Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

´Zabavený´ Honzík se zotavuje z šoku

Desetiletému Janu Kotanovi, který se zhroutil poté, co si pro něj v pátek přišel do školy otec v doprovodu soudního exekutora, je už lépe. Chlapec se podle lékařů z motolské nemocnice uklidnil a následky prožitého stresu mizí. "V nemocnici ještě zůstane," řekl primář dětské psychiatrie Jiří Koutek.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

WildBoy

na odstřel
Matka, která v dítěti vypěstuje takový odpor k jeho otci by měla mít s dítětem zakázaný styk
0/0
9.9.2003 22:28

macek645

Re:
NEODSUZUJ NIKOHO ANIŽ BYS VEDĚL OČ JDE CO KDYŽ ODPOR SYNA SI ZAVINIL OTEC SÁM SVÝM AGRESIVNÍM A VULGÁRNÍM CHOVÁNÍM
0/0
10.9.2003 14:01

:-(

Vaše děti nejsou vašimi dětmi.
Vaše děti nejsou vašimi dětmi. Jsou to synové a dcery životní touhy po sobě samých. Přicházejí skrze vás, ale nikoli od vás, I když jsou s vámi, přece vám nepatří. Smíte jim dát svou lásku, Nikoli však své myšlenky , Neboť ony mají své mají své myšlení. Můžeme ubytovat jejich těla, ale ne jejich duši, Neboť ty přebývají v domě zítřka, jež vy navštívit nemůžete, Ni ve svých snech. Smíte se snažit být jako ony, Ale nepokoušejte se je připodobnit sobě. Neboť život neběží pozpátku, ani neprodlívá ve včerejšku. Jste tětivy luků, jimiž jsou vaše děti vysílány jako živé šípy. Střelec vidí cíl na stezce nekonečna a vás napíná svou silou, Aby jeho šípy letěly rychle a daleko. Nechte svůj luk zamířit rukou k radosti; Neboť tak, jak miluje šíp, který letí, tak miluje i luk, který je pevný.
__________________
Khalil Gibran, Prorok
0/0
9.9.2003 16:14

Matinka

Re:
To se mi líbí. Pokud mají děti jistotu kvalitního zázemí, daří se jim realizovat užitečné věci, na které si už naše starší generace netroufne. A v tom vidím pokrok. Souhlasím, že mi moje děti nepatří, ale přece jen jsou MOJE, často se v nich vidím.
0/0
22.9.2003 16:39

pinguinone

Varovani..
Vseznalek je tady !
0/0
9.9.2003 14:58

timec

Re:
mizím...
0/0
9.9.2003 15:14

pinguinone

Re:
mej se
0/0
9.9.2003 15:16

:-(

Vazeni rodice
, mam to stesti, ze jsem smel spolu se svou zenou vychovat 4 deti - 1 vlastni a 3 nevlastni - sirotky bratra me zeny. Deti jsou dospele/plnoletete, a proto mam obrovsky poklad zkusenosti s tim, co deti potrebuji, a pred cim/z ceho maji strach.
Deti potrebuji lasku OBOU rodicu.
Nejvice strachu detem nahani hadka rodicu (tata se hada s mamou), protoze se deti boji, ze jeden z rodicu po osklive hadce rodinu (tim hlavne to dite) opusti. Hadka rodicu jim nahani nesrovnatelne vic strachu, nez kdyz jeden z rodicu dite peskuje za "strasne" prestupky.
Vsechny deti trpi rozvodem rodicu, vetsina z nich dostane vselijake lehke/tezke neurozy. Zivot "rozvedeneho" ditete je mnohem horsi, nez zivot sirotka. Sirotek pochopi, ze tata/mama zemrel(a) = nikdy k nam nemuze fysicky prijit, a prijme rad "nahradni mamu/tatu", ale v jeho srdci zustane vzpominka na vlastni mamu/tatu. "Rozvedene" dite NIKDY nepochopi, ze jeho mama/tata vubec muze zit a nebyt u ditete. Jedine vysvetleni pro dite je, mama/tata ke mne neprijde, protoze me nema rad(a), protoze ja jsem spatne/zle/neposlusne dite, jsem dokonce tak strasne dite, ze ani moje vlastni mama/tata me nema rad(a) a nechce me ani videt. V diteti vyroste pocit, ze ZADNY clovek ho NIKDY nebude mit rad... Nezalezi na tom, co kdo diteti vypravi. Nema-li dite kontakt k obema rodicum, prijde VZDYCKY k zaveru: Ja jsem strasne spatny clovek, nejsem hoden, aby me mel nekdo rad.
Nastesti z toho vetsina deti "jakz takz vyroste" - i kdyz ne bez modrin - lec nektere deti z tohoto pocitu (nejsem hoden lasky) nevyrostou nikdy a trpi cely svuj zivot.
 
