Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Honzíkův otec žádá další exekuci

Petr Kotan žádá soud o další exekuci. Pro desetiletého syna Jana si přišel exekutor do školy už začátkem září. Chlapec se ale zhroutil a od té doby je v motolské nemocnici. Víkend ale strávil s otcem. Byl u něj poprvé od chvíle, kdy mu před dvěma lety návštěvy u otce nařídil soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

huhu007

Úhel pohledu
Jak je vidět, toto téma "táhne" když k němu diskutují čtenáři ještě druhý den. Až předchozí diskutující ale uhodil hřebíček na hlavičku: v tomto problému není ani tak důležité, kdy trpí nebo netrpí dítě, jestli je větší utrpení, když nevidí otce, nebo když matka dostane pokutu, která bude zase placena z alimentů otce. Důležitější je, že se v této zemi vcelku klidně dokážou lidé vyvléci z toho, aby respektovali soudní rozhodnutí a sama soudní moc to ignoruje. Jádro pudla není v tom, že si matka a otec dělají naschvály, problém je v tom, že se pohrdá soudními výroky, nerespektuje se zákon a odpovědní lidé nedělají vůbec nic. Máme absolutně největší počet soudců na počet obyvatel. Kdyby soudci neseděli posledních 13 let na zadku a nechovali se jako banda trotlů, nebrali úplatky a pořádně makali, možná by dnes malý Honzík nemusel být na psychiatrii a matka by jej otci přesně a pravidelně předávala ve smluveném termínu. Existuje něco jako §171 odst. 3 trestního zákona (Maření výkonu úředního rozhodnutí). Jak to, že ta matka ještě nesedí???? Doufám, že až unie soudců dostane k úhradě peněžitá plnění z žalob u mezinárodního soudního dvora (a doufám že peněz i úspěšných žalob bude co možná nejvíce), až toto bude nějakého soudce stát jeho post, pak se doufám změní něco k lepšímu a bude tady konečně aspoň trochu pořádek (obávám se ale, že v soudnictví jsou i horší věci, než že si někdo nedokáže zjednat respekt). Ono taky, kdyby šla matka sedět a otec se musel o dítě rok starat, pak by si možná rozmyslel, jestli dítě vůbec vidět chce. Situaci nešťastného dítěte z rozbitého manželství společnost bohužel nevyřeší a vyřešit nemůže. Nerespektování soudních rozhodnutí by ale řešit měla a to velmi rychle. Tak do toho páni soudci, ukažte, za co ty těžký prachy vlastně berete...
0/0
23.9.2003 18:12

bombak

Re:
Dovolím si oponovat. Nejdůležitější na této věci je, že se rodiče nedokáží mezi sebou dohodnout. Neshody bohužel přenášejí na dítě, které tím trpí nejvíc. Nedodržování soudního rozhodnutí je jen následkem těchto vzájemných střetů. Jednoduše řečeno: Dohodnou-li se rodiče, soudní rozhodnutí bude dodržováno.
Mimochodem, myslíš si, že by dítěti prospělo, kdyby byla jeho matka ve vězení? Rozvod je pro dítě už tak dost traumatický. Proč jej trestat ještě víc? Myslím, že hrozba vysokého finančního postihu by stačila.
0/0
24.9.2003 9:18

