Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Policie přezkoumá stovky úmrtí

Kriminalisté znovu otevírají vyšetřování stovek sebevražd a podezřelých úmrtí. Nařídil to policejní prezident Jiří Kolář. Pojal podezření, že při objasňování mnohých z nich nepostupovali jeho podřízení důsledně a profesionálně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miíchala

Pokročilý věk
a víc se tím nezabývají. Tedy - musí ten případ být očividný, aby byl přístup jiný.
0/0
2.9.2003 22:20

josef

ryba smrdí od hlavy
Staleté přísloví říká, že ryba smrdí od hlavy. Tak proč by to mělo být v novém tisíciletí a v České republice jinak?
0/0
2.9.2003 15:48

jipicar

Modlitba
Pane bože ochraňuj nás před setkáním a jakoukoliv blízkostí naší policie neboť toto jest sebranka božích hovad!
0/0
2.9.2003 13:03

Názor

Měli by odejít
Gross a Kolář by měli jít ke svým původním profesím a nebo třeba i někam jinam ... .
0/0
2.9.2003 11:46

Pavel B

Re: Mysli, člověče !!!
Nezdá se ti ty chytráku, že právě ti dva tebou zmiňovaní mají právě zájem, aby se věci daly do pořádku a i když utrpí renomé policie, chtějí, aby se vše vyšetřilo???
0/0
2.9.2003 22:06

cistic

Delnicko rolnicke vedeni resorrtu
Co asi ten zamecnik s masinfirou a jejich profesni mluvou typu nakopat, napad trestne cinnost apd. zmuzou? Co se asi zmeni?PCR je dobra tak na vybirani uplatku a zasazovani boticek, na vse ostatni pry nemji zakony a kompetence.Fuj!!!
0/0
2.9.2003 11:17

Václav

DOBŘE. JE NAČASE PŘITVRDIT
no comment
0/0
2.9.2003 11:06

Policista

Prověrkami se nic nezjistí
Dokončení předchozího příspěvku: Ve výjezodvých skupinách jsou zkušení kriminalisté, vyšetrřovatel a kriminálistický technik ( tři loidé ) na rozdíl od kluka z obvodního oddělení který je na toto sám.
Pokud bych měl uvedené věci prověřovat - naštěstí dělám něco jiného, určující pro pochybení bude vždy výsledek pitvy - a jedině exhumací ( vykopáním pohřbených - a co kremace ?? ) by se dalo prověřit zda znalci , rep. patologové odvedli dobrou práci.
TAkto se zjistí že spisy jsou zpracovány formálně, místo nálezu mrtvoly že není řádně popsáno, ale  bohužel nic víc.
Rozdhodnutí gen.Koláře je jen záplata pro veřejnost, a výstraha do budoucna. že se neco objeví z minula k tomu jsem skeptický....
 
0/0
2.9.2003 10:46

Pavel B

Re: Pozor na diletanty !!!
Obávám se milý policisto, že nemáš pravdu. Jsem z Kolína a na Kutnohorsku se vyskytuji velice často. Měl jsem možnost mluvit z lidmi, kteří se setkali s místními kriminalisty (a bohužel i při jiných případech). Mohu jenom říci, že vtipy o policajtech jim ještě dost fandí. Nazdar a dál sleduj inspektora Coulomba !!!
0/0
2.9.2003 22:12

Vendula

statisícům lidí zlomila srdce
ztráta socilaismu. Co na tom chcete vyšetřovat
0/0
2.9.2003 9:55

Hugo

Re:
Zapni si poklopec!
0/0
2.9.2003 11:41

Kolba

...
Hlavně, aby nezjistili, že mrtví jsou živí a živí jsou mrtví
0/0
2.9.2003 9:43

GB

FREEDOM FOR KAJINEK
dost už bylo justičních omylů v této bohem zapomenuté a politickou mafii rozkrádané zemi
0/0
2.9.2003 9:42

