Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Učitelé si stěžují, že si jich lidé neváží

Pouhá čtvrtina z 213 učitelů, kteří v průzkumu SC&C pro MF DNES odpovídali, si svou profesi zvolila proto, že ji považuje za prestižní. Každý druhý učitel si podle exkluzivního průzkumu myslí, že si jeho práce společnost neváží. Stejné procento dotázaných stávku podporuje. Mohou za to právě nízké platy ve školství.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

franta mottl

za doby rodicovskeho sdruzeni
by se tohle nedelo. V tom drivejsim systemu (vime ze nebyl optimalni) mel ale ucitel mocneho spojence - bylo to rodicovske sdruzeni. Kdyz nejaky zak delal problemy, nestal tu ucitel sam, ale pozadal tu tzv. "tridni petku" o pomoc. Rodice problemoveho zaka byli predvolani pred zastupce rodicu, kde s nimi byla domluvena naprava a dalsi opatreni. Tak nejak si predstavuji tu spolupraci rodicu a ucitelu!
0/0
1.9.2003 16:27

Lena

To se nedá nadirigovat,
aby si člověk vážil někoho, kdo si to třeba nezaslouží. Mým životem prošla řádka kantorů a jako každý, na některé vzpomínám ráda, o jiných si myslím, že to byli pitomci. Teď mám na základce dva syny bujnějšího naturelu a velice se těším na okamžik, kdy ZŠ opustí.Třídní schůzky s třídní učitelkou mě předem vháněly do deprese-stížnosti o blbostech byly prakticky na každého žáka( hlučel a lítal o přestávce...).Zajímavé bylo, že další rok s kantorem byla ta samá "nemožná" třída "bezvadná, bez problémů".Nebo-li, pěkná řádka kantorů jen prudí.A peníze bych taky přidala jen těm co naučí a vychovávají a neotravují rodiče s blbostma, které oni stejně z domova nejsou s to vyřešit.
0/0
1.9.2003 15:55

Jana

Re: Lena
Souhlasím s Lenou, že by přidáno měli dostat jen někteří učitelé. Některým bych dokonce ubrala. Také chci reagovat na názor, že důchodci děti nic nenaučí, že učí pouze pro peníze. Můj názor je, že nezáleží na tom, zdali je učitel maldý nebo důchodce. Pozoruji, že hlavně mladší paní učitelky jsou velice povrchní a neváží si toho, že mohou pracovat s dětmi, vkládat jim do jejich dušičky kamínek po kamínku, ze kterých se skládjí jejich budoucí  životní názory a postoje.
Sama bych učila i za minimální plat. Bohužel jsem nemohla v padesátých letech studovat žádnou střední školu, natož pedagogickou.
Učitelům bych chtěla vzkázat, že uznání se jim nedostane tím, že jim se zvýší  platy. Bývaly doby, kdy vesniční učitelé byli závislí na školném od rodičů svých žáků, a přesto patřili k nejuznávanějším občanům v obci. Starali se totiž o kulturu a veškeré společenské dění - dnešní učitelé berou své povolání jako zaměstnání. Když pdla tak končím, a basta.
 
0/0
1.9.2003 20:25

Lena

To se nedá nadirigovat!
0/0
1.9.2003 15:41

Muf

STÁVKA = ŽÁDNÁ MZDA
Pevně věřím, že učitelé nebudou požadovat za prostávkovaný den žádnou mzdu. Stávka patří mezi základní lidská práva a stejně tak jako protiklad se ke stávce váže nemít stávku zaplacenou. Takže pokud budou učitelé stávkovat třeba i 14 dnů, bude výplata samozřejmě a SPRAVEDLIVĚ poloviční.
0/0
1.9.2003 14:40

Bára

Re:
Ano, ucitelum se dnesni den nezaplati! Nemejte strach.
0/0
1.9.2003 15:05

Muf

Re:
Nejde přece o strach. Jsem rád, že učitelům nikdo ve stávce nebrání (což je fér) a stejně tak, že učitelé nedostanou stávku zaplacenou (což je taky fér). Stejný princip očekávám při event. déledobější stávce.
0/0
1.9.2003 15:09

Bára

Re:
Vite, Mufe, co by to bylo za prusvih, kdyby se stavkovalo dele? Co treba ty zive stity? Co rodice zivych stitu? A co Tv Nova - slepicim by bylo odzvoneno.
0/0
1.9.2003 15:14

