Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Deník Impuls má zákaz, vychází Inpuls

Jen čtyři měsíce vydržel na trhu Deník Impuls. Od pátku vycházejí stejné noviny s jiným, kosmeticky upraveným názvem Deník Inpuls. Jeho vydavatelé museli list přejmenovat na příkaz soudu. Na titul si totiž od prvních vydání deníku stěžovalo stejnojmenné Radio Impuls.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

roy_batty

Hmmm
Ja teda nevim, ale me nikdy nenapadlo, ze by mohla byt nejaka spojitost mezi radiem Impuls (ktery neposloucham) a denikem Impuls (kterej sem si koupil vsehovsudy dvakrat). Podle mne se akorat lidi z radia Impuls snazi udelat si levnou reklamu pres media.
0/0
29.9.2003 20:10

invos

Rádio impuls
Nejhorší na rádiu Impuls jsou "maličké chviličky". Hlasatel Vám namluví, co fšechno uslyšíte za "maličkou chviličku", načež se spustí 5-ti minutový blok stupidních reklam na věci, které nepotřebujete, načež přijde jednominutová informace, která byla inzerována (že přijde za malou chviličku). Tato minuta se jen hemží slovy "prý, údajně, tvrdí se, asi..." Schválně si to pusťte, slogan "maličká chvilička" je tam furt :-)) Nicméně dopravní zpravodajství je dobré, ušetřilo mi nejednou spoustu času (vyhnutí se zácpám), občas i nějakou tu kačku na radarech, byť moc rychle nejezdím, ale občas na té dálnici.. však to znáte... Škoda, že veřejný rozhlas (ČRO) nemá rovněž celoplošné rádio, které by bylo více "pohodové", samá muzika, málo keců, dopravní zpravodajství a počasí... žádné zprávy (max. jednou za hodinu), minimální reklama... Nebo víte o takovém?
0/0
29.9.2003 17:03

VELKOVEZIR

Re:
S těma kecama máš absolutně pravdu. Reklama - nemám jí rád jako každý, ale chápu, musí to být z toho žijou. Zprávy - určitě míň stejně furt opakujou z  playbacku stejný žvásty. Ale hlavně ty pitomý soutěže - ty absolutně nemusí být, stejně volaj furt stejný lidi co chtěj vyhrát tričko nebo jinou kravinu "zbytek" posluchačů to otravuje a moderátar si myslí že to lidi baví. Nebo když moderátor má potřebu se vyžvanit - to pak musim přepnout jinam. Bohužel toto je nemoc všech rádií co znám. Dřív když začlo vysílat R. Beat bylo super, ale ted sou stejná bída jako ostatní.
0/0
29.9.2003 17:48

Mnata

Břídilové
Impuls (dnes Inpuls)  se dostal do konfliktu s Radiem  Impuls kvůli svému názvu ještě dřív, než  vůbec vyšel, ale zřejmě mu to nevadilo a v duchu staré české tradice "nějak to dopadne" se podle toho choval. To, že vyjeli s novinami, aniž si ověřili, jak je to s jejich názvem, jen dokládá "serióznost " vedení listu, resp. jeho vydavatele. Naštěstí v poloze, do níž se Impuls i Inpuls  usadily, je serioznost těžko hledatelná, což většina čtenářů pochopila už při prvním listování v plátku.
0/0
29.9.2003 16:23

VELKOVEZIR

Nuda!
Impuls nebo Inpuls. Jsou to žabomyší války a ty mně smrtelně unavujou.
0/0
29.9.2003 15:45

huhu007

.
Dobře, že Impuls žaloval In-puls. Bez toho by totiž byly noviny neprodejné, takhle když aféra pronikne na veřejnost, no to je reklama k nezaplacení...
0/0
29.9.2003 13:56

