Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šéfové StB se zodpovídají za Asanaci

Před soud postupně přichází jeden dobře vypadající důchodce za druhým. Vyhlížejí docela dobrácky - určitě by nikdo nehádal, že kdysi (v sedmdesátých či osmdesátých letech) byli ve "svých" krajích všemocnými pány, kteří mohli jediným škrtnutím pera hluboce zasáhnout do lidského života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

TristanEugen

Ještě malý dodatek milá dámo 2Mac7.
 Dámo,správně podotykáte,že jsem nemohl být pro ten réžim tak nebezpečný.I já tvrdím,že se mě té cti být politickým vězněm dostalo nezaslouženě.Ty mé "štvavé řeči" přece nemohli být nebezpečné.Byl jsem sice už jako voják Lidovědemokratické armády označen za šiřitele nezdravích názoru a musel být pod dohledem kontrarozvědky,ale na kriminál to nebylo.Ještě vám prozradím,že ač náměstek MV poslal písemný příkaz k dálšímu mému potrestáni a několikráte mě byl vypsán kázeňský listek,nikdy jsem v korekci nebyl a nikdy jsem nebyli uhozen.Dokonce mě i bachaři   přes všechny mé verbální útoky vyslovili respekt.
0/0
30.9.2003 11:40

TristanEugen

Dámo 2Mac7.
  Dámo 2Mac7,ani horoucí láska k matince není omluvou pro zbabělost a nečestné jednáni.Ostatně na lásku k matince se vymlovají i ti nejhorší kriminálnici,dokonce i několika násobní vrahové.Životní zkušenosti mě přesvědčují,že za láskou k matinkám bývá téměř vždy něco jiného.I Solženicin píše že kult matky vyznávají ti největší mizerové.Nejsem tak otrlí,ale přece jen považují výmluvy na matinku za nečestné.Mám pochopení i pro pokakánky,ale jen do okamžiku kdy se začnou vymlovat na matinku,nebo zachraňováni či musení.
0/0
30.9.2003 11:27

2Mac7

Re:
Nechci žít v této společnosti a nebudu tu žít. Ale až za nějakou dobu, teď tu být musím. Kvůli mámě. Táta zemřel v loňské roce a máma má rakovinu. Já cítím, že ji tu nemůžu nechat samotnou , nenazývám to horoucí láskou  ,je to podle mě normální chování k někomu, k němuž cosi cítíim a kdo prostě není v pořádku ani fyzicky ani psychicky a podle mě by nebylo v pořádku se na ni vykašlat a jít si jen za svým. Alespoň já to tak cítím. Podle Vás je to zbabělost ( podle mě by bylo zbabělé naopak před tím prchnout a žít si v klidu jinde ) a dokonce nečestné chování ( co je na tom nečestného ?) , každý má právo na jiný názor i jiné chování.
0/0
1.10.2003 14:59

majorinkognito

Propadák
Fraška! Já mu dám , že ztratil paměť a na nic si nepamatuje!!! Bičem přes prdel a to by viděl, jak by se by roztemněla pamět!
0/0
30.9.2003 9:18

jarda1

Zase o trapas víc
Zase bude o trapas víc. Proč se už jednou nestaráme o dnešní kriminalitu - ruské mafie,týrání dětí, domácí násilí, pouliční kriminalita - to je problém, který pálí většinu z nás. Disidenti už jsou (naštěstí) mimo hru, každý dostal odškodné a co si budeme povídat, často odcházeli do ciziny rádi a sami. Tak co teď chtějí. Když vidím, co dneska tady tropí - jejich neodborné zásahy v parlamentě do zákonů (hlavně po revoluci), z toho se chce zvracet. Kdyby zůstali v cizině, udělali by líp. Ale tam je už nikdo nechce, protože většina z nich jsou nemakačenkové. Dejme už těm estébákům pokoj, jsou to staří dědové a v každém slušbém státě už je to promlčené.
0/0
29.9.2003 18:14

Břůňa

Re:
Dejme už těm disidentům pokoj, jsou to už staří dědové. Estébáci ještě mimo hru nejsou - každý vidí co tady dneska tropí - oni a jejich potomci : ruské mafie, obchodníci s dětskou pornografíí, ilegální kšeftaři se zbraněmi, LTO. Ti do ciziny rádi nepůjdou. tady mají připravenou půdu pro SVOJE aktivity.
0/0
30.9.2003 12:58

Pilat

Re: nejak si to v hlave srovnej
kdo spachal trestny cin s ublizenim na zdravi, majetku,nebo jinak poskodil, nebo omezil nezakonnym zpusobem druhou osobu mel by byut potretan. Tvoje teorie o potomcich komunistmu" je smesna. Je to vyplod soucasne spolecnosti.
0/0
30.9.2003 13:57

4omega

Je to síla...
..... kdo v ČR neplatí daně, nesplácí úvěry, podvádí, nechodí k soudu, jezdí po silnicích jako hova*o atd atd, ten se má... tak se nechme inspirovat, občané..... je mi na blití
0/0
29.9.2003 14:00

