Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Soud nepomohl, otec syna opět neviděl

Ani verdikt soudu nepřesvědčil Milenu Křížovou o tom, že by po devíti letech měla přestat bránit kontaktu svého dvanáctiletého syna s otcem. Odvolací senát ji za to odsoudil na 1,5 roku vězení s tříletým odkladem. V sobotu se otec za synem vydal znovu. Odešel ale s nepořízenou, nikdo opět nebyl doma.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TristanEugen

Na spravedlnost se přece v Čechách vždy kašlalo.
 Chtěl bych vidět jediný případ,kdy byla taková ženština,mstvá a podlá bestie trestaná za maření výkonu úředního rozhodnutí,tak jak se stané každému muži,když poruší rozsudek.Za svůj život jsem to ještě neviděl.Tedy v ČR.A že ten paragraf existuje a soudkyně a soudci o něm vědí přesto v takovíchto případech jej soudy neuplatňují.Ženštiny se nejen takto mstí,dokonce všemožně usilují svého bývalého manžela zničit a to úplně a beze zbytku i finančně.Soudkyním i soudcům zřejmě nedochází,že na rozvodu mají téměř vždy zásluhu obě strany a mnohdy ty tolik ublížené ženy mají na rozvodě zásluhy největší.Vtip je v tom,že muži jsou o svém soukromí a intimitách daleko zdrženlivější jak ženy a nechtějí ani u rozvodového soudu moc o svých manželkách mluvit. Zato ženštiny odhodí stud i všechny zábrany.Potom také u soudu uroní pár slz,nebo zavrtí zadkem a mají vyhráno.
0/0
6.10.2003 11:07

Destructor

návrh ....
já bych navrhoval, aby se v předmanželské smlouvě ještě dohodlo, jak se bude "nakládat" s dětmi v případě rozvodu ... Myslím si, že rodiče kteří mají syny, by určitě byli rádi ... Že někdy v budoucnu taky uvidí své vnoučata ...
0/0
6.10.2003 9:15

Destructor

klídek ....
no, pokud se její syn taky jednou rozvede  a jeho děti dopadnou tak jako teď on s ní, tak ona svého vnuka nikdy neuvidí ... Tak že, kdo chce kam, pomožmemu tam ... Jenže tohle si ty husy jaksi neuvědomují ....
0/0
6.10.2003 9:09

_m-

Zásadně nesouhlasím
s jednáním paní Křížové, ale pokud se syn narodil několik měsíců po rozvodu.....Co je to za chlapa, že se rozvede s těhotnou ženskou? A že mu žena neupmožňuje stak s dítětem, kterému je dvanáct? To se nemůžou "náhodou" potkat? Třeba na tréningu? Měla jsem známého, který, když mu žena nechtěla půjčovat dítě, začal vést ve škole svého syna modelářský kroužek, a získal nejen svého syna, ale i řadu dalších kluků pro zajímavý koníček. Když se to máma dozvěděla, vzdala to, a dnes spolu vycházejí celkem slušně. Madla
0/0
6.10.2003 9:04

alena.alena

Re:
no, já si taky myslím, že chce-li někdo své dítě vidět, že si  způsob najde.Problém je v tom, že mužskej se nesnaží hledat jiné ., třeba komnplikovanější a náročnější  cesty. Co by se ponižovatl, nebo nedejbůh namáhal, nebo přemejšlel. On má v ruce rozsudek, právo je na jeho straně...tak, i kdyby to kluka mělo zabít....!
0/0
6.10.2003 11:54

lazenak2

Re:
Promiňte alena.alena, ale tohle ja taky trochu na rozhovor, jestli by se člověk neměl na některé věci podívat z jiného úhlu.
0/0
6.10.2003 15:09

