Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Čest zákl. org. KSČ

Pět tisíc dnů. To je pěkné výročí. Trapné. Ponižující. Říká jasně: spravedlnosti se šklebíš, zbabělý český soude! Tak dlouho běží soud se studenty, kteří v listopadu 1989 vyjádřili nedůvěru komunistickému učiteli. Komunistovi se to nelíbí, studenty žaloval, soudí se.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Horník Kdojevíc

Čest komunisty je od momentu jeho přijetí základní organizací nedotknutelná.
Čest komunisty je nade vším jeho konáním. Čest komunisty nemůže být ohrožena ničím a nikým; komunista může dělat cokoliv a nekomunista jej ničím neohrozí. Pouhé zkoumání komunistické cti nekomunistou je odsouzeníhodné. Komunista svou čest neztrácí ani po smrti. Kléma Gottwald a Vasil Bilak jsou jedni z mnoha příkladů ctihodných komunistů.
0/0
21.9.2003 14:21

Novák30

Největším zločinem
komunismu je, že zanechal trapných 1000 miliard k rozkradení. Za to bychom měli soudruhy soudit, za 40 let tak málo.
0/0
21.9.2003 10:12

Horník Kdojevíc

Re:
Pletete si pojem s komunistickým průjmem; 1.000 miliard Kč šlo na překonání pozůstatků komunismu. V Německu na zalepení dederonské díry nestačilo ani 600 miliard EUR a musí sanovat dál. Komunista netvoří, nýbrž prožírá a krade.
0/0
21.9.2003 14:25

Novák30

Re: Ještě že
máme mezi sebou takové naivky. Jestli myslíte "sanováním" stovky miliard vytunelovaných z bank a mizejícících na Kajmanských apod. ostrovech, našeho milého Viktorka K. a další, ruiny zámků a jiných objektů zastavených u bank, tak před Vámi smekám. Ostatně je známo, že prosťáčci s omezeným obzorem patří mezi nejspokojenější lidi.
0/0
22.9.2003 6:00

zvo

Dobre napsano!!
Muj komliment a absolutni souhlas. Komunisticke hlavy Ceskoslovenska jsou drzitele rekordu, ktereho nema obdoby! Pozvali cizi narody za ucelem vojensky okupovat vlast!
Bohuzel si  vetsina obcanu tuto ostudu neuvedomuje.
Dejina ostuda zatezujici kazdeho komunistu. A jeste vice zatezujici ty betonove hlavy, kteri si to az do dnes neuvedomili. Ostuda az na pudu!!
Vlastizradci!
 
0/0
21.9.2003 9:15

Horník Kdojevíc

Díky, DEMOKRATIC.
Komunistickou špínu si musíme z podrážek stále seškrabovat. Komunista a krvavýma rukama nikdy nepřizná, že zodpovídá za smrt a utrpení svých ideových odpůrců i soukmenovců (viz leninské a stalinské čistky, vraždy za Klémy a Zápotockého, atd.atd), natož aby se na ně omluvil.
 
Komouš odpoví, že za to může někdo jiný - on sám ne.
0/0
20.9.2003 21:40

Novák30

Re: Stejně jako církev.
Určitě podobný názor na někoho jiného bude mít hirošimská matka nebo vietnamská matka po Orange B. Čest práci horníku a Vašim rádoby údernickým rekordům.
0/0
22.9.2003 5:51

SpeedyJim

Á pan Steigerwald...
Konec týdne a pan Steigerwald si opět zaslouží svůj chlebíček. A jako obvykle si zvolil oblíbené téma - komunisti. Je to téma silné, nevyčerpatelné a hlavně trvale platné, takže i dobře zaplacené. Jenom bych rád věděl pane Steigerwalde, zda víte, čím soudruh Strouhal těmto studentům ublížil. Tím, že byl předsedou ZO KSČ? Nebo tím, že je vyučoval komunistickým poučkám, které se učily na všech vysokých školách a které jste zřejmě absolvoval i vy? Jak tito chrabří studenti bojovali proti Strouhalovi před 17.11.89? Jak tito chrabří studenti bojovali proti svým tatínkům, kteří byli v KSČ, protože jinak by se jejich synáčci - hrdinové na VŠ nedostali? Jste jako obvykle Karel Steigerwald. Už je to pomalu synonymum. Čest vaší dobře placené práci.
 
