Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Ztratili jsme výborného autora

S pocitem smutku a veliké ztráty jsme přijali v naší redakci zprávu o smrti novináře, politika a velkého Čecha Pavla Tigrida. Snad jsem ještě o nikom nenapsal, že byl velkým Čechem. Za normálních okolností je v tom zbytečný patos. U Pavla Tigrida to však sedí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nebe

Bude mi chybět.
Bude mi chybět ta ohromně skromná moudrost a smysl pro krásný humor starce žijícího v bytě s výhledem na židovský hřbitov,moudrost,s jakou hleděl bez ohledu na názor ostatních na klíčové dějinné události naší země.To,že musela být diskuse k článku zrušena pro odpornou vulgaritu přispěvovatelů tuto moudrost jen dokazuje.Byl lepším občanem této země,než si zasloužíme. Tohoto pána byla radost poslouchat a číst.Byl skutečným rytířem,nejen Řádu čestné legie.Ať je mu dobře v nebi,ať už je křesťanské,nebo židovské.
0/0
2.9.2003 16:59

Zetka

Nezapomeneme
S panem KLímou jeho odezvu  na odchodd Pavla Tigrida z tohoto světa se plně ztotožňuji. Pavel Tigrid dával nám všem naděje po celou dobu totalitního režimu. Díky jemu za vše. Velcí vlastenci odcházejí, nastává jejich čas a nastupují generace nové, bohužel doba je jinak vychovává a zanechává pocit prázdnoty.....
0/0
1.9.2003 18:17

Bogan

Nemám to kam napsat
a je mi líto, že to musím psát zrovna sem, ale p. Šafr dneska jsem konečně pochopil proč jste tam, kde jste. vy jste v 15 letech četl Svědectví a věděl jste o čem to je a viděl jste v 15 letech ten marasmus a to špatný. Pan Šafr , člověče jak já Vám závidím, ja pořádně ani dneska nevidím  co je špatný a co dobrý, ale vy pan Šafr už od 15 neomylně. Gratuluju (je mi líto, že jsem to napsal jsem, ale nedalo mi to).
S pozdravem všem bystrozrakým a neomylným novinářům MF Bogan.
0/0
1.9.2003 14:09

Clemenceau

Hřbitovy jsou plné lidí, kteří se považovali za nepostradatelné a nenahraditelné.
0/0
1.9.2003 11:53

saldo

Re:
Máme z toho snad vyvodit, že P.T. se považoval za nenahrditelného?
0/0
1.9.2003 12:46

saldo

Já také
Chtěl jsem do této rubriky napsat krátkou noticku, ve které bych vyjádřil nejen svoji lítost nad odchodem toho velkého člověka, ale i pár řádků jako epitaf. Po přečtení příspěvku Richarda Klímy ale vidím, že už není co dodat. Sdělil to všem výstižně a já se k jeho vyznání zcela připojuji.
 
0/0
1.9.2003 10:34

pes Novák

Styděl jsem se...
...za ty, kteří napsali do diskuze k nekrologu, než ji redakce zrušila. Jestli se na těchto stranách projevuje reprezentativní vzorek populace, pak je to s námi moc zlé.....
0/0
1.9.2003 10:33

r.klima@iol.cz

S ním ...
S Pavle Tigridem, bohužel, odchází na věčnost nejen člověk hlubokých morálních zásad ale i kus Československé historie, ač v exilu, spojené s postojem člověka, který riskuje vlastní život pro hodnoty, které uznává. Muži jeho velikosti se jaksi už nerodí, prostě: nějak nejsou. V úpadku hodnot, v povědomí dnešní společnosti jaksi zbytečných, je charisma a košatost osobnosti tohoto muže o to víc potřebnější pro tento lid, než stávka státních úředníků, učitelů a jiných pohrobků chamtivších po štědré ruce levičáckých mocipánů. Nevím o nikom, kdo je v morálních postojích, či lidské statečnosti spolu s věkem a zkušenostmi, na úrovni tohoto kultivovaného muže. Je ztrátou nenahraditelnou, čti: neobnovitelnou, a tudíž bolestnou. Tím víc že v této zemi se jen málokomu podaří žít tak smysluplný život. A možná právě proto je pochopitelné, a méně bolestné, že odchází po naplnění vlastního smyslu života, života který stál za to. Jsem rád, že jsem se s ním osobně setkal a jeho stisk ruky považuji za jednu z největších ctí které si opravdu si vážím. Jeho rodině vyslovuji upřímnou soustrast a jeho duši přeji klidnou cestu na věčnost. S úctou Richard Klíma.
0/0
1.9.2003 1:33

Jirka

Re:
Je vhodné urážet "chamtivé "úředníky,  UČITELE a další "pohrobky",legálně zvolenou  vládu  nazvat "levičáckými mocipány"?Takhle se snad mluvilo po smrti Stalina, od jehož patolízalů se nedalo čekat nic jiného, ale to už je snad za námi, tudíž proč takhle znovu?  
0/0
2.9.2003 8:06

ladin

Re:
Souhlas s Jirkou,
spojovat Tigrida se stávkou učitelů je totální hloupost.
Richardův příspěvek má sice hezký konec, který citoval dokonce Tamchyna ráno v rádiu, ale ty výmysly předtím si mohl odpustit. Že by zrovna Tigrid chtěl, aby učitelé žili hůř než většina společnosti a školství systematicky upadalo.......   To je přece pěkná blbost. Názory na nápravu sice můžou být různé, ale stávka je stejně dobrá možnost jako každá jiná. Právě P. T. , který prakticky celý život prožil v kapitalismu (kde jsou stávky běžnou záležitostí) by se nad tím pozastavoval nejméně, si myslím.
0/0
2.9.2003 9:18

Šavel

Re:
Uctivý pane Richarde Klímo, doufám, že byste stejně mluvil i před rokem 89, čti za bolševika, tudíž asi těžko, že?A pokud nevíte o nikom jiném s podobnými kvalitami, tak si Vám dovolit připomenout např. pány Wonku či Kryla, či statisíce dodnes nerehabilitovaných politických vězňů.
0/0
2.9.2003 12:51

druga

Re: Napsal jste to za mne, pane Klímo
Mám také hezkou vzpomínku na osobní setkání s Pavlem Tigridem. Bylo to krátce po revoluci, kdy měl pan Tigrid přednášku  v zasedací síni bývalého OV KSČ v Kladně, nechala jsem si od něj podepsat knihu "Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu", pochválila jeho perfektní  češtinu a odměnou mi byl stisk ruky, což považuji, rovněž tak jako vy, za největší čest, jaké se mi kdy dostalo. Takoví lidé se dnes už nerodí. Pavla Tigrida můžeme směle zařadit mezi takové velikány, jakými byli Karel Čapek a Ferdinand Peroutka. Jenom nechápu, proč někteří "lidé" sem píší vulgárnosti a člověk se pak musí pracně zaregistrovat, aby se sem vůbec dostal. Pan Tigrid by si určitě tohle nezasloužil ...
0/0
4.9.2003 13:01

Najdete na iDNES.cz