P.S.  Panove, i ta nejhorsi manzelka pod sluncem muze byt vynikajici matkou - aniz vy byste si toho mohli vsimnout. Damy, i ten nejhorsi rostak, lhar a dev*kar muze byt pravem zboznovan svymi detmi a byt jim dobrym
0/0
9.9.2003 14:52

:-(

Re: (iDnes to usekla)
Damy, i ten nejhorsi rostak, lhar a dev*kar muze byt pravem zboznovan svymi detmi a byt jim dobrym tatou. Jediny clovek, ktery muze posoudit, je-li tata dobry tata a mama dobra mama, je dite samotne. Nechte diteti tuto svobodu a toto pravo rozhodnout samo, ma-li dobreho tatu/dobrou mamu!
0/0
9.9.2003 14:56

ak71

Re:
Nebylo by nejlepší, kdyby soud při rozvodu prostě určil, kdo za něj může (neřím za krizi manželství - za tu mohou často oba, ale za vlastní rozvod - u nevěry, alkoholismu, násilí je to většinou jasné, u "nesouladu povah" a podobných nesmyslů je to prostě ten, kdo se rozhodl z manželství odejít a zbourat dětem společný dům...). Pak by se dalo jasně říci dítěti - ne ty si špatný, ale tatínek/maminka udělal/a něco špatného - porušil/a manželský slib a rozhodl/a se odejít k jinému muži/ženě a vykašlal/a se na naás apod.
Něco podobného prostě asi musí říct dětem matky, které mají manžela ve vězení, tak proč né tady.
0/0
9.9.2003 15:45

pinguinone

z hlediska ditete je to jedno..
chce mit oba rodice,navic znamy fenomen.. tihne k tomu z rodicu co rodinu rozbil a vztahovacnost deti viny na sebe.. byl jsem spatny a proto se rodice rozesli..
0/0
9.9.2003 15:52

:-(

Re: Soud soudi zlociny! Rodice reknou diteti:
, ja si s mamou nerozumim (bez udavani chyby ci vinika), ale to je jenom vec mezi nami, s tebou to nema NIC spolecneho. My te mame oba moc radi, a proto budes bydlet jeden tyden (nebo jine casove pravidlo) u mamy a druhy u taty, prazdniny na stridacku... Male dite sice nevi, co to je - porusit manzelsky slib, ale asi je to strasne, protoze z toho vyplyva, ze ho mama/tata opustil(a). Dite se identifikuje se svymi rodici, a proto si mysli: Ja jsem take spatny, a mama/tata odesel(a), protoze jsem pred rokem rozbilo... zapomnelo... neco provedlo...
0/0
9.9.2003 16:10

MMarjanka

Re: To je teda jednoduchost
Takže když mne muž bude despota a bude používat takzvaný psychický teror, který v určité fázi přestane být únosný a požádám o rozvod, tak budu vinná já, protože už prostě chci žít jako člověk? Nikdy není rozvod až tak jednoduchou záležitostí a to, že se někdo snaží neúnosnou situaci vyřešit přece není trestné...
0/0
10.9.2003 9:42

timec

Bylo by třeba upřesnit,
že se kluk nezotavuje ze šoku z exekuce, ale z dvouletého psychického týrání, kterého se na něm dopustila jeho vlastní matka. Jak to, že matka ještě nesedí ve vězení??? Přemýšlejte, jak může dítě, které dva roky nevidělo svého otce vědět, že špatně mluví o své matce, či ji snad bije? Od koho to asi má? Stačí použít rozum, bohužel hloupost je v převaze. Matka měla jít do vazby a otec si mohl v klidu přijít pro své dítě. Jak mohou soudci jako např. Vyklický tvrdit, že zákony jsou nedostatečné? Jak to , že ještě sedí na svém místě? Ano, exekuce měla přijít, ne po dvou letech, ale po třech, čtyřech zmařených stycích. A zákon na to pamatuje. Poučení, pokuta, exekuce.  Ale tento člověk se sám podílí na protahování řízení a v mém osobním případě i podvodných čachrech s prodlužováním lhůty k odesílání rozsudků.
0/0
9.9.2003 13:31

