Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Cizinci útočili na strážníky kvůli pokutě

Až varovný výstřel do vzduchu ukončil útok několika Vietnamců na hlídku strážníků na sídlišti Velká Ohrada v Praze 13. Potyčka vznikla kvůli pokutě za špatné parkování. Sanitka odvezla k ošetření do nemocnice strážníka s tržnou ranou na hlavě a ženu s podezřením na otřes mozku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

SNAKE_IN_THE_GRASS

A.C.A.B..........ALE...........................
I KDYZ UZNÁVÁM A.C.A.B. TAK V TOMHLE PŘÍPADĚ JE TO TROCHU JINAK!CIZINCI SE TADY ROZTAHUJOU JAKO BY BYLI DOMA,ALE KDO Z NÁS BY SE TAKHLE CHOVAL NĚKDE V CIZINĚ.................JÁ TEDA NE! SVĚT SE ŘÍTÍ DO ZÁHUBY A JEDNOU TOHO BUDOU LIDI  LITOVAT! MULTIKULTURNÍ EVROPA:DĚKUJI,NECHCI!!! A TO TENHLE PŘÍPAD JE JEN KAPKA V MOŘI................
0/0
17.10.2003 14:06

tom-k

inteligence městkých strážníků je pod úrovní houpacího koně
Situaci na Velké ohradě moc dobře znám.Nechci obhajovat parkujícího řidiče na chodníku.Ale díky dobře projektovanému sídlišti je parkování na chodníku lepší řešení než parkování na rádoby kruhových objezdech.Kde kvůli zaparkovaným autům neprojede ani auto hasičů. O inteligenci Městské policie na Praze 13 by se mohli psát romány.Strážníci této městské části mají velké prablémi skomunikací (někteří se přímo chovají jako hovada). O tom by mohli vyprávět  malé děti, které venčí štěňata v rádoby centrálním parku.
0/0
11.10.2003 11:37

Kladýnko

MP Praha = Rychlé šípy
Kdo zná pražské botičkáře, tomu je jasné, že to asi bylo trochu jinak. Například následující scénář je dost pravděpodobný: Vietnamec parkuje ne sídlišti, díra je dost malá a on to s autem moc neumí, jedním kolem dodávky tak zůstane stát na chadníku (když pominu, že si toho možná ani nevšiml, tak společenská nebezpečnost tohoto činu je nulová, ostatně jako u všech přestupků které MP s oblibou řeší). Okolo prochází hlídka MP a kouká koho skasírovat (jsou odměňováni mj. podle vybraných pokut): "a vida rákosák nám stojí na chodníku, to je terno, tomu nedáme ani bločky"! A dál už to šlo rychle  MP: víte čeho jste se dopustil? V: neumět cesky! MP: bude to za 1000.- Kč (víc dát nemůžou). V: neumět cesky! MP tak ty neumíš česky ty žlutej h.....?! MP vytahuje V z auta a následuje několik ran pěstí, z auta vystupuje vietnamka a snaží se svého druha bránit (pravděpodobně slovně), dostává pěstí do obličeje a padá na zem.... otřes mozku... Připouštím že potom mohli vietnamci  MP skutečně napadnout, ale dříve těžko, vzhledem ke svému podnikání se snaží jakýmkoliv konfliktům  s čechy ( a policií zvlášť) vyhýbat. Co se týče varovného výstřelu nabízím také alternativy, buď  pistole vystřelila když s ní botičkář vietnamce tloukl, nebo prostě netrefil.
Nejsem příznivcem ani jedné strany, ale po vlastních zkušenostech s MP (ne tak drastických) fandím Vitnamcům.  Včera byl dost podobný příběh na ČT, tuším Klekánice nebo Fakta. 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
0/0
8.10.2003 12:25