0/0
20.9.2003 14:31

demokratic

Re: Neurážej pana Steigewalda, nesaháš mu ani po kotníky, ty špatně maskovanej bolševiku
1.Náhodou já naopak články pana Steigerwalda velmi oceňuji (až na drobné výjimky), a jeho samého si velmi vážím... Více takových ...
2. Podobná bolševická lúza, která bohužel i zde občas exhibuje, používaje svých tradičních frází a obratů, nechvalně známých z Rudého Práva ("kdo je za to - ze Západu - platí", apod.), je tak JASNÁ, že je to až k smíchu (nebo k pláči ?) - a propos - a to se opravdu ani trochu nestydíte ?
3. Tážete se řečnicky, čím že  SOUDRUH Strouhal studentům ublížil... A Odpovídáte si otázkou: "Tím, že byl předsedou ZO KSČ ? Nebo tím, že vyučoval komunistickm poučkám..." - Ano, právě tím... Právě tím, že tím že se dal k bolševikům, tak oslabil řady těch normálních lidí, a posílil řady těch klaborantů... A navíc: stal se dokonce předsedou jejich ZO KSČ... A navíc (jako kdyby toho nebylo dost) šířil jejich zločinnou ideologii... Což to není dost ? Vždyť i řadoví esesáci byli  právem odsuzováni, protože podporovali něco velmi hanebného...Což to nechápete ? Vy musíte být opravdu sám dost tímtéž UMAZÁN... Navíc velmi demagogicky tvrdíte (urážeje tak slušné lidi), že (dle vás) byli tatínkové těch studentů v  KSČ... Asi to bude pro vás překvapení a zklamání, ale zdaleka ne všichni tatínkové všech studentů museli kolaborovat svým členstvím v KSČ či jinak (to tím opět omlouváte sebe ?) Ještě štěstí, že už lidé vašeho typu mohou jen takto (a jen tady) takto jedovatě kydat), ale jejich "na věčné časy a nikdy jinak" se už (doufám) nikdy nevrátí... Musíte mít docela mindrák, což ?  
0/0
20.9.2003 18:18

crezpenan

Re: na "Technikách"
to s červenou verbeží nebylo tak hrozné,tam se to nedá okecat jako ti různí PhDr...a JuDr.. Klasická otázka docenta marxismu-leninismu na elektrofakultě v komdobách-zkoušku jste udělal a ještě se Vás zeptám-chtěl byste se dožít komunismu?-Ano,jistě,..-"Nelžete,já také ne..!!!
0/0
21.9.2003 11:34

VENDULA

KSC
Ja jsem zila za komunistu a ted mame kapitalismus, ktery je prohnily. Komuniste me nikdy nic neudelali, tak proc porad  stvete. Komunismus zvitezi. Proletari vsech zemi spojte se.
Cest praci soudruhum z Prahy.
0/0
20.9.2003 11:56

demokratic

Re: To je parodie, nebo to myslíš vážně ?
Strašíš nás, že prý komunismus zvítězí... Chápu to tak, že "zvítězí" tím jediným možným způsobem, kterým se vždy (alespoň na chvíli) k moci dostal, a u ní udržel, t.j. NÁSILÍM... Normálním způsobem, t.j. demokratickou VOLBOU, kdy si jej VĚTŠINA lidí svobodně zvolí (a když se jí nebude líbit, tak jej stejně svobodně vymění za JINÝ systém), to NIKDY NIKDE nebylo a nefungovalo, a když, tak jen chvíli, než i ti méně přemýšliví přišli na to, oč se jedná, a že ony sliby všeho všem jsou utopie, a že z NAKRADENÉHO (nutného to startovacího fenoménu komunismu) se moc dlouho žít nedá, a je pak nutno i něco sami vytvářet, což ovšem zas nejde, když se lidem vezme MOTIVACE, tj. zisk, svoboda, atd. Takže je ještě další možné vysvětlení faktu, že ten komunismus nikde dlouho nevydržel, a vlastně ho nikde nikdo nechce (ani pod násilím)... Celý svět je prostě MASOCHISTICKÝ, když tu skvělou ideologii nechce zvolit, a raději dobrovolně a dlouhodobě TRPÍ a ÚPÍ pod jhem toho prohnilého kapitalismu... A nebo je to tím, že prostě všude na světě žijou VĚTŠINOU HLUPÁCI, kteří to prostě ještě nepochopili (na rozdíl od vás, soudruhů), co že je pro ně to pravé požehnání... (po dobrém či po zlém...)
0/0
20.9.2003 18:31

