Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Městská doprava v Praze jezdí častěji

Prázdniny skončily nejen pro školáky, ale i pro městskou hromadnou dopravu. Autobusy, tramvaje i metro jezdí opět podle normálních jízdních řádů. Nově také vyjely tramvaje s číslem 15. Kvůli opravám ale nefunguje trať v úseku Smíchovské nádraží Hlubočepy a z Újezdu na Anděl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomáš (tomas9999@centrum.cz)

MHD v Praze vůbec není špatná
ba myslím, že je dost dobrá. Občas musím do práce autem, ale vůbec mne to nebaví. V metru se dají učit slovíčka nebo poslouchat walkman a v autobuse si shrnout co mne čeká nebo aspoň koukat na hezký holky.
Všichni kdo tu naříkají jsou fakt rozmazlený.
0/0
1.9.2003 12:57

Martin

Re:
ja si cestou autem muzu vyridit tlf hovory a nikdo me pri tom neposloucha, muzu si pustit kazetu (CD) se slovickama nebo hudbou. 
Pekny holky co cekaji na autobus a tram vidim take.
A vubec nejlepsi je to v aute za deste - predstav si, ze jsem porad v suchu a po prijezdu do kancelare se nemusim prevlekat do neceho, v cem by se dalo pracovat.
 
Skutecne si nenarikam :))
0/0
1.9.2003 13:30

Petr

Re:
A kvůli takovejm rozmazlenejm krete***  bývá v centru  nedejchatelno...
0/0
1.9.2003 17:38

Nick Carter

Spartááááááá, Spartááááááá, bůůůůůzerantůůů partáááá.
marně jsem hledal nějakej přísppěvek, v němž bych si mohl postěžovat na policii a fotbalovej klub Sparta Praha. Tak to napíšu sem. V sobotu bylo jak jistě všichni víte derby Sparta Slavia. Jel jsem si umýt auto a když se vrátím, zjistím, že je opět uzavřena ulice "U Sparty", tudíž nemohu zajet na své parkovací místo za blokem domů, kterému se říká Molochov, kde bydlím. To , že se nedá zaparkovat nikde v okruhu 2 km, jistě nikomu kdo to zná říkat nemusím. Tak jsem to prdnul k technickýmu muzeu na zákaz zastavení (přímo pod tu svislou značku), že si to později přeparkuju. V neděli ráno, najdu za stěračem lísteček od Městské policie, že se mám dostavit k podání vysvětlení "stání na zákazu zastavení". Navíc se na Spartě točila nějaká reklama nebo film (byl tam ten herec Dlouhý) takže to zase nebylo kam píchnout. Dneska jsme podal vysvětlení  dostal jsem 200,- Kč pokutu. Tak nevímˇ. Neměla by mi to proplatit Sparta? Kvůli jejich ekonomickému zájmu (fotbal) já přece nebudu jezdit parkovat do Holešovic. Neměli by si to zařídit nějak jinak, než jen zavírat ulici U Sparty? Platí za to městu? A druhá věc: když už jsem byl dnes na těch policajtech, tak jsem se ptal, kdo uklízí koblížky po koníkách jízdní policie. Prej je na to najatá nějaká firma. Oponoval jsem, že možná je najatá, ale rozhodně je neuklízí. Tak mi pora¨dili tel číslo, na které to mám zavolat. Víte jaké? tomu se zasmějete. Je to 158. Tak teď už vím, proč se tam člověk nemůže dovolat, když něco opravdu potřebuje. Protože tam někdo volá kvůli koňskejm koblížkům.
0/0
1.9.2003 12:28

Tomáš

Re:
Řekl bych, že nikde nemáte zakotven nárok na parkovací místo v blízkosti svého bydliště.
0/0
1.9.2003 13:36

Nick Carter

Re:
Já ho mám zakotven v nájemní smlouvě a platím za něj 500,- Kč/měs. navíc. Víme?
0/0
1.9.2003 15:25

raf

MHD-jeden velký bordel
Za posledního půl roku je vůbec problém dojet pár stanic do centra. Stále výluky, změny. A intervaly? Ode dneška nejezdí tramvaje od Anděla přes Újezd do centra a tram 22, 23 má intervaly ráno pro lidi, kteří jezdí do zaměstnání 12 minut, které stejně nejsou dodržovány.Jděte s MHD do háje!
0/0
1.9.2003 12:25

Waran

Pražská MHD
a DP Praha jsou 2 na sebe navazující chaotické útvary, ke kterým se může hrdě hlásit i Ropid, který zabezpečuje jízdní řády! Na sebe nenavazující spoje, plné přepravní prostory a ještě nepříliš vyjasněné kompetence ohledně provozu a bezpečnosti metra- kde by to mělo být prioritou! Rozhodně neodsuzuji individuální automobilovou dopravu, možná je lepší odstát si 30 minut navíc v nějaké frontě, než se tlačit s lidma a ještě čekat, že vás někde vybourá člověk, který vás má na svědomí! IAD stojí celkově více peněz, ale bohatě se to vyplácí, hlavně večer, kdy se v MHD shlukují všeljaké pochybné existence! Dokud se pražská MHD neposune na úroveň EU, nemůže DP počítat s přílivem cestujících!
0/0
1.9.2003 11:52

montík

Opět všechno přecpané
častěji? To je snad fór, ne? ráno okolo 6:45 jsem jel busem 139 od thomayerky na želivského. Autobus byl nacpaný až na půdu, a to ještě jelo minimum školáků. Nechci to vidět zítra. O prádninách měl tento autobus 10minutové intervaly a teď má 8minutové. S ohledem na to, že tento spoj je velice vytížený, protože je to nejrychlejší spojení z oblasti Krče, Lhotky, Kačerova apod. na Prahu 10 (kde je mimochodem hodně učilišť a středních škol), by interval měl být tak 5 minut.
0/0
1.9.2003 11:30

Martin

Re:
jezdim vyhradne autem, podobny problem tedy neznam
 
ale mozna by vas nazor zajimal nektere skalni privrzence hromadne dopravy. Mam na mysli ty, kteri mi ted jiste nadavaji, jak si mohu dovolit jezdit autem a tvorit tak zacpy :))
0/0
1.9.2003 11:37

Waran

Re:
Souhlasím s Vámi! Dokud jsem nezačal jezdit autem, divil jsem se, že jsem byl den co den na nervy! Aby nebylo příliš chvály, na silnicích ráno taky není zrovna hej, ale při rádiu a bez tlačenice (v lepším případě na propocené a špinavé sedačce) cesta lépe ubíhá, i když je někdy o něco delší...
0/0
1.9.2003 11:59

Najdete na iDNES.cz