Kri1

Re:
0/0
9.9.2003 14:46

macek645

Re:
Než začneš posuzovat někoho podle dosti neobjektivního článku bylo by dobré si zjistit jaký každý ze zúčastněných je. Seznámit se stím jak tato x letá kausa probíhala????? Když už toto vše jde do novin měli by se podávat všechny fakta jak to začalo a proč to skončilo právě tak jak to skončilo. Když někdo z rodičů bude o tom druhém říkat nehezká slova tak se tomu dítěti nedivím že k němu nechce. Tady všichni většinou odsuzujete matku ale co když tou hlavní příčinou je třeba otec který neví jak se má chovat před svým dítětem co jestli se nesnaží jen ji za každou cenu zničit protože ho opustila za to že ji mlátil, víte něco o tom jestli ta dotyčná po jeho zásazích neskončila třeba v nemocnici. Myslím si že by soud měl požadovat psychologická nebo i psychyatrická vyšetření obou rodičů. Měli bychom po redakci požadovat , než začneme házet na někoho špínu aby zveřejnila objektivní a pravdivou zprávu. Doufám že se Honzíkovi bude dařit lépe a že se mu v této chvíli splní vše co si přeje.
0/0
10.9.2003 7:49

loginname

Re:
Ve vztahu muž-žena se obvykle mstí ženská, těm je to podobné. Pro muže je něco takového pod jeho úroveň...
0/0
22.9.2003 22:14

_m-

Re:
Konečně jeden vtipný příspěvek. Madla
0/0
23.9.2003 16:25

bombak

Osobní spory
Z článku je patrné, že celá věc je založena na osobních sporech matky a otce. Ten, kdo to odnáší nejvíc, je dítě. Dospělí se nedokáží domluvit kvůli vlastnímu dítěti a chtějí, aby to za ně vyřešilo ono. Používají ho prostě jako prostředek k prosazování svých zájmů a vzájemného vydírání. Tahanice, ve kterém dítě málem přišlo o ruku, je opravdu příkladem rodičovské lásky . Skutečně nakonec muselo dítě skončit s těžkým psychickým otřesem? A o ten se bohužel postarali oba rodiče stejnou měrou.
0/0
9.9.2003 11:05

delfa

Každý osud je jiný
Je pravdou, že si stěžují i matky, že se mnozí otcové o své děti nestarají. Ano. Ale to je jiný problém, jiná diskuze. Uvedu můj příklad. Matka byla již 3x odsouzena za svou trestnou činnost. Podmínkou. A právě svou trestnou činnost využívala a využívá ke zpracovávání dětí proti mně, tedy proti otci. A co na to řekl soud? Že ho nezajímají naše spory jakou rodičů, ale že mu jde o děti. A je to začarovaný kruh. Protože pokud já nechci provozovat trestnou činnost, nemám proti své bývalé manželce šanci nikdy uspět. Její trestná činnost je nyní omlouvána tím, že v současné době jde o zájmy dětí. Ale o jaké zájmy dětí? Jde spíše o to, aby soudy a sociální pracovnice měly klid. Bude zajímavé, až někdo někdy zpracuje studii, ve které se zmapují současné zločiny našich soudů a sociálních pracovnic. A také jejich oběti!!! Děti z toho samozřejmě nevyjímaje.
0/0
9.9.2003 10:42

