Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Netrefí nás

S asteroidy už je to nudné. Nejdřív nějaký vědec vyleze: Hrůza, blíží se k nám hora kamení a pravděpodobně se s námi srazí! Číslo udávající pravděpodobnost je opravdu hrozivě vysoké. Druhý den vystoupí jiný vědec a chlácholí nás: Kdepak, ta věc nás mine ve vzdálenosti větší než Mars!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zachmuřený

Nezištně pro redakci Idnes: každých šest dnů sólokapr.
Tak planetek Zemi potenciálně nebezpečných je už známo 525.  Z nich bylo 42 objeveno letos, 97 loni. Posílám odkaz, až zase nebudete mít o čem psát, stačí si některý z asteroidů vybrat.
0/0
4.9.2003 12:54

Zachmuřený

Pane Komárku
S novináři, pane Komárku, s novináři je to už nudné. Já chápu, že nemají čas pořádně proniknout do žádné oblasti. Rozumím tomu, že se v článcích odráží jejich povrchní povědomí o realitě, a to ještě pokřivené snahou upoutat čtenáře. Je smutné, že zprávy v novinách žijí vlastním životem, protékají mezi servery zpravodajů, novinář si je přebírá, mírně znásilňuje a pouští dál, aby se mu třeba pak v pozměněné podobě vrátily zpět k recyklaci. Je to smutné, ale asi to jinak nejde. Co ale nedokážu pochopit, je arogance novinářů. Takový žurnalista by si měl sednout někam do koutku a naklepat svůj článek s vědomím, že může být všechno jinak. Ale ne, jeho napadne napsat něco objevného o stochastických poměrech na dráze (lidi to tak rádi čtou), i když mu právě ujel spoj kvůli zpožděnému autobusu chvilku potom, co se na letišti dozvěděl, že má kufry v Montrealu.
Pane Komárku, je to zhruba takto: astronomové nám prohledávají oblohu, abychom měli podchycené co  nejvyšší procento skal v kolizním kurzu s oběžnou drahou Země. Jedna skupina lidí vyhledává, druhá dále sleduje a propočítává. Proto vždy nejdříve příjde zpráva o objevu nového nebezpečného kusu, potom zpráva o riziku. Toto riziko bylo dosud vždy menší, než riziko, že do nás vrazí dosud neobjevený satelit. Již objevených kusů je k dnešnímu dni 523. Není tedy pravda, že noviny samozřejmě vždy tento objev zveřejní. Alespoň vaše noviny ne. 
 
Autor příspěvku není žurnalista. Není ani astronom a nepracuje na železnici.
0/0
4.9.2003 11:21

saldo

Obsah
No to jste nám pane Komárku napsal vskutku obsažný příspěvek s opravdu hlubokomslnou úvahou. Že by nastala druhá okurková sezóna??
0/0
4.9.2003 9:56

Najdete na iDNES.cz