brunic

nemá rád jara
muj vzdalenej ujec josi hercok eště jako nezletilej se dosti vzdálil vod otcovský hroudy---von se ocit v nepravej čas na nedobrym placu---to když předsunuty otrjady krasnoj armii se bratrsky vočuchaly s esespanzerovou grupou šesty německý divise a rzec pospolita vzala zasvy...josi usoudil, že u německeich hrdinů šanc nemá a tak zdrhal během novoluní ke slovanům, spoléhaje na jejich pohostinou vstřicnost...jak vidite, muj ujec byl blb--von to nakonec vokomentoval stejnymi slovy, když se pak zčistajasna vocit někde u tunguzky a s tlupou vyhublejch žolnieřu polskich drva drvil...voni se sice za drahnou dobu vocitli  ve spojenym království, ujec se naučil salutovat dvěma prsty a tančit mazurku, trochu ztloustl, trochu střilel u montekasina a pak se voctl v osvobozeny praze, chvili fušoval na zamini a když se slanskej dohoupával ve smyčce, tak strejda ponovu držel v pazouře pilu a sekeru...ve shazování kil už měl praxi....nyní je ovšem tlustý, vypravuje svejm vnoučkům pohádky a dost ho smolí horky klima v haifě... na sibiři bylo prej chladněji---von uvyk zimě a nemá rád ani jara---ta pražský obzvlášť...
0/0
19.9.2003 14:50

Horník Kdojevíc

Jaký je rozdíl mezi komunistou s rukama od krve a nacistou s rukama od krve?
Jak nám to podáte, marx-leninovci?
0/0
19.9.2003 14:22

barbudo

Re:
Třeba ten nacista má na rukou krev komunisty, kterého zabil. Možná ten komunista má na rukou krev nacisty, kterého zabil.
0/0
19.9.2003 14:36

demokratic

Re: Kéž by to bylo jen a pouze TAKTO
To by bylo príma, kdyby to byla pravda: dvě zločinné ideologie (resp. jejich vykonavatelé) by se vzájemně mordovaly, aniž by (a to je právě to príma) šli po krku nám OSTATNÍM, demokratickým lidem... Bylo by to jako kdyby se na ulici likvidovaly dva uliční GANGY:RUDÝ a HNĚDÝ... Oba by byla v oprávněném opovržení obyvatelstva (byť některým z těch podělanějších občanů leccos slíbily, když jim budou dělat podržtašky) Jenže ono to bohužel bylo v praxi TROCHU JINAK: Gangy si rozdělily území (Polsko, atd.), a likvidovaly a zastrašovaly především NORMÁLNÍ lidi, a teprve když jejich nenažranost a zpupnost narazila na zájmy konkurenčního GANGU, tak šly po sobě...(nazývajíce to vznešenými termíny, aby získali obyvatelstvo coby "klanonenfutr"...  Jak by to bylo príma, kdyby se dejme tomu Stalin (a jeho mafiáni) porval jen a jen s Hitlerem (a jeho mafiány), aniž by do toho zatahovali CELOU naši CELOSVĚTOVOU ulici...
0/0
20.9.2003 18:43

demokratic

Re: On to pan Steigerwald napsal přesně
Jak se může nějaký bolševik Strouhal soudit o ochranu CTI ? Vždyť je to protimluv ! Což samotný fakt, že se stal bolševikem (rozuměj: VLASTIZRÁDCEM , otevřeně a oficiálně kolaborujícím od r. 1948 s CIZÍM  státem ve jménu IMPORTOVANÉ a ZLOČINNÉ ideologie, perzekuující dokonce vlastní MNOHÉ spoluobčany, jež byli a jsou ELITOU národa), což tedy onen samotný fakt, že se stal komunistou ( a tedy vlastizrádcem) nesvědčí o tom, že žádnou ČEST nikdy neměl ? Tak jak se může dožadovat její ochrany ?
0/0
20.9.2003 19:23

