Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Součková navrhla, kolik platit u lékaře

Padesátikoruna za návštěvu praktického lékaře, dvacet korun za recept. Poplatky chce zavést ministryně zdravotnictví Součková. Změny se mají odehrát v příštích třech až čtyřech letech. Přesné částky nastínila ministryně poprvé. Návrhem na zavedení plateb u lékaře prolomila jedno z velkých tabu ČSSD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J.

Mozna by pomohlo kdyby neplacena nemocenska byla po cely prvni tyden neschopnosti
a pak jen cca 50% platu. Priznam se ze nepamatuji ze by nektery z mych kolegu byl nemocny - proste si spocita ze byt v praci je vyhodnejsi a ten den dva co je nejhur zamestnavatel klidne uzna.
0/0
4.9.2003 22:07

Premek Podlaha

Češi mají až moc peněz
Český národ je národem bohatým. Stačí se podívat na silnice, do velkých nákupních středisek, na počet zakoupených zahraničních dovolených, na miliardy nedoplatků daních atd. Většina obyvatelstva krade a podvádí. Z toho vyplývá, že by se za lékařskou péči mělo platit a to pěkně mastně, aby čecháčkům spadl hřebínek. Jsme nechutně zhýčkáni socialistickými vládami a je na čase si utahovat opasky, aby to bolelo méně, než za dva, tři roky. Správně Součková, vezmi bič a pouta, nasaď kožené rukavice a hurá na pacienty.
0/0
4.9.2003 14:09

kyknos

to je uplne postavene na hlavu!!!
melo by to byt obracene. platit az od urciteho poctu navstev. takhle ti, co vyuzivaji lekare obcas i simulanti zaplati stejne. a to nechci! platim na zdravotnim dost!
melo by to byt tak, ze treba pet ci deset (nebo jine cislo) navstev  rocne bude zdarma a dalsi se budou platit. s tim, ze lide s urcitymi chronuickymi diagnozami (napriklad chodici pravidelne na dialyzu), kteri tyo tedy omezit nemohou, by dostali vyjimku
a chytre by take bylo, kdyby se v zakoniku prace ustanovilo, ze kazdy zamestnanec si muze za rok dejme tomu v celkovem souctu tri nebo pet dni omluvit ze zdravotnich duvodu sam.  pak byxch treba ja nemusel k doktorovi snad nikdy, protoze krome zubare a jednou za deset let ockovani proti tetanu tam jdu jen jednou za rok s akutni chripkou s kterou potrebuji byt tri dny doma
0/0
4.9.2003 12:32

Horle

Já jsem pro. Bude to jasná úspora.
Znám spoustu lidí, kteří nejraději posedávají v čekárnách ordinací a nechávají si předepsat i Celaskon. Znám bohužel i "pacienty", kteří si před vánoci jdou lehnout do nemocnice, aby na jídle, elektřině a vodě uštřili na dárky.
Takovéto nešvary by se placením naprosto nevýznamných částek odstranily. Domnívám se, že zdravotní pojištění by mělo krýt finančně náročné operace či dlouhodobé pobyty v nemocnici, abychom nemuseli přispívat do sbírek na náročné operace. Chřipka, angína a ostatní běžné nemoci nikoho nezrujnují. Navíc jsou dle návrhu limitovány platby částkou 2.000 Kč. Možná by bylo možné snížit i procento odvodů na zdravotní pojištění, protože by nebyly takové náklady na paraleny, vitamíny, stravu a nocleh v nemocnicích atd.
0/0
4.9.2003 10:19

alenaalena

Re:
nono, vzhledem , že se skoro na všechny léky doplácí a celaskon si hradí celej...tak na tom moc nevydělaj.No a s tím, leháním si do nemocnice se mi to taky nezdá. Nemiocnice jsou přeplněné a nemaj sestry, takže to tak jednoduchý nebude.Jo a k doktorovi - máte-li kupř. chřipku - se musí - nikoli pro paralen - ten si stejně musíte zaplatit sami, ale pro neschopenku.Zaměstnaný člověk nemůže jen tak zůstat doma a léčit se - a pokud my budete tvrdit, že VY si lék koupíte, ale chodíte při tom v horečkách do práce - pak jste přesně ten, koho by měla panda zkasírovat, neboť právě vy\ zapříčiňujete rozšiřování této choroby .
0/0
4.9.2003 10:30

