Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Odpor k reformě poslal do ulic tisíce lidí

Protest odborářů proti vládní reformě v klidu skončil. Jejich předáci tvrdí, že se jim podařilo dostat do ulic Prahy přes jednadvacet tisíc lidí. Vládě i sněmovně vzkazují: "Nenecháme si vnutit reformu, která ožebračí část národa."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

OndraTM

Když lůza vyjde do ulic...
Odboráři šli stávkovat proti reformě financí, kterou chce prosadit vláda politických mrtvol a sociální demokracie. Stávkující mi skutečně připomínali lůzu, pod tímto pojmem si představuji nevzdělané křiklouny, co natahují ruku po sociálních dávkách, kdykoliv je to možné. Při pohledu na ně jsem se přestal divit proč máme takovou vládu jakou máme, policii, soudy... pokud tohle je český národ, nemám příliš chuť zde zůstávat. Nikde jsem neslyšel smysluplné požadavky, jen víc platů, brzy do důchodu, co nejvíc zadarmo. Proč nekřičí víc peněz do školství, aby aspoň naše děti měly lepší šance.... třeba nebo snižte daně ať nám můžou dát větší plat... ne místo toho bylo slyšet hesla o zavírání tunelářů, úplatkářů, potírání šedé ekonomiky. Proboha copak si ta lůza neuvědomuje, koho to volila. Lidi jako Škromach, Lachnit, Schling ... to ti a spousta dalších lůzovládců může za současný stav.
0/0
15.9.2003 14:04

boganek

Re:
OndroTM je velice snadné se dostat mezi lůzu, ale z luzy ven se jen těžko hrabe nahoru. Za tento stav nemůže jen Lachnit atd., ale ještě jste zapoměl na původce všeho zla v tomto státě - ano je to Kavan a jeho zlodušný Richelieu (myslím Srbu). Panebože proč se to furt opakuje a vidím zaslepený svazáky, kteří jednou v modrých košilích a jednou v rudých papouškujou stupidní názory, aniž by na chvíli připustili, že existuje nejen bílá a černá, ale i tisíc různých odstínů mezi tím.
S pozdravem Bogan
0/0
15.9.2003 15:17

ALKIN

Re:
Vy si pletete pojmy, takže pravděpodobně jste také nevzdělán. On je totiž rozdíl mezi demonstrací a stávkou. A co se týká vašeho odchodu vřele doporučuji,  třeba si tam utřídíte myšlenky a pak z vašich příspěvků nebude vyzařovat tolik nenávisti.
0/0
15.9.2003 16:22

kruci_sakra

Re:
Přesně!
Nejdřív volí tu socanskou pakáž a když ta po svých nereálných slibech musí šetřit a zastavit neůměrný zadlužení které způsobili,tak začnou stávkovat.
Doprdele se socanama ,doprdele s odbory!At si ta pakáž dá vzájemně do držky!!
0/0
16.9.2003 3:38

PALM

Re:
Úroveň Tvého příspěvku hovoří za vše. Nešlo by svůj názor vyjádřit trochu slušněji - jinak nemá žádnou hodnotu.
0/0
16.9.2003 9:17

kruci_sakra

Re:
Ale jdi ty,nehrubší výraz co jsem použil byl SOCAN.
Co?-potrefená huso....
0/0
16.9.2003 9:31

SandyMajor

Pokřivené vidění
Ač sám nesouhlasím s reformou (špatně postavena, neřešící hlavní problémy, systém navracející společnost do dob minulých), musím konstatovat, že příspěvek chudinky maminky je absurdní. Položte si vážená paní několik otázek. Chtěla jste být muž nebo žena? Chtěla jste mít rodinu? Proč jste se vlastně vdala? Při plánování rodiny jste nepočítala klady a zápory? Kdo měl dříve nejvyšší daně a úlevy (svobodní na vás prodělávali a platili a platili)? Koho je povinnost vychovat děti a hlavně jak? Těch otázek by bylo daleko více, ale je vidět vaší zkaženost. Uvědomte si, že nejste v takových situacích jako byly ženy dříve. Sám jsem ze čtyř dětí a otec nám zemřel, když mi bylo 13 let. Život se se mnou nemazlil a matka nás musela taky uživit a ošatit. Že by dneska naříkala, tak to tedy ne. Dříve byly ženy daleko odpovědnější než dnes. Dnes jste skoro všechny strašný chudinky, kterým se jen křivdí. Uvědomte si úděl ženy jako matky a rodičky. Pokud je váš manžel neschopný, tak je to jeho i vaše chyba.
0/0
15.9.2003 13:45

