Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie pohrdá lidmi

Dvě lidské obludy zavraždily osm lidí. Policie ty vraždy nepoznala. Považovala je za sebevraždy a zlé náhody. Prezidenta policie to zděsilo. Nařídil prozkoumat všechny podobné případy z minulých let. To by zas mělo zděsit nás civilisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bývalý živnostník

zajímavé reakce
Mám takový vtíravý pocit jakoby na tento článek reagovali jenom policisté. Možná ještě Grosovi příznivci. Pamatuje na ministrovo chlubení o zvýšené objasněnosti veškerých kriminálních případů? Nesouvisí to tak trošku se způsobem právě poodhalené policejní práce? Rychle vyřešit, ať jsou dopady jakékoliv? Zase se ozvaly vykopávky minulého režimu, kdy správné pojmenování problému a poukázání na viníka bylo bouráním budovatelské práce všech dobře pracujících proletářů a pracující inteligence. A co až zemře za nevyjasněných okolností někdo z vašich blízkých. Jak se potom budete dívat na práci podobných policajtů? Asi bude košile bližší než kabát, není-liž pravda? Trošku se mně z vás udělalo nevolno, tak jsem si bez dovolení spravil zažívání.
0/0
5.9.2003 20:39

Katoda

Re: zajímavé reakce
Vážený pane, mýlíte se. Věc se má tak, že přicházejí i jiné reakce, jenže jsou redakcí pečlivě zcenzurovány, aby policie a "nejoblíbenější politik" vyšli z diskuse jako miláčci národa. Protože jak to s bezpečností chodí, ví každé malé dítě. Neznám ve svém okolí nikoho komu by nebylo ukradeno, nebo alespoň vykradeno auto. Mně samotnému bylo jednou ukradeno, dvakrád došlo k pokusu (při značném poškození vozu) a dvakrát mi bylo vykradeno. Představ, že se bude po pachatelích snad pátrat, je zcela naivní. případ je zahrnut do statistiky a za určitý čas dostanete prefabrikovaný dopis, že se případ odkládá (jako by už dávno odložen nebyl). Jin´ý příklad uz mé vlastní zkušenosti. Zaplatil jsem cca900 000 Kč za byt , který měl být postaven  společností 1. Milovická realitní. Jelikož se vestavbě dlouhou dobu nepokračovalo, smlouvu jsem vypověděl. Společnost nezaplatila. Podal jsem žalobu a soud rozhodl, musí platit. Společnost nezaplatila. Policie vyšetřovala. Závěr? K žádnému porušení zákona nedošlo. Bez právních floskulí to tedy znamená. Vzít si od někoho eníze, nic mu za ně nedat, peníze nevrátit a následně nerespektovat rozhodnutí soudu, není v této zemi trestné. A o tom, že porušení zákona nedošlo, rozhodne v tomto "právním" státě policie.  Prosrovnání. Jedná se stejnou situaci, jako bych v obchodě něco ukradl, za trest bych musel věc vrátit, já řekl, že nic nevrátím a tím by to zhaslo. Že je to absurdní? Ale není mně se tohle přesně stalo. No a teď byly podobné postupy rozšířeny i na vraždy. Že je to ale hezkej kluk, ten Gross, že dámy?
0/0
10.9.2003 9:29

SHavran

Panu Steigerwaldovi
Vaše příspěvky čtu už dlouho a vždy mě dobře pobavíte, jak všechno víte, všechno znáte, všude jste byl dvakrát a na každý problém máte pět řešení, jedno lepší než druhé a hlavně - nezapomenete všechno a všechny poplivat. A pokud se týče problému, který je nastolen ve vašem skvělém výpotku - viděl jste vůbec někdy mrtvolu?  Viděl jste někdy mrtvolu, která protekla postelí? Víte, co všechno musí policista na místě udělat? Proč je na místo tzv. náhlých úmrtí posílán ten nejposlednější policista, který toho má za celý den plné zuby, protože má plnou chodbu jiných oznámovatelů  a pokud náhodou se mu na místě něco nezdá, pak teprve nastupují specialisté? Každá smrt by se měla řádně vyšetřit, ale to by policisté museli vyšetřovat i úmrtí v nemocnicích, což se vůbec neděje. A kolik tedy prošlo vražd doktorům? Do toho si asi sáhnout nedovolíte. Ale na policii - to jo, to je teď v módě. Ale, hlavně že vám chutná, na dnešní chleba jste si určitě dobře vydělal. 
0/0
4.9.2003 11:52

antix

Re:
nečetla jsem jediný příspěvek pana S., který by byl laskavý. Asi trpí utkvělou představou, že musí být za každých okolností žlučovitý a nelítostný. Co věta, to úder. Ach jo, ten by dokázal zdramatizovat i špatnou dojivost krav...
0/0
4.9.2003 12:37

amia

Re:
Článek mi připadá stejně patetický, jako jsou zprávy na nově. Ale hlavně onen generalizující nadpis vůbec neodpovídá obsahu - vždyť se v článku hovoří spíš o tom, jak policie všechno přehlíží.
0/0
4.9.2003 12:58

antix

Re:
hmm, napočítala jsem při letmém čtení 2x obludy a 4x slovo, obsahující kořen "děs". Asi by se měl ozvat někdo z policistů, autor se podle mě nechal až příliš unést. Jen aby nebyl obludně poděšen, až někdo z policejních kruhů po zásluze zareaguje. Konkrétní lapsus je jedna věc, ale zobecňování a šíření bludů věc druhá. Jen člověk omezený vidí věci přímočaře a černobíle a vynáší tak nekompromisní soudy.
0/0
4.9.2003 13:10

