Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

BIS opět popřela sledování Hojdara

Bezpečnostní informační služba před sněmovní kontrolní komisí opět popřela, že by sledovala Josefa Hojdara. Kolem poslance ČSSD se pohybovaly dva vozy kontrarozvědky. Podle BIS neměly za úkol Hojdara, který má výhrady k vládní reformě financí, sledovat. Výskyt aut by měla vysvětlit policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wajn

BIS dela jen svoji praci...
Nechapu, proc se pan Hojdar tak divi, ze po nem BISka slidi...
To nesouvisi s nejakym hlasovanim ve snemovne, ale treba s jeho pusobenim v dozorci rade CKA, kde je sice jen jednim z clenu, ale presto se tam rozhoduje o velmi lukrativnich pohledavkach...
Druhym duvodem je, ze se styka s lidmi pochybne minulost, jako napr. byvalym "vekslakem", dnes podnikatelem panem M. a dalsimi...
BIS proste jen dela svou praci...je na tom neco divneho?
0/0
1.10.2003 14:31

Gorgar

0/0
1.10.2003 15:40

Vaclav Hanus

Hojdara je potreba sledovat!
Hojdara je potreba sledovat (a chranit). Nikoli za ucelem jeho ovlivnovani. Ale za ucelem zabraneni takoveho ovlivnovani. Toto sledovani by melo byt zverejneno a vsemi mocenskymi silami akceptovano.
0/0
1.10.2003 13:11

zinfo

Variace s panem H.
I mně by zajímalo, co pan H. dělá a s kým se stýká. Obecně se šušká na jeho napojení na uhlenou partu. V případě sledování bych ale nepoužil auta s oficiálním označením "Vozidlo Ministerstva vnita ČR", ty můžou být jak policie, tak vnitra, tak přímo ministra, ale použil bych nezávadný vůz bez přímého spojení.  A je opravdu prazvláštní, že pan H. neuvedl místo a čas, kde je viděl. Existuje několik vysvětlení:
 1) Pan H. je packal, co si nedokáže zapamatovat ani kdy a kde.
2) Sedl si před BIS a opisoval.:)
3) Setkal se s někým, kdo byl sledován.
4)  Někdo, kdo byl sledován jej požádal o diskreditaci sledovatelů. Ti teď  mají plné ruce práce s vysvětlováním, kde byli a proč. Pak hrozí zmaření celé sledovací akce, když se ze strachu z politického tlaku raději od sledování upustí.
5) Pan H. je opravdu sledován. A je to BIS nebo policie.
6) Jiná možnost
- může existovat i více důvodů najednou
P.S.: Nejsme policejní stát. Chybí centrální informační databáze a rovněž možnost jakéhokoli postihu je velice malá. Policejnímu státu odpovídá jen počet policistů.  
0/0
1.10.2003 12:43

Gorgar

bez nadpisu
Já myslím, že je v této „kauze“ zatím zcela předčasné dělat závěry o zneužívání bezpečnostních složek ve prospěch vládnoucí politické strany. Neříkám pochopitelně, že se takové praktiky obecně nedějí, a také neříkám, že tohle zrovna není ten případ. Jistě tomu tak může být. Každý si ale jistě umí představit i jiné příběhy. Například takový: Byl jednou jeden významně postavený veřejně činný pán, který se moc dobře kamarádil s lidmi, o které se velmi intenzivně zajímala jistá bezpečnostní složka a samozřejmě ty lidi sledovala. A tak když tihle lidé chodili na obědy a večeře s tímhle pánem, tak se někde v blízkosti nacházely vozy náležející oné bezpečnostní složce. Předpokládám, že každý už četl nějakou knihu či viděl nějaký film, kde se tahle situace objevila. Při takovém hypotetickém případě by pak případná tvrzení odpovědných osob z oné bezpečnostní složky, že tam auta sice byla, ale dotyčná osoba sledována nebyla, byla zcela pravdivá.
0/0
1.10.2003 10:43

Ulrich

Re:
Dobře, ale v takovém případě by měla BIS kontrolní komisi Sněmovny jasně říci ( a doložit ), koho a proč ta auta sledovala. Naprosto nechápu, jak předseda komise může říci, že je nezajímá, co tam ta auta dělala. Vždyť to je vlastně to jediné, co by komisi mělo na té věci zajímat.
0/0
1.10.2003 12:17

Haaja

Představte si historiky
kteří budou za 50 let zpracovávat rok 2003 v českém parlamentu. Napíšou něco o H.? Vůbec nic, jenom se jim udělá trochu špatně, že se takovým zbytečným člověkem musí zabývat. Pokud byste H. pomleli třeba do krmiva pro čuníky, tak poměr dobra a zla to na světě vůbec nenaruší.
0/0
1.10.2003 10:29

Cyclon-B

Re:
...a pokud tebe jeste dneska vecer prejede salina, tak se o tom vubec nedovime... jaky mel tvuj prispevek smysl?
0/0
1.10.2003 10:38

antix

Re:
myslím, že jsem ten smysl pochopila. Psát by se mělo jen o lidech užitečných, o těch, kteří něco záslužného vykonali. Jaksi by se to u nich i předpokládalo, mluvím o zvolených politicích. Já už níž psala - čím je užitečný takový Hojdar? Co dělá kromě toho, že trpí stihomamem a důležitostí své osoby? Kdyby tady nebyl, nic by se nestalo.
0/0
1.10.2003 10:43

fleret

Re:
mila kolegyne,souhlasim s tebou co do bezvyznamnosti jakehosi Hojdara,ale ty o nem prostrednictvim netu pises take...
0/0
1.10.2003 12:25