huhu007

Re:
To aby se rodiče dohodli je nejdůležitější pro dítě, to nepopírám. Ovšem to, zda se dohodnou nebo ne nezáleží na společnosti - ta nemá prakticky žádné páky, jak rodiče donutit aby se dohodli. Dohoda je výrazem dobré vůle obou stran a za to, co dávám musím taky něco dostávat. Kdyby se manželé jak říkáte "dohodli", pak by nemuselo docházet k rozvodům, protože to je událost nejen traumatizující, ale také finančně velmi náročná pro obě strany. Mám za to, že v některých případech došly události tak daleko, že dohoda není možná. Pak je tu instituce soudní moci a občanskoprávních sporů. Jestliže se ale nebudou dodržovat soudní rozhodnutí, jde o precedenční a principiální záležitost. Společnost si, myslím, nemůže dovolit, aby tomu tak bylo, protože pak by nemusel soudní rozhodnutí respektovat už vůbec nikdo, potažmo by se nerespektoval zákon vůbec. Proto je dle mého názoru pro společnost nutné aby výše zmíněná matka šla do vězení. Osud toho kluka už nic nezachrání, ten je zpečetěn, ale je možné zachránit jiné děti, aby nemusely prožít to co on. To, zda mu ve finále bude lépe u otce nebo u matky nemoho posoudit, samozřejmě dítě má rádo oba rodiče a kdyby si vinou otcovsko-mateřského sporu dostala matka do vězení, v očích dítěte to bude vina otce. Jaký pak bude mít k němu dítě vztah, je nasnadě, a to i přesto, že vina je tady v tomto konkrétním případě především matka (i kdyby třeba postupovala "bona fide", což spíše nepředpokládám). Pro celou společnost však není důležitá podstata sporu, nýbrž to, zda se dodržují zákony a respektují se soudní rozhodnutí. Pokud matka chce zabránit otci ve styku s dítětem (a někdy je to opravdu nutné), musí to udělat legálně. A tady narážíme na "jádro pudla", totiž na pracovní morálku našich soudů.
0/0
24.9.2003 9:38

bombak

Re:
Nikdo přece neříká, že se soudní rozhodnutí nemají dodržovat. Samozřejmě nedodržují-li se, je nutný postih. Jenže zavíráním matek do vězení se nic nevyřeší. Ano, postih bude, společnost může být spokojena. Ale jaký vliv to bude mít na dítě?
0/0
24.9.2003 9:58

huhu007

Re:
Vyřeší. Bude to precedens pro ostatní, že zákony a soudní rozhodnutí se musejí dodržovat. (pokuta, kterou příslušná maminka dostala byla asi bezzubá, navíc trest odnětí svobody může být podmínečně odložen, pokud má matka dostat jen výstrahu).
 
0/0
24.9.2003 10:54

bombak

Re:
Pokud bude trest podmínečný, jaký má pak význam. Ano, poruší-li podmínku, půjde sedět natvrdo. Ale pak tu zůstává stále stejná otázka: Jaký vliv to bude mít na dítě?
0/0
24.9.2003 11:30

huhu007

Re:
...a propos: zavíráním vrahů se taky nezbavíme této trestné činnosti (a taky může zabít člověk člověka jen proto, že ten druhý mu třeba zabil dítě)
0/0
24.9.2003 10:58

jarpaz

spravedlnost v Britanii
Četl jsem hezký článek o rodinném právu v Británii:
Všechna soudní líčení rozhodující o výchově dítěte musí být ukončená do jednoho roku. A když se soudce zeptali, co by se stalo, kdyby matka dítě otci dle soudího rozhodnutí na víkend nevydala, tak odpověděl, že něco takového by si nedovolila, protože by šla okamžitě do vězení. Na informaci, že u nás se kauzy táhnou i 5 let odpověděl, že v našem soudnictví není něco v pořádku. Tím rozhovor končil = už nebylo očem diskutovat. Myslím si, že u nás také není o čem diskutovat. Ať už sakra soudy soudí a právo platí pro všechny. Věřím, že matka otce vylíčila za trest, že se s ní rozešel, jako zločince, zvíře, vraha a to dítě z něj má teďka strach. Myslím si, že je to (od matky) zločin, který naše soudy tolerují a který by měl být po právu potrestán ... .
0/0
23.9.2003 13:48