Muf

Re:
Slepice by zřejmě skončily, to je pravda, pár nepříjemností by se taky objevilo, živé štíty by rozpoutaly krátkodobou diskusi, ale to všechno se vydržet dá. Odbory by si vyzkoušely, že tolik síly zase nemají a přišlo by ticho po pěšině. Skončil by nátlak stávkujících a mohlo by se začít rozumně jednat. Nic víc, nic míň. Jste z oboru učitelství?
0/0
1.9.2003 15:20

Bára

Re:
To ne, jsem stale jeste studujici (ne pedagogicka fakulta), ale zvysenim platu pro ucitele by jednoznacne doslo k vetsimu zajmu studentu pedagogicke fakulty o praci v oboru. Ja jsem mela na ucitele stesti, bavilo me chodit do skoly a nikdy jsem si nemyslela, ze by nekdo zanedbaval moje vlohy. Chapu vsak nektere lidi, ze stejny pocit nesdileji. Je to tim, ze mladi absolventi si z financnich duvodu hledaji praci jinde.
0/0
1.9.2003 15:31

Muf

Re:
No,já jsem studia už opustil přede děma lety, ale ještě si z nich leccos pamatuju :-) On problém není v tom, že by se učitelům nemělo přidat. Špatný je to, že není z čeho. Jestliže se přidá učitelům, vezme se třeba lékařům. Co z toho je správně? A plošně zvýšit platy neznamená zlepšit a zkvalitnit výuku. Ještě studuješ, takž asi nemáš tolik možostí srovnávat, ale učitelé nemají nástupní plat o nic menší, než jiní kvalifikovaní (tj. vysokoškolsky vzdělaní) státní zaměstnanci. Ty myslíš, že učitelé jsou něco "víc"? Jestli ano, tak proč si to myslíš?
0/0
1.9.2003 15:55

Bára

Re:
Jeste chci dodat, ze ucitele by si na tech 14 dni netroufli. Stejne by potom museli vse dohnat oni!
0/0
1.9.2003 15:32

..

..
Dámy a pánové, učitelé a profesoři. Úcta a vážnost se nedá vynutit ani zaplatit, tu si musíte získat. Děti si váží dobrých kantorů. Já jsem byla mladá už dávno, ale na pana učitele zeměpisu a češtiny v deváté třídě nezapomenu nikdy. Přitom nešetřil pětkama, a (co se týče kluků) nějaká ta ruční taky občas přilétla. Ale snažil se být vždy maximálně spravedlivý (a nestyděl se omluvit, když se spletl i když jemu bylo 55 a nám 14 let), věděl a znal hodně, vyslechl naše trable, pomohl pokud jen trochu mohl. Jen díky jemu jsme k příjmačkám dohonili to, co jeho předchůdci zanedbali. Nemyslím, že by byl placen víc, než ti, co na nás kašlali, narozdíl od nich to ale byl pan učitel.
0/0
1.9.2003 14:12

Z

Re:
Tak tak, mam podobnou zkusenost. Na ZS to bylo tak 10% ucitelu co byli dobri, ma SPS uz to bylo lepsi, tak 20%, na VS nejlepsi, tam tak 40-50%.
0/0
1.9.2003 14:24

ptakopysk Bivoj

Re:
No a teď si ještě odpovězte na otázku, PROČ nejsou dnes ve školách takoví učitelé jako váš zeměpisář. Už?
0/0
1.9.2003 14:27

..

Re:
Takže, až se zvednou platy učitelů, tak ten póvl dobrovoně opustí svá dobře placená místa a na ně se nahrnou vynikající pedagogové, kteří svou lásku k dětem a oboru nyní pečlivě skrývají v jiných zaměstnáních? Madla
0/0
1.9.2003 14:35

cerstu

Re:
To určitě ne. Ale bude-li mít vedení školy možnost dobře zaplatit kvalitního pedagoga, bude větší zájem o toto povolání-poslání (nabídka pedagogů bude převyšovat poptávku-místa), následně bude mít vedení možnost rozloučit se s Vámi uváděným "póvlem". 
0/0
1.9.2003 14:49

barbudo

Re:
Ó ba nikoli. Leč vzhledem k věkovému průměru stávajícího sboru učitelského, bude vcelku stačit, pokud pár procent absolventů pedagogických fakult zakotví ve školství - bude-li jim umožněno ekonomické přežití. O zbytek se postará čas.
0/0
1.9.2003 15:13