MMarjanka

Re: Myslím, že tohle je jiný případ
Pokud skutečně žena byla odsouzena již 3x za trestný čin, pak je vážně někde chyba.... Ale v podstatě o čem se tu píše, jsou spíše extrémy.... Většina rozvedených rodičů dokáže komunikovat normálně....
0/0
9.9.2003 10:46

clen

Omyl
Ten otec nepochopil vzkaz soudu, i když byl tak jasný: měl nechat matku zastřelit!
0/0
9.9.2003 10:30

delfa

Proč je vina na otci?
Pořád přemýšlím, proč soudci a mnozí lidé kladou vinu převážně otci, který se za sebe i za své dítě domáhá jejich práv. Bude takhle posuzován také člověk, který se brání proti zloději či vrahovi? Páni soudci, neschovávejte se za děti. Otcové se na vás obrací proto, že již vyčerpali všechny možnosti. Řekněte natvrdo, že matka je darebák a potrestejte ji. Pokud v tom necháte otce samotné, tak si jenom myjete ruce a nemusíte tady vůbec být. Pokud nic neuděláte, myslíte si, že matka nebude otce pomlouvat u dítěte? Bude. Stačí častěji uplatňovat změnu výchovné péče, pokud otec projeví zájem a není to darebák. Mám z toho pocit, že spíše máte z matek strach. Otec je špatný, když řekne křivé slovo proti matce, otec je špatný, když si chce vzít dítě podle rozsudku ... A matka? Té se každý bojí, proto se raději zastřeší "zájmy dítěte".
0/0
9.9.2003 10:16

MMarjanka

Re: Jenže
jako vždy a všude je to tak, že neexistují pouze matky dokonalé a neexistují pouze vzorní otcové... Pokud se ti dva budou chovat inteligentně (po rozvodu) děti ničím netrpí a je spokojenost na všech stranách. Vidím to u svého bráchy. Navíc jeho bývalka je natolik moudrá, že naše rodina dál funguje jako část té její - babičky, tety, bratranci - co na tom, že oni dva už spolu nejsou? Kluci si to naopak pochvalují
0/0
9.9.2003 10:57

jablunka

Re: Souhlasim
Přestože o celém případu víme všichni strašně málo, je zřejmé, že se v něm dopustily nějaké chyby všechny zůčastněné strany ( matka, otec i soudy) a tvrdě to odnesl právě ten, kdo za vše může nějméně ( malý Honzík). Myslím, že by v případech, kdy je zřejmé, že rozvod rodičů neproběhne hladce měly odvést důkladnou práci sociální pracovníci a psychologové, kteří by opravdu citlivě analyzovali příčiny problémů v této rodině a rozhodli u kterého z rodičů bude dítěti lépe i s přihlédnutím na to kde by se Honzík lépe cítil. Asi se tak nestalo a teď už je pozdě narušené vztahy napravit.
0/0
10.9.2003 15:32

pipano

matčina vina
Šok a zhroucení z toho, že dítě vidí po dvou letech otce, může mít na svědomí jedině matka. Ta by měla být potrestána za to, že měla žaludek na to, aby po 2 roky zpracovávala osmileté dítě takovým způsobem, že muselo skončit v blázinci. Jak to, že se veřejnost podivuje nad postupem otce, který jenom vyžadoval prosazení soudního rozsudku a ne nad psychickým terorem ze strany matky?
0/0
9.9.2003 9:52

Femme fatale

Re:
naprostý souhlas
0/0
9.9.2003 10:07

MMarjanka

Re: A kde vlastně byl
ty dva roky??? Chodil kanálama? Kdyby chtěl, jistě by ho syn viděll aspoň občas na chvilku a pak by neutrpělo šok... Proč třeba nebyl občas u školy? Nebo venku před domem? U kluka kterému je 8 let (když ho tedy neviděl dva roky) není až takový problém vidět se aspoň chviličku.... Myslím si, že případ je dost složitý, ale pokud se jako otec chová, tak jak je popisováno, tak není o nic lepší než matka, která brání ve styku...
0/0
9.9.2003 10:43

pinguinone

delas z otce posledniho
..zebraka
0/0
9.9.2003 14:21

Femme fatale

Re:
klasický  ženský názor .Vidíš to moc jednoduše.Myslím si, že kdyby otec jen trochu mohl, určitě by něco takového podnikl. Třeba nechtěl proti sobě poštvat soudy nebo já nevím co, ale asi chtěl postupovat podle určených pravidel.
0/0
9.9.2003 17:21

