Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Šlechtici tají, o co se chtějí soudit

Spor hraběte Kinského je zřejmě největším případem, kdy se potomek šlechtického rodu soudí o majetek. Podobných žalob jsou však stovky. Představu o tom, co všechno potomci rodů požadují, nemá nikdo, ani stát. Upřesnit nároky klienta odmítl například Harrachův advokát Pavel Hrdina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Panzergrenadier

....
Každému, co jeho jest!
0/0
7.9.2003 13:47

jirka02

Ale pánové i dámy!
     Mnoho z nás, nyní spravedlivých, také v zájmu majetku svého, vzdělání dětí a co já vím ještě čeho všeho, hajlovalo za Hitlera, donášelo za bolševika a kdyby přišli Číňané i oči by si nechalo protáhnout. Ano je to tak! Poctivými se stáváme většinou tehdy, když nejde o nás a zejména jde-li o majetek větší než náš a především jedná-li se mnohonásobek našeho majetku! Pak z nás spravedlnost přímo srší. Tehdy přesně víme co, kdo a kde ukradl. Tedy mimo nás! To nikdá nebylo, případně ti méně spravedliví si již nevzpomínají.
     A proto! Nikomu nic nevracet! Měl-li co, určitě to ukradl, uloupil, vydřel z někoho a v novější době také vytuneloval.
     Tedy mimo mne. Já byl přece okraden komunisty,  nacisty, šlechtou, církví, vlastně kdekým
 
0/0
6.9.2003 22:27

svobodny obcan

demagog
Proc sis nedal prezdivku demagog misto jirka02. Demagog by ti fakt sedel.
 
0/0
6.9.2003 23:58

jirka02

Re: Svobodný občan
     Občane a svobodný k tomu, zkus přemýšlet, potom počítat do deseti a teprve následně psát. Hodnocení všeho a každého, je jistě jedním ze základních práv každého člověka a svobodného zejména!
     Já se pokusil pranýřovat jednu z nejrozšířenějších českých vlastností, tedy závist. Známá a ve zdejších luzích a hájích rozšířená vlastnost, definovaná pořekadlem: "Bože dej, nemohu-li míti kozu jako můj soused, nechť mu alespoň chcípne". A je-li tako kritika demagogií, pak opravdu chci být demagogem!
0/0
7.9.2003 9:54

Horník Kdojevíc

Kdo Vám dal právo tykat na tomto chatu, socialisto?
Netoužíte po vedoucí roli své strany/myšlenky/pěsti?
0/0
7.9.2003 10:36

Horník Kdojevíc

Máte pravdu. Každý socialista (hnědý i rudý) ví dobře, vo co go.
Mnozí z nás jsou potenciální žlutí socialisté. Všichni z nich chtějí naše lepší příští.
0/0
7.9.2003 10:31

PC

Nevolnici by meli zadat o odskodneni
Nevolnici (nebo jejich potomci) by meli pozadovat o odskodneni za otrockou praci na panstvi pana Kinskeho.... Cernosi v USA chteji dostat trilion dolaru.... mozna potomci nevolniku by meli pozadovat trilion korun.... A take odskodneni za umucene lidi, ktere byly v podzemi zamku muceni a znasilnovani pro potechu panstva... A take odskodneni za lidi , ktere byli zastreleni pri "honu na lisku"..... A take potomci rodu Kinskych, kteri se narodili jako mimomanzelske deti, kdyz slechtici Kinskych si uzivali prava prvni noci....
Jsem pro nic nevratit... Na druhe strane jsem pro vratit fabriky a majetek kapitalistum z prvni republiky....
0/0
6.9.2003 18:52

svobodny obcan

Re:
             
Kdyz se vracet do minulosti, tak poradne ! A pred Bilou Horu !
0/0
6.9.2003 21:32

GhorX

Re:
Opatrně s tím vracením, my jsme se na tomto území z opic nevyvinuli.
0/0
7.9.2003 11:09

PC

vratte mu to
Samozrejme mu to vratte... S podminkou, ze to nesmi behem urcite doby prodat (prece mu tak na tom majetku zalezi).... A take samozrejme musi platit dane za majetku.... Nezaplati....zabavit....
0/0
6.9.2003 18:46