Grossák

Re:
No, společenská nebezečnost nulová... Řidič, který je líný otočit volantem, aby právě u nás na sídlišti při parkování sjel z chodníku nebo trávníku, je u mě špatný řidič. A navíc, kdoví jestli stál jen kouskem. Hranici vymezuje zákon, není nic jiného, podle čeho by se měl strážník řídit. Rozhodně bych byl pro větší přísnost a důslednost při postihování např. parkování. Projděte se třeba po ul. Milady Horákové ve spodní části. Auta v zastavákách, na chodnících, u přechodů i na nich, atd. Fakt to nevadí??? Mě jo. A to nechodím se slepeckou holí nebo s kočárkem...
0/0
8.10.2003 15:20

Kladýnko

Re:
1. není třeba někoho drasticky trestat pokutou nebo zmlácením za to že je špatný řídič
2. je to jen možný (i když dost pravděpodobný scénář)
3.MP zásadně nepostihuje špatné parkování tam, kde je to skutečně problém, nýbrž tam kde se dá nejvíce vybrat (vedlejší ulice na sídlištích, placené zóny apod.)
4. policie by se měla věnovat i jiným věcem než nasazováním botiček, pokutováním banalit a pronásledování ratlíků bez náhubku v parku, MP v Praze jsem ještě nic jiného dělat neviděl , jo pardon, před lety ještě zmlátili nějaké squatery
0/0
8.10.2003 17:10

Grossák

Re:
1. Za to jistě ne, ale za přestupek se pokutou trestá 2. Nevymýąlejte si. Buď prokaľte leľ, nebo to přijměte. 3. Částečně souhlasím. Ale právě v placených zónách je to velmi potřebné. Jsou totiľ často právě v centrech měst, kde doprava v klidu působí velké problémy. A vyhrazení parkovacích míst pro rezidenty nebo placené stání je nástrojem omezení vjídění do centra. Jinak bych uvítal větąí pozornost pokutování řidíčů, jejichľ přestupek zhorąí plynulost dopravy (MHD, ost. silniční, pěąí, cyklo) nebo poąkozují např. zeleň. 4. Viděl jsem MP při mnoha jiných činnostech. Také si myslím, ľe by se něčemu mohli věnovat více, něčemu méně. Hodně lidí si ztěľuje třeba na kontroly psů a úklidu po nich. Jenľe desítky tun psích výkalů denně... Ač bych věděl X různých činností, kterým by se MP mohla věnovat více a lépe a nemusela by třeba zbytečně mít 4 - 6 lidí u holeąovického nádraľí na zákazu vjezdu, kdyľ stačí 2, chápu její činnost jako v zásadě PROSPĚ©NOU.
0/0
9.10.2003 20:28

aifel

Výstřel do vzduchu ???
0/0
8.10.2003 10:36

aifel

Re:
proč? už stará moudrost říká: ŠKODA RÁNY, KTERÁ PADNE VEDLE ...
0/0
8.10.2003 10:37

javky

Re:
Taky si myslím. A řešilo by to i pomalé rozhodování o vyhoštění...
0/0
9.10.2003 12:31

Ruler_Gates

Vyhostit je, nic jiného.
Všechny bych je naladoval do letadla a nechal bych je spadnout do moře, když se neumějí chovat.
0/0
8.10.2003 10:16

kiske4

bacha na Vietkong, už jsou zase tady
0/0
8.10.2003 8:21

_mikes

?
V novinach psali, ze Vietnamec "rozhodil rukama, pricemz jednoho ze strazniku omylem zasahl do obliceje, takze jeho kolega ho vytahl z kabiny a na zemi spoutal" - to se mi zda, jak tak znam benga, verohodnejsi. To, ze pani upadla a udelala si otres mozku, to je asi vtip.
0/0
8.10.2003 8:08

blackshadow

pěstitelé rýže
...jsou to pěstitelé rýže a protože v našich klimatických podmínkách jim to nejde, prodávají hadry, který by jsme si Kamil ani já neoblíkli ani jako pracovní oděv... nechápeme, jak si ty hadry někdo může oblíct... hmm...
0/0
8.10.2003 6:07

svobodny obcan

vyhostit
Obecne proti vietnamcum nic nemam, ale cizinec, ktery nerespektuje nase zakony a pravni normy a utoci na na nasi policii, musi byt bezpodminecne vyhosten.
0/0
7.10.2003 22:43

Najdete na iDNES.cz