Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Než si platy zmrazíme, tak si je zvýšíme

V parlamentu se zvrtlo hned první poprázdninové hlasování o rozpočtové reformě, v němž poslanci měli sami u sebe začít s úsporami. Dojednané zmrazení platů poslanců, ministrů a dalších ústavních činitelů se má schválit s nenápadnou, ale důležitou poznámkou: platy se nejdřív jednorázově zvýší a teprve pak zmrazí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

MMarjanka

Je neuvěřitelné
co si naši poslanci vůbec ještě dovolí!!! Normální člověk, aby se třásl strachy, jestli náhodou neonemocní, protože pak by mu rodina pomřela hlady, ale oni si zvyšují platy - z našich daní, zadarmo bydlí - z našich daní, zadarmo jezdí - z našich daní... a mohli bychom ještě nejspíš pokračovat. Nedivím se, že ministr práce a sociálních věcí nechápe, že lidé nejsou celí hrr do dojíždění. On totiž ať dojíždí jakkoli daleko - platí mu to občané tohoto státu. Jenže když dojíždí občan musí si platit cestu z vlastní kapsy - a když si pak někde vydělá deset tisíc čistého a z toho měsíčně polovičku vrazí do dopravy a ubytování - tak je celkem pochopitelné, že to nepovažuje za dobrý džob. Jak vůbec můžou poslanci  při svých platech získat představu o tom, jak se žije nám? Ale měli by si včas uvědomit, že až národ pomře hlady - nebudou mít dost na daních na svoji pažravost....
0/0
12.9.2003 11:27

inteligentni_pracujici

PRO VAŠI PROSPERITU připravujeme terapeutickou stranu INTELIGENTNÍ PRACUJÍCÍ, která sníží daně ...
PRO VAŠI PROSPERITU připravujeme terapeutickou stranu INTELIGENTNÍ PRACUJÍCÍ, která sníží daně a ZVÝŠÍ VAŠE PŘÍJMY! Podrobnosti na: http://inteligentni-pracujici.aktualne.cz a http://inteligentni-pracujici.aktualne.cz/STINOVA_VLADA.htm
aneb "Mohlo by tu být i lépe!!!"
PROGRAM "LEVNĚJI & LÉPE!" Z námi právě propracovávaného programu, tj. rozhodnutí a vzájemně související akce, které pro Vás a spolu s Vámi chystáme, jakmile společně obsadíme odpovídající politické pozice, a které by nám všem měly pomoci k lepšímu životu: * radikální reforma veřejných financí <=> zefektivnění stádní správy:  - reforma daňové soustavy: urychlené sjednocení daní z příjmů a sazeb DPH (nejvýše 20%), zrušení dvojího zdanění (<=> úroky z vkladů), společné zdanění manželů, atd. <=> přidání takto ušetřených peněz pedagogům, zdravotníkům, atd.  - okamžité snížení platů ústavních činitelů (nejméně na polovinu) a jejich ostatních výhod  - zavedení výkazů práce všech ústavních činitelů => občané budou moci přes Internet kontrolovat, co který jejich zastupitel celý den dělal  - privatizace posranecké ubytovny v Nerudově ulici v Praze <=> zastupitelé si budou hledat ubytování na trhu bydlení  - mj. zrušení (privatizace) senátních ubythoven (tj. drahého a zbytečného Senátu) * snížení imunity členů Parlamentu ČR * přímá volba prezidenta * deregulace nájemného * zavedení školného * podpora podnikavosti, spořivosti a investic * podpora rozvoje "občanské společnosti vzdělání" * zavedení e-governmentu všude, kde to bude možné atd. Do t
0/0
12.9.2003 10:17

Yehuda

Zásadně nezmrazovat,
hrozí totiž ohrožení života poslanců - smrt hladem. Chudinkové malí, oni se tak nadřou, co všechno musejí vyposlechnout a yařídit pro svůj oddaný a milovaný národ, to si zaslouží POŘÁDNOU odměnu.
0/0
11.9.2003 19:26