bombak

Re:
Věřit můžeš čemu chceš. Pravda však může být zcela jiná. Znáš dotyčné lidi? Pokud ne, jak si můžeš dovolit o té ženě tvrdit, že je na vině ona? Nezastávám se ani jí ani jeho, pouze si nedovolím soudit kohokoli z nich bez podrobných informací.
0/0
23.9.2003 14:03

jarpaz

Re:
Nemluvim o žádné ženské, ale o tom jak se prosazuje (má prosazovaté) právo! Tak sem netahej nějakou ženskou. Víš o ní kulový jako já a nenapadne tě nic jinýho než si o ní myslet, že je to madona s tělem sexbomby.
0/0
24.9.2003 12:31

alenaalena

Uznávám, že některé matky jsou pitomé nány,
ale většině otců by prospělo, kdyby spolkli hrdost (či pýchu, nebo pocit nadřazenosti) , přestali bojovat  za "svá práva" a snažili se slušně se domluvit s matkou a přestože s ní v mnohém nesouhlasí, chovat se k ní jako k cizímu člověku (tj. zdvořile a slušně) a snažit se o dohodu ay projevit lví dávku tolerance a slušnosti.Dělá to přece v zájmu svého dítěte.Většina matek musí kvůli dětem překousnout daleko víc.Nakonec k rozvodu dochází většinou z viny obou rodičů.
0/0
23.9.2003 13:03

alenaalena

Jistě jste všichni
slyšeli ten příběh o králi Šalamounovi, novorozenci a dvěma matkami, které se o dítě přely. No jo, ale práva jsou práva, i kdyby to kluka mělo zabít.
0/0
23.9.2003 12:55

natalika

nechci Tě?!
Hmm, a co když otec o styk s dítětem v podstatě nestojí nebo stojí, ale dohodnuté termíny nedodržuje? Jak mám vysvětlit své dcerce, že tatínek už zase nepřišel nebo že přišel o dvě hodiny později? Já sama jsem z rozvedené rodiny a moje matka dělala přesně ty psí kusy, jen aby můj styk s otcem zatrhla. Dnes si nerozumím ani s jedním z rodičů a je mi to moc líto.
0/0
23.9.2003 9:11

ctenar2003

Trauma.
Vite jak skonci takovy smutny pribeh ? At uz si chlapce ponecha kdokoli, matka nebo "urazeny" otec, je to pruser pro to dite - ted se kluk sice hrouti a ma trauma, ale az dospeje, stane se z neho bezcitny clovek, poznamenany na cely zivot a neschopny kvalitnich lidskych vztahu. Proc nase spolecnost takove rodice nezene k zodpovednosti ?  
0/0
23.9.2003 7:40

ak71

Není to také v nepřesných návrzích soudu?
Měl bych na přítomné otce takový nezasvěcený dotaz: Není to taky tím, že žalobní petit (to co na soudu požadovali při úpravě výchovy dítěte) nebyl dostatečně přesný? Pokud je uvedeno každý druhý týden od 14 hodin v pátek do neděle 18 hodin je to dost málo.
Co žalobu doplnit třeba o požadavek, aby rozsudek obsahoval:
a) Oba rodiče vedly dvojmo evidenci předání a návratu dítěte a soud jim uložil v rozsudku povinnost si toto potvrdit s uvedením přesného času, místa a hodiny podpisem (zde by již šlo o podvod v případě falšování) a také dohody kvůli dovolené, informace o škole v přírodě, umístění v zotavovně...
b) Za nevykonané předání dítěte bez důvodu by rodič měl povinnost umožnit stejně dlouhou náhradu následující víkend a v případě zmaření i tohoto termínu v termínu, který mu druhý rodič oznámí... Obdobně krácení naopak při nevrácení dítěte v termínu.
c) Za nevykonané předání dítěte z důvodu např. nemoci by druhý rodič měl nárok na náhradu v délce 1/2, pokud v době nemoci nebylo dítě např. hospitalizováno (bez přítomnosti ani jednoho z rodičů, totéž třeba škola v přírodě). Druhý rodič je povinnen prokázat potvrzením od lékaře... O náklady na potvrzení se oba rodiče dělí rovným dílem. Náklady a jejich úhrada se evidují v seznamu. Obdobně krácení naopak, pokud dítě zůstane např. kvůli nemoci u druhého rodiče déle.
d) Druhý rodič může po oznámení rodiči jež má dítě ve své péči je přebírat přímo ze školy.
0/0
22.9.2003 22:39