alena.alena

Re:
zatím tomu otci nestálo za to leccos překousnout, leccos spolknout, třeba se ponížit natolik, aby se dohodl s bývalou partnerkou..a to ne tak, že jí bude něco nařizovat.Využít diplomacie, ukecat ji, přesvědčit ji, že je v zájmu dítěte, aby se s otcem stýkalo....nelitovat času, námahy, peněz, zasypávat li lichotkami, květimnami, spát na rohožce před jejími dvežmi, dojmout ji...žádná ženská není z kamene.....místo toho na ni pošle policajty, to fakt dokázal, jak to dítě miluje.To se pak nesmí divit.
0/0
7.10.2003 11:52

pinguinone

Aleno ;
prosim Te neblbni....
0/0
7.10.2003 12:06

Kytickaa

opačný problém
Nechápu ty matky,které brání otci ve styku s dětmi.Já mám opačný problém...táta dětí utekl od postiženého syna, dokud neměl další dítě,tak se s dětmi vídal jednou za měsíc na víkend,pak začal dělat u policie a narodily se mu dvě další děti.Čas už měl méně a méně a v poslední době má zájem je o dceru a postiženého syna úplně ignoruje vč.dárků k narozkám apod. Jenže já jeho žádným soudem přinutit o péči o děti nemohu,je to spravedlivé?
0/0
5.10.2003 20:42

CheHumrevara

TEST cenzury
Vážení přátelé,
právě jsem provedl test cenzury a zjistil jsem, že redakce iDNES je zřejmě řízena nějakým chudáčkem, ubožáčkem.
Příspěvky obsahující v jakékoliv podobě jméno jistého konkurenčního zpravodajského serveru , který mimochodem nedávno tento místní internetový plátek (iDNES) zcela s přehledem zbavil prvenství v návštěvnosti, jsou označeny za nevhodné a cenzurovány stejně, jako by obsahovaly nadávky a rasistické výrazy.  
Hlavně, že se nedávno v Reflexu vyjadřoval jakýsi iDNES papaláš, že jim to vůbec nevadí . Je to fakt vidět ...
Inu, když se iDNESáci nejsou za několik let schopni povznést nad svoji mizernou stylistickou, gramatickou a obsahovou úroveň článků, musí se bránit jinak.
0/0
5.10.2003 16:58

lazenak2

A už jste někdy viděli sociálního pracovníka?
Ať se dámy neurazí, ale tato sociální služba je pouze feminizovaná, protože nevím proč se od totáče traduje, že jen žena rozumí výchově dítěte a i když bude chlastat a děvkařit, pořád je to lepší, něž když to dítě bude vychovávat otec, kterej žije v garsonce a pere si prádlo trochu jinak, než si to představujou dámy. Hlavně si všichni pořád myslí, že chlap dítě bude mravně ohrožovat, protože pokud je normální, tak občas nějakou ženskou potřebuje a pokud je normální, tak to nebude provozovat přímo před dítětem. Dneska jsou díky všem těm možnostem ženský urvaný jak ze řetězu. Pořád plná ústa rovnoprávnosti - ano ať je jejich práce honorovaná jako u chlapů, chtějí rovné příležitosti - ale pak musí opustit tu totalitní budku , že ony jedině vědí, jak vychovávat děti. Protože pak tu rovnost musí v tomto punktu přiznat i chlapům.  Toto je prostě přežitý matriarchální model.  Souhlasím s jedním příspěvků dole, že ženské se dokážou mstít ba přímo nepříčetně, hnahňají se v podružnostech a občas jim uniká podstata věci.  JInak pro dokreslení - toto jsem vypozoroval jako divák života - jsem dost let ženatý s jednou ženou, děti máme , nerozvádíme. Protože trocha štestí a radosti k životu je třeba, nemůžou takoví lidi jako Křížová něco takového už vůbec znát a tím pádem její výchova ( i kdyby kluka proti tátovi neštvala a řešila jako jen svůj problémek ) může stát tak leda za prd.  A smutné na tom je právě to, že jiné mámy - sociální pracovnice to podporují - jak jim asi v hlavě probíhá tenhle souboj.  A k tomu názvu příspěvku - samozřejmě že neviděl. protože za ty prachy by chlap rodinu neuživil - ale to je zase to nastavení hodnot a kriterií z totáče. Dokud se v týhle branži neobjeví i chlapi, tak to hubtování základu národa bude pokračovat dál a bude z nás za chvíli jen hromada zamindrákovanej tupců, kteří si totiž nebudou umět vybudovat vztah ani kdyby chtěli - budou totiž pořád ve střehu, kdo na ně chystá zase nějakou bejkárnu, aby je ošulil. T
0/0
5.10.2003 11:11