Anci

Re: Čas
na změnu nastal již dávno. Ti pitomci, co se snaží o plošné zvýšení platů, nikdy nedosáhnou změny kvality vyučování. Proč není více soukromých škol? Protože by stát nemohl regulovat a úředníci by byli bez místa a museli by začít smysluplně pracovat.
0/0
2.9.2003 14:36

barbudo

Re:
Ti pitomci se nesnaží o plošné zvýšení platů. Oni toliko trvají na dodržení veřejného příslibu, který jim byl dán. Reforma školství je něco jiného. Mimochodem - nápad, že sokromá škola je lepší než státní máte od pana Profesora Trhovistiky nebo z praxe?
0/0
2.9.2003 15:29

Anci

Re:
Veřejný příslib byl dán na základě tlaku učitelů na zvýšení tarifů pro všechny učitele, či-li plošně. Těmi pitomci myslím spíše sociální vlády, které nedají prostor soukromé sféře (snad, aby měli sami v budoucnosti co dělat). Klauze mnoho rád nemám, ale mám tu zkušenost (např. soudci) i ze svého podnikání, mám sro, že kde je konkurence, tam je víc peněz pro všechny schopné, ať je to zaměstnavatel nebo zaměstnanec. Ve všech oblastech, kde stát něco řídí, je snaha vše zprůměrovat a kontrolovat. Již za bolševika jsme viděli, že to k ničemu nevede. V roce 1948 byl kurz Kč/DM cca 1:1, v roce 1968 cca 13 Kč/DM a v roce 1990 22 Kč/DM. Tato vláda nás ovšem dále zadlužuje. Myslíte, že bude jednou na platy neschopných? Je mi 48, chodil jsem bohužel do základní a střední školy, mám syna 21 let a nyní další dvě děti. Doufám, že se do 4 let něco stane, a že mé děti budou moci chodit do školy, která je něco naučí.
0/0
2.9.2003 17:02

barbudo

Re:
Mám tomu rozumět tak, že veřejný příslib vydaný pod nátlakem je možno považovat za neplatný? Je někde k nahlédnutí seznam takových příslibů či nátlaků? Jinak jsem taky pro reformu školství. Diletantismus po roce 1990 dopadl nejdrtivěji právě na školství (především základní). Osobně bych si strašně přál, aby moje děti měly školu alespoň z poloviny takovou jako já, i když se na mne z obrázku nad katedrou šklebil Novotný či Svoboda.
0/0
2.9.2003 17:46

ptakopysk Bivoj

Re:
Dobrovolně rozhodně ne, ale pokud bude o to povolání zájem i mezi těmi nejlepšími (kteří se tam budou cítit i adekvátně ohodnoceni), tak si budou moci ředitelé vybírat a nebudou muset z nouze zaměstnávat nekvalifikované důchodkyně, jako je tomu dnes. Věřím, že v této zemi je mnoho kandidátů na dobré pedagogy. Ti se "neskrývají v jiných zaměstnáních", ale jsou prostě na místech, kde vydělají tolik, kolik odpovídá jejich kvalifikaci a schopnostem. Nezbývá, než udělat stejně atraktivní i místa ve školství. Alespoň já, jako otec dvou dětí, chci, aby ve školách dobří pedagogové byly.
0/0
1.9.2003 15:15

Jirka

Na tuto stávku doplatí především učitelé.
Proč?
1. Nebyla dostatečně rasantní a tedy neukázala žádnou sjednocenou sílu.
2. Její požadavky jsou kontraproduktivní - nejsou v zájmu učitelů, neboť i nadále požadují glajchšaltizaci a socialistické rovnostářství.
3. Výsledkem paradoxně bude posílení pravomocí ministerstva školství, tedy další omezení obcí a krajů v řízení jejich vlastních organizací a správě jejich vlastního majetku.
Myslím, že učitelé trapně naletěli šéfům svých socialistických odborů.
Stávka za vyšší platy měla vypadat jinak a stávkové požadavky měly být jinak formulovány.
A pro příště bych doporučoval stávku alespoň týdenní s tím, že bude přesně stanoven požadavek na minimální cenu jedné odučené hodiny.
 