Horle

Re: tak to máme holt odlišné zkušenosti
Kdykoli dostanu nějaký lék (je to tedy značně zřídka), tak nedoplácím ani korunu. Nebudu jmenovat, ale ten příklad s vánocema je skutečně ze života a nemyslím si, že by to problém byl.
Co se týče návštěv u lékaře, zaměstnaný člověk si v tomto systému bere dovolenou či náhradní volno, protože s nemocenskou by zemřel v bídě. Já osobně nechodím většinou ani k lékaři, protože nehodlám sedět půl dne v čekárně a pochytat ještě nějaké další bacily. Raději si koupím léky a v klidu vyležím.
P.S. S horečkou do práce nechodím, nejsem ani blázen ani tak nepostradatelný.
0/0
4.9.2003 13:25

barbudo

Kdo tomu rozumí, ať mi to vysvětlí ....
Pakliže se nepletu, je praktický lékař placen asi takto. Paušálně - kapitací (podle počtu registrovaných pojištěnců)a dále dle vykázaných výkonů. Tedy suma = ("počet registrovanců" x "platba za registrovaný kus") + ("vykázané výkony" x "jejich hodnota"). Tuto sumu lze snížit tak, že a) snížíme platbu za registrovaného pojištěnce, b) snížíme platby za výkony, c) snížíme počet výkonů, d) snížíme počet vykázaných výkonů blíže k provedeným výkonům. Nevím, proč si ta teta vybrala právě variantu c). Sníží-li se počet provedených výkonů, dojde pouze ke zvětšení rozdílu mezi provedenými a vykázanými výkony, případně opět pan Cabrnoch&spol prosadí zvýšení plateb za výkony. Celkový výsledek bude jen v tom, že praktikům ubyde práce a nemocnicím po čase přibyde. Stejné to bude s recepty. Pokud se bude předepisovat méně léků, bude se jich víc prodávat bez předpisu nebo se zdraží. Obě varianty ovšem vedou ke zhoršení zdravotní péče. Nebo se pletu?
0/0
3.9.2003 14:32

ALKIN

Re:
Ke zhoršení zdravotní péče nemusí dojít a asi by ani nedošlo. Účelem tohoto návrhu, je zřejmě zvýšit přísun prostředků do systému a zároveň zefektivnění. Vysvětlím to tím, že pokud budu mírně nastydlý, nepůjdu k lékaři, aby mi napsal recept na Paralen, ale jdu do lékárny, kde si ho koupím za 8,90 Kč. Ale někteří to v současné době praktikují jinak. Jdou k lékaři. Posedí si v čekárně u lékaře, popovídájí si s obdobnými pacienty a s lékařem. Pak jdou do lékárny a ušetří 8,90 Kč. V navrhovaném systému zaplatí 50,- za návštěvu a 20,- za recept a dostanou lék za 8,90. A počítat umí skoro každý. Jenom se divím, že opět zapadl návrh na spoluúčast pacientů za pobyt v nemocnici, protože si myslím, že alespoň za stravu by si každý měl v nemocnici platit. Ne celkové náklady, ale paušální částku např. 30,- Kč. Opět to zdůvodním brnkáním na selský rozum. Dost pacientů kalkuluje asi tak, že doma by si musel za jídlo platit, tady ho má zadarmo nic mu nechybí, proč  by odtud spěchal.
0/0
4.9.2003 8:12