lazenak2

Re:
Omlouvám se za chybu , mínil jsem huntování národa.
0/0
5.10.2003 11:26

ManonKa

Re:
Ahoj, lazenaku2, myslim, ze post socialniho pracovnika je rovnopravne nabizen obou pohlavim, rozdil je v tom, ze panove o tuto praci nemaji zajem. Nelibi se mi ani, ze tak nepokryte hazis zeny do jednoho pytle. Chudak ta jedna zena, co si s ni dost let zenaty. A z ceho je mi vazne spatne, jsou neustale odvolavky na komunisticky rezim.  Po ctrnacti letech uz radsi koukejme pred sebe.
0/0
5.10.2003 23:35

lazenak2

Re:
Ahoj, myslím si, že při řešení budoucnosti je třeba se podívat i na příčiny v minulosti. Možná jsem všechny ženy hodil do jednoho pytle, ale to jsem netušil, že dnes v tisku se mi potvrdí to, že chlapi jsou taky v jednom pytli - jen oni způsobují násilí svému partnerovi. Fakt je, že někdo musí rodinu uživit a ten druhý pak může dělat jinou prospěšnou práci, byť mizerně honorovanou. Celé to je na dost dlouhou diskusi, jejímž smyslem není druhého na hlavu porazit, ale podívat se na to z druhé strany barikády. Já se sám sobě taky občas nelíbím, když se na sebe podívám z druhé strany zrcadla. Ale to asi platí u každého člověka - nejsme ideální a to nemyslím jen zjevem,
0/0
6.10.2003 15:06

alena.alena

Re:
neviděli a ani neuvdíme....je to mizerně placená práce a chlapi ji dělat nebudou.Jako nebudou učit a dělat jiné užitečné věci.Jinak existuje přísloví - podle  sebe - soudím tebe.Měl bys vyhledat odbornou pomoc.Jinak, skutečnej chlap tyhle problémy prostě nemá.
0/0
6.10.2003 12:10

lazenak2

Re:
Děkuji Vám za radu . Očekával jsem spíše, zda ta lepší hezčí a chytřejjší polovina lidstav uzná, že ta lenivější, špinavější a nespolehlivá polovina lidstva dá vá do výchovy také  aspekty jiné než ženy, tak jako muži tam neumí dávat ty ženské.
0/0
6.10.2003 14:59

alena.alena

Re:
o tom nikdo nemluví, já říkám, že skutečnej chlap - hodnej toho jména - nemá problémy ani se ženami, ani s dětmi, protože s nimi jedná férově a poskytuje jim jistotu, lásku a zázemí...což by měly též být ty aspekty.Matka jeho dítěte ho kdysi milovala - jinak by tu to dítě nebylo....měl by se tedy zajímat, proč ho milovat přestala  a něco s tím udělat.(čímž nemyslím to, že se ožere a zmlátí ji).
0/0
7.10.2003 11:57

