále lidé nezapomínají. Když už nabádáte nás ostatní k tomu, abychom se zamysleli, prosím Vás o totéž. Učiňte tak vždy, než se rozhodnete veřejně reagovat. Pokud skutečně nevíte o zrůdnostech komunismu v této zemi, omlouvám se, že jsem Vás svou reakcí vůbec zdržoval.
0/0
13.10.2003 11:35

barbudo

Proč Vám vadí právě nezaměstnaní?
V každé společnosti, v každé době platilo a platí, že všichni její členové v nějaké míře hodnoty spotřebovávají a někteří je vytvářejí. Někteří nevytvářejí žádné, někteří tolik, že pokryjí svou spotřebu, někteří vytvářejí mnohem více, někteří spotřebují mnohem více, než vytvoří. V naší společnosti máme cca pět miliónů dětí a důchodců (starobních a invalidních), kteří jenom spotřebovávají. Dále zde máme asi půl miliónu nezaměstnaných - tedy těch, kteří by mohli či dokonce chtěli pracovat, kteří také jenom spotřebovávají. Taky tu máme cca 300 000 "podnikatelů" s nulovým ziskem, kteří snad něco vytvářejí a něco spotřebují. Taky tu máme cca 300 000 úředníků, kteří jistě spotřebovávají a většina z nich škodí vytváření hodnot jinými. Dále je tu spousta managerů i zaměstnanců, kteří kdyby nepracovali, bylo by to užitečnější. Do této kategorie lze zařadit i mnohé televizně či sněmovně známé tváře, "obchodníky" s DPH, konvertory LTO a další. Pak je tu menšina těch, kteří svou prací uživí sebe i všechny ty ostatní. Nevím, proč tedy tak příkře hodnotit právě nezaměstnané. Pokud bychom za hodnotu považovali třeba výchovu dětí, mnozí mladí nezaměstnaní by z "celospolečenského hlediska" zdaleka nebyli tak neužiteční.
0/0
10.10.2003 16:31

kodlik

Jen tak dál s.Špidlo.
Vláda kráčí správným směrem. Její cíl min. 20%nezaměstnanosti bude jistě splněn, možná i překročen.
0/0
10.10.2003 11:12

Daňový soumar

Pracovat? Proč???
Proč by měli Češi pracovat? Zvolili si Socánka, který jim sliboval kde co, ale prací a potem nehrozil. Zvolili si "sociální spravedlnost", jejímž jménem těď spravedlivě a progresivně okrádají těch 20% zoufalců, co se ještě pořád v dobré víře živí prací a nemůže se líné a vyčůrané většině bránit. A hlavně NIKDY v životě je nikdo pracovat nenutil, tak s tím přece nebudou začínat...
0/0
9.10.2003 12:00

habit

Re:
Tak tak. Lide se vetsinou chovaji racionalne. Kdyz je vyhodne nepracovat, nepracuji. Kdyz je nevyhodne zamestnavat, nezamestnavaji.
Tahle vlada si neuvedomila, ze lidi se daji koupit jen na kratkou dobu. A kdyz postavila sve vladnuti na zaplacenych hlasech, musi platit porad
0/0
9.10.2003 15:06

Tomassk

Re: Být nezaměstnaným je slast!
Politici stanovili normu, že každý musí brát peníze bez ohledu jakým způsobem. Kdo pracuje, má smůlu a nic nebere, bude potrestán daní. Kdo nepracuje dostane podporu. Není lepší být nezaměstnaným?
0/0
10.10.2003 4:57

Najdete na iDNES.cz