barbudo

Re:
Můj děda se stal komunistou v časech kdy nacisté z jeho spoluobčanů vařili mýdlo. S vesnickou kapelou po kraji distribuoval pomoc rodinám, kterým nacisté vzali živitele. Několik let úspěšně ukrýval pár uprchlých zajatců. Dočkali se konce války. Ti z nich, kteří mluvili rusky, leží na místním hřbitově. Neměli povolení nechat se zajmout a tak je velitel osvoboditel vyřešil na místě. Možná i některý z nich byl komunista a tak to vlastně bylo dobře, že. Potom dědu jeho soudruzi na pár let zavřeli. Na svých cestách s kapelou zjistil leccos o tom, kdo koho kdy a proč udal. Najednou to bylo nebezpečné. Potom pár let dělal v lese a umřel. Jak Vy píšete, umřel a cti nepoznal. Asi byl i zločincem.
0/0
20.9.2003 22:21

malinak

komunismus je ostudou tohoto národa
Zatímco političtí vězni se hájí proto, že se jim stala nespravedlnost a veřejně se o nich lhalo, komunisté požadují rehabilitaci z opačného důvodu. Protože o nich někdo řekl pravdu.
Problém je asi v tom, že naši spoluobčané vstupovali do KSČ z více méně ostudných důvodů:
1)Prospěchářství, 2)strach,3 )hloupost, 4)neochvějná víra ve vítězství třídního boje. Ani jedním z těchto důvodů se dnes nechlubí, ale sveřepě usilují o navrácení ztracené cti. Je to trapné.
0/0
19.9.2003 10:39

jarda1

Mlácení prázdné slámy
Je to jak mlácení prázdné slámy. Pořád dokola a nikde konec. Političtí vězni - to je kapitola sama pro sebe. Většina z nich byli obyčejní kriminálníci, kteří se za politické důvody schovávají, skutečně politických tu bylo minimum. Teď  se hájí. Zdá se mi, že by nejraději chtěli vedoucí úlohu KPV a zavést cenzuru tisku a televize. Jejich předseda pan Drobný by vracel majetky sudetským Němcům, neboť jak řekl: jimi to začalo, námi to skončilo. Na druhé straně: když je někdo komunista, neznamená to ještě, že je to gauner a může se na něj plivat beztrestně.  
0/0
19.9.2003 11:20

malinak

Re: záleží na tom, v jaké společnosti jste vyrostl že?
Pana Drobného znám . A třebaže by mohl být mým dědečkem, vím, že je to čestný člověk. A většina komunistů, které jsem poznal, vstoupila do strany z některého uvedeného důvodu. Vyhrožovat nemusíte. Podívete se sám , kdy doženeme v ekonomice vyspělou Evropu a netvrďte, že to není vinou komunistů.
0/0
19.9.2003 11:47

barbudo

Re:
Nic proti ničemu, ale z jakých důvodů dnes lidé vstupují do politických stran, z jakých přecházejí do jiných?
0/0
19.9.2003 13:01

malinak

Re: Pane "Barbudo"
Dneska je to poněkud o něčem jiném. Zcela jistě pominul strach , nebo ideologické předsudky(Prospěchářství a hloupost bohužel zůstaly)Nepatrné procento pak vstupuje do stran pro upřímnou občanskou angažovanost.
0/0
19.9.2003 14:10

barbudo

Re:
A co třeba strach o majetek a potřeba ochrániti jej?
0/0
19.9.2003 14:33

malinak

Re: ?
Už jste někdy viděl, aby politická strana chránila majetek daňového poplatníka? A velká zvířata (např .šéfové IPB) do stran právě kvůli strachu  z nařčení ze střetu zájmu(který stejně existuje),spíš nevstupují.
0/0
19.9.2003 15:12

barbudo

Re:
Motivace daňového poplatníka je nedostatečná. Znám ovšem mnoho jiných příkladů, kdy vlastník motivujícího majetku vstupoval do strany a jedním z motivů byl i strach o majetek. Většinou je to ovšem opačně - nedřív strana, potom majetek. Jenom ta vstupenka do života už není jenom červená.
0/0
19.9.2003 15:21

malinak

Re: Proč ne
Myslím, že se to stává i teď. Není to ale masové chování jako za totality a hlavě!!! - my dva si dnes  tady o tom můžeme svobodně pokecat beze strachu, že si to odskáčeme.
0/0
19.9.2003 16:18

barbudo

Re:
Takže, pokud by nás bolševici nechali beztrestně žvanit a na naše řeči kašlali, jako se to dělá dnes, bylo by vlastně vše O.K.?
0/0
19.9.2003 21:07