Muad

Jak to taky může dopadnout
Pokud soud opravdu nepohne tím zadkem, ta to taky může dopadnout tak, že matka sáhne na život sobě i dítěti. Vždyť ona se k němu chová jako by to byl její majetek. A tihleti nenormální fanatici jsou schopni všeho
0/0
4.10.2003 18:59

ples

Jedinečná příležitost...
...pro soud, aby konečně dokázal, že umí trestat. Že umí vymáhat plnění svých rozsudků. Ta ženská je opravdovej magor. Dostala rok a půl podmínku a ona si klidně ignoruje rozhodnutí soudu. Fanatismus v jakékoliv podobě je světu nebezpečný. Jsem pro, aby se dostala za katr a soud dal syna k výchově otci. Přece není možné, aby takovou dobu někdo úplně ignoroval zákon, soud a jeho rozhodnutí. Jestli bude soudce opět měkký, nemá v tom oboru co dělat a už by to určitě bylo na žalobu. Jestli to ovšem jde. Nezávislost našich soudců jim ulehčuje práci a nám stěžuje život...
0/0
4.10.2003 18:08

fleret

Re:
pokud se tyka plneni soudniho rozhodnuti,musim priznat,ze ti zavidim tvuj optimismus.Zvlaste pak ve state,kde soudni rozhodnuti jsou ve velke mire spatna,nebo vubec zadna a nebo tak rozmelnena(v podobnych pripadech),ze si je kazdy muze vysvetlit po svem.Magor Krizova vyuziva naprosto perfektne daneho stavu vymahatelnosti prava v CR.Vis kolik nechutnych uredniku se zase bude prizivovat na tomhle pripadu,kde uz snad jde jen o to,ze bude likvidovano dite.To bude vysledek vsech akci,ktery podniknou odbornici na vsechno.
0/0
4.10.2003 18:17

ples

Re:
Kruci...už ti odepisuju potřetí...a pořád se mi to tam nechce ukázat. Je těžké tak dlouho udržet myšlenku !!
 Máš pravdu, ale vem to tak, že ten případ už zná každej a je na něho hodně vidět. Poslat jinak slušnou ženskou za mříže je krok velice nepopulární. Ale soudci jsou dost dobře placení na to, aby je popularita nezajímala. Tak dlouho kašlala na rozhodnutí, až dostala podmínku. Jsi - li v podmínce, a jdeš proti zákonu, máš opravdu smůlu. A ona ji prostě musí mít. Soudy ty páky mají, jestli je nevužijou ted, tak potom nevím, kdy bude exemplárnější příklad...
0/0
4.10.2003 18:38

fleret

Re:
mas pravdu.I ja doufam,ze to dopadne tak,jak to dopadnout ma.Nerespektuje soudni narizeni,pujde si o tom popremyslet do basy.Richtig.
0/0
4.10.2003 19:49

Bimbac_007

Ta zenska si kope hrob
Za par let bude ten kluk v stavu si sam davat na svoje otazky odpovedi, k otci si najde cestu sam. Stane se opak toho, co si matka vysnila. Zacne ji za to vse nenavidet.
0/0
4.10.2003 17:06

Yaroukh

Re:
cestu si asi najde, ale bude to prinejlepsim tak 10%-odvar normalniho vztahu otec/syn
0/0
4.10.2003 17:16

frankari

:-(((
když jí zavřou, tak půjde do děcáku, vsadim milion
0/0
4.10.2003 16:43

špatný zrak

co to je za otce
co to je za otce když nedokáže za 12 let navázat s dítětem kontakt.Kluk řekne že ho nezná,to je ale přece hlavně ostuda otce.Vždytˇ sním přece máma nemuže chodit všude za ruku,určitě je možnost najít cestu kde lze kluka kontaktovat.otec by se měl stydět stejně jako matka!!!!
0/0
4.10.2003 16:33

Bimbac_007

Re:
Ma ho odvlect nasilim, kdyz kluk bude pred nim jako pred cizim clovekem utikat? Nebo ho ma pomoci exekutora dohnat na psychiatrii?
0/0
4.10.2003 17:09

špatný zrak

Re: lepší ho nechat
je to nejlepší řešení neblbnout mu hlavu a za pár let až nebude na matce tak závislý tak mu říct svou verzi pravdy.tři hodiny měsíčně jemu ani klukovi nepomůžou!!
0/0
5.10.2003 15:14