bombak

Re:
Tento model může ovšem fungovat pouze za předpokladu, že oba rodiče budou ochotni na něj přistoupit. Rozumní rodiče toto potřebovat nebudou, protože se bez něj dohodnou sami. A v ostatních případech pochybuji, že budou vést složitou dokumentaci o předávání dětí, kontrole času, poplatků za lékaře apod., když spolu nejsou schopni komunikovat.
0/0
23.9.2003 8:02

hop54

Re:
0/0
23.9.2003 13:50

to je moje

Re: Já myslím, že není.
Alespoň v jednom případě ne. Dobu kontaktu souce popsal stručně a přesně. Problém je ve vymahatelnosti takového soudního nařízení, která neexistuje. Soud nepomůže. Dostanete sice pro vaši informaci do ruky kopii soudního rozhodnutí zaslanou matce dítěte, ve které je pro matku stanoveno : Ve smyslu paragrafu... vás soud vyzývá k dodržování... jinak vám hrozí postih až 50000 atd. Skončí to jako byrokratické papírování a ztráta času. Pokud vám matka dítě nepředá, pak vám nic ani nepodepíše. O dodržování nějakých dalších povinností, jaké navrhujete, nemusíte ani žádat. Vy mnoho zkušeností nemáte. Že ne?
0/0
23.9.2003 8:04

huhu007

Re:
business.center.cz - trestní zákon - §171 odst. 3 tr. z.. Toto soudní rozhodnutí je vymahatelné celkem dobře.
0/0
24.9.2003 9:50

bombak

Re:
Pak je tady ještě jedna věc. Příklad: dítě bylo svěřeno do péče matky. Otec, ačkoliv má soudem přesně stanoveny termíny návštěv dítěte, nejeví o něj zájem. Po 2 letech se rozhodne požadovat náhradu. Jak bude matka dokazovat, že otec si pro dítě nechodil? Otcovo potvrzení, že dítě nechce, mít nebude. Co pak s tím? U soudu to podle Vámi navhované evidence bude jen slovo proti slovu.
0/0
23.9.2003 8:19

alenaalena

Re:
to je přesně ono - nárok...zajímal se někdy\ někdo o to, jaký nárok má to dítě...kdyby ano, tak by se jeho rodiče  především nikdy nerozvedli - nakonec i s nemilovaným, leč slušným partnerem se dá žít, alespoň do té doby, než se dítě osamostatní. Kdyby oba rodiče respektovali zájmy svého dítěte, čímž nemyslím drahé hračky, nebo počítač,  začali by se k sobě chovat tak, aby bylo snesitelně všem.Ale je-li alespoň jeden z rodičů sobec, nebo psychopat, pak je řešení těžké. To nezmění žádný zákon a žádný rozsudek. Láska k dítěti se může projevit i tím, že ho nebudu zbytečně nervovat.
0/0
23.9.2003 13:34

dertof

Přidejte se
Jsem rozhodnut s tím něco dělat, resp. hodlám podat žalobu u Evropského soudu pro lidská práva na tento stát.Existuje zde Unie otců ale asi moc nefunguje , mě se jí nepodařilo zatím kontaktovat. Pokud Vás trápí stejný problém, ozvěte se prosím na můj email.Přeci je nenecháme aby s námi a našimi dětmi takhle zametali. email : dertof@centrum.cz
0/0
22.9.2003 21:32