Tassman

Škoda nevyužité příležitosti
Deník Impuls byl na dlouhou dobu poslední šancí dostat na český trh trochu nový deník, který nebude bulvárem alá Blesk (či Super in memoriam), nebo "populárem" typu MF Dnes (takto svůj deník charakterizoval sám šéfredaktor Šafr). Stal se z něj vlastní chybou outsaider novinového trhu, který svou image už těžko  přesvědčí mediální agentury, aby u něj utrácely peníze klíčových klientů. A pokud nepřesvědčí tyto subjekty, dlouho se na stáncích hřát už asi nebude, neboť nebude mít "za co" Ještě jednou říkám: ŠKODA, byla to šance, ale zpackali jí.
0/0
29.9.2003 13:48

jyryk

Zákaz parazitování!
Zakazuji tímto s konečnou platností ve veškerém českém denním tisku, rozhlase, televizi a inetrnetu parazitovat na mém příjmení Svoboda. Zákaz užívání se od této chvíle bezvýhradně vztahuje také na veškeré varianty a odvozeniny mého příjmení (svobodný, svobodárna..). Zároveň si vyhrazuji k výhradnímu užívání slovo lejno - a to jak v českém, tak slovenském, maďarském a ruském jazyce, stejně jako ve všech variantách nářečí travních indiánů z Mokabe.
Porušení těchto zákazů nechť je okamžitě a bez prodlení stíháno policyjí, čímž ji k tomu vybízím. Nebude li můj zákaz parazitování respektován, obrátím se na soud ve Štrasburku! .
Zároveň nárokuji svůj odpovídající podíl na vypořádání bývalého deníku Svobodné Slovo, který si bez mého svolení klidně vycházel desítky let!
Redakci idnes pak uděluji citron za cenzuru slova ho*no.
 
0/0
29.9.2003 13:39

Vejce

Re:
Mam podobnou zkusenost. Ve Strasburgu  jsem prave  vysoudil miliardu. Kdejaky pisalek  klidne  pouzival me jmeno  a citim se  opravdu poskozeny pohadkovyma postavama  "Hloupy Honza"   atd.                             Honza  svobodny.
0/0
29.9.2003 14:09

demokratic

Re: Už jsem to psal níže, ale zopakuji...
Asi jste opravdu NEPOCHOPIL smysl a účel ochranných známek (tedy zaplacených a registrovaných slov či znaků apod.) Máte-li však opravdu na to své jméno zaplacený a registrovaný copyright,(což není tak jednoduché získat na cokoli)  pak se vám omlouvám, neboť pak opravdu můžete na těch, kteří této vaší ochranné známky zneužili ve svůj prospěch, vysoudit miliony... Dejte nám vědět, zda k tomu došlo, a nebo jste jen tak tlachal, nechápaje PODSTATU věci...
0/0
29.9.2003 17:45

jyryk

Re:
Příteli, kdybych tlachal, neznaje podstatu věci, seděl bych v Parlamentu České republiky .
0/0
30.9.2003 10:54

Vejce

Re:
Ja  tedy priznavam, ze jsem nepochopil podstatu veci. A komu, ze to  mam zaplatit, za to ze jsem  hloupy  Honza  ?  Kde se to registruje?
0/0
30.9.2003 14:02

jyryk

Vydávám zákaz parazitování
Vydávám tímto zákaz parazitování na mém příjmení. Mé příjmení Svoboda (stejně jako odvozeniny svobodný, svobodárna apod...) nesmí být od této chvíle v tisku, rozhlasu, televizi a vůbec jinde nikde a nijak použito! Jinak se obrátím na štrasburský tribunál. Dále si také tímto vyhrazuji právo na užití slova hovno - ať již v českém, maďarském nebo ruském jazyce. Jakékoliv zneužití obou jmen nechť stíhá policyje, čím jí také dávám k tomu souhlas a pokyn!
0/0
29.9.2003 13:30