Horník Kdojevíc

S estébé na věčné časy a nikdy jinak!
Ještě tato degenerace bude žít v komunismu.
0/0
29.9.2003 13:46

rewell

to ještě
nikdo nepochopil, že je to jen fraška? Je to tako ten vtip, koho budeš volit? No přece komunisty - joó? a z které strany.....
0/0
29.9.2003 13:21

fleret

demokracie po Cesku
minulost znat nechceme,jezdime bez Klausovych zpetnych zrcatek,opet hledime vtric stastnym zitrkum,tahame Havlovo tluste cary,tak jak asi muze jedna z dalsich komedii pro divaci za tri sestaci dopadnout.Hlavne,ze sme vsichni nezavisli.Zavisle na tom je zavisly dalsi osud teto "nezavisle" republicky.
0/0
29.9.2003 12:17

Slunecnice22

??
Potrestán musí být každý zločin bez výjimky, jinak se tenhle stát nikdy nehne z místa. Na tom snad není co řešit. Pravda je, že se zbytečně velká pozornost věnuje disidentům ze 70. a 80. let, kteří už zdaleka tak netrpěli, jako političtí vězni v 50. letech. O ty už se dnes nikdo nezajímá a čeká se, až všichni umřou...
0/0
29.9.2003 11:13

2Mac7

Re:
S politickými vězni z 50. let máte naprostou pravdu. Sledovala jsem minulý (snad) týden pořad na ČT2 - nevím už přesně jak se jmenoval , snad Tlustá čára , ale nevím - a je mi stydno, že naše  společnost o tom nechce hovořit a nebyla schopna se vězněným ani omluvit. A proto tady také nikdy nemůžou být potrestány komunistické zločiny - většina společnosti o to totiž nestojí. Proč ? To si asi každý zodpoví . 
0/0
29.9.2003 11:19

Dusja & Marusja

Re: Vendula
protože věznění byli většinou kulaci, lumpové a přisluhovači CIA. Postoj většiny národa ke kontrarevolučním živlům se zase tolik nezměnil...
0/0
29.9.2003 11:26

Slunecnice22

Re:
...Možná by neškodila trocha vzdělání v historii...
0/0
29.9.2003 11:33

Dusja & Marusja

Re: Vendula
Nedám si kazit zdravý dělnický rozum červem jakého si vzdělání. Vám očividně nechybí a přesto píšete nesmysly...
0/0
29.9.2003 11:44

Slunecnice22

Re:
Ale zase je fajn, že to berete s humorem.
0/0
29.9.2003 11:46

fleret

Re:
v Cesku je pomerne hodne zdelancu(viz napr. pan Kott).Nesrovnatelne mene vzdelancu.
0/0
29.9.2003 11:54

Mirdalek

Co na to říct ???
Další výplod našeho "nezávislého" zkorumpovaného rudého soudnictví
0/0
29.9.2003 11:12

TristanEugen

Ty estebáky netrestat! Odměnit!
 Jak jsem už prozradil,jsem bývalí politický vězeň a byl jsem považován za zarytého antikomunistu.Můj názor se nezměnil.Ale divím se,že po létech mají být souzeni estebáci za dobrodiní které několika občanům ČSSR poskytli.Já byl šťasten,když mě v Opavském kriminále nadporučík Coufal vyřiřízoval rozodnutí ministra vnitra,kterým mě prohlásil za osobu nežádoucí s tím,že po výkonu trestu budu zbaven občanství a s té země vyhoštěn.Opravdu nechápu,jak někdo mohl trvat na tom,aby směl zůstat v té zemi.A ještě se domáhat potrestáni těch dobrodincu.Vždyť to bylo štěstí,moci s té země odejít,když statisíce by rádi odešli a nemohli. Taková ubohost,dožadovat se potrestáni místo odměny!
0/0
29.9.2003 11:01

2Mac7

Re:
Záleží  na tom, zda Ti co měli být zbaveni občanství a vyhoštěni, chtěli odejít nebo ne. Pokud ne, nikdo přeci nemůže mít právo o jejich občanství rozhodovat. Ani já jsem svého času nechápala, proč třeba moji rodiče neudělali všechno proto, aby tady nežili. Já nechci v této společnosti žít ani teď , ale mám tu starou maminku, není zdravá a prostě ji nemůžu  tady nechat a odejít. Zní to hrozně , ale odejít odsud můžu až maminka zemře, dříve ne. Takže by se mi určitě nelíbilo, kdyby někdo rozhodl, že se mám vystěhovat teď.
0/0
29.9.2003 11:13