Dana Heranová

Kapitalismus ukazuje svoji tvář
 
Přidej se k nám
více na : http://kluby.quick.cz/klub.asp?klID=3662&k=9
 
 
Nadešel čas, kdy třeba říci, čí že je tahle zem. Nadešel cas. Teď, průkopníci, si život rozhodnem. Jde o budoucnost republiky. O štěstí jde. Nám všem. Nadešel čas. Dnes rozvratníky jak škodnou vyženem. Nadešel čas, kdy třeba řady jednotou zocelit. Nadešel čas. Čas lidovlády. Čas bojovat. Čas žít. Nadešel čas. Dnes pracující v jediné frontě jdem. Nadešel čas. Je třeba říci: Naše je tahle zem!
0/0
11.9.2003 17:46

Culeto

Jejdanánky
Myslím si, že zmíněný posranec (tak to vždycky Milda říkal) byl kousek od řešení, co s těmi platy. Ono by stačilo zabetonovat Ty poslance ( třeba napořád ) , pak by se nic nemuselo zvyšovat ( ani maličko :-) . Průser je, že ta ZOO ve Sněmovní si tam nesedla náhodou, my jsme si je zvolili.
0/0
11.9.2003 17:28

Kresinka

Myslím, že bych se ráda
účastnila stávky s jediným požadavkem: každý poslanec (senátor) 3x průměrný plat a zvyšovat (dnes spíš snižovat) stejně s růstem (poklesem) průměrného platu.
0/0
11.9.2003 17:10

ck1

furt stejny
tady uz tomu nikdo nepomuze....
0/0
11.9.2003 14:28

Southernik

Jde o princip!
Ách jó... Už zase. Vždycky, když slyším o platech a výhodách našich vládců, mám pocit, že jde o provokaci. Nepovažuji se závistivce, a tak by mi za normálních okolností bylo jedno, jestli si někdo přilepší o tisícovku. Jenže jak si může zvedat plat někdo, kdo chce zároveň odřít všechny ostatní. Jakékoliv snahy o šetření (a já myslím, že to je nutné) tak ztrácejí legitimitu.
0/0
11.9.2003 13:11

twkiwi

cesko fuj tajbl
dobre vam tak vy nablbli pitomci zvolili jste si je tak si to vyzerte,cesi jsou jedinej narod kterej je opravdu NEPOUCITELNEJ!!!!!Haider na HRAD!!!!
0/0
11.9.2003 10:56

to je moje

Re: Odkud vlastně jsi?
0/0
11.9.2003 12:24

beruška61

Petr nebo Pavel
je to stejně jedno.  Kolik poslanců zastupuje zájmy voličů ? Tři, čtyři? Možná na začátku měli někteří představy, že budou hájit zájmy prostých lidí, ale jak se dostali ke korytům, začali hájit zájmy hlavně svoje. Je všeobecně známo, že do politiky jdou hlavně  prospěcháři, kariéristi a nemorální lidé. Takže je úplně jedno jestli je u moci ten, nebo onen, není tu politická vůle něco měnit
0/0
11.9.2003 10:52

pasmik

Proč se divíte?
Nevím, proč se všichni divíte tomu zvyšování platů. Už Vás vidím, jak sedíte ve sněmovně resp. parlamentu a hlasujete proti zvýšení svého platu. Lidi neblázněte!Každý rozumný člověk by byl pro. Jenom se tam dostat, to vidím jako problém. Máme prostě málo poslanců. Kdyby jich bylo víc, bylo by míň kritiků!
Dušan, Pardubice
0/0
11.9.2003 10:45

Southernik

Re: Konečně rozumná myšlenka
Chtělo by překročit hranici padesáti procent - tedy aby v ČR byla více než polovina občanů volena do parlamentu. Tím by se tak jejich odpůrci dostali do menšiny a bylo by po ptákách. Parlament o pouhých 281 hlavách je směšně nedostatečný pro naše, zdá se, chtivé obyvatelstvo!
0/0
11.9.2003 13:18

karoten

Žlab
Ty bezectná, chorobně lačná pakáži, nechť zaskočí ti zbytná sousta a zhyneš tak v kruté agónii - vidouc ostatní dosud chlemtající své soudruhy. Tož tolik vinšování. Dále vyjadřuji přesvědčení že lhostejno kdo návrh podal, byl totiž jednomyslně schválen, pokud by se přece vyskytl nesouhlas, pak proto aby byl podán návrh tučnější. Lidi, přece je jasný že dokud nebude vstup do politiky logický vyvrcholení dráhy úspěšnýho podnikatele, manažera, vědce, umělce, hrobníka...co já vím koho eště, nemůžeme si dělat naděje ohledně priorit těch frustrovanejch neukojenejch zmetků.
0/0
11.9.2003 10:39