crezpenan

Re: jenže oni nikde nikoho dlouho mluvit nenechali-rozhlédni se přece
0/0
20.9.2003 4:45

malinak

Re: souhlas
Potlačování svobody projevu a tisku je jedním ze základních pilířů totality.
0/0
20.9.2003 9:09

barbudo

Re:
Takže ještě názorněji. Soudruh ředitel se přerodí ve vlastníka, zisk podniku nebude odevzdán státu ke zlovolnému neefektivnímu přerozdělení anóbrž si jej pan soudruh ředitel majitel ponechá ku svému prospěchu. Vy budete dál chodit do stejné fabriky. Skrz stejné okno na Vás budou zírat stejné rybí oči ze stejného ksichtu. Ovšem za odměnu si můžete žvanit co chcete, vždycky měl hroší kůži, nevadí mu to. Jenom časem zjistíte, že nějak chybí ty prostředky k tomu neefektivnímu přerozdělování, tak se zruší armáda, se školstvím bude problém, přijdou další. Možná začnete žvanit něco, co se soudruhu panu řediteli majiteli nebude úplně líbit. Třeba zjistíte, že něco říkat nesmíte, neboť tím porušujete zákon.
0/0
20.9.2003 21:35

ALKIN

Re:
To máte pravdu, že pominul strach z ideologie, ale velmi úspěšně byl nahrazen strachem ekonomickým. A tento strach může opět pomalu transformovat v ten ideologický. Šéf bude aktivní straník, tak já se dám k nim, abych se mu zavděčil a při případném propouštění k tomu přihlédne. A mohu vám říci, že za komunistů jsem si dovolil kritizovat více než nyní a pravda je, že na mě nemohli, protože práci jsem si vždy odvedl. To ale neplatí dnes, kdy stačí vedoucímu něco vytknout a rázem je tu reorganizace, ve které jako náhodou na vás nezbyde místo. Hovořím z vlastní zkušenosti, protože mě to postihlo už dvakrát a to už jsem oproti mládí mnohem klidnější a dávám si víc pozor než něco vypustím z úst. Ale někdy se nedá.
K článku jenom tolik, že tolik drzosti,  jako má ten komunistický funkcionář, potřebuje hodně silný žaludek. Já na jeho místě, bych se zakopal dva metry pod zem. Ale proti gustu, žádný dišputát, že?
0/0
20.9.2003 10:00

Daňový soumar

Re: Musí se!!!!!
Kdo je komanč, schvaluje třídní boj, masové vraždy, politické popravy, genocidu, revoluci, lágry mučení a vůbec všechny nejbestiálnější svinstva, co kdy lidstvo vymyslelo a praktikovalo. Na takovou zrůdu se MUSÍ plivat a kálet!!!
0/0
19.9.2003 12:30

boganek

Re:
A jakpak u tebe soumárku - žádnej komouš žádnej estébáček v příbuzenstvu.  Kálele jsi na něj, plival a nebo jenom kecy, kecy, kecy.
0/0
19.9.2003 14:11

jarda1

Re:Drobný a sudeťáci
Slyšel jsem v televizi názory pana Drobného na sudeťáky a německou šlechtu, jen je tlumočím. Bylo mi z něho špatně. Mohl by si s kolaboranty podat ruku.
0/0
19.9.2003 13:12

malinak

Re: Aha
Takže komunisté se do jednoho pytle házet nesmějí , ale sudeťáci už ano?
0/0
19.9.2003 14:05

jarda1

Re:
To, co sudeťáci tomuto státu provedli, neodůvodní nikdo, nikdy a ničím. (citát prezidenta Ed.Beneše). Dneska se na Beneše plive a sudeťáci jsou litováni, jak se jim ublížilo. A pan Drobný se k tomu propůjčuje taky. Zajímalo by mě, jestli z NSR dostával za komunistů taky peníze, nebo proč to dělá. Takové politické vězně hodnotím jako zrádce vlasti. Podle toho bych s nimi naložil.
0/0
19.9.2003 15:36

malinak

Re: Soudruhu Jardo1
Nedělám si patent na rozum. Ale víte jak to vidím já? Sudeťákům nemůžete přijít na jméno(třebaže možná nikoho z nich ani osobně neznáte a o průběhu odsunu máte představy asi mlhavé).A komunistů se zastáváte, jakoby jste žil posledních 40 let na Marsu. Pokud jste natolik věřící komunista, jděte se realizovat na stránky Rudého práva.
0/0
20.9.2003 9:02