PC

Reste to jako ve Francii....
Pan slechtic Kinsky by se mel poucit, jak se takoveto spory resi (resily) ve Francii..... Cesko uz neni feudalni stat.....
0/0
6.9.2003 18:44

svobodny obcan

Re:
... o tom by se meli poucit nasi priblbli soudci ...
 
soudce == poslanec == politik == zlocinec
 
0/0
6.9.2003 21:28

Querulant

Re:
Soudce není politik už z principu. V právním státě platí striktní oddělení moci soudní od moci výkonné a zákonodárné. Kdo je soudcem, nesmí být současně činný v politice.
0/0
7.9.2003 14:26

PC

kravina....
Tahle veta je blbost: "Představu o tom, co všechno potomci rodů požadují, nemá nikdo, ani stát"......
Kdyz neco pozaduju, tak se snazim, aby to kazdy vedel a netajim to...Nebo se mylim?
0/0
6.9.2003 18:42

JfV

Na čí straně ?
Kdo z vlasteneckých šlechticů kdy dal před cizáky, kteří se k nám vedrali, přednost vlastním českým lidem ? V 99 % se přidali na stranu okupujících, jen když jim byl ponechán majetek. O osudy poddaných se pramálo starali. Teď si hrají na jediné spravedlivé a poškozené. Do háje s nimi. Ale např. lidovci jim vlezou až do p....e, jen když z toho něco ukápne do kasy i soukromě.
0/0
6.9.2003 13:20

Querulant

Re: cože???
Tvá neznalost je přímo do nebe volající!!! Jen namátkou: v září 1939, rok po odstoupení Sudet a půl roku po vytvoření protektorátu, se manifestačně a veřejně přihlásilo hned 80 představitelů naší vysoké šlechty k ČESKÉ národnosti. Byli mezi nimi Colloredo-Mansfeldové, Czernínové, Kinští, Schwarzenbergové, Belcrediové, Thun-Hohensteinové, schlikové, Lobkowiczové, Sternbergové, Kolowratové, Schönbornové, Kálnoky, Sérenyi, Mensdorff-Pouilly, Strachwitz, Wratislawové, Paar, Bubna z Litic atp. atp. atp. Tímto odvážným činem ukázali že nestřídají svou národnost podle momentální politické situace. Proč tedy lžeš a blouzníš o 99% šlechty která šla s okupanty??????
0/0
6.9.2003 15:40

svobodny obcan

Re:
1939 se prihlasili k ceske narodnosti a ve 1940 vstupili do NSDAP a vetsina prijala nemecke obcanstvi ...
... kdyz se jedna o majetek ...
0/0
6.9.2003 21:31

Querulant

Re:
Nemáš pravdu, pokud je mě známo, tak si nikdo z výše jmenovaných signatářů prohlášení české šlechty nikdy nezažádal o německé občanství a už vůbec ne o členství v NSDAP. Naopak, mnozí z nich se zapojili do domácího či zahrničního odboje (Lobkowiczové, Czernínové, Bořkové-Dohalští, schwarzenbergové...). Nesnažte se pořád překrucovat dějiny tak jak by se vám to hodilo; berte je takové, jaké opravdu byly.
0/0
7.9.2003 14:22

aramis2

Re:
Ahoj Querulante, vidis, nediskutuj s nim, vzdyt je uplne pritroubly, jinak co by "feudal" delal v narodne socialisticke strane? Ten pomatenec ani nevi, ze po "Endsiegu" chtel Hitler "zatocit" prave se slechtou a cirkvi...
0/0
7.9.2003 16:13