 
0/0
1.9.2003 13:29

jira

opakovaní pro ty, co nečtou diskusi zpětně
Ano, vyučovací hodina trvá 45minut. Ale to není celá pracovní doba, nechci psát o opravování, stejně každý zná jednu "úču" co to nedělá => nedělá to žádná.
Ale napadlo Vás, že máme mezi dětmi chronické záškoláky, narkomany, děti s poruchami chování, děti, co šikanují ostatní a že i to naše práce, že se těmto dětem věnujeme často víc než jejich rodiče, že řada z nich není zajímavá pro ústavy (např. jsou málo agresivní) a tak je máme v běžných třídách!!! Zkuste si spočítat kolik hodin Vás stojí jeden problémový žák!!! Ano, vím, Vy znáte učitelku či školu, kde na to kašlou, ale aspoň přiznejte,, že tak nemusí být jinde.
A ještě - velice často se objevuje, že přece 1+1=2 se nemění. To je pravda, ale mění se neustále způsob, JAK se to děti učí. Běžte se podívat do 1.třídy a zjistíte, že všechno je jinak, než jak si to pamatujete Vy. Ono nejde jen o to CO se učí, ale o to JAK se učí.
A naše zkušenost je taková, že každé naše přidání je vzápětí vykompezováno snížením osobního. A myslím, že máme právo říct, že už toho máme dost!
0/0
1.9.2003 13:13

abc

Re:
Vy jste prostě chudáci, že jo!!! Ale já mám pocit, že všichni mají právo říct, že už mají dost vás. Za dobu co jsem chodil do škloly, jsem nenarazil na víc než 1-2 kvalitního učitele. Dnešní generace je na tom stejně, vím to z osobní zkušenosti. Myslíte, že se to spraví zvýšením platů. Jste uzavření ve vašem způsobu myšlení které je prostě "jiné". Proč každý hned pozná, že se baví s učitelem? Vy prostě nejste schopni normálního dialogu, vy prostě jenom pořád vykládáte látku. Ale zkuste se na problém školství podívat s odstupem a s normálním mozkem.
0/0
1.9.2003 13:52

učitel

Re:
Buďte si všichni jisti, že pokud se se studenty pokusím o normální dialog, tak na mě serou, protože jsou zvyklí, že když se celou hodinu nebuzerujou, tak nic nedělají.
0/0
2.9.2003 15:46

:-(

Re: kdyz ja neceho mam dost
, tak si sbalim svych pet svestek a jdu jinam, a proto se mi vede velmi dobre... Samozrejme, je to reseni JEN pro samostatne sebevedome lidi, kteri neco znaji, takze je kazdy rad vezme. Ti ostatni (flakaci a budizknicemove) fnukaji ve skolach, jak je vsechno spatne a jak dostavaji malo penez.
0/0
1.9.2003 14:45

Anita

Re:
Co takhle samostatni sebevedomi lide, kteri chteji ucit deti.... proc by meli existecnimi duvody byt nuceni k baleni svych svestek?
0/0
1.9.2003 16:03

john

Anito, dostala jste ho. Gratuluji
0/0
1.9.2003 17:20

:-(

Re: samostatni sebevedomi lide, kteri chteji ucit deti
, nefnukaji v internetu, jak jim vsichni ublizuji, jak si jejich prace nikdo nevazi, jak strasne malo vydelavaji, jake maji hrozne narocne povolani...
0/0
2.9.2003 8:58

Jana

Ahoj
0/0
1.9.2003 12:45

ˇ

cesky cirkus
vy cesi jste fakt zrali na blazinec: pracovat neumite, jen se flakat, krast a volit levicove zlodeje kteri vas jeste vice okradou, jste opravdu neco, kdyz vas clovek pozoruje z ciziny prijde mu to jako maly cirkus blaznu kteri si voli blazny a demagogy jako je Spidl a komanci a podobna zviratka, dane mate jako kraaavy, podnikavost v lidech ubijite jedna radost hlavne ze se vzdy ptate kolik kdo vydelava, jste narod k zbliti a pokud se mlady lidi v cesku nechaji zkazit tou bandou starych socialistickych generaci 35 let a vyse, tak je po vas veta, nazdar!!
0/0
1.9.2003 12:36

to je moje

Re:
Neposuzuj nás podle sebe. Podle úrovně tvého slovního projevu odhaduji, že nás pozoruješ z vršku stromu někde v pralese. Pokud se ti nelíbíme, tak se dívej jinam. A neurážej lidi, které vůbec neznáš.
0/0
1.9.2003 13:02