Yaroukh

Re:
ty mas asi vic veci spatnejch - ne jenom ten zrak ... kdyz ma narok dite videt jenom jednou mesicne, co ma asi delat? vloupat se k nim do bytu? dokud dite nezacne chodit do skoly, je bez sance se s nim nekde aspon potkat ... a kdyz dite chodi do skoly, to uz je trochu pozde prijit za nim a rict mu "ja sem tvuj tata ... jo, to jsem ja - ten chlap, kteryho znas jenom z maminyho vypraveni, takze i kdyzs' me v zivote nevidel, jsem pro tebe zlej clovek"
uvazuj nebo uz vubec nepis
0/0
4.10.2003 17:10

špatný zrak

Re: to je chytrost
ty jsi moc rozumu nepobral.soud rozhodne o styku na tři hodiny měsíčně jen když je otec alkoholik,mlátil je doma apod.,nebo že jeho vztah k synovi je nanávratně rozvrácen.Má možnost odvolání,co to je za otce když se spokojí s takovým to stykem!!! A to ještě pomíjím že si ho ani nedokáže vynutit.===NESCHOPNÝ OTEC
0/0
5.10.2003 15:19

GhorX

Re:
Zapomínáte na varianty: Soudila hloupá soudkyně (a podvědomě toho všiváka otce nesnášela), dále, že v době rozvodu mohl být otec prevít, ale už dlouho se chová slušně (což bude asi tento případ), dále, že v době rozvodu o četnější návštěvy prostě nestál. Váš názor, že správný otec by si styk s dítěm vynutil je zajímavý - co navrhujete, únos ? Vraždu matky ? Nicméně jakýkoliv takový pokus, byť jinak legální, by dal do rukou Křížové nástroj, jak u soudu prosadit úplný zákaz náštěv.
0/0
5.10.2003 20:03

timec

Re:
Myslím, žes naše opatrovnické soudy nezažil a proto to nachápeš. Myslím, že otec byl rád že vůbec dostal ty tři hodiny za měsíc - viz loňský případ jiného otce, který po tuhém soudním boji o co nejširší styk, má hodinu za čtrnáct dní. Prostě podle našich soudů je táta naprosto neschopen se postarat o dvouleté dítě. Soud se zeptá matky, jaký styk otce s dítětem si přeje, a pokud si to nepřeje, soud neudělá naprosto nic - nepůjde proti zájmům MATKY. Je to prostě banda slepic.
0/0
5.10.2003 20:18

fleret

Re:
pokud by s nim chtel navazovat kontakt mimo soudem stanovene terminy(treba i u skoly),vystavil by se postihu z ovlivnovani ditete.Krizova,vzhledem k jejim jedinnych schopnostech by toho radne vyuzila-to jsem si jisty.Navic,stve-li ho Krizova proti otci a prilezitosti k tomu ma mnoho,byla by takova nahodna setkani dobra pouze na dve veci.Protri si zrak.Je to hlavne ostuda Krizove&soudu a soc.prac.
0/0
4.10.2003 17:23

špatný zrak

Re: PROČ
se má bát postihu ,když se ho nebojí Křížová.Ve 12 ti letech je "dítě" zcela jistě schopno bez hysterie vyslechnout svého otce i když o něm slyší jen negace.Spíš se mě zdá že o něj má otec jen velmi platonický zájem!!!
0/0
5.10.2003 15:23

Yaroukh

ZA KATR !!!
Poslal bych ji drepet na tak dlouho, jak dlouho branila (v rozporu se soudnim rozhodnutim) otci v kontaktu s jeho synem ... Pokud se budeme porad schovavat za reci o tom, ze dite potrebuje matku, budou vsechny podobne zrudy vedet, ze jim pri prvnich 5-10 soudnich narizenich vubec nic nehrozi - vzdycky se schova za city a potreby sveho ditete ...
KRIZOVA, DO BASY ! ! !
Vymahani prava u nas ocividne "funguje" podobne jako OSN a jeji rezoluce ...
0/0
4.10.2003 16:31