Querulant

Re:
Bohužel nemáš pravdu ani ty; tisíce německých šlechticů byly členy NSDAP, stovky jich zastávaly nejrůznější funkce v NSDAP, SA či SS. Například jen v roce 1933 seděli za NSDAP v Říšském sněmu jako poslanci: SA-Obergruppenführer pruský princ August Wilhelm, SS-Brigadeführer Carl Friedrich hrabě von Pückler-Burghauss, SS-Obergruppenführer Josias princ von Waldeck-Pyrmont, SA-Standartenführer Alexander svob.pán von Wangenheim, Alexander svob.pán von Wrangell, "říšský sportovní vůdce" SA-Obergruppenführer Hans von Tschammer und Osten, SA-Obergruppenführer Dietrich von Jagow, Ernst hrabě zu Reventlow, SA-Obergruppenführer Manfred baron von Killinger, SS-Obergruppenführer Erich von dem Bach, admirál Magnus von Levetzow, SA-Gruppenführer Wolf-Heinrich hrabě von Helldorf, SS-Obergruppenführer Udo von Woyrsch, "říšský vůdce mládeže" (Hitlerjugend) Baldur von Schirach, Kuno svob.pán von Eltz-Rübenach, SS-Obergruppenführer Karl Friedrich svob.pán von Eberstein, SS-Oberführer Gottfried hrabě von Bismarck, Walther von Corswant, bývalý "nejvyšší vůdce SA" Franz Pfeffer von Salomon, SA-Oberführer Claus von Platen, Johannes svob.pán von Reibnitz, Joachim von Blücher atp. atp. Stačí? A nezlob se na mě, opravdu nevím vůbec nic o tom že by Hitler plánoval po vítězství se šlechtou nějak fyzicky zatočit. Prostě to není pravda. Můžu jen opakovat: berte dějiny takové jaké jsou, a ne tak, jak by se vám to hodilo.
0/0
7.9.2003 17:40

[eT]

Re: Ono totiž je to
tak, jako vždycky: část rodu šlechty se přihlásí  k jedné straně a část k druhé. Výhra zaručena.
Teda ne vždy - komunisti je vyšplouchly :)
0/0
7.9.2003 13:07

Superťuhýk

Taková malá připomínka
Ti pánové se ohánějí něčím, co v tomto státě bylo zrušeno zákonem někdy v roce 1923 (plus minus). Tedy šlechtickými tituly. Tak trochu to tedy zavání středověkem. Myslel jsem si, že jsou si u nás všichni občané rovni... 
0/0
5.9.2003 22:08

Querulant

Re:
Ti pánové se tím neohánějí, vedou restituční spor jako každý jiný občan domáhající se vrácení zkonfiskovaného majetku.
0/0
5.9.2003 22:15

MartinBBB

......................................................................
http://zpravy.idnes.cz/krimi.asp?r=krimi&c=A030903_162945_krimi_jan
0/0
5.9.2003 19:20

Templ

....
ono se řekne, že krást se nemá. Ale kdo komu a hlavně kdy co ukradl. Dějiny jsou plné násilných převodů majetku. Šlechta si v současnosti hraje na jedinné spravedlivé. Měly by se jim vrátit především knihy, které pojednávají o tom, jak jejich předkové k majetku přišli.
0/0
5.9.2003 18:06

lukinoo

hmmm
Všechno jim to dáme, nic si nenecháme, pak si zazpíváme tra la la  tra la la
0/0
5.9.2003 17:51

zdenka

Vrátit ?
Kdy konečně naši "dokonalí" ústavní, či nejvyšší soudci přestanou strkat hlavu do písku a dají jednotné stanovisko k dektretům a majetkům němců, nejde o šlechtu, ale o němce.  Zatěžuí se normální soudy, brání se podnikání těch, kteří ten majetek koupili, nebo ho mají pronajmutý. A když už jsme u těch "krádeží" ubohé šlechtě, komu oni to ukradli po Bíle Hoře. Jenom ti habsburkové tu byli déle. Pokud  je Bílá Hora tlustá čára, tak dekrety musí být také, jinak se tu zblázníme.  
0/0
5.9.2003 16:29

kolodey

Vrátit!
Šlechta je lepším správcem majetku než rychlokvašení zbohatlíci (Kožený, Stehlík, Železný, Soudek etc., etc.) či populističtí radní (partaj nade všecko!). Jen ať jim vrátí všechno, bez ohledu na dekrety.
0/0
5.9.2003 15:57

Náton

Re:
No možná jim darovat chátrající nemovitosti, když jsou tak výborní správci, ale rozhodně ne pozemky. To by tak hrálo, aby Čechy patřily potomkům loupeživých rytířů, posléze fašistické šlechty.
0/0
5.9.2003 16:13