Dusja & Marusja

Vendula
stále nechápu čemu se divíte... Naše šťastné budování socilaismu bylo přerváno rejdy západních mocností a hlavně CIA. Výsledkem je socilaistický člověk potýkající se s režimem, který mu říká pramálo - ryba v dubovém háji, pštros na Sibiři, klokan na Šumavě. Za komunistickou stranu a všechny bývalé soudruhy z tajné bezpečnosti vás však mohu ujistit, že si na ten kapitalismus hrajeme jak nejlépe umíme a žere nám to i USA.... Ve skutečnosti shromažďujeme majetek této země a bráníme jej, aby ho nerozkradl zahraniční velkokapitál. Po revoluci zase všechno vrátíme na svá místa a vy konečně pochopíte naše oběti a poděkujete nám
0/0
11.9.2003 10:37

sef

na dovolené asi bylo draho
Hoši po dovolené zřejmě zjistili, že se zase trochu přidražilo a tak hned na první poradičce situaci řeší. Tenhle jejich přístup je fakticky vrchol arogance  - za tu jejich práci a výsledky, které každého z nás stojí zbytečný čas, síly a peníze si neváhají natáhnout ruku pro další bakšiš..
0/0
11.9.2003 10:25

krvave_koleno

Kocourkov
To snad ani nemohou myslet vážně!!! Musí´být přesvědčeni, že celý národ je banda dementních ovcí ke kterým si mohou dovolit naprosto všechno. Nejvíc mě baví, když napíší, že poslanec bere 46 tis. měsíčně, ale už se nenapíše, že má bydlení za 15 tis. měsíčně zdarma, že pobírá další peníze za reprezentaci, myslím také, že má nějaké ošatné, atd. Proč to někdo nenasčítá ? Když to úplně zjednoduším, tak uberou důchod důchodcům, sníží státní příspěvky na stavební spořitelny, sníží nemocenskou, absolventům nebudou platit podporu v nezaměstnanosti, budeme platit bezdotykovým obvoďákům, že nám napíší paralen, nikomu nezvýší platy, ale sobě přidají na platech. Že se nestydí, opravdu si myslí, že si mohou dovolit úplně všechno. Jsou mi odporní. Máme vládu, parlament a senát složený z arogantních, neinteligentních darmožroutů, kteří hrabou jen pod sebe a ostatní je jim všechno fuk, hlavně že oni budou mít svůj tlustý zadek v teple. 
0/0
11.9.2003 10:14

Ulrich

Re:
Nenapadá tě, co s tím?
0/0
11.9.2003 10:20

krvave_koleno

Re: Fakt nevím !!
Víš, mám takové období, kdy si říkám ... přestanu číst noviny, dívat se na zprávy v TV, nebudu si nikoho všímat, ať se svět třeba zblázní. Udělám si svůj malý svět a z toho už nevylezu. Ale trvá to jen chvíli, protože pak  mi někdo stejně řekne nějaký horor, nebo si přečtu Internet a stejně z toho bordelu tady neuniknu. Demonstrace a stávky jsou na houby. Nevolila jsem ČSSD, ale US. Teď budu určitě volit ODS.  Také kradou, také je tam pár ukázkových darmožroutů, ale alespoň neslibují sociální stát. Řekli, že pomohou malým a středním soukromníkům, dají jim úlevy a oni zvýší zaměstnanost - zdá se mi to logické, ale zlepší se to až za dlouho. Myslím si také, že moc lidí je nezaměstnaných, válí se doma a vymýšlí blbosti. Fakt nevím !!!
0/0
11.9.2003 10:54

to je moje

Re:
Nečti žádné noviny, neposlouchej zprávy, nedívej se na filmy, nelez mezi krávy, voly a ostatní poslance.
0/0
11.9.2003 12:23

Vlastys

Re:
Jako bych to napsal já.
0/0
11.9.2003 13:18

Danďák

Volby
Dobře vám tak, vy šmejdi - voliči, co jste volili strany koalice, hlavně však ČSSD.
0/0
11.9.2003 10:07

Ulrich

Re:
Čti dobře. Návrh na zvýšení platů ústavních činitelů podpořili v rozpočtovém výboru sněmovny zástupci všech stran, a tedy i těch opozičních. Takže to vypadá, že šmejdi jsou voliči všech stran, které se dostaly PS v posledních volbách dostaly. Nejsi pak náhodou taky šmejd? ( nic ve zlém ).
0/0
11.9.2003 10:18