GhorX

Re:
Vážený pane, pokud i dnes budete hodně zlobit někoho mocného, můžete se dočkat vězení za věci, které jste nikdy nespáchal. Kriminalizace politických vězňů byla jednou z činností StB - dělali to proto, aby lidé, jako Vy, měli morální důvody politické vězně odsuzovat. Těch skutečně politických (kdokoliv, kdo dostal pro své politické názory vůbec nějaký, nebo jen přísnější trest) tady bylo několik desítek tisíc. Jen část z nich byla samozřejmě systémem likviována výhradně pro své názory. K druhé části Vašeho projevu hlouposti bych rád dodal toto: Evidentně Vám jde rozlišovat individualitu mezi členy KSČ. Pak ovšem nechápu, proč stejnou měrou neměříte politickým vězňům, vždyť podle Vaší logiky nemohou názory pana Drobného znamenat nic jiného, než jeho názory... Mimochodem, Váš sloh a Vaše názory ve mně evokují dojem, že jste byl velmi aktivní zaměstnanec StB (pár "vysloužilců" znám), ale mohu se mýlit. Na závěr : Vím velmi dobře, že člen KSČ nerovná se gauner, autor původního příspěvku opoměl do výčtu důvodů ke členství přidat víru, vytvořenou absencí informací. Ale komunista (tedy komunista myšlením) byl, je a vždy bude ten nejhorší gauner, kterého si lze představit. Zastánce masových vražd, zlodějin a podvodů, rasista, prostě svině k pohledání, to je běžný komunista. Vzpomínáte si na projevy Gottwalda, ve kterých veřejně sliboval zakroutit krkem všem oponentům ? Soudruhu Jardo1, to je Váš intelektuální otec.
0/0
19.9.2003 16:39

jarda1

Re:
Aby bylo jasno: Nejsem volič komunistů ani sympatizant. Ale to, co se děje dnes třeba kolem případu F.O.Kinského, to by komunisté nikdy nedopustili. Ti by s takovým gaunerem naložili tak, jak by si zasloužil. Kolaborantům nebo jejich potomkům by určitě nevraceli majetek. A pan Drobný s tím sympatizuje. Nehledě na to, že komunisté nespáchali zdaleka tolik zločinů jako inkvizice nebo Hitler. Ale to asi dneska nikdo nechce vidět. idea komunistů nebyla špatná, jen byla špatně prováděna.
0/0
19.9.2003 17:31

GhorX

Re:
Nejste-li sympatizantem komunistů, omlouvám se Vám. To, co se děje kolem případu Kinského a co se obecně děje v našem soudnictví je důsledkem jednak absolutní absence morálky a inteligence úřadujících soudců (nění to tak dávno, co jim rozsudky v podobných případech předepisovala Strana a teď se musí, chudáčci, rozhodovat sami), jednak naprosto nekompetentními zákonodárci (těch zhruba osm, kteří v obou sněmovnách mají zájem pracovat, to prostě nevytrhnou). Čili: ano, komunisti by to (causa Kinsky) nedopustili, protože komunisti by prostě usnesením nařídili soudu, jak má rozhodnout. K tomu ještě drobnost; pokud byste se o věc trochu zajímal, zjistil byste, že případ zdaleka není tak jednoznačný, jak ho prezentují novináři (z nichž většina by nedokázala perem namalovat paragraf, tolik k fundovanosti těchto "soudců z lidu"). Pan Drobný (já osobně také), pokud vím, upozorňuje na zvěrstva a křivdy vůči nikdy neodsouzeným lidem. Nemůžete říct "Sudeťáci nejsou lidi, protože většina z nich hlasovala pro fašisty". Stejně, jako se Vám nelíbí zobecňování v případě členů KSČ, nezobecňujte v případě Sudetských Němců. K Vašemu názoru, že komunisté nespáchali zdaleka tolik zločinů jako Hitler, nebo církev dodám jen toto: Násilná socializace postihla a zdevastovala víc zemí, než II. světová válka. Komunisté právem svých ideí vyvraždili zhruba 3x víc lidí, než byl počet obětí na všech frontách obou světových válek. Co se týče církve, mohu v podstatě souhlasit, pokud nebudeme rozlišovat mezi jednotlivými verzemi "jedinné pravé víry", vykládané nejrůznějšími svatými pošahanci. Co se týče správnosti ideí komunistů; neproveditelný postup je špatný postup. Idea komunistů není v lidské společnosti realizovatelná, ergo kladívko je špatná.
0/0
19.9.2003 18:13