dertof

Kdo Nezažil
Řeším úplně stejný problém akorát s tím rozdílem , že tři roky probíhá soud a nemám žádná práva dokud nepadne rozhodnutí soudu. Jeho matka přivedla domu kriminálníka ale to nikomu nevadí, psychologické posudky - směšné , mě se například ptali v dotazníku zda jsem členem KSČ a pod. Zákon se změnil ale sociálky a soudkyně ne.Překračují zákon, zanedbávají své povinnosti,narušují vztahy mezi otcem a dítětem do takových stadií jako je v tomto článku.Ne otcové ale soudkyně jsou nechutně zvrácené.
0/0
22.9.2003 21:30

michallll

Vztahy mužů a žen nejsou jen racionální,
mnohé je jaksi "vespod". Tak si člověk vybere parrtnerku, aby měl komu ubližovat. Jistě že nejsnáze přes dítě.
Ubližuje i dítětí a to bude pravděpodobně se ve svém životě chovat podobně.Navíc tato rodinná tradice zaměstnává instituce placené pro užitečnější věci.
Řešení je v nějaké terapii, ta však musí být dobrovolná, jinak moc nefunguje. Proč se o tomto řešení nemluví? Proč i media znají jen primitivní tahanice proletářské kolonie za tratí nebo na pavlači?
Možná mají i "své rodinné stříbro", dědičné tradice, obnovující v každém čísle. Nemám jim to za zlé, rodina nás učí i vše zbývající a díky jí jsme člověkem, nelze něco jen tak odhodit.
Ale přece, nestálo by to za pokus?Prolomit mlčení, "rodinné tabu", nemravnost, která se páchá za zavřenými dvbeřmi, vynést ji na světlo?
Michal, Libčeves 9, t. 603771186
0/0
22.9.2003 19:41

eugen-tooms

Soudy
Nikdo z nás nevidí do jejich situace a proto nejsme oprávněni dělat závěry. Já jen můžu podotknout, že v dnešní době už nejsou rozvody takové jako bývaly. Většina z nich jsou smluvené, bezproblémové a rychlé a o děti se dělí podle smlouvy, kterou si sami navrhli. Na děti to většinou nemá až tak velký dopad. Jen u těch rozvodů, kde se rodiče hádají před dětmi, tak tam je to horší. Nezastávám se soudců, ale zákony v ČR už jsou takové a pokud soudci zákon dovolí poslat pro dítě exekutora a on shledá, že není vyhnutí, udělá to. Vím, že se v současné době nad soudy stahují mračna (kvůli tomu, že pracují nedostatečně za "nekřesťanský" peníze), ale kdo do toho nevidí těžko pochopí. P.S. pracuji na soudě (ne jako soudce!) a patřím k těm, kterým soudci lezou krkem.
0/0
22.9.2003 16:34

zdenka

Re:
i když to vidíš od soudu. Nemyl se. Na děti to působí stejně. Vypadá to hezky, že se rodiče dohodnou, ale to je pro rozvod. Po rozvodu, když základní emoce vyšumí to začne. Nepracuji u soudu, ale jsem rozvodová a dětská advokátka.
0/0
22.9.2003 17:14

ak71

Re:
Není to také v nepřesnosti těchto dohod? Kdyby dohoda, nebo žalobní petit obsahoval závazný a přesný působ evidence předání, písemných vzájemných sdělení (v rámci této evidence) a také alespoň minimální sankci při nesplnění, např poskytnutím náhradního termínu + řešení situací nemoc, škola v přírodě, ozdravovna ... včetně potvrzení, byly by rodiče daleko ukázněnější (alespoň podle mne).
 