antix

Re:
Tak , ač zkažená, přesto slušně odpovídám. Bohužel jste patrně přehlédl, že jsem (podle dřívějších tabulek 3, podle nynějších 8, podle budoucích?? roků před důchodem, tedy spíš babička). Nebudu se s vámi přít, kdo je větší sirotek, mně maminka mohla dopřát tu střední školu, protože jsem si přála rodinu, vdala jsem se. Věřila jsem, že pokud budu pracovat v zaměstnání i v rodině, povede se nám slušně. Nikdy jsem ale nemohla zůstat v domácnosti. Manžel byl šikovný, ale jeho plat prostě nestačil. Ale zato byly tzv. sociální jistoty - jesle, školka, družina...těšila jsem se, že až děti vychováme, užijeme si aspoň podzimu života. Houby, podzim je tady a všichni vidíme, kam to dospělo. Sociální jistoty nikde a vláda chce ubrat i tam, kde už to skoro není možné. Na nic nejsou peníze, přestože celý život pracujeme a odvádíme daně. Je snad moje chyba, že je NĚKDO prošustroval? Já jsem ale reagovala na příspěvek paní, které se rovněž dotkla kritika, že ženy by neměly být zvýhodňovány, že jsou na tom stejně jako muži. To by bylo na dlouhou diskusi - prostě příští život chci být chlap.
0/0
15.9.2003 13:59

OndraTM

Re:
Ženy (pokud mají děti) a děti mají být zvýhodńovány a podporovány, stejně tak jako rodina. Bohužel tyto věci "sociálnědemokratické vládě" nikdy nedojdou a zůstanou jen u planých slibů... přitom, kdo bude dnes lidi v aktivním věku živit? prostě systém , po Škromachovi potopa. Je mi vás líto, celý život jste pracovala, váš muž také, vychovali jste děti a te´d tohle... na druhou stranu, téměř celý svůj produktivní život jste si užívali socialismu, tiše nebo možná i nahlas podporovali režim, který zde vládnul. Peníze starší generace prostě spotřebovala a co nespotřebovala, to lidé z té samé generace stačili ještě rozkrást, no měli i pár mladších učedníků. Peníze prošustroval ten, komu vláda dala možnost a podmínky, často vláda sama, resp. parlament. Schválně, ruku na srdce, koho jste volila? Pokud soc.dem, US křižáky nebo nedej bože komunisty nemáte právo si stěžovat, ale držet .... a krok a doufat, že vám mladí nespočítají do jaké bídy jste je vy, starší generace přivedla.
0/0
15.9.2003 14:39

Kali01

Re:
OndroTM ty jsi mi promluvil z duše. Řítíme se do průseru, který vyrobila generace našich rodičů a prarodičů. Odbory jsou chudáci, kteří chtějí do všecho kafrat, ale nic nedělat. Kde byli za posledních deset let, když co u nás bylo aspoň trošku nějaké, bylo rozkradeno ? To jim bylo jedno, podle mě se na tom rozkrádání podíleli a teď budou vyskakovat. A když jsem viděla včera toho odporného tlusťocha odborářského, jak hrdě hlásil, že je veřejnost podporuje, tak se mi chtělo zvracet. Vždyť tady ze severní Moravy ti co jeli podporavat, tak většina jela zadara do Prahy. Kdyby ale měli začít stávkovat, tak se po..... strachy. Odbory nejsou schopny se postarat ani o to co mají ne tak o to, čemu už vůbec nerozumí. Jenom hamty, hamty pro sebe a výsledek nikde. U mého muže v práci vymohly odbory s velkou slávou zvýšení platu o absolutních 0%. Upřimně nechápala jsem co to je. Ale je to v kolektivní smmlouvě. Fakt super odbory, ať se jdou vycpat.
0/0
15.9.2003 15:43

