Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Zifčák nepřišel k soudu pomoci Pěchovi

Šumperský soud odročil projednávání případu mladého komunisty Davida Pěchy. Nepřišel důležitý svědek. Pěcha se na lavici obžalovaných dostal za propagaci komunismu, šíření poplašné zprávy a pomluvy. V časopise Pochodeň vyzýval například k ozbrojenému boji s kapitalisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nuklearni_holokaust

Komousi
Komunista nezaslouzi slitovani. dekuji za pozornost. nashledanou.
0/0
23.9.2003 14:03

alenaalena

No, on tam akorát
poleze, aby  na sebe zbytečně upozorňoval.Ještě by mohlo dojít i na něj.
0/0
23.9.2003 13:55

uko

Re:
Na něj by mělo dojít především!!! Pecha je spíš komická figurka Zifčákem využitá. Na tom je smutný jen to, že naše justice dokáže "zatočit" jen s těma malejma hloupejma rybičkama a lidi jako Zifčák si mnou ruce. Komanči budou mít mučedníčka a bejvalý esetébáci si budou dál vesele podnikat a škodit kde to jen jde... :-(((
0/0
23.9.2003 14:05

barbudo

Re:
Mimochodem, podnikáním se škodí jak?
0/0
23.9.2003 14:24

jarda1

Trapas na pokračování
Trapas na pokračování má další kolo. Nejsem komunista a komunisty nevolím, ale tohle je trapné. V ústavě máme přece jasně deklarovanou svobodu názoru a projevu. Nechme komunisty být, tím se nic nevyřeší. Věnujme se raději současným problémům - týrání dětí, domácí násilí, brutální vraždy, ruské mafie - to by nás mělo zajímat spíš než někdo, kdo řekne svůj názor. Mě je sympatické, že ho nemění jak housku na krámě. Ať ostatní strany nabídnou lepší program a komunisty nebude nikdo volit. V západní Evropě kromě Itálie, Francie, Španělska a Řecka o nich pomalu nikdo neví. Konečně - Havel se svou omluvou sudetským Němcům zradil. A za tu amnestii v roce 1990 je vlastně taky vrah. kdo ho za to postaví před soud?
0/0
23.9.2003 13:25

uko

Re:
Pišeš: V ústavě máme přece jasně deklarovanou svobodu názoru a projevu. Nechme komunisty být...   Tak ale potom nemůžeš soudit ani nácky za hajlování atd. Je to na stejný úrovni společenský nebezpečnosti. Jenom k levicovýmu extremismu je tahle tahle společnost prostě tolerantnější. Jde o to, jestli budeme mít liberálnější zákony nebo se rozhodneme v určitých případech omezit svobodu projevu ( třeba v případech, kdy onen projev vyzývá k omezování práv ostatních). Ale pak měřit všem stejným metrem.
0/0
23.9.2003 13:50

alice

Re:
Hele, nech tý demagogie, tyhle vytáčky komančů mám nejradši. Ten trouba není obžalován za vyjadřování názoru, jak píšeš. Ať si klidně píše, že socialismus je nejlepší zrízení, že je ekonomicky nejefektivnější, že Kuba je doopravdy "Ostrov Svobody", že za socialismu nikdo nikoho nevykořisťuje a další podobné bludy. Každý rozumný člověk se mu akorát zasměje a on si dál bude představovat svoji Utopii. Pokud ale začne vyzývat k ozbrojené fyzické likvidaci lidí s jiným názorem (nebo národností, barvou pleti, atd.), tak patří do lochu, a je mi jedno, jestli je komanč nebo nácek.
0/0
23.9.2003 14:20

jarda1

Re:
Větší svinstvo nadělal Havel s amnestii roku 1990, která měla za následky stovky zbytečných vražd a násilí. A s omluvou sudetským Němcům - tím je taky vyzval, aby žádali o majetky. Kdo ho za to bude soudit?
0/0
23.9.2003 14:28

Náton

Teď se naplňují Zemanova slova o náběhu k policejnímu státu
Proboha, kam tenhle stát spěje, soudit pomýlené občany za jejich názory a jejich vyjadřování??? Docela by mě zajímalo, co dělali za totality ten prokurvátor a soudce....
0/0
23.9.2003 13:21

uko

Re:
Ale rowdies a nazzi jsou přeci taky jen pomýlená mládež, nebo ne? :-)
0/0
23.9.2003 13:51

TS_Garp

Peknej kluk :o)))
Ale spis by se hodil do Bohnic nez k soudu. Jooo, to takhle soudit celej komunismus, to by se mi libilo. A vsechny Grebenicky a jemu podobny.........
0/0
23.9.2003 12:30

alice

Re:
Když někdo vyzývá k násilí a programově vyvolává nenávist, tak patří do basy. Takovému léčení v Bohnicích nepomůže, ten potřebuje dostatek času přemýšlet v chládku.
0/0
23.9.2003 13:18

barbudo

Re:
A pokud jde o nenávist k Arabům či muslimům, platí to taky?
0/0
23.9.2003 13:40

uko

Re:
Mělo by to platit univerzálně, samozřejmě. Každej, kdo hlásá nenávist je nebezpečnej. Buď se rozhodneme společnost před tím bránit zákony nebo to nebudeme stíhat a budeme doufat, že si společnost pomůže sama a nenechá se hloupými názory ovlivnit...
0/0
23.9.2003 13:54

alenaalena

Re:
samosebou, včetně arabů, muslimů, číňanů, cikánů, černochů, papuánců, albánců, srbů a bůhví koho ještě ...pokud hlásají totéž. Možná by se po spolkečně prožitých "skotských střicích" zklidnili.
0/0
23.9.2003 13:58

barbudo

Re:
Omývání členů vlády je povoleno též?
0/0
23.9.2003 14:09

to je moje

Uslyším a sbalím kufry.
Jenom v opravdu svobodném tisku můžeme odhalit všechny zpátečníky a ostatní nepřátelské živly, takové Ransdorfy a Grebeníčky a jejich noshledy. Jak snadno je poznáme. Mají huby plné velkých slov o třídním boji, o potřebě občanské rovnosti a solidarity, o sociální nespravedlnosti zahnívajícího kapitalismu, ale starají se pouze o své tučné prebendy, o své zkorumpované posty, o luxusní kanceláře, o intimní partie svých povolných asistentů, o zdarma poskytnuté automobily a zahraniční cesty, to vše placené penězi dělnické třídy, slyšíme krásná slova, ale opravdových činů nikdy neuvidíme? A proč? Protože tyto prospěchářské a oportunistické trosky nikdy žádnými opravdovými členy strany nebyly! Jejich činy nejsou ničím, než hanebnou skvrnou na našich zásadách! Jejich činy nejsou ničím, než plivnutím do upracované tváře proletariátu! S takovými buržoazními kolaboranty zatočíme po našem! Ať na ně plnou vahou dopadne hněv pracujícího lidu! Dost času jim dáme, aby litovali. Dost času jim dáme aby sami doznali hloubku svého morálního úpadku! Naše věc je spravedlivá! Naše vítězství je jisté! Proženeme prchající zadky poražených nepřátel až za berlínskou zeď! Ať žije nerozborná jednota bratrských dělnických stran! Ať žije mír! Ať žije a vzkvétá naše milovaná vlast!
0/0
23.9.2003 12:27

Najdete na iDNES.cz