Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Jsme pro reformu, řekli poslanci ČSSD

Premiér Vladimír Špidla a celá koaliční vláda si mohou alespoň částečně vydechnout. Všichni poslanci z klubu ČSSD totiž budou hlasovat pro kabinetem navržené zákony o reformě veřejných financí, řekl během jednání poslaneckého klubu s vedením ČSSD místopředseda strany Zdeněk Škromach.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

maret

Sparta
 
 Chlapcí z ČSSD neblbněte, všichni přeci víme že žádnou reformu nepřipravujete, že vám jde jen o vaše peníze. Tak už dost a hajdy na kopanou hraje Sparta.
0/0
16.9.2003 18:53

ALKIN

Reforma 3
další díl. Zda to budou realisti nebo idealisti. V každém případě budou v opozici a jak už to u naši opozice bývá budou odmítat každý návrh ještě dřív než si ho přečtou. Vrátím se k předpokládaným vítězům ODS. Aby mohli vládnout musejí spolupracovat s KDU-ČSL. Ti ale zase budou chtít být krkem , co hýbá hlavou a jak už to známe dopadne to pravděpodobně stejně jako v devadesátých letech. Jen s tím rozdílem, že v té době bylo něco málo na rozebírání, což dneska není, takže rozkol je možné očekávat dřív. Ale co se vyřeší? ODS spláchne svoji utopistickou "Modrou šanci" do záchodu a začne realizovat ještě tvrdší reformu než je navrhovaná nyní? Tomu nevěřím a když ano, tak odbory si to určitě nenechají líbit a výrazně zradikalizují. Ale v každém případě se přelijí hlasy tomu třetímu vzadu (pro nechápající KSČM). A pak už by konečně mohli vyjet ti Blaničtí rytíři. A my všichni bychom si měli zapamatovat lidi, kteří nejsou ochotni ke kompromisu a doženou tuto zem do absolutní bídy.
0/0
16.9.2003 17:30

Ulrich

Re:
Je to jinak. Žádný kompromis není možný. Existuje jediné řešení: Zásadně snížit sociální transfery ( důchody a sociální dávky ). Pokud to neudělá stát dobrovolně, zbankrotuje, a stejně na nic nebudou peníze. Můžeme si jen vybrat, zda ten proces odstranění sociální obezity bude řízený nebo živelný. Nejsmutnější je, že nikdo z politiků nemá odvahu říci tuto pravdu občanům. I ODS, která se deklaruje jako antisocialistická, v podstatě slibuje zachování sociálního státu. Zachraň se, kdo můžeš!
0/0
16.9.2003 20:11

ALKIN

Reforma 2
Pokračování.  Takže to vypadá, že nějak se to bude pytlíkovat až do řádných voleb. Ale v každém případě dojde k trestuhodnému zpoždění. Je to jako když k pacientovi v komatu přijdou dva zachránci, kteří se nemají rádi a jeden bude tvrdit, že se musí začít umělé dýchání a druhý že masáž srdce. A než se domluví pacient v poklidu umře. To byla ta pesimističtější varianta. A nyní ta optimističtější. Dojde k předčasným volbám a volby vyjdou zhruba podle současných odhadů preferencí. Jaké vzniknou varianty. Vládu bude sestavovat ODS a aby měla většinu spojí se s KDU-ČSL. Zvýší se počet poslanců KSČM, takže hlasů které vlastně jsou k ničemu, protože nikdo rozumný se s nimi nespojí, bude více než nyní. Největší ztrátu utrpí ČSSD a bude na vnitrostranickém boji, kdo vyjde jako vítěz.
0/0
16.9.2003 17:15

ALKIN

Reforma 1
Premiérovi není opravdu co závidět. Zřejmě jeho vědomosti o prohnilosti zastupitelských sborů byly příliš optimistické. Pokusím se zamyslet nad možnostmi dalšího vývoje, tak jak to vidím já z informací, které jsou dostupné běžnému čtenáři tzn. zkresleny různými komentáři. Předpokládám, aby reforma měla nějaký efekt, musí projít všech 11 zákonů a že jakákoliv odchylka od těžce vyjednaných dohod přinese neschválení kteréhokoliv z nich. Potom si myslím, že by vláda měla podle slibu podat demisi. Co bude dál? Podle zákona musí následovat další pokusy o vytvoření vlády než budou splněny podmínky pro vypsání předčasných voleb anebo oba zastupitelské sbory budou muset odsouhlasit zkrácení svého volebního období. To nepřichází v úvahu, takhle hloupé poslance a senátory asi nemáme, a odpovědnost za vývoj ve státě u nich není potřeba hledat, protože tu nemají vůbec. A představa, že někdo rozumný sehraje dvoj nebo trojnásobnou komedii se sestavením a odvoláním vlády není taky reálná. Možná nějaký exhibicionista typu Sládek.
0/0
16.9.2003 17:04

inteligentni_pracujici

"ANTI"DEMONSTRACE PODNIKATELŮ
Doporučujeme (Plánujeme) zorganizovat "anti"demonstraci podnikatelů a podnikavých zaměstnanců!  S nápady na termín, místo, trasu a program se hlašte na inteligentni_pracujici@post.cz 
Těšíme se na setkání s Vámi a případnou spolupráci.
IP
http://inteligentni-pracujici.aktualne.cz
http://inteligentni-pracujici.aktualne.cz/STINOVA_VLADA.htm
0/0
16.9.2003 15:28