_m-

Re:
Nevím, byl-li váš příspěvek věnován mě, nebo antix, ale jen jedna připomínka. Vaše maminka to měla velice těžké, to je fakt. Ale jestli jste tak starý jako já, nebo mladší, měla vaše maminka nárok na důchod v 54 letech, tedy o tři roky dřív, než bezdětné ženy, a to je to, o čem jsem psala. Netvrdím, že celý svět mne musí litovat, protože jsem měla děti, ty jsem chtěla a jsem ráda za to, že je mám. Ale proč bych měla být bita za to, že je mám, to mi taky není jasné. Bez dětí bych měla dneska podstatně vyšší plat a tedy i vyšší důchod. To bylo nahrazováno předčasným odchodem do důchodu. Podle vládního návrhu půjdou matky do důchodu ve stejnou dobu jako bezdětné ženy, ovšem s nižším důchodem (protože máma, která se chce věnovat rodině prostě nemůže věnovat zaměstnání toli času jako bezdětná) a pokud budou i problémy se započítáváním doby studia tak to opravdu nebude politika podporující rodinu. madla
0/0
15.9.2003 14:05

SandyMajor

Re: Konečně správné argumenty
Vážené dámy, jsem rád, že jste poukázaly na skutečné problémy spojené s reformou. Jen mne rozčilovalo, jakým způsobem argumentujete. Jsem ekonom a s takto navrženou reformou též nesouhlasím, neboť takováto reforma je spíše okrádáním lidí. Řekl bych to asi takto: " Svou neschopností prošustruji miliardy a vy občané to budete za mne platit ". S tím rozhodně nesouhlasím a považuji tuto vládu za alibistické zloděje a darebáky. Pokud reforma, tak reforma promyšlená a zdravá. Taková, která dokáže lidem jasně a správně vysvětlit důvody a výhledy. Mrzí mne však, že se občané tak špatně rozhodli ve volbách a nechali se nalákat lacinými sliby. Vždyť to bylo vidět na každém gestu ČSSD. Asi jsme nepoučitelní a dnes za to trpíme. Současná vláda je hrstka darebáků oblbující celý národ.
0/0
15.9.2003 14:53

timec

Reforma nestojí za nic, ale i tak
 bych je hnal, ty odboráře nenasytný. Jejich požadavky jsou naprosto nesmyslné, ve smyslu neschopným dejte, schopné olupte.  Místo aby tlačili na co nejmenší rozhazování a snižování veřejných výdajů a snížení daní, tak volají jen po větším přerozdělování a nespravedlnosti. Zrovna železničáři mají co naříkat.
0/0
15.9.2003 13:09

macape

Výsměch poslanců
A poslanci by si chtěli nyní zvyšovat svoje platy za nic nedělání, to je úplný výsměch, nemá to logiku, když utahovat opasky, tak od vrchu. Za vlády profesora Klause, jsem neviděl utahování opasků ministrů, poslanců, soudců, senátorů
0/0
15.9.2003 12:42

_m-

Dotaz na svobodného občana
Nepochopila jsem tvou připomínku o zbytečnosti krátit důchodový věk ženám, které vychovaly děti z toho důvodu, že mohly čerpat mateřskou dobvolenou. Je mi okolo padesáti, mám dvě děti, do důchodu jdu zhruba za 9-13 let (to záleží na vývoji důchodové reformy). V době začátku mého mateřství byla placená mateřská 6 měsíců, u druhého dítěte do dvou let dítěte 600 Kč mateřský příspěvek, ostatní zadara. Malé děti jsou často nemocné (ty moje byly), to znamená časté absence, musela jsem dělat na zkrácený pracovní úvazek = kariéra v troubě. Moje vrstevnice a spolužačky mají podstatně vyšší funkce a výdělky. Děti nepřestávají být dětmi po skončení mateřské, naopak, musí přežít (a s nimi jejich rodiče) školu, pubertu, dneska je jim okolo dvaceti, ale přesto musím denně vařit, obden prát, žehlit, uklízet po čtyřech lidech, když mají problém, obrátí se na mně (a na koho jiného) s prosbou o pomoc při řešení atd. Opravdu myslíš, že nemám nárok na odpočinek o něco dřív? Madla
0/0
15.9.2003 12:15