jarda1

Případ Kinský
Případ Kinský je naprosto jednoznačný. Jeho otec byl henleinovec a táhl od začátku s Henleinem a Hitlerem. je s nimi na řadě fotografií. Pak zemřel v prosinci roku 1938. To nic nemění na tom, že to byl henleinovec a tedy jeho potomek nemá na majetek nárok. A že to tomu otci nepatřilo a patřilo to až tomuto grázlovi, to je výmysl. A nesvádějte to na komunisty - když to může rozhodovat soudkyně, které je 28 let, tak ta má už plnou pusu lidských práv, ne ? Tady je restituční zákon, a nejvyšší soud jasně řekl, že má přednost. A to, že   "komunisté právem svých ideí vyvraždili zhruba 3x víc lidí, než byl počet obětí na všech frontách obou světových válek", tak to nevím, kde jste vzal. Stalin (a to je dokázáno), nedal popravit ani padesátinu lidí, co se mu podsouvá. Mimochodem - 30 miliónů mu podsouvá Solženicyn, který není historik. Tak buďte objektivní.  
0/0
22.9.2003 9:18

Daňový soumar

Re:
Nebuďte NAIVNÍ. A jestli děláte komunismu advokáta, jste stejný jako oni!!! Oběti komunismu se dají počítat ve vyšším řádu než deseti milionů. To je fakt.
0/0
22.9.2003 10:33

crezpenan

Re: po okupaci 1968 byl každý komouš vlastizrádce
0/0
20.9.2003 4:47

demokratic

Re: Souhlasím a upřesňuji
Nejen po okupaci r. 1968 byl každý komouš vlastizrádce, jak správně píšeš, ale jak říkám léta, tak on byl každý komouš vlastizrádcem už po r. 1948, protože zcela nepokrytě kolaborovali s CIZÍM státem (spolupráci a řitilezectví všech stupňů měli navíc dokonce ve STANOVÁCH !!!), takže jestli PRÁVEM viníme nepř. sudeťáky, že AČ OBČANÉ ČS. STÁTU byli tzv. "pátou kolonou" pro nacismus a Hitlera, a v jeho PROSPĚCH činili jak předtím, tak potom nejrůznější hanebnosti, a to naopak v neprospěch ostatních spoluobčanů, tak TOTÉŽ, také ve jménu IMPORTOVANÉ IDEOLOGIE, také ve jménu NÁSILNĚ a ZRADOU prosazované ideologie, také ve jménu ideologie ZLOČINNÉ (neb TAKÉ potlačující práva ostatních, a to dokonce ač těch ostatních byla VĚTŠINA), také mučením a vražděním nevinných obětí jejich ideologické zvůle, také ekonomickým vazalstvím a plundrováním vlastií ve prospěch oné CIZÍ země, zkrátka, jestli tedy právem viníme tzv. "Sudeťáky", že kolaborovali s nacistickým Německem v neprospěch naší demokratické vlasti, tak TOTÉŽ, tutéž VLASTIZRADU činila podobná hrstka bolševiků ve prospěch Velkého Bratra... Bohužel však na rozdíl od kolaborantů nacistických kolaboranti bolševičtí potrestáni NEBYLI...(!!!)
0/0
20.9.2003 18:01

boganek

Paráda
pane Karle, a teď stejně hezky tvrdě zkritizovat Vlastíka Tlustovic, Váňu Kočárníka, Kadlika Dybův, Pavkušu Kohoutovic atd. -  vždyť to taky byli ti komouši. Přeci pane Karle si nemůžem my ostatní myslet, že tyhle jsou jiní komunisti než tamti (jen tak bokem - nějak jsem od Vás neviděl jejich kritiku, aby zalezli pod zem do krytu a radši vůbec nevylejzali - proboha proč pane Karle). Nebo si troufnete jen na up.rděnýho rektora z Olomouce.  Moc se těší na další kritické články, které budou odhalovat komunisty a STBáky (už se těším na článek o Vlastičce Chramostovic a paní Jiřince Bohdalojc).
S pozdravem  Bogan
0/0
19.9.2003 9:40

Najdete na iDNES.cz