2Mac7

Re:
No ,ono tomu otci zrovna o dítě asi moc nejde. Tím rozhodně neříkám, že je správné bránit kterémukoli rodiči ve styku s dítětem ( samozřejmě, pokud to dítě nijak neohrožuje).
0/0
17.9.2003 14:45

MMarjanka

Otec???
Čím dál víc z průběhu případu nabývám dojmu, že otci nejde ani tak o dítě, jako spíš o to, že on má přece právo... Rozvedených rodin je všude plno. Znám tátu, který má problémy s bývalou manželkou a tak děti navštěvuje prostě před školou, stráví s nimi nějakou chvíli, zajdou třeba do cukrárny a taky si telefonují - mobilem. Mezitím požádal o pomoc psychologa a soud. Ale když četl to co se stalo Honzíkovi, sám prohlásil, že dotyčný pán asi není normální a asi byl důvod, proč syna neviděl...
0/0
9.9.2003 9:33

myskak

Re: Otec...!!!!....
Naprosto s Váma souhlasím. Vůbec se nikdo nepozastavil nad tím, že "tatínek se nerozpakoval naflákat manželce před klukem a i když je to nějaký pátek, tak to v hochovi zůstalo. To je přece normální, že tatínek maminku bije.... Ale dítě to nikdy nepochopí!!! Má v sobě už minimálně od mateřské školky zakódované, že silnější si nesmí ze své pozice siláka dovolovat na menšího, slabšího,mladšího. Jak teď asi vypadá táta, který kdysy napadl maminku a teď  se NÁSILÍM domáhá syna? Všicni dotčení pánové hlavně mluví o penězích. Není to trošku divné??? O co tedy jde? O dítě?? O city? O ješitnost? O peníze?????  A nebo o vítezstí? Chudák kluk!!! Ještě to bude mít pěkně těžké!!!
0/0
9.9.2003 10:36

vlczaak

Re:
Ehm... jak víte, že "tatínek naflákal mamince před klukem"? Neříkám, že to nemusí být pravda, ale tvrdí to pouze ten kluk a to může být docela dobře práce jeho maminky. Takže bych se držel při zemi před vynášením soudů nad něčím, do čeho vůbec nevidíme.
0/0
9.9.2003 11:12

bosch

Jinak to nejde
Bohužel, soudy dávají v naprosté většině děti do výchovy matce aniž se věcí více zabývají, ale to jen na okraj. Otcové samozřejmě ve většině případů mají o děti zájem, ale pokud se s bývalou manželkou nepohodnou, stanou se děti nedostupné. Pokud bývalá nechce, dítě otec neuvidí. Psát o možnosti soudní cesty je zbytečné, protože jde o čas. Napomenutí pro matku, pokuta, napomenutí a je pět let v háji. Za tu dobu už je dítě zpracované matkou a samo ani již nemá o otce zájem. Dítě je třeba k otci hned! Později cestu nenajde, je to pro něj cizí člověk, což však otec vidí úplně jinak, pro něj je to pořád jeho dítě. Pro dítě však je to cizí, ten zlý člověk. Je to strašně složitý vztah a pokud tady není dobrá vůle "bývalých" je situace téměř bezvýchodná. Z pohledu otce, z pohledu práva exekuci, tedy odebrání dítětěte třeba na víkend násilím schvaluji, ale ... Po x letech je pozdě během víkendu dítěti vysvětlit o co tady běží. Je třeba hned a s dítětem komunikovat, mluvit, vysvětlovat. Čas pracuje pro vraha - pardon, čas pracuje pro stranu, která nechce respektovat práva obou rodičů, čas pracuje - většinou - proti otcům.  
0/0
9.9.2003 9:00

karoten

exekuce=poprava
Tohle je něco otřesnýho...ze strany státu ale. To že soud exekuci nařídil je nakonec z hlediska práva pochopitelný, ale co to bylo za exekutora??? Táta je zřejmě úplnej asociál, když tohle dokáže překousnout. Ke každýmu rozhodování o dítěti by mělo bejt ono přizváno a ctěn jeho názor. Já vím že je to utopie, že to předpokládá moudrost soudu...
0/0
9.9.2003 8:57