Flat Vamp

Jenže...
...bez pozemků se panství spravovat dost dobře nedá, protože si na sebe nevydělá.
0/0
5.9.2003 17:51

MartinBBB

......................................................................
Ten Phelps tu plave už od 7 od rána. Není magor?
0/0
5.9.2003 15:48

MartinBBB

Re:
Stejně si žádné pólo kupovat nehodlám.
0/0
5.9.2003 15:49

Pufpuf

Vraťme jim to všechno!
Vraťme jim to všechno, bylo to přece jejich!
0/0
5.9.2003 15:45

makakrh

...
JŐ, šlechta je šlechta!
0/0
5.9.2003 15:28

Náton

Zatrhnout jim tipec
Je třeba schválit ústavní zákon, že majetek zabraný podle Benešových dekretů nenáleží soudnímu přezkumu restitucí a určování vlastnictví a bude. A ne aby nějaký hloupý či úplatný soudce(kyně) v rozporu v benešovými dekrety klidně vracel majetky potomkům fašistické šlechty.
0/0
5.9.2003 15:26

Delirium Tremens

Naprosto souhlasím
Stát se musí začít bránit ! Udělat jasnou tečku a dál už o tom odmítnou diskutovat. TEČKA !
0/0
5.9.2003 16:13

palanka

Re: konečně
jasný a solidní názor! Jen je otázka kdo by to měl vyřešit.
0/0
6.9.2003 8:48

oudy

soudní poplatky
Odběratel nám dluží 4mil. korun - podali jsme žalobu k soudu, poplatek jsou 4% ze žalované částky, bratru 160 000,-. Šlechta přitom žádá o prominutí soudních poplatků, a ono jim to prochází. Ať žije spravedlnost.
0/0
5.9.2003 15:10

pinguinone

jo to me take zarazilo ;
kdyz uz se musim mermomoci o neco soudit,tak to neco stoji...
0/0
5.9.2003 15:14

pepadc

?
Docela by mě ale zajímalo, jak doloží nabytí majetku
jejich předky? Za feudalismu, za vykořisťování?
Pan frajer Kinský možná ani v Čechách nebyl a do hrobu si to nevezme. Jestli ale mají málo, tak ať ty soudy zatěžují.
0/0
5.9.2003 15:08

BobanD

s pánem Bohem s šlechticema
Na údajné, nebo i skutečné "šlechtice" je potřeba se vyprdnout - tak jako to oni dělali celý staletí a nechávali "plebs" klidně vymírat, tak jim tohle určitě nehrozí a kapsování se můžou klidně vzdát - "čo bolo to bolo", terazky už nejsou majorom a až budou u nás všichni lidi žít alespoň slušně, tak ať si ty svoje nároky přijdou znovu připomínat - teď nemaj ani morální a doufám, že ani právní důvody - s pánem bohem.
0/0
5.9.2003 14:28

Dusja & Marusja

sme první?
Šelchticí to dělají dobře - tím, že tají o co se vlastně soudí jim ani nelze vyvrátit, že namají pravdu a stát musí zaplatit. Je to možná škoda, ale zákon je zákon! Je to jako ten Dig Humán s panem Šťávou - tam je zase ve smlově, že o smlouvě se nebude diskutovat a tím pádem je každému vzdělanému člověku v Česku jasné, že se ty prachy prostě zaplatit musí.  
0/0
5.9.2003 14:28

Horník Kdojevíc

Bolševici všech okresů, kde jste?
Vzhůru na obranu našeho lepšího příštího!
0/0
5.9.2003 14:25

Dusja & Marusja

Re:
Zde! To máš takhle. My komunisté necháme šlechtu vycukat a finančně vykrvácet v soudních sporech (které vedeme stejně my) a ať už to dopadne jakkoliv - tak jim to za pár let stejně znovu znárodníme
0/0
5.9.2003 14:35

Horník Kdojevíc

Re:
Da, da, charašó. Kontrolní otázka: četla jsi, soudružko, "Jeden krok vpřed a dva kroky vzad"? Ha, četla? Nu vot - kto napísal étu knígu?
0/0
5.9.2003 14:44

Dusja & Marusja

Re:
Lenin
0/0
5.9.2003 14:47

Najdete na iDNES.cz