barbudo

Re:
Pokud si pacienti budou sami ordinovat léky, nic proti tomu, leč chtělo by to alespoň základní proškolení v rozsahu cca jednoho semestru. Myslíte si, že se ta teta ministerská zeptala pojišťoven, zda se vyplatí nechat pacienty, aby si ordinovali léčení sami? Porovnal někdo "úspory" a náklady rizik amatérského léčení? Ví ona něco o matematice, neřku-li statistice? Pokud se bude za recepty a návštěvy lékaře platit, jak to bude vypadat fyzicky? Zavedou se k tomu registrační pokladny a Úřad pro dohled nad obsahem registračních pokladen? Pro pacienty, kteří preferují styk bezhotovostní bude každé zdravotnické zařízení zavádět zvláštní účet a Kontrolní komisi pro kontrolu návštěvního účtu? Nic proti tomu, ale obávám se, že to bude stejně chytré, jako když jsme v Praze platili odpad "za bydlící hlavu" a režie spojená s výběrem poplatků byla vyšší než výnos z poplatků. Pokud jde o zvýšení přísunu peněz - či lépe - snížení neefektivního vydávání, jsou i jiné cesty. Mimochodem, jaké jsou náklady na pacienta sedícího v čekárně? Pokud takovou trotlovinu nakonec prosadí, budu žádat svou pojišťovnu o připojištění proti takovému nesmyslnému obtěžování a rád si připlatím.
0/0
4.9.2003 9:41

ALKIN

Re:
Administrativy by určitě přibylo. Ale už nyní musí lékař vypisovat přijmový doklad, pokud si přijdete pro výkon, který není hrazen. Jedna z možností by mohla být, že by si každý připlatil zálohově  v pojištění a nevyčerpanou částku by mu pojišťovna vracela společně s výpisem léčebných zákroků a odebraných léků. Co se týká toho samoléčení. To přece existuje už nyní. Proto jsou v lékárnách léky bez předpisu. Předpokládám, že, když si zarazíte třísku, neběžíte na pohotovost a na druhou stranu, pokud se hodně říznete neberete jehlu a nit abyste si to ošetřil sám. I když připouštím, že oba případy by se v mohly  skutečně odehrát. Já osobně nejsem příznivec přecházení nemocí, ale dle mého  toto není problémem zdravotnictví, ale atmosférou na pracovištích, kdy někteří zaměstnavatelé dávají velice jasně najevo , co si o nemocných myslí, obzvláště tam, kde nexistuje alternativní řešení jako je záskok. Bohužel se proto můžete potkat s prodavačkou, co jí teče z nosu a sotva se udrží  na nohou.
0/0
4.9.2003 21:20

barbudo

Re:
Zkuste si promyslet propagovanou variantu sledování limitu čerpané péče. Předpokládá to, že všichni lékaři, které navštívíte, případně všechny lékárny (nebo kde se za recept bude platit) budou o Vašich platbách komunikovat s Vaší pojišťovnou, při přechodu k jiné potom s oběma. výsledkem by (dle Vašeho modelu) mělo být vracení nějaké částky většině občanů. Představte si, že ale pár procent z nich bude mít nějaké připomínky, neřku-li reklamace. Dovedete si představit adminstraci takového objemu kvůli tak směšným částkám? Vzhledem k tomu, že by šlo o peníze, platily by i zákonné lhůty pro vyřízení. To aby si pojišťovny postavili třikrát tolik mramorových paláců a nabraly třikrát tolik lidí.
0/0
5.9.2003 9:48

Sara

Když zaplatím za návštěvu u lékaře...
...přestanou mě pak doktoři otravovat, abych si vyřídila u revizního lékaře schválení nějakého léku? V praxi to vypadá tak, že dostanu požadavek doktora na formuláři a buď ho odnesu pojišťovně nebo jim ho pošlu poštou. (Pojišťovna pak odpovídá doktorovi.) Proč mě s tím otravují? To už nemají nemocnice ani na poštovní známky? Na tento dotaz mi sestra odpověděla: "Che, je to vaše pojišťovna, néééé?"
0/0
3.9.2003 13:17

frank

Hoďte na ni sítě!
Paní minitsryně, a kdy navrhnete snížení daní, kterými si ve vašem resortu velmi mnoho lidí a velmi dlouho předplácí, přičemž je dost těch, kteří to nevužijí, protože jsou zdraví, nebo skápnou rychle, nebo je sfoukne systém záchranek, které po Vašich zásazích nestíhají dojet kam mají? Skutečně tak hloupou ženskou musel Švindla hledat hodně dlouho, aby dokázal voličům zobrazit socanský standard.
0/0
3.9.2003 12:54