demokratic

Re: Vtipné, ale mimo mísu...
A vy na to své jméno (případně na to slovo "hov*o") máte tzv. copyright, nebo ochrannou známku ? (Myšleno registrovanou a tedy ZAPLACENOU ochrannou známku ?) Pokud ANO (o čemž silně pochybuji, že by vám to dali, to totiž není tak jednoduché získat na cokoli..., to by mohl zneužít každý blb...), pak vám samozřejmě fandím, a přeji abyste (a zcela právem) u případného soudu vysoudil velké miliony... Pokud ovšem zmíněná slova chráněna nemáte, nepochopil jste PRINCIP ochranných známek, a jen tak plácáte mimo mísu... Mimochodem: ztotožňuji se s těmi, kteří zde píší, že jak Radio Impuls, tak deník Impuls nestojí za nic, avšak všemi deseti hájím právo kohokoli (i stupidního plátku, či radia), aby jeho REGISTROVANÝ (a tedy zaplacený, a chráněný) název nemohl nikdo zneužít, a pakliže tak přesto učiní, nechť platí jako mourovatý...
0/0
29.9.2003 17:39

jyryk

Re:
Jasně, mně však jde spíše poukázat na zbytečnost  až jakousi úsměvnost celého příběhu. Mimochodem - pohledem do matrik by se dalo dokázat, že naše rodina užívá jméno Svoboda od doby Bílé hory, kdy ještě patentové úřady neexistovaly. Princip ochranných známek, myslím, chápu. Stejně tak i vy jistě víte, že není věci, která se nedá při troše šikovnosti rétoricky - když ne morálně, obhájit.  
0/0
30.9.2003 10:51

j138

Parazituje na povesti radia?
Vzhledem k velice nizkym zpravodajskym kvalitam radia Impuls na jeho jmenu snad nemuzou parazitovat ani bulvarni noviny. :-)
0/0
29.9.2003 13:18

pohranicnice_Jasanka

bulvár
Myslím, že jeden deník typu Blesk nám úplně stačí. Ať už má Imupls v názvu M, nebo N je odsouzen k záhubě. Jako svého času Super.
0/0
29.9.2003 13:05

Cocotus_Interruptus

Vyborne
Krachujici spolecnost zrychluje svuj krach vydavanim bulvarniho platku, ktery neni pouzitelny ani jako toaletni papir a jeste pritom parazituje na nazvu Radia Impuls... To je opravdu uzasne...  
0/0
29.9.2003 12:53

papazian

Tento plátek brzy zkrachuje
Věřím, že rádio Impuls bude mít brzy vyhráno, očekávám v brzké době konec tohoto plátku, který není ani bulvárem, ale snůškou ubohosti a lží. Bulvár nelže, píše pravdu. Když chci číst bulvár, koupím si Mladou Frontu (Dnes) nebo Blesk. Švindl s názvem jenom plátek dokumentuje svůj brzký konec. Jako ekonom mohu s potěšením konstatovat, že se plátek neujal a že je podle všeho v hluboké ztrátě. U nás ve stánku ho běžně vidím neprodaný...
0/0
29.9.2003 12:43

bannie

Re:
Radio Impuls si nema s timto denikem co vycitat. Impuls je strasny, plny kecu, reklam a donekonecna se opakujicich zprav. Clovek se pres den docka tak 5 pisnicek za hodinu:-) Pral bych krach oboum:-)
0/0
29.9.2003 12:50

papazian

Re: Souhlasím s Vámi
Rádio Impuls téměř neposlouchám, problém nekorektnosti v rádiích se týká i dalších rozhlasových stanic, např. rádia RCL (Rádio Contact Liberec), které opakuje staré zprávy mnohokrát za den i dny následující, takže včera je vlastně předevčírem, dnes je vlastně včera apod., zcela informační zmatek. Bohužel není v naší společnosti zvykem být poctivý a platit skutečnou cenu. Nalháváme si jak jsme to levně pořídili, ale ve skutečnosti jsme si naladili brak.
0/0
29.9.2003 17:02

bleuchat

Re:
Mám stejný názor i zkušenost.
0/0
29.9.2003 16:04

Najdete na iDNES.cz