Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Tigrid: Komunisté jsou čilí a bez humoru

Nebavit se s komunisty, když je volí tolik lidí, nejde. Je to pro mě zklamání, ale je to tak. V žádném případě jim ale není radno věřit, říká Pavel Tigrid ve vělkém rozhovoru pro MF DNES uskutečněném při příležitosti pětapadesátiletého výročí komunistického převratu v únoru 1948.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

glumus

velká ztráta
Rád bych vyjádřil velikou lítost nad smrtí jednoho z největších Čechů minulého století. Myslím, že odešel velikán rovný Masarykově generaci.Necítím se však příliš hoden hodnotit nebo porovnávat. Nikdy jsem ho neviděl na vlastní oči, ale i tak cítím smutek. Tichá internetová vzpomínka. Adam K.
 
 
 
0/0
1.9.2003 22:31

David Doubek

Pavel Tigrid
Je 1 září 2003. Dnes jsem se dozvěděl o úmrtí pana P. Tigrida. Ačkoliv jsem jej neznal osobně a jen jednou jej viděl na pražském hradě, byl pro mě vzorem přímého a bojujícího člověka za svobodu. Jeho názory a postoje se pravidelně stávaly hlásnou troubou i mého názoru. Tím jsem si jej vždy cenil a obdivoval. Je krásné žít tak rozmanitý život a je krásné umřít a nezůstat zapomenut. Neměl to v životě jistě jednoduché, ale to už u lidí jeho formátu bývá. Zoceleni událostmi jdou rovni vstříc osudu a usilují nebo spíše konají vše potřebné k nastolení demokracií a pořádku v ní. Pavel Tigrid byl příkladným spoluobčanem, politikem i novinářem. Děkuji za Pavle Tigride za vše, co jste pro nás udělal. David Doubek
0/0
1.9.2003 15:38

Druga

Odcházejí ti nejlepší ...
 ... a zrovna v nevhodnou dobu. Mám na Pavla Tigrida moc hezké vzpomínky. V květnu 1990 na jednom ze svých setkání s posluchači Svobodné Evropy v budově jístého OV KSČ mi podepsal knihu "Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu" a když jsem ho pochválila za jeho perfektní češtinu po tolika letech emigrace, odpověděl: "Tak to je kompliment, na který já velmi rád slyším. To víte, u nás doma se pořád mluvilo česky, neměli jsme s tím problémy ...." Odpověděla jsem, že to nebylo myšleno jako kompliment, ale jako pouhé konstatování faktu. Všechno jsou to bohužel už jen vzpomínky ... Tenkrát si pan Tigrid pochvaloval,  že by ho ještě před 3 lety ani ve snu nenapadlo, že bude přednášet ve velkém sále OV KSČ a to přímo v "rudém" Kladně. Život někdy tropí všelijaké legrácky ...
0/0
1.9.2003 9:50

David

Je mi líto
Jsam zaskočen smrtí P. Tigrida. Byl a je můj velký vzor pro pevnost svých názorů a touhu po svobodě. Lidí jako on se bohužel v této zemi vyskytuje pramalo.
0/0
31.8.2003 22:11

Jirka

Re: Je mi líto
Davide, mám shodný pocit a názor. Nedokázal bych ho tak výstižně formulovat.  Díky.
0/0
1.9.2003 0:53

Daniela

Re: Je mi líto
Také jsem byla zaskočena smrtí Pavla Tigrida, kterého jsem si velmi vážila a také si myslím, že takových lidí jako on, je u nás bohužel stále málo.
0/0
1.9.2003 16:37

Najdete na iDNES.cz