Milan

Re:
socialisti a jejich rudi bratri se ted jebbouu, je to opravdu luza a spodina vsech zemi
0/0
3.9.2003 13:02

jori

Člověk na prvním místě. Takové heslo viselo na zdi při včerejším jednání socanského předsednictva
(viz oblrázek v dnešních HN, str. 2)
Ta socanská pakáž si dělá strandu dokonce i z těch blbců, kteří ji volili.
0/0
3.9.2003 12:32

str.6

Re:
socani a komousi zadny mozek nemaji, a smysl pro humor maji zvraceny protoze maji v mozku piliny
0/0
3.9.2003 12:45

ka

Neco na te SOUCKOVE je
Precetla jsem si spoustu negativnich nazoru, z kterych je videt, ze jsme zvykli na socialni pohodli. Nejsem si jista, jestli navrh pani Ministryne je uplne perfektni, ale rozhodne nabira dobrym smerem.
Uplne plesam nad tim, co se deje na Slovensku (prakticky nulova statni podpora pri nezamestnanosti, reforma statnich uredniku - 50% flexibilni slozka a hodnoceni za vykon a ne za odpracovana leta aj.) Lide se jim tam sice take bouri, ale jestlize budeme i nadale uvazovat my obcane pouze socialne a ne trzne, Slovensko a dalsi staty nas predbehnou.
Jsem nekurak sporotovec s dobrym zdravotnim stavem. K doktorovi jdu az kdyz je opravdu nejhur a potrebuji neschopneku pro zamestnavatele. Rozhodne by se mi nelibilo, abych platila velke dane a pritom jich ve zdravotnbictvi nijak nevyuziju. Variant, jak rozdelit casto nemocne o d tech mene je urcite hodne, ale priznam se, ze mi neni uplne proti srsti platit urcity pausal do zdravotni kasy (na duchodce a tezce nemocne obcany a na to, abych mohla ocekavat sluzby na urovni) a kdyz budu nemocna, ze si radeji priplatim.
Rozhodne by ale chtelo, aby ministerstov zdravotnictvi spolupracovalo pri svych navrzich i s MPSV, aby clovek, ktery nesimuluje a je opravdu nemocny, zvladl platit najem, zabezpecil detem urcity standard a pritom mohl dbat na sve zdravi, nemluve o tom, kdyz je clovek sam.
Nejsem simulant, ale nelibi se mi, ze stat podporuje, nedoleceni nemoci obcanu ve prospech firem. Zkuste jiny bic na simulanty!!!!
0/0
3.9.2003 12:22

Patrik

Re:
vubec nejsem zvykly na socialni pohodli, jsoi vedle jak ta jedle, do tve socialni site jsem jiz jako mlady a zdravy clovek nasypal pres stovky tisic korun a ty a ta tva Souckova me chce potrestat tim ze me budou nutit plati jeste vice?? nejste nejak ujety??
nechce se mi dotovat 3 a pul milionu duchodcu a stovky tisic socek, alkoholiku, narkomanu a podobne, pokud vim tak prave takovi dluzi statu statisice korun a berou vsema hrstma z toho komunistickeho zdravotniho systemu,
jste stat jako sviiine, okradate nas mlade jedna radost ale jiz dlouho ne, protoze odsud spusta z nas emigruje, tak cau
0/0
3.9.2003 12:28

olda

Re:
Emigruj,Patriku,emigruj,asi tě škoda nebude.Protože jsem pracoval řadu let v zahraničí,vím,kolik tam stojí zdr.péče.Je to nesrovnatelné s námi.I ty budeš jednou starý,nemocný a budeš potřebovat solidaritu ostatních.A ty tvoje pomyslně našetřené peníze v systému se rozpustí třebas v jedné jediné operaci.
0/0
3.9.2003 12:36

Patrik

Re:
milej oldiku, kvuli nevychovanym socialistickym starzm drzkam jako jsi ty to udelam s radosti, clovek jako ja se na rozdil od tebe starousi bude mit skvele, ty jsi se evidentne musel vratit co? a nebo jsi si tam nakradl a bojis se jejich zakonu, hlavni je ze jsi jeden z te obecni luzy ktera tu jiz podvakrate zvolila socanskou verbez, tak si to tady uzij stbaku a plat si to, preji ti hodne uspechu v placeni miliard dluhu, jo a o me se neboj ty "chytra" nebo spise "vychccaanaa" ceska hlavo, ja se o sebe umim postarat a diky bohu muzu rici ze nejsem cechacek jako ty, dubova ruda palice, uz jenom to tvoje pojjjeeebany jmeno
0/0
3.9.2003 12:43