TristanEugen

Re:
To je sice pravda,ale jen zčásti.Sakra,když mě někde nechtějí tak jdu a nevnucují někomu svou přítomnost! Co je na tom nepochopitelného? Třebas rodiče uznali,že už nemáte u nich co dělat,aby jste se starali už sami o  sobe.To také máte právo tam zůstat a nenechat se vyhodit? Je to přece také váš domov.Tak né,už není ! Že oni nechtěli odejít? To je jejích hanba! Nenechat se vyhodit a přívázat se třebas psím řetězem aby mě vyhodit nemohli.Co je na tom čestného? A ještě dělat s té ubohosti projev hrdinství,statečnosti a vlastenectví?Vím,na maminku a tatínka se vymlovál kde kdo.I ti kteří si upravovali vztah,ti se také  vymlovali na mamínku a tatínka,ač v tom byla jen touha se ukázat a vytahovat doma! Tak né. Jsem si jist,že v tom nikdy láska k rodičům nehrála žádnou roli.Já jsem rád,že jsem mohl odejít.Také jsem měl rodiče a svou rodinu.Za dobu věznění jsem nedostal jediný dopis od manželky ač mě psala a ona nedostala žádný dopis ode mě,třebas jsem ji psal a dokonce mě bachaři nutili psát.Ano,já jsem šťasten,že jsem se dostal s té zěmě a děkují všem i estebákum,že jsem mohl odejít.Ostatně já vůbec nepovažují estebáky a bachaře za největší zlo toho réžímu.Za větší zlo považují prostituty prostituky od psaní a jiných kumštu,neboť jejích horováni a hecováni pro ten socialismus a udržováni občanu v neznalosti bylo především jejích zásluhou.A ti byli dříve jak STB !To oni byli ideovími    původci všech komunistických zločinu.Ty bych trestal nejdříve a né estebáky.
0/0
29.9.2003 12:51

Slunecnice22

Re:
Dobře. To je Váš postoj. Ale z jakého titulu soudíte ty ostatní? Každý nemusí být takový "hrdina". Tvrdit, že v tom NIKDY láska k rodičům nehrála žádnou roli, je nesmysl. Každý člověk má jinou povahu a někdo je třeba i takový "slaboch", že je pro něj skutečně těžké rodinu opustit (s vědomím, že už ji třeba nikdy neuvidí), protože ví, že by to těžce nesla. Ale hlavně - o tohle tady přece vůbec nejde. Jde o to, že nikdo neměl právo diktovat občanům, kteří tady žít nechtěli, že tady žít musí a naopak ty, kteří tady žít chtěli, vyhostit. Estébáci manipulovali s lidmi rádi a iniciativně a měli z toho zisk a výhody. Tak proč by za to konečně neměli nést zodpovědnost? Jinak s Vámi souhlasím, že propagátoři ideologie byli nebezpečnější.
0/0
29.9.2003 13:15

2Mac7

Re:
...Sakra,když mě někde nechtějí tak jdu a nevnucují někomu svou přítomnost! Co je na tom nepochopitelného? Třebas rodiče uznali,že už nemáte u nich co dělat,aby jste se starali už sami o  sobe..Na co to prosím Vás vlastně reagujete ? A jaká hanba mých rodičů ? Jak můžete soudit někoho, o kom vůbec nic nevíte ? To jste vždycky vynášel takovéhle rychlé soudy,  bez přemýšlení ? To jste snad ani nemohl být nějak nebezpečný komunistům, že to komunisti možná nepoznali , to už je jiná věc. To, že nyní jsem tady kvůli mamince , to není žádná výmluva, bohužel, byla bych ráda, kdyby to jen výmluva byla.Škoda, původně jsem myslela, že se s Vámi dá diskutovat.
0/0
29.9.2003 15:23

Dusja & Marusja

Re:Vendula
Mýlíš se nepříteli dělnické třídy a zrádče revolučních myšlenek. Členové Stb jsou souzeni za to, že vás JENOM vyhostili a tím vám potažmo dovolili návrat do Čech - pevné hráze socilaismu a míru, kde šíříte zpátečnické myšlenky a všemožně napadáte všechny složky Strany  
0/0
29.9.2003 11:16

Kirken

Další srandaproces...
Hádejte, jak to dopadne...
0/0
29.9.2003 10:56

Dusja & Marusja

Vendula
Nechte už naše hrdiny na pokoji. Každý dobře ví, že právě na schopnostech soudruhů z Stb stál a stojí úspěch téhle malé země v srdci Evropy. StB v sobě shromáždila ty nejlepší a nejschopnější syna a céry této země a jenom díky nim se vlast stále drží trochu nad vodou. Nebýt členů Stb tak už je otčina totálně rozkradena americkým kapitálem a máme zde džungli. StB by se měl postavit pomník a jejím členům líbat ruce a né nějakým disidentů, emigrantům a podobným rozvratným živlům
0/0
29.9.2003 10:12

Yarwen

Za mříže s nimi
Musí je odsoudit a dát jim nepodmíněný trest, který si zaslouží. Věk s tím nemá co dělat - každý musí být zodpovědný za své činy po celý život. Teprve potom můžeme řešit, zda mohou na výkon trestu ze zdravotního hlediska nastoupit nebo ne.
0/0
29.9.2003 9:56

Najdete na iDNES.cz