boganek

Re:
Máte (dle mého zvrhlého a zde budu označen i levicového názoru). Ovšem to zdejší typičtí socialističtí inženýři (a je mi zcela fuk, že teď momentálně hlásají pravicovou či jakou politiku) jaksi nidky neuznají, ale co je horší ani nepochopí.
S pozdravem Bogan
0/0
15.9.2003 12:30

antix

Re:
v tom, že maminka se nemohla z finančních důvodů naplno věnovat své rodině a musela od malých dětí do práce, považuju já osobně za velikou životní křivdu. Já, přestože jsem měla na ZŠ i střední škole výborné výsledky, bych mnohem raději byla "ženou v domácnosti". Takhle jsem ráno stresovala děti časným buzením do školky, později školy,  práci stíhala s velkým vypětím, doma pak nastoupila na další směnu - to samozřejmě bezplatně. Kde je nějaká moje relaxace, kde a kdy jsem mohla pečovat o zdraví, kdy se věnovat svým zálibám?  Jak já záviděla své babičce, že mohla být "jen"  u rodiny a dědeček z učitelského platu stačil udržet rodinu finančně. A za tu celoživotní honičku (taky mám cca 9 - .... jak se píše nekonečno??) let  před důchodem a když si přečtu rozumy, za co by to ty ženské chtěly, když je emancipace, tak vidím rudě!! Copak jsme sakra měly na vybranou? A kdybychom neměly ty děti, kdo by ty dnešní chytráky živil, co?
0/0
15.9.2003 12:58

2Mac7

Re: kde je Vaše relaxace ?
Vy nemáte manžela ? 
0/0
15.9.2003 13:03

antix

Re:
ale ano, jenže ten byl pracovně vytížený tak, že se vracíval domů až večer. Přitom paradoxně jeho plat nestačil na to, aby sám rodinu uživil (tehdy před cca 15 lety). A ani  dnes každá žena u rodiny prostě zůstat nemůže, všechno je dnes drahé a nároky dětí jsou stále vyšší, tak jakápak demokracie a svoboda v rozhodování. Když jsou peníze, je na vybranou. Když ne, je to jasné. A to se zavírají jesle, nebo stojí měsíčně 6.400 - tak jaká volba? Svou výplatu dám jeslím, za zbytek si koupím boty a můžu chodit do práce z lásky k ní....lidičky, jsem bytostná optimistka, ale fakt: líp už bylo. A to se spousta lidí diví, proč tolik lidí brojí proti reformě!
0/0
15.9.2003 13:09

2Mac7

Re:
Pokud jste se dohodli s manželem , že Vy se budete věnovat rodině a dětem a on pouze pracovat , tak asi měl mít práci, která by rodinu finančně zajistila. Vzhledem k tomu, že takovou práci neměl , neměl asi být v práci od rána do večera, ale měl se věnovat i dětem a rodině a Vy jste mohla mít čas na relaxaci- toť můj názor, můžete mít samozřejmě názor jiný
0/0
15.9.2003 13:37

antix

Re:
máte samozřejmě pravdu a kdybych mohla čas vrátit zpět, věřte, že spoustu věcí bych dělala jinak. Jenže - to je stálé dilema: mít dnešní zkušenosti a tehdejší šance :)))
0/0
15.9.2003 14:03

timec

Re:
Vy jste zřejmě z generace, kdy ženy na mateřské měly možná ještě frmol - ale na druhou stranu muži - otcové zase makali v práci, takže proč by měli chodit později do důchodu, tím spíš, že ženy žijí déle.  Ale dnešní matky  v éře papírových plen a hotových pokrmů se na mateřské rozhodně nenadřou. To už je skutečně  "dovolená". Navíc je nikdo nenutí být s dětmi doma - mohou jít vydělávat a o děti se mohou starat muži, či se mohu střídat. ( Pokud jsou ovšem ženy schopny vydělat tolik, co muž, že).  Navíc- chci-li v dnešní době rovná práva, musím si nést i rovné povinnosti!
0/0
15.9.2003 14:00