olda

Re:
Máš zřejmě velké problémy sám se sebou.Asi budeš ještě hodně mladý.Ale viděl jsem takhle začínat i manickou fázi MD psychosy.Ale to se zvládne!
0/0
3.9.2003 12:51

komunistickymu bubakovi oldo

Re:
milej baby kdo tady ma problemy jsi ty a neuzivej na me sve stbacke praktiky a radsi chci*ni protoze haj*love jako jsi ty tady zbytku lidi budou otravovat zivot ty zm*de levicackej
0/0
3.9.2003 13:00

Roumen

Re:
:-))) Supr prispevek. ;-) Jen doufam, ze te neporazi auto. Na vozejcku by te ty hemzy o sobestacnosti mozna presly...
0/0
3.9.2003 13:11

Transalp

Re:
Zdravim, Co myslite, postara se o mne po urazu a upadnuti na vozik lepe stat nebo soukroma pojistovna, kdyz budu predtim obema mesicne platit stejnou castku ? Pokud ma nekdo pocit, ze stat poskytuje sluzby efektivneji, nez soukromi podnikatele, tak by mozna bylo dobre udelat si inventuru v tom, co se tu delo, kdyz mel stat na starosti celou ekonomiku a jak si dnes stoji v oblastech, ktere si stale drzi. Ha? Statni drahy, statni telekom, statni skolstvi, statni televize, statni armada, statni policie... copak to neni evidentni ? Pripadam si jak mezi slepejma, co porad preferuji drahe nekvalitni sluzby od zkorumpovaneho statniho aparatu pred sluzbami poskytovanymi soukromym sektorem. A jestli mi tu nekdo chce rikat, ze stat poskytuje sluzby zadarmo, tak bych rad upozornil, ze mira prerozdelovani u nas presahla 50% tj. pul roku makate jen na to, abyste krmili statni uredniky. Ta emigrace zni dobre, jen nevim, jestli je jeste kam utikat, kdyz vliv statu roste i "tam".
0/0
3.9.2003 20:12

PALM

Re:
Patriku, me se take nechce dotovat leceni alkoholiku a narkomanu. Na druhou stranu ale nemam nic proti leceni duchodcu, lidi skutecne nemocnych i tech socialnich pripadu. Jednou budes take stary (tomu se nevyhnes), nebo onemocnis chorobou, jejiz leceni bude velmi drahe a na to by jsi asi nemel. Pokud se Ti tady nelibi, odjed treba do USA. Tam maji dobre doktory, ovsem za pojistku dost zaplatis - urcite vic nez tady. Mam spoluzaka, ktery zije v USA, stal se mu uraz (zlomene obe ruce, pretrhane slachy, rozbita hlava), pojistku nemel a stalo ho to 65 000,- dolaru. Nevim jak si mlady, ale moc rozumu jsi nepobral. Zkus se nekdy zamyslet nad sebou a zkus psat prispevky, ktere nebudou plne nadavek a budou mit nejakou uroven. Uroven tveho prispevku je nulova a svedci o pomerne nizkem socialnim citeni. Cau.
0/0
3.9.2003 14:06

ALKIN

Re:
Chlapče, dej miprosím Tě recept na to, jak nezestárnout. Za návštěvu dám už nyní 50,- a za ten recept 20,-
0/0
4.9.2003 7:22

ALKIN

Re:
Přečetl jsem si tvé příspěvky a myslím, že by jsi měl začít z té štědré sociální sítě začít čerpat. Hlavně musíš zajít o obvodnímu lékaři, ať ti napíše doporučení k psychiatrovi. Možná ještě není pozdě a dá se tvůj stav alespoň stabilizovat. V žádným případě neodcházej do ciziny, protože tam takové léčení bude mnohem, mnohem dražší.
0/0
4.9.2003 7:47

frank

Re:
Takže pozor, dámo. Nelze vytrhávat z kontextu, kterým je nastavení daňového prostředí, které bylo právě na SK upraveno, narozdíl od ČR, kde se nás socani snaží oholit kde to jen jde. Právě z takovýchhle nepochopení synergických efektů ta naše socanská banda pak těží. Stejné je to s vyprávěnkami o sociálním státě, ke kterému je nám vzorem údajně Švédsko. Jenže v pojetí naší vládní trojbarevné sebranky tady nebude sociální stát starající se o slabší, ale sociální stát v pravém smyslu slova, když většina, asi tak 80-90%, bude díky počinům vlády chudých, a bude mu muset pomáhat Evropská unie, kam i zřejmě proto 42,7% oprávněných voličů chtělo vstoupit. V EU se mají vážně na co těšit.
0/0
3.9.2003 13:03