Rochtychrocht

precedens...
... pokud ji už konečně zavřou natvrdo, mohly by se ledy hnout a odstrašující tent příklad by mohl přesvědčit i další rodiče, aby repektovali soudní rozhodnutí.
Ta vymývárna mozků, co matka nadítěti předvedla, je na odebrání dítěte. No, ale sociální pracovníci se u nás nepřetrhnou.
0/0
4.10.2003 16:01

fleret

Krizova je evidentni magor,
z ditete magora udelala a z Krize se magor musi jednoznacne stat.To je ovsem stav k uzoufani.Za nejvetsi zmetky povazuji tzv. socialni pracovnice-soc.prac.Lepsi by bylo rikat soc.prc.
0/0
4.10.2003 15:51

Nomen O

Neschopná matka.
Je otřesné, co dokáže žena - matka ve své nenávisti a "krkavčí lásce " k dítěti. Uvědomuje si toto normální člověk - v tomto případě matka, jak ubližuje svým jednáním dítěti? Co je to za člověka? Své dítě mrzačí na duši, a náprava bude velice těžká, nebo vůbec žádná. Dětská duše je velmi vnímavá , citlivá a tyto události si ponese do života. Jaký bude další život v dospělosti? Bude možná agresivní nedůvěřivý, možná bude nenávidět ženy.
0/0
4.10.2003 15:16

TristanEugen

Re:
 Nejde o žádnou mateřskou lásku.Jde jde o zuřivou fanatickou nenávist a mstivost bývalému partenrovi.Věc naprosto normální zvláště v Čechách.Ženy dokáží být takové bestie,jakými by nedokázal být žádný muž.Mstivost za hrob a úřady jak v zaniklém Československu tak v nynější České republice mají prvořadou zásluhu na tom,že to těm bestiím prochází.Především ale na tom,že něco tak hovadského se vůbec začlo dít.To přece není nic nového.To se děje nejméně od začátku budováni socialismu.Tehdy stačilo říci že nějaký funkcionář je vůl a člověk se vezl,ale ženštiny zvysoka kašlali a dokonce dělali i jiné věci na rozhodnutí soudu a nikdy se jím nic nestalo.Mám stejný případ v příbuzenstvu.Sestra to samé dělala rozvedenému manželovi a on se nedomohl nápravy.Jenže mou setřičku potom potrestali rodiče a dělali ji po čase to samé co ona dělala rozvedenému  manželovi.Bránili ji ve styku s dcerkou.dobře ji tak,bestií.
0/0
5.10.2003 10:52

TristanEugen

§ 171,t.j. Maření výkonu úředního rozhodnutí
 se nikdy na ženské bestie nevztahoval.Alespoň nikdy nebyl uplatněn.Číslo § si moc dobře pamatují.Za útěk jsem podle toho paragrafu dostal nášup.
0/0
5.10.2003 10:56

lukaskon

Okamžitě zavřít!!!
To je opravdu vrchol. Ať je to co chce za chlapa tak svého syna má právo vidět a pokud o něj tak bojuje, tak nevěřím, že by to byl nějaký imbecilní tyran. Spíš mám pocit, že matka je naprostá kráva a bohužel vychovávala svého syna tak dlouho, až jej jistě přetvořila k obrazu svému. Přesto je mu už 12 let, proto by soud konečně mohl helbnout prd.lí a ženskou co má podmínku okamžitě zavřít na 18 měsíců. O syna se pak bude starat otec. Určitě to bude skřípat, ale jestli ten kluk není magor tak po nějaké době asi pochopí, že mu matka o otci lhala a kdo ví jak to bude po jejím návratu. Jde o to jestli ji zavřou, ale není důvod proč ne.
0/0
4.10.2003 15:05

dooosa

Re:
...trochu přímočaře řečeno, ale myslím, že se s tím dá souhlasit. Ta ženská musí být opravdu zamindrákovaná kr*va....
0/0
4.10.2003 15:15

Najdete na iDNES.cz