_m-

Re:
Myslím, že my dva jsem se už na tohle téma jednou bavili, ale budiž. Za 25 let mého manželství jsem 18 let vydělávala víc než manžel, při zkráceném úvazku zhruba stejně, nikdy jsem mu to nevyčítala. Posledních 7 let je to naopak a slyším to denně. Stačí? Madla
0/0
15.9.2003 14:15

timec

Re:
Právě proto si myslím, že by bylo lepší, aby všichni měli stejné podmínky. Aby jeden druhému nemohl něco vyčítat. Protože v okamžiku, kdy je někdo zvýhodněný, je to na úkor jiného.  Proč by například bezdětný měl financovat  toho, kdo má děti.  Vydělal si, ať má podle toho důchod. Ten, kdo má děti má zase jiné hodnoty . Přece je nemá z trestu, ale proto, že že je chce a že mu přinášejí radost.  Buď chci děti nebo peníze. Musím si vybrat, co má pro mě větší cenu. Ale nemůžu chtít náhradu od toho, kdo se rozhodl jinak než já. ( např. tím, že na jeho úkor půjdu dřív do důchodu). Přestaňme se stále opírat o stát, o zhoubné přerozdělování a stůjme na VLASTNÍCH nohách.  Pak má tenhle stát šanci se pohnout z místa.  Každý podle svých schopností, každému podle jeho práce.(  )
0/0
15.9.2003 15:01

_m-

Re:
(Smajlík hezký, ale nebyl nutný, já nejsem naštvaná. :-) ) Jenže o to jde, že ženy s dětmi a bezdětné nemohou mít stejné podmínky. O mužích nepíšu, nejsem muž a mužskému vidění světa a rodiny nerozumím. Ale u ženských to je jasné. Mám dvě bezdětné kamarádky z VŠ, obě berou tolik, jako my dva s manželem dohromady ( a žijem z toho 4) a právem. Studovaly jazyky, odbornou literaturu, mají postgraduály, jezdí a jezdily do zahraničí. Já jsem v té době bojovala s násobilkou, dyslexií, záněty středního ucha, učitelským sborem a kdoví čím ještě. Snažila jsem se (a většina rodičů se snaží - snad) vychovat svoje děti co nejlíp, snad se i to aspoń trochu povedlo, dnes studují a já je tím pádem budu živit (částečně, pochopitelně shánějí brigády, ale není to jen tak) ještě asi 6 let. Vím, že holky mi přesto závidí. Jenže já jsem podstatně vyčerpanější, než ony a v důchodu budu mít míň peněz než ony. Proto si myslím, že ten rok předčasného odchodu do důchodu není nějaká socialistická vymyšlenost, ale poměrně spravedlivé ocenění toho, co matky dělají pro stát - výchova nové generace (fuj, to zní taky hrozně budovatelsky). Madla
0/0
15.9.2003 15:35

ewerel

Moje demagogie
No to je úžasné, tak říkáte rovnost... hm... Protože mám děti tak mám v peněžence o něco míň peněz (ale jinak hodnotnější život) než můj bezdětný kolega. Jdeme si koupit oba do obchodu třeba kalhoty a cena je pro nás oba vyjádřená naprosto stejnou číslovkou... Jdu za prodavačkou: "Paní, neudělala by jste mi slevu?..."
Ne, určitě kvalita života není v tom kdo z nás nosí 10 let staré kalhoty a kdo ne...
 
0/0
17.9.2003 15:37

fdry

Re:
Vážený pane,
ačkoliv jsem muž, tak s Vámi nemohu souhlasit s Vaším názorem na tzv. "mateřskou dovolenou". S ohledem na Vaše názory je jasné, že asi doposud žádné děti nemáte, protože jinak byste určitě toto neříkal,=pramení z Vás Vaše nezkušenost.
Jinak je evidentní, že výše zmíněná reforma není reforma, ale pouze nástroj na okrádání lidí v této zemi, zejména těch sociálně nejslabších. Návrhy odborů, které se týkají daňových otázek jsou absolutně mimo lidské chápání????
Jediná šance lidí v ČR = pravicová vláda, která a realizuje a prosadí řádnou reformu, která bude minimálně zahrnovat :
podstatné snížení výdajů ze státního rozpočtu a daní u právnických a fyzických osob
 