Petr

nebudu nic platit, jiz platim zdravotni pojisteni
NE A NE! KAZDY ROK ME STAT OKRADA O 20,000 AZ 30,000 KTERE NASILNE PO ME STAT POZADUJE (A PO MEM ZAMESTNAVATELI) A PRITOM NEMARODIM, MAIXMALNE SI JDU PRO LEK NA ALERGII JEDNOU ZA 2 MESICE! TAKZE MAM DOPREDU VICE NEZ ZAPLACENO, TAK NA CO??? ME SOUCKOVA JESTE CHCETE OKRADAT O DALSI 2,000 Kc V PRIPADE ZE DOSTANU CHRIPKU KTEROU JSEM NEMEL JIZ NEJMENE 3 ROKY?,
TAKZE JESTE JEDNOU: NE NE NE PANI SOUCKOVA! A POKUD TU LUMPARNU PROSADITE? TAK SBOHEM CESKO
0/0
3.9.2003 12:16

olda

Re:
A co když budeš potřebovat transplantaci kostní dřeně nebo operace po havárii??To si také zaplatíš ze svého nebo to máš předplaceno??Máš vůbec ponětí,hochu,kolik to všechno stojí?Máš ponětí,kolik budeš platit na zdr.péči,až budeš žít někde na Západě?Všude je totiž povinné zdr.pojištění(vyjímky sam.jsou USA)a pořádná spoluúčast.Ještě si vzpomeneš na levné české zdravotnictví.
0/0
3.9.2003 12:45

komunistickymu bubakovi oldo

Re:
na tve argumenty lze rici jen jedno: at se teda vsichni prestehuji do ceska, kdyz je to tak skvela zeme, pravda je ta ze je to zeme pr*elni a chcip tu pes kteryho vlastnil paprda jako jsi ty, strasit vy socani a levicaci to umite ale makat to ne, vid? uzira te zavist padesatniku? jsi ovado a jako takovy si zaplatis ty miliardy, tak nazdar ty starrejj komancovskej z**de
0/0
3.9.2003 12:57

olda

Re:
Co to je ovado,patriku?A už nezlob a řekni mamince,ať tě dovede k psychiatrovi.Tam nepotřebuješ doporučení prakt.lékaře.S pozdravem tvůj oldo.
0/0
3.9.2003 13:35

Hans

Re:
Ale to právě nikdo neřeší. Tady se řeší 50 Kč za každou návštěvu. Ty milionové operace jsou každému u prde.. . Jenomže právě ty 50 Kč poplatky povedou k tomu, že lidé budou co nejméně navštěvovat lékaře a pak nastanou ty průsery, že vážně onemocní a jejich léčba bude stát tisíckrát a stotisíckrát víc, než kdyby chodili zadarmo k lékaři a byli průběžně léčeni. Tak daleko ovšem paní ministryně nevidí.
0/0
3.9.2003 13:00

ALKIN

Re:
To máte naprostou pravdu, že z přechozených lehkých onemocnění, jsou potom komplikované nemoci. Ale zde bych viděl větší nebezpečí u zaměstnavatelů, kteří nepřímo nutí své zaměstnance, aby tyto lehké nemoce přecházeli. Smysl návrhu paní Součkové chápu spíš jako odrazení opravdových simulantů od zbytečné návštěvy lékaře a tím i vypsáním zbytečných léků. A přiznejme, že především starší lidé, kteří nemají dostatečný sociální kontakt, využívají návštěv lékaře právě k tomu. Co se týče drahých zákroků, je to složitější a o to smutnější. Žádný systém nebude mít na to, aby pomohl všem, kterým už z technického hlediska pomoci může. 
0/0
4.9.2003 7:42