Cyclon-B

Re:
Vzhledem k aktualni situaci, kdy ma vladni koalice vetsinu jednoho hlasu, se stava dulezitym clovek, ktery z ni zacne vybocovat. At uz je to Hojdar nebo Marvanova.
0/0
1.10.2003 12:51

Haaja

Re:
mně je jedno jestli se o mé smrti dozvíte nebo ne. Smyslem je upozornit, že H. je politikář a ne odpovědný člověk. Až bude umírat, myslíte, že si bude v klidu opakovat ty svoje parlamentní tahy? Ne, bude mu zle, jaké nabubřelé zbytečnosti dělal. Má hodnotu planktonu.
0/0
1.10.2003 10:57

fleret

Re:
ano,po Hojdarovi,stejne jako po kazdem z nas zbyde pouze hromada kosti a smradu.
0/0
1.10.2003 12:27

bosch

o čem to je
Tento problém moc nesleduju, ale jak Hojdar věděl, že jde o auta BIS, ty by snad měly být tajný? A jestli kolem něj kroužily? Nikdo o tom nic neví a nikdo se taky nic nedozví. Stály před domem, jezdily za ním na nákupy nebo jak? Ani on sám neřekl, jakým způsobem ho sledovali. BIS řekla, že Hojdara nesledovala a nazdar. Nic víc neřeknou. Co tam teda dělali je tajný a nikomu po tom nic není. 
 
0/0
1.10.2003 10:19

Ulrich

Re:
1. Hojdar nevěděl, že ta auta patří BIS. Pouze měl takové podezření a sdělil ho kontrolní komisi Sněmovny.
2. Hojdar komisi řekl, kdy a kde ho auta sledovala. Komise ale takové podrobnosti nesdělila médiím.
3. Co tam ta auta dělala je pro nás občany skutečně tajné. Ale komise to vědět může a má.
0/0
1.10.2003 12:41

antix

významný činitel
Nějak mi uniklo, čím by si měl pan Hojdar zasloužit ono údajné sledování. Jediné, čím vynikl, je halasný odchod z klubu, hokynaření s hlasem a teď to "sledování". Není mi docela jasné, proč by měl být člověk, který se stal politickou osobností pouze díky nebo vinou svého odchodu - a kromě toho nic nepředvedl - co by tak asi od něho ta výzvědná služba získala?? Jméno dalšího politického turisty? Nebo teplotu v zasedací místnosti?? Za poslance má mluvit jeho práce, její přínos pro voliče a tady je zřejmé, že nejdůležitější jsou politické šachy a stálým omíláním v médiích se může stát, že nám to přijde normální a dělat nic jiného se ani nemusí. Abych si ulevila: takovým lidem se kdysi říkalo DARMOŽROUT.
0/0
1.10.2003 10:11

wajn

Re:
Mate trochu neuplne informace...
pan Hojdar je znam zejmena svym zastupovanim velmi silne lobby...
0/0
1.10.2003 14:33

CNR

V čem je problém...
...OK, BIS tvrdí že Hojdara nesledovala, ale na druhé starně přiznává že ta auta tam byla....Tak se podívám do evidence co za "agenty" ta auta používá a vyslechnu je...ať řeknou co tam dělali....
Stejně si myslím, že je to Šmidrovo a Hurvínkovo dílo...
0/0
1.10.2003 10:07

Karakter

Šmejdi
"Musíme mít na paměti, že u bezpečnostních a zpravodajských složek nelze vyloučit, že nastane situace, že se nějaký jedinec vymkne kontrole," řekl Klas
.......si z nás ještě dlouho budou dělat pr.del?
0/0
1.10.2003 9:56

Fikos

Re:
jo to je klasika koukej se vymknout kontrole nebo u nás končíš
0/0
1.10.2003 10:11

mukr

JJ, je to tak
Tak se mi to nezdá, je to asi skutečně tak. Na každém kroku pod dozorem policajta, platby daní i když nejsou příjmy, šikanovaní politiků "strany", když nesdílejí názor grémia, .... No nebylo to tu už jednou????
Při nejbližší příležitosti asi mizím. Jede to tu od desíti k pěti a ty nazdárci, co to teď kaučují si vytvářejí nový komunismus. Lidé, vzívám Vás všechny, prosím nevolte již ČSSD až půjdete příště k hlasovacím urnám!!! Něděláte to pro mne, ale pro Vás!!!
0/0
1.10.2003 9:31

fido7787

Re:
2 pozn.: 1. myslet si, ze jinde je to jine, je hodne naivni
2. myslet, ze tohle praktikuje pouze ČSSD je opět hodně naivni
0/0
1.10.2003 9:55

gecon

Re:
Jeste bys mohl poradit koho tedy volit.Je tu takovy vyber,ze se nemuzu rozhodnout.:-)
0/0
1.10.2003 9:55

renek

GROSS a ŠPIDLA=dva diktátoři na jednom hnojišti.
Není to náběh na policejní stát, my už žijeme v policejním státě!!! Gross+Špidla=VELKÝ BRATR, to tady odposlouchává a sleduje.Proč myslíte, že když se všem ubírá na mzdy, tak se ozbrojeným složkám obrovsky přidává...
0/0
1.10.2003 9:04

Najdete na iDNES.cz