-
 
 
 
0/0
15.9.2003 15:22

timec

Re:
Věřte mi, že mluvím z osobní zkušenosti, jinak bych to nepsal.
0/0
15.9.2003 19:11

svobodny obcan

Re:
Ano opravdu si myslim, ze nemate narod na duchod driv !
V te vasi generaci je ten komunismum zazran opravdu az pod kuzi. Proc porad chcete neco od statu ? Vy, jako spravna svazacka jste porodila deti pro stat a ne pro svou rodinu. Proc by jste mela byt zvyhodnovana, za to, ze jste si zalozila rodinu ? Zalozit si rodinu je svobodne rozhodnuti kazdeho cloveka.
Vas muz chodil do prace, zatimco vy jste byla s detmi doba. Zaslouzi si i on jit drive do duchodu ?
0/0
15.9.2003 20:41

Milkman_Dan

Odbory
Nemelo by to byt nahodou tak, ze odbory by meli prosazovat ochranu v ramci PLATNYCH pracovnepravnich norem, misto toho aby se snazily prosazovat sve vlastni politicke pozadovky do nove pripravovanych zakonu????? Mam pocit, ze je tu cosi shnileho v nasich odborech, nejaka hnijici mrtvola, mrtvola jmenem komunismus  Jejich program vicemene rika, zabrzdime ekonomicky rust jeste vic nez ted, hlavne ze se budou mit zase vsichni stejne Stech a Dufek, maj tlustej pupek
0/0
15.9.2003 12:09

barbudo

Re:
Jistěže. Odboráři mají vyjednávat o mzdách a třeba stávkovat, pokud budou jejich ovečky nespokojené. Ostatní už není jejich pivo.
0/0
15.9.2003 12:23

Milkman_Dan

Re:
...ehmmm... OPRAVA odbory by mely.... samozrejme....
0/0
15.9.2003 12:31

eBacil

Ale přece jen...
...jeden požadavek snad má logiku - a to započítávání středoškolského studia. Studium je něco, čím se člověk připravduje, aby měl jako pracovní síla větší hodnotu - má z toho víc on, ale zpravidla i stát. Takový člověk totiž přinese víc hodnot a je tedy více co zdanit. Proto si myslím, že tato část reformy (která v podstatě znevýhodňuje vzdělané) je opravdu nedomyšlená.
0/0
15.9.2003 12:00

maximila

reforma je nutná,ale..
reforma je nutná, ale proč jen pro některé?nikde není řečeno, že třeba krácení nemocenských dávek se bude týkat i poslanců a všech dalších, proč si mají ještě před reformou zvyšovat platy? Proč poslanci operují jen svým platem a nepřipočítávají k tomu i všechny další výhody - bydlení, cestovné, telefony atd.? Zákony,které tvoří se neustále předělávají, schází stejně jako dřív na jednáních,dělníci si toto dovolit nemohou.
 
0/0
15.9.2003 12:00

eBacil

Populismus je i nekrácení nemocenské
Souhlasím s tím, že většina odborářských požadavků se dá charakterizovat slovy  - populismus a demagogie (byť "analýza" Svobodného občana doopravdy žádnou analýzou není). V zásadě jde o to, že chceme-li se mít jednou dobře, musíme něco udělat pro růst ekonomiky, a to rozhodně neuděláme tak, že budeme zpomalovat snížení daní podnikatelům. Ale souhlasím i s tím, aby se krátila nemocenská za první tři dny - nemocenskou spousta lidí zneužívá. Ti, kteří jsou občas doopravdy nemocní, to ty tři dny zvládnou, a ti ostatní si to rozmyslí.
0/0
15.9.2003 11:56

2Mac7

"Chudým seberou, bohatým přidají"
Vysvětlete mi prosím někdo, co plánuje vláda ve svém návrhu reformy přidat bohatým ?
0/0
15.9.2003 11:36