Black

Ignorace všeho
0/0
2.9.2003 9:27

Policista

Žádá Kolář nemožné ?
PP Jiří Kolář žádá přezkum již uzavřených úmrtí. Praxe při nálezu mrtvého cloveka je taková, že na místo vyjede policista z obvodního oddělení (nejnižší článek Policie) a přivolá na místo lékaře - případně lékař volá policisty. Policie asistuje u všech sebevražd, a v případech kdy lékař nemůže na místě určit jednoznačně příčinu smrti , samozřejmě vždy u smrti vyvolané násilným způsobem.     Vždy bylo a zřejmě bude rozhodující pro další postup policie stanovisko lékaře. Pokud v případech manželů  Stodolových lékaři ani při pitvě neodhalili zlomenou jazylku v krku oběti ( zpravidla jediný a jednoznačný důkaz o uškrcení,případně zardoušení), jak to mají poznat policisté.    Navíc otázkou bude provádění zdravotní pitvy, tu doporučuje lékař, a púitvu provádí patolog ( ne soudní znalec ) v nemocnici. Pro šetření policie by si policie měla vždy vyžádat soudní pitvu,prováděnou dvěmi soudními znalci z oboru soudního lékařstv í, což si přinese značný nárůst prostředků na znalecké posudky. Tyto jsou v současné době značně omezovány,protože policie má omezený rozpočet, a musí v roce 2OO3 - 2OO5  snížit stav o ca 3500 lidi´í ( informace z MF DNES).
Problém náhlých úmrtí je v zaběhnuté praxi nejen policie, kdy  ohledání mrtvého dělá lékař z pohotovosti  a pitvu patolog v nemocnice, kteří nemají  atestace ze soudního lékařství  a ani statut soudního znalce.  Právě tito určují příčinu příčinu smrti , která je pro posouzení případu rozhodující. Policie je jejich stanoviskem vázána, pokud s nimi policisté nesouhlasí, mají vždy jedinou možnost nařídit soudní pitvu.
Tím nijak nepolemizuji s tím, že v řadě případů je po stanovení příčiny smrti na místě další činnost policie formální. V praxu to bude znamenat že na každý nález mrtvoly bude zřejmě  vyjíždět výjezdová skupina, která je zřízena na Okresní n(obvodní) policejní správě, v níž již na rozdíl od obvodních oddělení pracují vyškolení krim
0/0
2.9.2003 9:08

Pcx

Re:
Nemocniční patolog, který, jak jste správně uvedl, nemusí mít a většinou také nemá atestaci ze soudního lékařství a není soudním znalcem, nikdy neprovádí pitvy zemřelých mimo nemocnici. Všechna úmrtí mimo lůžkové nemocniční zařízení spadají do kompetence ústavů soudního lékařství, kde mohou patologové-soudní lékaři provést buď klasickou pitvu zdravotní (přesněji zdravotně bezpečnostní) k určení příčiny smrti (podobně jako v nemocnici, stejný postup, provádí jeden soudní lékař, nemusí být soudním znalcem) nebo při podežření na trestný čin pitvu soudní (provádí dva patologové se statutem soudního znalce). Soudní pitvu musí nařídit policie a náklady jsou hrazeny z rozpočtu ministerstva vnitra, na rozdíl od pitev zdravotně bezpečnostních, které jsou hrazeny z rozpočtu ministerstva zdravotnictví. Mohu jenom dodat, že pokud úmrtí v této kauze prošla jenom zdravotně bezpečnostními pitvami, které se liší postupem od pitev soudních, zlomená jazylka nemusela být nalezena (i když by asi měla). Pokud byly prováděny soudní pitvy, jedná se o naprosté selhání soudních znalců z oboru soudního lékařství ... každopádně bylo jenom na policii, zda nařídí soudní pitvu.
0/0
2.9.2003 10:35

Rad

Jen vyšetřujte soudruzi
my, pracující ve výrobní sféře, kteří živíme tento stát a kteří nemáme takové platy ani výsluhové penze jako policajti, my, kterým nepomůžete, když vás požádají (vlastní zkušenost, cituji policajta ve službě při přivedení k vykradenému bytu: "ale nečekejte, že vám půjdu svědčit"), my které kontrolujete, jestli nejedeme na mimoúrovňové 4 proudé silnici ve městě víc než 50 či zda máme v obci zapnuté pásy, i když sami jezdíte bez pásů, my vám to zbytečné vyšetřování (váš šlendrián) rádi zaplatíme (špidla si na to půjčí a my to pak budeme dlouho radostně splácet). můžete si i pořádně přidat na mzdách a koupit nový fára!
0/0
2.9.2003 9:04