Jinak by se totiž mohlo (jako v uvedeném případě) stát, že exekuce dítě nepředá na 2 dny, ale na celkovou délku všech zmeškaných návštěv, čili např na 26 víkendů x 2 roky x 2 dny, tj. 104 dnů...
0/0
22.9.2003 22:47

to je moje

Re:
Přestaňte už o papírových dohodách. Mě nepomohla ani trochu. Paní advokátka má pravdu.
0/0
23.9.2003 12:51

Zajda61

ach jo
asi zamotaný ppřípad, ale to, že je schopen soudce poslat na kluka exekutora- jako na pračku , či televizi -  svědčí o neuvěřitelné zhovadilosti a tuposti ve výkladu práva a ubohosti obou rodičů.  A mimochodem I-DNES jste jako podělanej bulvár, mrchožrouti .  (cenzorský)
0/0
22.9.2003 16:07

Lumo

Rodiče selhali
Mě až zas tolik detaily toho, co se stalo, nezajímají, protože si myslím, že takové věci zná značná část dětí v Česku. Každopádně se zdá očividné, že rodiče jako celek selhali. Kdyby měli trochu soudnosti, měli by pěkně svou agresivní aroganci ponechat stranou. Plně se stavím za to, aby na rozhodování o klukově osudu měli větší vliv jiní lidé než rodiče - konkrétně soudci. Věřím, že malého nebudou zbytečně vystavovat nervózním situacím v soudu apod. a že se o něho společnost jako celek dokáže postarat lépe.
Speciálně pro jeho matku nemám žádné extra pochopení. Měla by respektovat rozhodnutí soudu a její odpor k Honzově otci je projevem její vlastní špatné morálky, protože - jak bych chtěl zdůraznit - si ho našla dobrovolně.
Překvapilo mě slovo "exekuce", slýchával jsem ho jen v souvislosti se zabavením hmotného majetku.
0/0
22.9.2003 15:26

vratinek

Re:
exekutor je vykonavatel soudního rozhodnutí ...
0/0
22.9.2003 18:02

alenaalena

Re:
exekuce znamená česky výkon
0/0
23.9.2003 13:08

Eriksoňák

matka = pekna ****
I kdyby se rodice nenavideli sebe vic, tak matka musi podle rozsudku umoznit diteti stykat se s otcem. Navic ma na to moralni pravo. Takze ta matka je pekna krava (radsi bych pouzil silnejsi slovo). Jenze je fakt, ze krome tyhle exekuce jinak asi pravo zjednat nejde. Jakékoli sankce proti matce poskodi dite. Je to zacarovany kruh...
0/0
22.9.2003 15:11

vratinek

Re:
prosím tě, přečti si, co jsem napsal dole a pokud neznáš všechny okolnosti, o čemž pochybuju, se vyvaruj takhle unáhlených závěrů!!!
0/0
22.9.2003 15:13

NeOVA

Re:
Trochu s Vasim nazorem nesouhlasim. Jde i to ten jak jste zminil vlastni rozum a nebo usudek. Prominte, ale v 10 letech nebo kolik tomu decku je, je tak snadno formovatelny a ovlivnitelny....Byl li celou dobu a uz pred tim nez soud ty dva rozvedl, jen u matky, ted jde o vek od 8 roku nebo mene do tech asi 10 ci 11 roku, a jednostranne mu bylo vykladano proc je otec mizera, ze ho nema mit rad, a jedina jistota ze je mama....Nevim, nevim jestli lze tak jednoznacne rici, zda se lze spolehnout na usudek ditete. To by mohli klidne posunout i trestne pravni zodppvednost uz na vek 10ti let a ne jak ke to ted, treba. Ale neni to tak, protoze obecne proste nemuzete rici ze dite vzdy vi co cini. Nevim nic o tech dvou, mozna je otec opravdu darebak, mozna jde o uspesnou vychovnou praci matky...To netusim. Ale hlavne, ti dva jsou nesmirne brutalni a bezohledni lide, brotoze se jeden druhem msti skrz vlastni dite.... 
0/0
22.9.2003 15:27