Vaclav Hanus

Re: asi jsi necetl navrh...
Tys asi navrh reformy necetl... Pro bohate: snizeni dane ze zisku firem, odbourani zdaneni prevodu nemovitosti, odolani zavedeni pateho danoveho pasma, nezvyseni sazby ve ctrtem danovem pasmu...zejmena posledni dva principy by byly urcite prosazeny, kdyby vlada pdlehla dvema velice ofenzivnim silam - odborum a KSCM. A nakonec i presun odpovednosti za vyplaceni nem.davek na firmy pravdepodobne zpusobi, ze jim cast techto prostredku zustane (v porovnani s dnesnim stavem..) - a to si samozrejme rozdeli manazeri...
0/0
15.9.2003 13:41

Vaclav Hanus

Re:
Pardon, ten posledni bod - s nemocenskou - jsem krapet zamotal. Spis usetri firma tim, ze si lip pohlida absentery a tim je prinuti podat vyssi vykon a tim utrzi vyssi vynos...a tim si manazeri budou moci zase vic rozdelit...
0/0
15.9.2003 13:47

ewerel

Naivka
Ale přece pokud firma zvýší zisk, tak přidá všem svým zaměstnancům!!!  Tak to přece vždycky říkají "nezávislí analytici". Nebo se mýlím???
0/0
17.9.2003 15:44

Vaclav Hanus

Re:
Podle mych empirickych zkusenosti se mylis.
0/0
20.9.2003 12:20

2Mac7

Re:
Hovoří se o snížení daně ze zisku firem , tedy nikoli bohatších a bohatých lidí. Zisk firmy se nerovná zisk majitele ( majitelů) firem. Zavedení 5. daňového pásma a zvýšení sazby ve 4. daňovém pásmu já vidím naopak jako okrádání bohatších a bohatých ( stejně tak jako současné podmínky sociálního pojištění ) . Budete se divit , ale management firem vůbec nechce přesun vyplácení nemocenských dávek , Vaše představy o výhodnosti tohoto kroku pro managery jsou poněkud zkreslené.
0/0
15.9.2003 17:19

Vaclav Hanus

Re: ach jo..
Ja jsem nepsal co se cemu rovna a co nerovna. Ja jsem psal o tom, ze ze snizeni zisku firem budou profitovat prevazne manazeri a vlastnici. Urcite ne zamestnanci. A uz vubec ne radovi. A krome toho, rada pravicovych demagogu tady na tech strankach vyrvava, jak musi platit vlastnik firmy "ZE SVEHO" pojisteni zamestnancum (mysleno odvody za firmu). Tak a ted najednou obracite. Tak je to tedy "ze sveho" a nebo to  neni  "ze sveho"?. Tak se konecne nejak domluvte! Zmenu v systemu vyplaceni nemocenske nebudu obhajovat, protoze ji nevidim jako optimalni. Nestrefila se do neuralgickeho bodu - zkorumpovanych doktoru. Ze je zvyseni sazeb ve vyssich pasmech okradanim, to jsou pravicove tlachy. To bych mohl tvrdit, ze represivni system statu okrada lidi schopne umne  pouzivat agresivni silu a tim padem jim brani v poctivem  zbohatnuti.
Co je jednou dano z vule lidu nemuze byt okradanim. Kdyz bude mit lid pocit, ze mate zajem ho nekam vest a i dovest  pak nebude mit tendenci zvedat dane ve vyssich pasmech.
0/0
16.9.2003 9:43

2Mac7

Re:
Z vůle lidu tu 25. únor 1948, léta 50. a další . Z vůle lidu byl v Německu u moci Hitler. Nevím co kde " vyřvává řada pravicových demagogů", já nic neobracím a nevím s kým bych se snad měla na něčem domlouvat.
0/0
16.9.2003 12:09

Vaclav Hanus

Re: zpusob projeveni "vule lidu" ma svou kauzalitu
Ano, jenomze pudu pro to aby tady byl unor 25. tady pripravili lide jako Vy. Pudu pro aby nastoupil Hitler prtipravili lide jako Vy. A prave proto doporucuji lidem jako vy at se snazi pochopit prosteho obcana ktery ma problem prezit. Jinak zase svou snahou pripravite pudu pro buhvico. Co si asi tak myslite ze dosahnete svou nenavistni kampani pro rozbiti soucasne koalice? Nastoupi komuniste s 20 procenty (a u predcasnych voleb to bude pravdepodobne vic) a radikalnejsi cast CSSD. Pak se budete divit...Vidite snad jinou alternativu mozneho vyvoje - vyslednici vasich snah?
0/0
16.9.2003 14:44