Rad

Jen vyšetřujte soudruzi
my, pracující ve výrobní sféře, kteří živíme tento stát a kteří nemáme takové platy ani výsluhové penze jako policajti, my, kterým nepomůžete, když vás požádají (vlastní zkušenost, cituji policajta ve službě při přivedení k vykradenému bytu: "ale nečekejte, že vám půjdu svědčit"), my které kontrolujete, jestli nejedeme na mimoúrovňové 4 proudé silnici ve městě víc než 50 či zda máme v obci zapnuté pásy, i když sami jezdíte bez pásů, my vám to zbytečné vyšetřování (váš šlendrián) rádi zaplatíme. můžete si i pořádně přidat na mzdách a koupit nový fára!
0/0
2.9.2003 9:02

Marie

Proč se policie nestarala dříve?
Já koukám jak puk. V Myslíkově ulici se za plného provozu poflakují policajti a nazouvají botičky autům na hlavní třídě, místo toho, aby se věnovali kriminálním živlům. Naproti stojí dva policajté se žlutými vestičkami, a ačkoli Myslíkovou ulicí projíždějí tramvaje, zastavují a  kontrolují auta. Proč se nejdou flákat alespoň tam, kde je nikdo nevidí? Tak si myslím, že by se mělo to řádění policie konečně zastavit. Kam až to vede vidí každý normálně uvažující občan. Za co je vlastně platíme? Za buzeraci normálních občanů a za to, že nestíhají kriminální živly, zloděje a podvodníky v centru Prahy, ale nechávají jim úplnou volnost.
0/0
2.9.2003 8:36

Karolko

To zas bude cesky pruser
zjisti se kolik lidi vybec neumrelo, jen proto ze maj maglajs v rodnych cislech. Jinak bych naridil presetreni smrti Grebenicka, protoze ho tady furt cejtit.
0/0
2.9.2003 8:28

Tinm

Jistě...
...je toz velké části jen mediální humbuk, ale pár vražd najdou, aky se neřeklo. Asi mezi nimi bude i nějaká ta mediální kauza, ale to bude vše. Vždyť policie je omezena množstvím lidí a divil bych se že by se něco měnilo. Stále tu bude snaha cokoli změnit na statistice ojasněnosti a čárkovém systému...
0/0
2.9.2003 8:28

Jirka

Ruml
Devastace policie začala za éry Rumla-Helbiga.Vím o člověku, který NEBYL v partaji ani STB, skvělý odborník v "mord partě" a sám raději odešel.Proč?Řekl mi jenom, než bych to dělal pod fušery, tak to nebudu dělat vůbec.Sametoví amatéři prahnoucí po MOCI se spojili a taky to teď tak vypadá.
0/0
2.9.2003 8:25

karel

Naše milá a drahá policie
tak jsem zvědavý jak to prošetření dopadne, kolik příslušníků přijde o prémie, kolik z nich vyhodí s tučným odstupným. Uvidíme jak sami sobě prošetří své průsery. Jen těžko si této bandy může člověk vážit. Odstěhovat sebe někam pryč nebo tyhle kluky za ten Ural.
0/0
2.9.2003 7:41

Dali

Dopravní nehody
Přesně stejně postupuje policie při objasnování dopravních nehod.Množí se pojistné podvody fingované dopravní nehody a policie v tom jede dovoluji si tvrdit,že je to nejskorumpovanější složka ve státě,braní úplatků za jízdu po požití alkoholu je v Praze na dením pořádku.Takže policii jsme přidali z našich daní a ona nám zase nefunguje.Hodně policistů si neuvědomuje,že už nejsou represivní složka jako za bolševika ale,že jsou službou pro občany a jsou placeni z našich daní.
 
0/0
2.9.2003 7:40

Realista

Kam až vedou líbivé statistiky........
Falšování statistik o vyšetřovaných trestných činech ale i neustále urychlování vyšetřování trestných činů vedou k tomu, že se důkladně nevyšetřuje. Metál a větší premie dostane ten, kdo více věcí odloží než ten, kdo celou věc vyšetří a dotáhne do konce, protože tím je samozřejmě pomalejší a dle  policejních rychlíků méně výkonější. Projevuje se to převáženě u trestních činů obchodního a majetkového charakteru. Tam je to přímo policejní hoby. Samozřejmě to souvisí  s  nízkým ekoénomickým vzděláním vyšetřovatelů, když podobné kauzy šetří strejci z kapesních krádeží. Pokud se to děje již u sebevražd a vražd, pak je to na odstoupení ministra vnitra.
0/0
2.9.2003 5:35