FrNedobrota

Tak, tak !
Doufám, že socanské reformy postihnou nejvíce chudší vrstvy a především zaměstnance - což jsou levičáčtí voliči ! Že budou kvičet hlady a dřít do úmoru a mít 90% daň ze mzdy! A že na důchody nic nezbyde a budou brečet pod mostem. To bude sranda ! Doufám, že se nadělají obrovské dluhy, které se použijí na sociální programy jako "rekonstrukce Chánova" , zaplacení výpalného DIAG.HUMAN a NOMURA a na platy poslanců a státních úřeníků ! A na Standovo Gro$$tapo !
0/0
11.9.2003 10:25

FrNedobrota

Milí levičáci !
Laskavě si povšimněte detailu, že návrh pochází z pera socanských Z M R D Ů   
0/0
11.9.2003 9:56

deveroux

To máte z toho
žE VOLíTE čSSD, BLBCI. TAK VáM TřEBA. žáDNí PEčENí HOLOUBCI POD RYPáK LíTAT NEBUDOU, LéKY ZDARMA NEBUDOU, NIC NEBUDE. MůžETE JE V PříšTíCH VOLBáCH ZVOLIT ZASE.
0/0
11.9.2003 9:56

Vlastys

Šmejd zústane šmejdem i kdyby čert na koze jezdil,
ale toto je už opravdu prasárna a verbež!
0/0
11.9.2003 9:49

zemlak

Defenestrace
Vyházet je z oken
0/0
11.9.2003 9:38

Daňový soumar

Elita národa
Když tento ksindl je zvolenou elitou národa, jak to tu asi dopadne??? Láto 2004 bude mnohem žhavější než letošní. Všem tu bude sakra horko...
0/0
11.9.2003 9:24

kubajss

Už je mi z nich špatně - PRASATA!!!!!!
Asi budeme muset jít co nejrychleji s klíčema do ulic, protože tohle se už nedá!!!!!!!!!!
0/0
11.9.2003 9:14

FrNedobrota

ANÓÓÓ !
Já má doma super klíč na podobnou prácičku. Má asi 5 kilo a půl metru  Moc rád bych jím zazvonil panu Šprdlovi o kebuli !
0/0
11.9.2003 9:53

vandor

Tak to
si mimořádně zkouknu    nováckej kotlík. Jak si s dotazem na toto téma poradí Standa Grosů
0/0
11.9.2003 9:10

jeen

Re:
Obávám se, že budeš zklamaný. Už delší dobu sleduji "politické" aktivity Standy a Petry. Jsou to umělci ve žvanění, vyjádří se k čemukoliv a nikdy se nic nového, resp. vůbec nic nedovím (... je třeba se zamyslet... nejprve si nutno uvědomit... nejsem dosud informována... v podstatě k tomuto problému se bude možné vyjádřit, až ...       atd.).
 
0/0
11.9.2003 9:48

marnak

Zrušit senát
Za totality měli poslanci plat 2000 a živili se jako každý jiný svým zaměstnáním a s voliči měli větčí kontatk. Nechci aby se tato doby vrátila. Uvádím jako příklad. Peníze získáme zrušením senátu. Tuhle skupinu důchodcovských darmožroutů nehodlám podporovat.
0/0
11.9.2003 9:09

ples

Myslím, že...
...už to nikoho z nás ani nemůže překvapit. V době, kdy je celej stát obrovsky zadlužený si naši poslanci zvednou platy o půl miliardy. Po nás chtějí, abychom se uskromnili, ale sami budou mít plnou nemocenskoua ještě si přidají. Nám podnik nepřidal už třetí rok, protože na to prostě neměl. Letos je to OK, tak se těším. Ale oni si budou přidávat a uskromnovat se musí zase jenom tu dole. Kruci...je to jenom u nás nebo se to děje i jinde v EU, kam se tak hrneme?
0/0
11.9.2003 9:05