2Mac7

Re:
Řekl jste , že vůle lidu nemůže být okrádáním a 25. únor 1948 a to co následovalo , to byly loupeže , krádeže , atd. Říkáte , že způsob projevení vůle lidu má svou kauzalitu - i kdyby měl můj soused 1000x víc než já , nepůjdu ho okrást, vyloupit mu byt, z bytu ho vyhodit ....možná to bude trochu v něčem jiném, spíše se pokoušíte ten "lid" vyvinit. A kteroupak moji nenávistnou kampaň pro rozbití současné koalice máte na mysli? Z jakého důvodu si myslíte, že lidé jako já připravili půdu pro nástup a moc Hitlera , vysvětlete prosím, co Vás vede k tomuto tvrzení.
0/0
16.9.2003 17:11

Vaclav Hanus

Re: setrvacnost polit.procesu a dynamika hrstky "sikovnych" "ohybat" pravidla ve svuj prospech
Vule lidu V GLOBALU urcuje platna pravidla. To neznamena,z e nemuze "prekmitnou" mimo ramec spravedlnosti. A to se deje zpravidla, kdyz je dlouhodobe nespravedlivymi podminkami k tomuto "vybuzen". Impulzem. Tento impulz spravidla vytvari ti, kteri umi dynamicky ovlivnovat spolecenskou situaci, cili mocni a vlivni. Ten priklad s 100x bohatsim sousedem moc nesedi. Protoze paklize exituji dukazy (v pripade politickych procesu nemuzi byt dukazy, staci indicie), ze to ukradl nekomu jinemu, tak nebudu mit skrupule, kdyz  bude v teto jeho cinnost utlumen. Ja jsem nikde nemluvil o zadnem zabavovani - takze ten priklad je navic demagogicky. Pokousite se vytvaret dojem, ze schvaluji unor28. Ale to jsem nikde nepsal. Ja jsem jen napsal, ze lide jako vy k tomu vytvorili podminky. Moje zminka o nenavstne kampani nesmerovala na vas jako na osobu, ale na vas demagogickou pravici, protoze jsem mel dojem ze se svym zpusobem argumentace, mozna nechtene, zarazujete k hrstce zlucovitych pravicovych agitatoru tady na techto forech. Paklize se s nimi neztotoznujete, tak se omlouvam, strelil jsem vedle. Vysvetlovat, proc si myslim, ze posun pravice smerem do extremu pripravuje pudu pro ruzne revoluce tady nema smysl, to by byl dlooouhy clanek. Neco jsem naznacil v analyze dusledku snah o destrukci pripravovane vice-mene stredove reformy financi.
0/0
16.9.2003 18:14

Vaclav Hanus

Re:
Napsal jsem douhou odpoved. A ta SVINE browser - Netscape - mi to vsechno utratil. Uz vic nemam sil ani cas znovu to psat.
0/0
16.9.2003 18:27

Brblal

Neustupujte odporářům !
Chtěli by jen brát a na otázku z čeho mají jediný argument o vytunelovaných bankách (neže by neměli pravdu v tom, že je to bylo svinstvo).
Odbory by se měli starat o lepší podmínky pro zaměstnance (dovolené, přestávky, zam. výhody, přesčasy, kauzy typu TESCO apod.) a ne mluvit vládě o tom, jaká má být daň z převodu nemovitostí nebo daň z příjmu práv. osob.
0/0
15.9.2003 9:02

boganek

Re:
Brblale a co takhle nemocenská a důchod  - vo to ´by taky odborům nemělo jít. No tož pak si skutečně můžem nasadit chomouty a jít vorat, protože pod diktátem téhle vlády a zvláště veselých Hochů z US nám nic jinýho nezbyde.
S pozdravem Bogan.
0/0
15.9.2003 9:35

Vaclav Hanus

Re:
Chces tim rici bogane, ze pod vedenim odhodlanych, dynamickych hochu z ODS by to slo lepe?
0/0
15.9.2003 11:18

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.