Ajvi

Re:
Vazeny pane Vratinek, precetl jsem si vsechny Vase prispevky a pripada mi ze jste nejchytrejsi clovek na svete. Jak muzete soudit a davat za priklad Vaseho bratra bez toho aby jse znal okolnosti pripadu?? Ja osobne mam zkusenost naprosto opacnou. Kdyby ta matka byla rozumna tak by se v zajmu ditete s otcem dohodla.
0/0
22.9.2003 16:35

vratinek

Re:
Že bych se pasoval na nejchytřejšího, jsem si nevšimnul. Zkus si moje příspěvky přečíst ještě jednou. Soudit je to poslední, co bych chtěl - snažil jsem se pouze uvést příklad pohledu z jiného úhlu ve chvíli, kdy někdo vynášel jednoznačné soudy. Všechny okolnosti znají samozřejmě pouze rodiče a kdyby byli OBA rozumní, tak by se dohodli. Tady musím trvat na tom, že nestačí, aby byl rozumný jeden. Jinak samozřejmě všichni vidíme situaci očima svých zkušeností. Díky za tvůj názor.
0/0
22.9.2003 18:12

Destroyer7

Nic nového
Další klasický případ rozvedených rodičů, kteří se nespokojili s pouhým rozchodem, ale cítí potřebu si vyřizovat účty. Jak už to tak bývá, tak bohužel přes děti. Stydět by se měli oba dva, avšak naprosto rozumím onomu otci, jenž se rozhodl použít asi ten nejkrajnější, avšak zákonný prostředek, aby dosáhl svých rodičovských práv.
0/0
22.9.2003 15:04

bandicoot

dopadne to
špatně tak jako tak... Chudák kluk, bude timhle doživotně poznamenanej a těžko si v dospělosti prožije šťastnej život. Chci říct, že je velká pravděpodobnost, že z něj nakonec bude agresivní sociopat, kterej bude třeba i mlátit partnerku. Málokterý dítě se z tohohle kolotoče vymaní...
0/0
22.9.2003 14:57

zeto

A jak to dopadne?
Nechám se překvapit, ale vzhledem ke stavu našeho soudnictví si troufám předpovědět, že soud otci zakáže styk úplně.
Pro dobro matky. Tedy pardon, dítěte.
 
0/0
22.9.2003 14:39

antix

chudák kluk=sousto pro bulvár?
Hrubě se mi nelíbí, jak bulvárně MFD přistupuje k tak citlivé záležitosti. Myslím, že seriózní deník by se měl vyvarovat podobných příspěvků, natož pak zveřejňování fotografií, jaká je u toho posledního. K čemu je to dobré? Postižené rodině stejně nepomůžeme a pochybuji, že by rodiče po přečtení diskusních příspěvků změnili svou dosavadní rodinnou politiku. Snad jsou tady státní instituce, kterým hodnocení i řešení situace kolem chudáka kluka spíš náleží.
0/0
22.9.2003 14:28

Andula_z_hor

Re: souhlas
 naprosty souhlas
0/0
22.9.2003 14:37

vratinek

Re:
Bohužel z tohohle původně zajímavého serveru se stává čím dál tím větší bulvár, viz nicneříkající články o bydlení v Praze uvozené bombastickými titulky apod.
0/0
22.9.2003 14:43

NeOVA

Re:
Ti dva, jako mnoho jinych rodicu po rozvodu na dobri ditete s..ou,je to jasne z toho, ze pri prvnim pokusu o exekuci byla prizvana nejen MF dnes, ale i dalsi pisalkove a fotografofe a vsechno se to natacelo na video kazdy za sebe. Tohle neni z me hlavy, ale v MF nekdy ze zacatku zari, pote co jim nejaky ctenar nadaval jak poskozuji dite a jaky jsou bulvar, kdyz zverejnuji danou fotku placicicho a stresovaneho ditete, to bylo jako oficialni odpoved redakce MF dnes/potazmo iDnes protoze spolu souvisi. Takze vsechny fotky a veskery humbuk je jen rodici vlastne chtena akce, aby asi ukazali jaky je ten druhy smejd. Ale pravdu mate v jednom...iDnes se urovni clanku propadl uz davno nekam na dno, pokud se vubec kdy odlepil, a jedine cemu jeste tak verim, jsou sportovni vysledky v podobe skore (aleradeji si overim zda nazvy muzstev sedi) Tak ze mate vlastné z jisteho hlediska pravdu.
0/0
22.9.2003 14:54