Pavel

Re:
Takto většinou reaguje člověk, který vykazuje veškeré atributy závisti, aniž by sám věděl, proč takto píše. Pokud Vám stálo za to, takovouto sprosťárnu napsat, ještě asi nebude tak zle. Osobně si myslím, že jste primitiv. V úctě Pavel
0/0
1.9.2003 13:33

:-(

Re: pisatele neznam
, stejne tak nesouhlasim s formou, kterou vas oslovil, ale zajimalo by me, co vam zavidi? Podle toho, co sem drtiva vetsina Cechu pise, jsou spise politovani hodni...
0/0
1.9.2003 14:50

karel

Re:
jestli to není tajemství,odkud jseš??
0/0
1.9.2003 15:10

Jirka

To je zajímavý. Čí jsou ty děti?
Spousta příspěvků se tu ohání termínem
naše děti.
Tomu nerozumím. To jako ten příspěvek vždy píšou oba rodiče současně?
Nebo si někdo přisvojuje cizí děti?
Nebo se někdo snaží mluvit mým jménem?
Takže vy všichni, kdo projevuje obavu, kdo že bude učit "naše děti", vězte, že já nemám vůbec žádnou obavu, kdo bude učit moje děti a závazně prohlašuji, že do výuky mých dětí nikomu nic není a mým jménem nikdo nemá co mluvit.
I kdyby se celé školství okamžitě zhroutilo a všechny obecní i krajské i státní školy byly ze dne na den zavřeny, já se o výuku svých dětí postarám. A do cizích dětí mi nic není.
 
 
0/0
1.9.2003 12:20

Ladyk

Re: Čí jsou Tvé děti
To je právě ten problém, Jirko. Čí jsou Tvé děti. Víš, Ty jsi na těch třech šílených mejdanech nebyl - kdybys byl, nemusíme to teď řešit. A bylo nás tolik - v této diskusi pár kluků poznávám. Šlo se z pokoje do pokoje, hodně alkoholu - fuj, to je metla, no prostě těžko říct. Tak se staráme. Kdo vlastně bude ty naše děti učit?
0/0
1.9.2003 14:17

Arbes

Komu čest
Jestliže si páni učitelé stěžují, že si jich lidé neváží, pak není divu, že si jich lidé neváží. Měli by se asi spíše zamyslet nad tím "PROČ?". Sice souhlasím s tím, že jsou finančně podhodnoceni (ti dobří), ale mnoho jich je naopak silně přepláceno. Člověka (nebo profese) si nevážíme podle váhy jeho výplatního sáčku. Tam ta úměra není. Je však pravda, že kdyby brali dost peněz, tak by jim bylo jedno, zda si jich lidé váží či nikoliv. Jako páni poslanci a senátoři - těch si také málokdo váží, ale jim je to ukradené. Berou dost.
0/0
1.9.2003 11:28

zlý fořt Emil

Jo jo ...
Přesně tohle jsem čekal ... rozhořčené zástupy různých lopat blijící v internetových diskuzích na učitele kýble svých smradlavých splašků ... některé lopaty ani nezvládají základy pravopisu, ale ohledně školství mají všechny jasno ...
 
P.S.: Nejsem učitel ... kdyby nějakou lopatu zase napadly argumenty tohoto typu ...
0/0
1.9.2003 11:27

ano

Re:
...,že lopaty neznají pravopis je jen výsledek kvalitně odvedené práce učitele, zvláště pak toho co je dobře placen a dokázal, že je jen učitel. Ten co dnes byl ve škole, není rovněž stávkokaz, jak to někdo ze slavných odborářů nazval, ale jen poctivý kantor, který také vyjádřil svůj vztah k učitelství a společnosti.....
0/0
1.9.2003 16:01

ondravan

Levičácká výchova
Problém toho, že nové generace pedagogů nechtějí učit za takové peníze, je v tom, že výchovy a výuky se zmocňují nedovzdělaní kantorští důchodci, což jsou vlastně dobře prokádrování komunisté a lijí své otrávené názory do hlav dalším generacím!! je třeba to zastavit!!! Ale proč by to socialisté a komunisté  řešili, když jim staré rudé kádry vychovávají voliče!!! 
0/0
1.9.2003 11:26