_m-

Bože, to titulkování je otrava
To přihlašování mi teda šíleně vadí. Ale tahle konina mě donutila se přihlásit a reagovat. Pane spisovateli, každý udělá zmentek. Pochopitelně to není omluva a případ by se měl náležitě prošetřit a vyvodit z něj přísné důsledky, ale v žádném případě z něj nevyplývá, že policie jako taková pohrdá kýmkoli. Spíš, že parta policajtů si chtěla usnadnit práci. A taky ušetřit, protože běžná pitva je hrazena z peněz zdravotní pojišťovny zatímco detailní (soudní?) je mnohem dražší a platí ji policie ze svého rozpočtu (když vám jedna pitva nestačí - vaše chyba). A když utratí peníze za velmi pravděpodobnou sebevraždu, nebude je mít na velmi pravděpodobnou vraždu. Takže kdo vlastně pohrdá lidmi? Ten kdo odflákl práci, nebo ten, kdo mu na ni nedal peníze. Já vím, že se zvedly platy policajtů, ale přišly peníze i do fondů na kvalitní auta, počítače, zbraně, soudní znalce? To je taky potřeba pro kvalitní vyšetřování. Madla
0/0
4.9.2003 10:08

boganek

Ale pane Karle
kdopak ji to naučil, no přeci pseudohumanisti, dramatici a jim podobní, kteří zlikvidovali vše špatné socialistické a umožnili tuto republiku gaunerům nejen rozkrást, ale bohužel jim umožnili beztrestně ivraždit.
S pozdravem příznivec trestu smrti Bogan
0/0
4.9.2003 9:55

karel19

Příliš mnoho emocí
Autor článku vyjadřuje svůj názor a přitom do něj dává příliš mnoho emocí. Už jen titulek generalizuje. Stejně je možné napsat, "úředníci pohrdají lidmi". A i v tomto případě to nebude pravda. Házení do jednoho koše jako by se stalo národním sportem. Když s naprostou jistotou vím, že jistý novinář napsal polopravdu či v jednom příspěvku lež, je celá žurnalistická obec nakažena? Komentář Karla Steigerwalda je urážkou všech poctivých kriminalistů z mordparty, kteří v obecně známých nepříliš dobrých podmínkách pracují na maximum. Pokud by si autor přečetl něco ze základů kriminalistiky a kriminologie, věděl by, že každá sebevražda se vyšetřuje jako vražda, aby se vyloučil možný omyl. A hovořit o stovkách vraždících dvojic? Tak to už je v českých poměrech skutečně HODNĚ. Stačí se podívat do statistik, kolik se u nás stane vražd ( http://www.mvcr.cz/statistiky/vrazdy.html ) Loni to bylo 234 skutků s 89 % objasněností. Nevíte kolik se stane za rok sebevražd, aby se to dalo nějakým způsobem porovnat?
0/0
4.9.2003 8:58

antix

proč ta silná slova?
Proč si autor myslí, že smutný výsledek činnosti policie má na svědomí její pohrdání lidmi? Já si myslím, že jen odflákli svou práci, protože jim to zatím vždycky takhle prošlo. Je to sice tristní, ale u nás bohužel běžné.  To, že policejní prezident nařídil zpětnou kontrolu je podle mě jediné, co mohl dodatečně udělat. Nemůže přece vyházet celý policejní sbor?!
0/0
4.9.2003 7:25

Dr No

Co je na tom divného?
Policista je člověk jako každý jiný. Pokud pekaři nevadí, že poče chleba, který se nedá jíst, nebo zedníkovi je lhostejné, že postavil křivou zeď, nemůžeme se divit policistovi, že si usnadní práci...
Bolševický režim nás odnaučil osobní zainteresovanosti na kvalitě a výsledcích naší práce. Také je nám většinou jedno, za co dostáváme peníze a v tom jsou nám zářným příkladem naši "vrcholní představitelé". Kdyby se pánům zákonodárcům a všeobecně státním úředníkům strhávala část mzdy za vyrobené zmetky, dávno už by pomřeli hlady. Pokud se tyto věci radikálně nezmění, nemůžeme čekat nic lepšího.
0/0
4.9.2003 0:53

slv

Re: To tedy ne!
Policista je možná člověk jako každý jiný, ale na rozdíl od produktu pekaře a zedníka je produkt pocisty poněkud choulostivější - koneckonců viz problém komentovaný v článku. Pokud se někomu zamlouvá fungování policie, kdy chycení vraha zvládne na osmý pokus, tak mě ne a o to asi v článku šlo. Kdybychom to vzali matematicky  vyšlo by nám, že pravděpodobnost odhalení (nikoliv dopadení) vraha je 12% no a to je dvacetkrát děs a hrůza ať to vezmu jak chci.
0/0
5.9.2003 8:35

Najdete na iDNES.cz