JaraCimr

Re:
musim s Oldou souhlasit... Sedmym mesicem jsem v USA a samozrejme platim zdr. pojisteni(nemuzu si dovolit si ho neplatit) a pri kazde navsteve doktora zaplatim $15 na miste. Tak to proste je...Patriku
0/0
4.9.2003 17:25

aba

děcka, pochopte. Někde musí schrastit peníze na zaplacení 326 milion Diaghumanu, nebo 10,4 miliard
za kauzu Nova, vstup do EU nás přijde rovněž pěkný peníz td. atd. Zvýšení poplatků za psy, silniční daně atd. to v žádném případě nemůže pokrýt!
0/0
3.9.2003 12:07

nemo

NO POTĚŠ!!!
 
DOKTOR ZA 50,- ASI HO MÁM RÁD
KDYBY SE PŘESTALY HRADIT PARALENY A PODOBNÝ PI*OVINY TAK BY PRACHY BYLY
0/0
3.9.2003 11:47

AK

Vláda
akorát umí prožrat co se dá a potom to tahaj z lidí, jestli chtěji aby se platilo, tak ať sníží zdravotní pojištění.
0/0
3.9.2003 11:12

Jan

Paní ministrině, prosím, skončete - to snad není možné co Vás napadá.
Platit, platit, a zase platit ..... ale komu, kdo Vás plati - patrně výrobci léků jako většinu lékařů (i ze "státních" nemocnic), nebo snad i trochu kapou lékaři ??? Pokud i budeme skutečně platit za lékařskou pomoc, prosím ale toto - prosím Vás proberte se už konečně. Poradím Vám - zajděte do kterékoliv pojišťovny, zjistěte co a za kolik je "prodáváno" jinde a pokud bude adekvádní technické vybavení plaťme. Skuteční lékaři budou tak mít na nové stroje, nebo jejich splátky a ti co se skrývají v nemocnicích a hrají si na lékaře (nechci urazit ty dobré, ale ta část, která jen řve se za svůj diplom pouze schovávají). Stanovte cenu práce ale tak jak je to normální jinde - stejně nás to nemine. Ponechte pseudo reformy minulosti, a jděte "léčit" jinam ale hlavně ne prosím Vás ještě do senátu - s Vámi, a Vám podobnými to určitě nevyhrajeme .......... skončete prosím. Děkuji
0/0
3.9.2003 11:05

Nick Carter

chápu, že to někoho může štvát, ale...
někdo to už zavést musí. Nejednou jsem v čekárně doktora zaslechl, jak někdo jde pouze pro recept, a to třeba i pro někoho úplně jinýho (dědeček pro babičku), kterej bere nějaký prášky, aniž by ho doktor vůbec viděl. Nebo řeknou doktorce, aby jim předepsala to a to, že jim to dělá dobře (a chápu i tu doktorku, že jim to z lítosti předepisuje). Zkuste říct třeba u veterináře (kterýho si každej musí zacvakat v plné výši), že byste chtěli pro psa takový a takový prášky, tak je nedostanete, dokud toho psa neuviděj, a to i přes to, že je zaplatíte. Proč to tak nefunguje i s lidma?
0/0
3.9.2003 11:00

Hans

Re:
To je ale chyba doktorů, že to takto provozují.
0/0
3.9.2003 12:30

Dave

Bezva
At zije pani ministryne, huraaaaaa
0/0
3.9.2003 10:59

Čech

Co si ta krá.a ještě zkusí vymyslet aby se udržela u koryta.
Už si chystá další-senátorka ,neuvěřitelné.Kdo neobstojí ve vládě chrápe za velký prachy v senátu
0/0
3.9.2003 10:45

protiva

ve velkém
Padesátikoruna za návštěvu praktického lékaře, dvacet korun za recept. Jestli to projde, tak si budu nechávat předepisovt minimálně po 10ti ks balení. A co léky na předpis, které si plně hradí pacient? Pokvete černý trh s léky? Zase nedomyšlený návrh, nebo podávání omezených informací!
0/0
3.9.2003 10:43