Yehuda

Tohle není otcovská láska,
ale násilí na dítěti. Jsem přesvědčená, že kluk už "otce" nebude chtít vidět. A jestli soud nařídí exekuci, tak je naše soudnictví definitivně v jeteli.
0/0
9.9.2003 8:42

x14

Re:
otazka je, jakou cast viny nese matka...
0/0
9.9.2003 8:54

pinguinone

otec reaguje nesmyslne s ohledem k diteti ;
ale na druhou stranu,jakou ma moznost ,aby soud prosadil svoje rozhodnuti ? Na totalni impotenci soudu dojizdi dite priblblych rodicu....
0/0
9.9.2003 9:43

pepa sádra

0/0
9.9.2003 8:36

Marcelaq

Podivné
Zase nejspíš jeden příběh, kdy matka od rozvodu s manželem syna pečlivě vychovává v tom jaký je otec špatný a být s ním je pro něj to nejhorší. Vzhledem k tomu, že mu ho jistě několik let nepůjčila ani na chvilku, tak kluk nechce tátu vidět. Co na tom, že ho měl mít aspoň jednou za 14 dní. Asi byl chlapeček vždy nemocný nebo na výletě mimo domov, nebo pak už nechtěl. Tatínek, který si musí vyzvedávat dítě za asistence policie, je chudák. Dítě je vyděšené a nechce se hnout z bytu. Bezvýchodná situace.Není složité ovlivnit tak malé dítě a matky to rády dělají. Jako pomstu svým mužům. A soudy nečině přihlíží, když nakonec dojde na soudní jednání, dítě už tátu ani nezná. To co popisuji znám ze svého okolí a není to nic vyjímečného.  
0/0
9.9.2003 8:02

Novák30

Pánové, je třeba,
pokud máte tu smůlu, že se setkáte s takovou bestií, být tvrdý. City jsou city, ale nakonec stejně máte smůlu a psychicky jste deptaní pouze Vy. Našel jsem si zaměstnání kde dostanu 4,5k oficiálně a z toho platím alimenty. Že mám dalších 25k, to je moje věc. Na všechny další výtky - jak se chová a o mne mluví matka, takový je můj přístup. Jsem v klidu a nemusím se prát o dítě.
0/0
9.9.2003 7:04

bombak

Re:
Další otec, který přišel na způsob jak "vytrestat" bestii. Ty zmiňované city "ponechal"samozřejmě stranou. Vždyť o co jde? Alimenty na děti jsou stanoveny ze směšné částky, přitom by mohly být vyšší. Takže to odnáší jen dítě. Jste skutečný hrdina! :-((
0/0
9.9.2003 8:06

Novák30

Re: Jestli
považujete za správné, že matka o Vás mluví jako o .............., dítě Vás nenávidí, neví že na něj platíte a matka jako hrdina z peněz, které posíláte jede s dítětem k moři a vysvětluje mu, jak se musí obětovat, aby ze SVÝCH peněz na to ušetřila, tak by Vás jako mne to nadšení přispívat co nejvíce na dítě, přešlo. Je to prostě uzavřená kapitola, ne vše se v životě povede. Aneb jak praví klasik "psi štěkaji, ale karavana jde dál".
0/0
9.9.2003 8:47

bombak

Re:
Možná se pletu, ale děti s přibývajícími lety poznají, že vše není jen černé a bílé. V mém případě to tak aspoň bylo. Máte pravdu, není správné, aby matka o otci mluvila jako o ............, v tom s Vámi souhlasím. Na faktu, že výživné platíte na dítě, ne na jeho matku, to však nic nemění. Pominu-li obligátní kroužky potřebuje dítě minimálně jíst a oblékat se. A uznáte sám, že tyto položky v domácím rozpočtu nepatří zrovna k nejmenším. A pokud to správně chápu, k moři jela s dítětem, nikoli sama.
0/0
9.9.2003 9:14

ro16ck

Tak tohle znám ...
Taky jsem zažil (a zažívám), že ke mně kluci nechtějí. Ale přál bych Vám vidět a slyšet jak se ke mně chovala a jak o mně mluvila bývalá manželka. Oni jsou totiž "maminky" mnohdy pěkné potvory. Teprva až psycholog  zjistí, že všechny ty lži o otcích, které potom děti interpretují, pochází od klasickéko   .. jedna paní  (maminka) povídala. Ale i tak chlap prohrává ..  (mohu doložit). Je to opravdu ostuda soudcovství - tvrdím, že jsme zaspali v 80.letech -  u socialistického názoru, že dítě potřebuje matku ...  ALE NE BESTII, KTERÁ NEDOKÁŽE PŘEKOUSNOUT ROZCHOD A PAK SE MSTÍ ....
0/0
9.9.2003 6:28