PALM

Re:
Za co bude demonstrovat těch 70% podnikatelů, kteří neplatí žádné daně - za to, že konečně daně začnou platit? Nebo na zrovnoprávnění v podnikání OSVČ a právnických osob?
0/0
16.9.2003 16:09

GhorX

Re:
To Vám tak vadí lidé, kteří mají doma v šuplíku živnostenský list, na který několikrát ročně vyfakturují pár set korun, nebo už zapoměli, že ho vlastně mají ? Protože v těch Vašich procentech je těchto nejvíc. A až naše skvělá vláda zavede minimální možnou daň, výsledek bude ten, že se zruší hromada ŽL, krásně se "narovnají" statistiky, ale v penězích to nepřinese nic - jen spoustu lidí si bude přivydělávat načerno.
0/0
16.9.2003 18:08

PALM

Re:
Tito mi nevadí - vadí mi ovšem ti, kteří mají dost vysoké příjmy a stejně nic nepaltí. Jsou to vpodstatě příživníci, na které přispívají ti poctiví podnikatelé a zaměstnanci, kterých se nikdo neptá, zda chtějí nebo nechtějí platit. V tomto státě by určitě byl dostatek peněz na slušné zdravotnictví, na školství i na armádu, za kterou bychom se nemuseli stydět, kdyby řada vyčuránků nezneužívala diletantské zákony. Znám jich řadu, kteří pracují na ŽL, ročně zaplatí 300 - až 1000,-Kč na daních, ale 60 dní v roce tráví na drahých zahraničních dovolených, vozí si zadky v milionových autech na které si sice vydělali, ale jen tím, že stát ošidili na daních. Těm poctivým se omlouvám, je jich však bohužel míň. V tomto státě chybí především poslanci, schopní vytvořit dobré zákony a také chybí podnikatelská morálka. Stále platí to, co za minulého režimu - kdo neokrádáí stát, okrádá vlastní rodinu. Bohužel.
0/0
16.9.2003 20:40

habit

Re:
Me by se to hodilo v sobotu tak kolem 23:05... sorry, ted jsem si vzpomel, ze uz tam mam jiny program...
0/0
16.9.2003 16:12

habit

Spojil osud reformy...
... s osudem vlady. Treba to myslel tak, ze neodejde, dokud tu "reformu" neudela. Tak to se mame na co tesit.
Spidla vzdycky najde argument pro svou vladu. A je na nem videt, ze si veri. V tom se lisi od lidi.
0/0
16.9.2003 14:42

barrow

Re:
a hlavne je zajimave,s cim vsim jsou schopni spojit svuj osud.
0/0
16.9.2003 15:48

Kri1

Logické plantaniny
Po přečtení pár článečků z posledního období s tématem, zda vláda padne či nikoliv, pokud nebude schválena reforma veřejných financí (čítající podle tohoto článku 11 zákonů) mám pocit, že je to hloupost. Protože pokud platí, že schválení reformy =schválení všech 11 zákonů a neschválení reformy= neschválení alespoň 1 zákona z oněch 11, tak bych to bral, ale ono to asi nebude pravda. Předseda vlády jistě vysvětlí způsobem sobě vlastním i při projítí pouze jediného zákona z oněch 11, že vláda nehodlá podat demisi, protože ten základní zákon, na kterém to vše stojí a padá, schválen byl ( je zcela jedno, který to bude). Z čehož plyne, že jsou to všechno plantaniny, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Je mi z toho nanic. Nebo je to jinak a plantám já? Kdo mi to normálně vysvětlí?  
0/0
16.9.2003 14:28

taky občan

Re: Asi máte pravdu
Z toho ovšem plyne, že čím nad tím budete více přemýslet tím Vám bude více nanic. Nejhorší ovšem je, že takhle se chovají téměř všichni polanci, předsedové a místopředsedové stran ze 100%. Koho potom volit !?  Hlavně se co nejdéle držet koryta, to je heslo všech.
0/0
16.9.2003 14:39

brunic

Re: milejzlatei--vo tom ...
...korytě pravdu díš---já to ale poplet, pokoušim se ho udržet nad hlavou-v třesoucichse pažích...
0/0
16.9.2003 18:57

barrow

Re:
V tomhle pripade jsme na stejne frkvenci.Ona je to jenom takova komedie pro divaci za tri sestaci.
0/0
16.9.2003 15:47

Najdete na iDNES.cz