Kamil

Už je toho dost Součková.
Tak nekompetentní baba ještě na ministerstvu zdravotnictví neseděla. Nejen, že nám sebere 3dny z nemocenské , o jeho snížení nemluvě, ale budeme si platit i frontu v čekárnách, ještě doplácet na recepty a doplatky cen léčiv. Součková si plete pojištění se sponzorstvím. Co je nám do nároků doktorských mafií, zdravotních pojišťoven, výrobců léků a provozu nemocnic. To je věc státu, aby se postaral o jejich chod a řádné hospodaření. My si platíme pojištění na to, aby když se nám něco přihodí, tak bylo o nás řádně postaráno. Nikomu se přece do nějaké nemoci nechce. Pokud ano, pak mají pojišťovny své kontrolní orgány ke zjištění jak se věci mají.
0/0
3.9.2003 10:29

...

Re:
Máš recht!!!
A to její stěhování, aby mohla škubat stát ještě víc ... škoda mluvit!!!
0/0
3.9.2003 10:42

KArel

Re:
Problém je v tom, že peníze, které se odvádí na zdravotnictví jaksi nestačí. Farmaceutická firma nevyrabí lék kvůli Tvé nemoci, ale proto aby na Tobě vydělala, stejné je to s výrobci lék. materiálů a techniky. KOneckonců ani lékaři a sestry nepracují jen pro uspokojení z práce, ale kvůli výdělku. Ty sám chceš jistě pobírat plat za svou práci, nebo se pletu??? A fronty v čekárnách jsou proto, že je to "zadarmo". Až se důchodci budou chodit vykecat do parku nebo do hospody místo ke svému PL, fronty se výrazně zkrátí pokud nezmizí zcela!
0/0
3.9.2003 10:48

Kamil

Re:
To není problém nás pojištěnců, ale státu. Uvědom si, že platíme pojistné a nikoliv daň. Důchodci samozřejmě jsou u doktora častěji. S novým autem taky nejezdíš do servisu tak často jako s vrakem. Prostě s přibývajícím věkem rostou i obtíže. Ve frontě u zubaře je třeba už nevidím, protože už mají klapačky. Stárnout budeme všichni. Důchodci mi nevadí, spíš cigoši a lehkoživkové.
0/0
3.9.2003 11:19

Luboš

Re:
Souhlasím. Ale na druhou stranu musím říci, že každý se chová tak, jak je mu dovoleno, aby se choval. Proto pokud nevytáhne národ žijící v české kotlině a moravské bráně proti zvůli neschopných s cepy a jiným nářadím, potom budou stále ze slušných lidí dřít kůži. Je třeba vládním nenažrancům a jejich přisluhovačům učinit přítrž. Jejich tragický konec se musí stát mementem a odstrašujícím případem pro další, kteří by po nich chtěli přijít o chovat se podobně. S humorem volám: vzhůru bratři a sestry.
0/0
3.9.2003 11:22

Doplatky jsou nutné
Doplatky na léčbu jsou bohužel nutné. Otázkou je ale kolik. 50Kč za navštěvu prakt. lék. a 100Kč za specialistu bez doporučení nic neřeší, stejně jako 20 Kč za recept. Jediné co by to mohlo částečně řešit je, že se omezení zneužívání lék. péče - návštěvy pac. v ordinacích lékaře, zejména důchodců. Až dostane někdo chřipku, tak nepoběží hned k PL pro recept na Paralen protože by ho to vyšlo na 70 Kč, ale rovnou si ho půjde za 10Kč koupit. Češi chodí k lékaři v průměru 15x za rok, sousední Němci a Rakušané 8x..... to jsou jasná čísla hovořící za vše.
Dáváme na zdravotní péči mnohem méně než obyvatelé EU, nejmodernější a tudíž nejdražší léčbu chceme ale taky. Tento rozpor si musíme sami pro sebe vyřešit, buď tvrdě připlatit nebo se spokojit s levnější medicínou. Výše zdravotního pojištění na naší léčbu už přestává stačit. Ceny za léky, přístroje, materiál atd. jsou všude po Evropě prakticky stejné. U nás se oproti EU momentálně šetří na platech zdravotníků a něco málo i na enegriích, budovách apod, tak to ale nebude pořád. Každý z nás si musí uvědomit co chce. Buď peníze v bance nebo zdraví, každá sranda něco stojí..... 
0/0
3.9.2003 10:28

Najdete na iDNES.cz