macek645

Re:
Ne všechny jsme potvory v mém případě je to právě naopak děti otce neviděli už 8 let , takže není nám dáno právo odsuzovat něco když o tom nic nevíme. Co si myslet o tom že dítě se na veřejnosti vyjadřuje o tom že si pamatuje jak otec bil jeho vlastní matku. Myslím si že by se všichni kdo tuto kausu zveřejňují měli zajímat o vše proč to došlo tak daleko a jít do minulosti tam kde to vše začalo a pak začít rozmotávat nitky tohoto složitého případu a k celé věci přistupovat nezaujatě.
0/0
9.9.2003 7:03

krysa66

Re:
To že se vyjadřuje o tom, že otec matku bil je pozoruhodné, většina dětí si to nechává pro seba a spí to v nich jako trauma. Ale je zajímavé poslechnout si co všechno "maminka" dítěti napovídala. Pro dítě je matka jedinou jistotou a tak bude jako rukojmí děla vše co matka potřebuje. Jo kdyby ten chlap hajzl jeden pořádně platil a vůbec o sobě nedával vědět a byl hodně nešťastnej a popřípadě chcíp a zbyla po něm životní pojistka.
 
To jestli jsou ženy potvory nebo ne to je otázka. Je ale pravda, že ženy jsou genetickými sobci a mstitelé. Na tom na kom se chtějí pomstít najdou neomylně jeho slabé místo a vydírají ho. Tady to bylo dítě. Ten muž je cvok, zbytečně dává té ženě do rukou zbraň proti sobě.
 
Měl by především prověřit zda dítě je jeho má šanci v 2 z deseti, že jeho nebude to je dobrá šance. Dítě beztak dávno ztratil. Jó je mnoho žen, které shánějí dárce peněz a dítě je dobrý nástroj jak z muže ždímat peníze. No a chce-li dítě, potomka, pak ať dojde na psychiatrii a nechá se této utkvělé představy zbavit.
0/0
9.9.2003 9:27

Piškotka

Re:
Docela mě zaujala Tvoje myšlenka, že ženy shánějí dárce peněz a dítě je dobrý nástroj, jak ty peníze ždímat. Nemyslíš, že v případě, že nejde zrovna o milionáře je ta myšlenka trochu mimo? živil jsi někdy dítě? viděl jsi někdy na papíře výdaje, které na to jsou potřeba? Máš pocit, že z alimentů, které otec platí, matka dokáže pořídit vše potřebné pro dítě a ještě si z nich něco užít sama??? Myslíš, že je jpromyšloný se dalších minimálně 18 let starat o dítě a nést za něj odpovědnost kvůli pár stovkám měsíčně?
0/0
9.9.2003 9:53

MMarjanka

Re: Zjednodušuješ...
Tady zcela evidentně kluk tvrdí, že otec mluvil o matce hrubě a že ji zbil - zvláště to druhé mu matka nemůže namluvit a kterýkoli, i průměrný psycholog, by okamžitě odhalil, jestli to jen "ví od matky" nebo jestli to opravdu viděl. Kdyby byl opravdu otec - žádal by teď o pomoc psychology a poradce a ne další exekuci... Evidentně mu je úplně jedno, jak se jeho syn cítí - je to sobec, který je středobodem vesmíru a prostě má na kluka právo - bez ohledu na následky... Vím, že ne vždy soudy rozhodují správně, ale okamžitě by mělo dojít i k psychologickému vyšetření dětí - tam se lehko odhalí jestli je s dítětem manipulováno. Např. můj muž se chová tak, že se děti chtějí odstěhovat, ale věřím, že v případě rozvodu se bude stavět do role svatouška... Možná tě to překvapí, ale je dost otců, kteří své potomky chtějí vidět jen proto, aby tro udělali "bejvalce" naschvál... Nikdy nic není černobílé...
0/0
9.9.2003 9:26

Najdete na iDNES.cz