john

Re:
je potreba poslat duchodce ze zakona do duchodu!!Razem bude dost penez a mist pro mlade zacinajici kantory.Je lepsi aby deti vychovavali mladi sebevedomi kantori nez zapskli duchodci, kteri na ne stejne kaslou a jde jim o prachy.Je velkou pravdou, ze jsou to vetsinou komousi a votravuji svymi nazory dalsi generace.
Problem je v tom, ze vetsinu skol ovladaji byvali komousi.
0/0
1.9.2003 11:32

hana

Re:
jasne pošlem duchodce do duchodu a budem je stejne zivit to je zacarovanej kruh, je mi jasne ze do skolstvi jdou lidi opravdu jako posledni možnost az na par vijímek ale proc? nejsou tam penize k uziveni ale tohle problem jak skolstvi tak vedy a jim odobných resortu, jenom nechapu kde se vzaly v rozpočtu prachy pro policajty? ...
0/0
1.9.2003 14:59

Rozum

Odchod
Tak až Ti lepší odejdou, podle mnoha zde přítomných rad, kdo pak bude učit naše děti?
0/0
1.9.2003 11:15

Jirka

Re: Naše děti?
To "naše" je ve vašem případě plurál majesticus? Nebo se za nickem "rozum" skrývá nějaký kolektiv?
A kolik že těch dětí vlastně máte?
Já mám tři a nejsou to ani "vaše", ani "naše" děti. Jsou to moje děti. A za mé děti a za mne vy nemáte právo mluvit.
0/0
1.9.2003 12:23

Muf

KDO NEUMÍ, TEN UČÍ
Čím dál víc jsem přesvědčený,že kdo neumí,ten učí...Učitel není žádný nadčlověk,byť si to část z nich asi myslím.Průměrný plat není známkou jejich nedocenění,ale (bohužel) možnostmi společnosti. Stejně jako učitelé,tak i velká spousta úředníků,lékařů a dalších státních zaměstnanců má vysokoškolské vzdělání a jejich plat není o nic vyšší než ten učitelský.A navíc, oni nemají víc než dva měsíce prázdnin.Jejich pracovní doba není v průměru čtyři třičtvrtěhodinovky (tj. 3 hodiny čistého času).Nelíbí se mi ani manipulování veřejného mínění tím,že celou dobu jen mluví a jak moc je to náročné.Stačí si vzpomenout na klasickou hodinu,kdy nejmíň 30 % času zabere zkoušení a ve zbytku se diktuje a žáci si dělají poznámky.A příprava učitelů ve volném čase?Ať si každý z nich sáhne do svědomí,na kolik je to jen další manipulativní argument a na kolik jde o pravdivý stav.Většina učitelů odříká to,co je v knihách a to "navíc" si většinou určitě připravovat nemusí.Pythagorova věta se těžko změní a historie se snad už přepisovat taky nebude.Přece jen nějaké vzdělání mají a nechce se mi věřit,že se potřebují na každou hodinu "doučovat".Ani příprava pracovních pomůcek nezabere víc než 2 minuty přestávky.Takže-vyšší platy učitelům ano,ale jen v případě,že na ně společnost bude mít.Učitelé nejsou ničím víc,než vysokoškolsky vzdělaní státní zaměstnanci.A Ti (zatím) nestávkujou.A pokud se učitelstvo cítí nedoceněno,skutečně můžou odejít do soukromého sektoru.V tom jim nikdo bránit nebude a ani nemůže.
0/0
1.9.2003 11:06

Nick Carter, Dr. Sládek

Re:
mě se zase nelíbí takovéto názory. Do*p*r*d*e*l*e, dyť jde o naše děti. Ty pro svoje děti nechceš to nejlepší, nebo co?
0/0
1.9.2003 11:10

Jirka

Re: Pánové Carter a Sládek,
postarejte se o své děti jak umíte nejlíp. Já se zase starám o své děti. Jak se o ně starám, do toho vám nic není, stejně jako mne nezajímá, jaké že máte vy problémy se svými dětmi.
 
0/0
1.9.2003 12:25

Najdete na iDNES.cz