Milan

Ze by?
No to jsem teda zvedav.Znam moc nevyjasnenych pripadu.A ze by se nyni zacali resit?A co ta "prace"policistu kteri "resili"pripady "sebevrazd" a "nestastnych"udalosti?Kdo si mysli ze za tu jejich"praci"bude nekdo radne potrestan?Kolika vrazdam mohli predejit!!!!!!No at si kazdy udela usudek ze zaveru policejniho presidenta.
0/0
2.9.2003 3:27

tango

O duvod vic
proc policajtum pridat.Vzdyt jim pribude prace.Vzpominam si,ze Kolar jeste pred mesicem tvrdil pravy opak.No nic.organove to ted rozjedou ve velkem stylu.To zase bude maleru a renoncu.
0/0
2.9.2003 3:10

standard

odstoupeni ministra
Jsou zeme, kde po takovem kiksu automaticky odstoupi ministr vnitra. Neb on za ten BORDEL odpovida, a je to on, kdo ho neuridil. Standa Gross ma sanci ukazat, ze nebude svym VOLICUM UHYBAT POHLEDEM.
0/0
2.9.2003 1:20

gymor

Re:
Jen hlupák si může myslet, že by v našem tak zvaném právním státě nějaký ministr odstoupil za bordel v jeho rezortu. To se sice děje v Evropě, ale tam my nepatříme i když se to každou chvíli tvrdí. Myslím si, že bohužel patříme někam za Ural.
0/0
2.9.2003 1:58

david

Re: Odstoupení ministra
Upřímně řečeno, stále dokola opakované tvryení, že v Evropě ministr samozřejmě odstoupí kvůli chybě podříyených, je (mírně řečeno) nepřesné. V některých státech se tak opravdu občas děje (UK), v jiných (FR, IT) se tak neděje prakticky nikdy.
0/0
2.9.2003 8:25

Saxx

Kolik lidí ještě zemře?
Jen by mě zajímalo, kolik lidí ještě bude zamordováno, než naše Policie konečně začne pracovat solidně. Dokud se budeme se zločinci mazlit, nebude mít Policie důvěru občanů a vlastně policajti nebudou respektovat ani sami sebe.  Když už ani policejní prezident nevěří práci svých podřízených...
0/0
2.9.2003 1:03

jirka kokos

Tady se teda dějí věci
0/0
2.9.2003 0:47

xyz

sebevražda
Horká letní noc ,městečko na hranicích USA a Mexika.Na ulici leží mrtvola černocha.U ní je šerif a doktor.Doktor říká:,,deset průstřelů hlavy,pět ran v srdci a pět průstřelů břicha,hergot,takou sebevraždu jsem ještě neviděl".
0/0
2.9.2003 0:38

killer

Re:
jojo a tak to tam opravdu je. A mám takový pocit, že je to na celém světě stejné, třeba v Africe.
0/0
2.9.2003 1:35

lp

Re:
Jen bych ten případ dosadil tam, kde se skutečně stal, do našich reálií. Místo černocha běloch, místo šerifa policista a městečko kdesi v Čechách.
0/0
2.9.2003 1:42

šakal

NEŠŤASTNÁ NÁHODA 100X JINAK!
MNOHO ŠTĚSTÍ PŘI OBJASŇOVÁNÍ ÚMRTÍ ALEXANDRA DUBČEKA!  
 
Á propos:
 
Víte, kdy měl na sobě Mečiar naposledy montérky?...
...Když dělal Dubčekovi brzdy!     
0/0
2.9.2003 0:16

milan

Re:
nihil novi sub sole, sakale!
0/0
2.9.2003 0:24

Dali

Re:
Ještě,že mu ty brzdy tak udělal.Dubček byl bolševik jako Husák a Bilak akorát holt nevyhrál bitvu o koryta.A to je všechno
0/0
2.9.2003 7:28

zhost

Re:
přesně tak, stejně jako ostatni "68" , Rychetský, Pithart a spol...
0/0
2.9.2003 8:02

kluk z moravy

Re: Myslím,
že by si měl Mečiar zase oblíct montérky a udělat Ti brzdy, magore.
0/0
2.9.2003 8:02

pinguin

davat Dubceka do jednoho
pytle s Husakem a Bilakem , je davat na odiv svoji nevedomost...
0/0
2.9.2003 9:41

Najdete na iDNES.cz