CoCs

Jednoznačně vina matky.
Kdyby dodržovala rozhodnutí soudu a kluka taťkovi půjčovala, tak by se nic podobného nestalo. Svěřit dítě do rukou otce!
0/0
22.9.2003 14:22

moonraker

Re:
A ty ses kdo, ze tady vynasis soudy nad zalezitostma o kterych vis veliky kulovy. Anebo ses ten exekutor anebo ten tatka, ze tady delas tuhle agitacku? Podle mne se muzou stydet oba rodice, pri rozvodech si to decko odsere vzdycky ze vsech nejhur. A vyrizovat si ucty pres decko a dokonce jeste poslat pro vlastni decko exekutora, na to je opravdu nakopat do prdele malo!
0/0
22.9.2003 14:40

Kali01

Re:
Na jedné straně máš pravdu v tom, že rozvod vždycky dítě odskáče, protože ti dva, co se chtějí rozejít si dělají naschvály a dítě je předmět sporu. Na druhé straně mi připadá, že tohle je zoufalý čin otce, kterému jeho bývalka upírá základní právo - vidět své dítě. Je to od ní naschvál a nic jiného. A protože v tomto případě platí, že soudy nejsou schopny donutit matky, aby otcům své dítě vydaly, tak jsou otcové opravdu diskriminováni.
0/0
22.9.2003 14:45

SaintThomas

Re:
 Souhlasim
Tvrde trestat matky , ktere nechteji sverit dite take otcum.  
0/0
22.9.2003 17:29

_m-

Re:
A už je to tu zas. Ale pro příklad věřme tomu, že tento otec je opravdu nevinen, matku nikdy nebil a veškerou vinu na rozvodu má ona. Teď ještě ke všemu nepovoluje synovi setkat se s tatínkem, který ho bezmezně miluje a je ochoten pro něj udělat cokoli. Třeba i způsobit klukovi doživotní trauma, nebo přivést ho do blázince, jen když to bude pro jeho dobro. Opravdu to tak vidíte? Kruciš, klukovi je 10, to se nemůžou "náhodou" potkat třeba před školou, nebo na tréningu? To musí chodit s exekutorem? Moje neteř se rozvedla, když bylo dětem 6 a 2 roky, starší dcerka na tátovi visela. Od rozvodu se neukázal, když jsme ho náhodou potkaly ve městě, přešel na druhý chodník (neteř u toho nebyla), ale když neteř začala vyžadovat pravidelné placení alimentů, najednou požadoval pravidelné návštěvy dětí. Naštěstí mu to vydrželo jenom asi 1/2 roku (to pravidelné placení taky). Madla
0/0
22.9.2003 17:50

vratinek

Re:
Milý příteli a co když dítě ke svému otci chodit NECHCE?!?!?! Nevadí tak mu to nějaký pan soudce nařídí, protože ví nejlíp, co je pro něj nejlepší. Můj bratr takhle musel chodit kažých 14 dní ke svému otci, vracel se vždy velmi psychicky rozrušený a vystresovaný. Ujišťuji tě, že teď když už mu konečně bylo 18 a tohle nařízení soudu přestalo platit, svého otce nenavštěvuje, protože NECHCE!!! Přestav si, že by ti otec zmlátil mámu a ty bys k němu musel každé dva týdny chodit, i když bys ho už v životě nechtěl vidět!!!
0/0
22.9.2003 14:41

Najdete na iDNES.cz