Jackie_

HANBA
Už aby jim vyslovili nedůvěru, jinak se těch nenažraných prasat ještě dlouho nezbavíme.
0/0
11.9.2003 9:03

boganek

Re:
Jen bych lehce upozornil, že se jedná právě o všechny Ty, kteří budou vyslovovat důvěru či nedůvěru vládě. Řekl bych, že ta je v tom vyjímečně nevinně.
S pozdravem Bogan
0/0
11.9.2003 9:52

conoco1

Uaaaaaaaaaaa
To jsou ale oskliva nenazrana prasatka.
0/0
11.9.2003 9:01

Lukáš 1

Tohle je už na žlobu..
Dobrej právník by dokázal zažalovat tuhle vládu za její trestné činy v okrádání...tohle je už moc..
0/0
11.9.2003 9:00

kestrik

POSLANCI.....
...kde mam toho kalasnikova ???!
0/0
11.9.2003 8:57

Delirium Tremens

Bohužel
Už od útlého mládí je většina z nás přesvědčována o tom, že s poctivostí a skromností nejdále dojdeme, že máme poctivě pracovat a mít rádi své bližní, nepodvádět, nelhat, nekrást, neubližovat ostatním a že ts pravda a láska nakonec zvítězí. Dokonce i v dospělosti nas téměř všichni přesvědčují jak jsou hodní a jak to s náma myslí dobře.
 
V reálném životě je to ale asi jinak. Lidi jsou obrovskou smečkou hyen, které se snaží urvat co největší kořist na úkor těch druhých. Parch*ntů na světě chodí po světě více než si vůbec připouštíme a je jedno jesli je špinavý v orvaných šatech a "otečkovanými" žílami nebo se na nás mile usmívá v nažehlených šatech z televizní obrazovky.
 
Čím dříve to člověk pochopí, tím úspěšnější může v životě být. Kdo zůstane v zajetí ideálu "čistoty" bude přes všechno klepání po rameno jakýže je vlastně hodný člověk sežrán smečkou za živa.
 
Bohužel
0/0
11.9.2003 8:48

technikd

Re:
Chyba, až budeš takový Genius na nebe vzatý jako Adolf H., J.V.Stalin, Pol Pot ... tak si taky budeš dělat co chceš.
0/0
11.9.2003 9:09

Hnidopich

Je to sebranka
0/0
11.9.2003 8:36

Al Ladin

Mnoho kritiků
Také se mi nelíbí, jak se poslanci a poslankyně vysmívají celému národu. Jenže obyčejná kritika či nadávky a urážky (některých diskutujících) nic nevyřeší. Do pralamentu je třeba dostat lidi, kteří budou zásadoví, za svými názory si stát a poslouchat své voliče, nenechají se zatáhnout do stranické disciplíny či dokonce zkorumpovat. Na půdě současných parlamentních stran to není možné, a těch neparlamentních je tolik, že se v tom nikdo nevyzná. Hlavně se ale perou o přízeň voličů, kterých je potenciálně poměrně hodně. Proč se nedokážou spojit v jeden celek, který nebude vázán stranickou disciplínou, ale jednoduchým morálním kodexem. Demokracie není v tom, že všichni mají jeden názor (jak to bohuižel v dnešních stranách chodí), ale v různorodosti názorů a v nutnosti je prosazovat (a schopnosti dělat kompromisy).
0/0
11.9.2003 8:31

ples

Re:
Pokud se najde někdo normální, tak ho ti ostatni meui sebe nepustí. Takže bud odejde nebo se přizpůsobí
0/0
11.9.2003 8:52

Matinka

tak jsem si vzpomněla
Za socialismu jednou za rok ve škole zjišťovali zda je nějaký rodič poslanec a docela hrdinsky jsem hlásili, že rodič POSRANCEM není. Doba se změnila a POSRANCI jsou mezi námi stále.
0/0
11.9.2003 8:20

King mini

Odvolání
Když byl šéf Lesů ČR odvolanej, protože už byl ve funkci 11 let, tak to by už měli být odvolaní všichni poslanci. Už jsou tam dlouho a otravují nám život svou ubohostí.
0/0
11.9.2003 8:14

zberanek

Platy poslanců
Je vidět, že v PS jsou opět všichni poslanci zajedno. Je vůbec v ČR politická strana, která chce opravdu něco udělat pro celek?
0/0
11.9.2003 8:11

Muhamed-ALI

:)
Je mi spatne, asi budu zvracet.
0/0
11.9.2003 7:54

karel19

Já chci taky
zabetonovat na tři roky 48 tisíc měsíčně! Přece nebudu chodit na sociálku...
0/0
11.9.2003 7:26

Najdete na iDNES.cz